Czy to coś znaczy? Anglicy faworytem do tytułu mistrza Europy?

5
5
15
86'

Niewiele się dzieje w ostatnich minutach. Anglicy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Rywale nie kwapią się do jej odbioru.

13
7
4
5
6
84'

Na trybunach da się usłyszeć "OLE!' po każdym podaniu Anglików. Kibice już świętują awans do półfinału.

10
10
3
4
8
83'

Świetny drybling Sancho, choć sędzia uznał, że w końcowej fazie akcji angielski piłkarz faulował Mykołenkę.

4
3
1
3
5
82'

Długie podanie w kierunku Rashforda... trochę za mocne i zawodnik Manchesteru United nie zdołał dogonić piłki w boisku.

4
5
2
1
4
81'

Trudno sobie wyobrazić, by Anglikom cokolwiek złego mogłoby się przydarzyć w tym spotkaniu.

8
5
3
3
80'

Dośrodkowanie Zinczenki z rzutu rożnego, jednak rywale wybijają piłkę z łatwością.

5
2
2
3
1
79'

Odważny atak podopiecznych Szewczenki i będzie rzut rożny.

4
2
1
3
2
78'

Rzadki obrazek w tym meczu - Ukraina w ataku pozycyjnym. Gra toczy się jednak daleko od pola karnego Anglii.

1
5
2
2
1
77'

Niepewne wybicie Pickforda prawą nogą, jednak kolejny raz nie potrafili wykorzystać błędu Ukraińcy. Bardzo powoli zbierali się do tej piłki.

1
2
1
1
2
75'

Podanie w kierunku Sancho, ten dogonił piłkę przed linią końcową, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym.

2
7
2
1
74'

Jedna z nielicznych interwencji Pickforda w tym meczu. Bramkarz Evertonu musiał się wykazać po strzale Makarenki z dystansu, ale nie popełnił błędu.

7
5
3
3
5
74'

Anglia prowadzi 4:0, a mimo to w dalszym ciągu zakłada wysoki pressing i nie pozwala Ukrainie wyjść z własnej połowy.

5
9
2
3
6
73'
70'

Tymczasem długie podanie za linię obrony, po którym daleko poza własne pole karne wyszedł Pickford. Bramkarz Anglików nieczysto trafił w piłkę, ale na jego szczęście rywale nie potrafili skorzystać z prezentu, choć bramka przez moment stała pusta.

3
5
1
9
1
70'

Mount i Rashford pograli dwójkowo na lewej stronie, ale zabrakło lepszej kontroli nad piłką w polu karnym Ukrainy i rywale wyjaśnili sytuację.

5
2
1
3
3
67'

Centra na dalszy słupek, ale Maguire tym razem nie zdołał czysto trafić w piłkę. Ukraina może odetchnąć.

5
6
6
5
4
66'

Kolejny rzut rożny dla Anglii. Obrona Ukrainy musi mieć się na baczności.

7
8
4
3
3
65'
65'
65'

Anglia. Schodzi: Luke Shaw. Wchodzi: Kieran Trippier.

5
3
4
5
3
64'
63'

Gol! Strzelił Jordan Henderson. Asystował mu Mason Mount.

Co się odwlecze... kolejny stały fragment gry dla Anglii, Mount zacentrował z rzutu rożnego, a kompletnie niepilnowany na piątym metrze Henderson bez problemu skierował piłkę do siatki. Pogrom w Rzymie!

71
19
11
16
19
62'

Aj, to mógł być hat-trick Kane'a! Napastnik Tottenhamu oddał kapitalny strzał z woleja, ale Buszczan popisał się równie spektakularną interwencją!

7
8
3
4
3
61'

Pół godziny do końca meczu. Piłkarze w żółtych strojach od paru minut biegają za piłką i tracą siły. Anglia gra mądrze.

5
4
2
2
3
60'

Nieudany drybling Sancho, ale Ukraińcy nerwowo wybijają piłkę w aut i rywale będą mieć kolejną okazję do ataku pozycyjnego.

2
2
2
2
2
58'

Tymczasem obraz gry się nie zmienia. Anglia w pełni kontroluje wydarzenia na boisku.

10
7
3
1
3
57'

Anglia. Schodzi: Declan Rice. Wchodzi: Jordan Henderson.

55'

Ukraińcy atakują zbyt wolno i zbyt małą liczbą zawodników. Anglicy szybko się ustawiają na własnej połowie i robią zaporę nie do przejścia.

5
8
2
4
53'

Anglia w pełni kontroluje wydarzenia na boisku. Trudno jednak, żeby było inaczej, skoro ten zespół jeszcze nie stracił gola na Euro 2020.

12
5
4
5
52'

Ukraina jest rozbita. Ukraina jakby nie wyszła z szatni na drugą połowę. Wydaje się, że Anglicy bardzo szybko rozstrzygnęli kwestię awansu do półfinału.

15
8
6
5
16
50'

Gol! Strzelił Harry Kane. Asystował mu Luke Shaw.

To już jest nokaut! Ileż razy Anglicy atakowali w dzisiejszym meczu w ten sposób? Sterling piętą do obiegającego Shawa, ten zagrał w pole karne, gdzie Kane wygrał pojedynek powietrzny z obrońcą i podwyższył prowadzenie!

61
23
9
25
32
49'

Anglicy się nie zatrzymują. Nie wycofują się na własną połowę, ale atakują Ukrainę wysokim pressingiem tuż przy jej polu karnym.

14
6
3
2
13
47'

Jeśli Andrij Szewczenko miał jakiś plan na drugą połowę, to właśnie legł on w gruzach. Anglicy zadali swoim rywalom bardzo mocny cios.

13
8
1
1
5
46'

Gol! Strzelił Harry Maguire. Asystował mu Luke Shaw.

Ależ zaczyna się ta druga połowa dla reprezentacji Anglii! Shaw popisał się kapitalnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, a Maguire z pięciu metrów nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi!