Puchar Anglii: III runda
04 sty 2020 18:31
90+3'

Kapitalna akcja City, ale nadążyła tutaj obrona gości. Angelino wystawił piłkę Fodenowi na 12. metr, ale strzał Anglika w porę zablokował obrońca gości!

1
1
1
1
1
90+1'

Świetna interwencja Browna w sytuacji sam na sam z Mahrezem!

90'

Pogramy jeszcze 3 minuty.

1
1
1
1
1
90'

Koronkowa gra, podbijanie piłki przez 3 graczy City, ale przez to Aguero miał jednak trudną pozycję do strzału i kopnął piłkę wysoko nad bramką.

87'

Niektórzy kibice już wychodzą ze stadionu, są pewni, że nic się nie zmieni.

85'

Mocne dośrodkowanie nastoletniego Doyle'a świetnie piąstkuje bramkarz gości.

84'

Choć City nie oddaje piłki, to jest wypychane przez gości jak najdalej od ich pola karnego. Wysoko gra Port Vale w obronie.

1
82'

22 strzały City, 3 Port Vale w tym meczu. Tempo gry nieco zwalnia, ale i tak gospodarze grają z duuużą lekkością.

1
1
1
1
1
79'
ZMIANA

Port Vale. Schodzi: Tom Pope. Wchodzi: Mark Cullen.

1
78'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Riyad Mahrez.

78'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Ilkay Gundogan. Wchodzi: Tommy Doyle.

Tommy Doyle #69
77'

Świetna wypuszczenie Angelino na lewej stronie, mocne zagranie Hiszpana pod bramkę, wpadł na piłkę Foden i wbił ją do siatki. Chyba jest już pozamiatane!

1
1
77'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Phil Foden.

Manchester City
4
2
75'

Mocne uderzenie Gundogana z dystansu zablokowane przez Joyce'a.

1
1
1
1
1
73'

Manchester City właśnie przekroczył liczbę 20 strzałów.

70'

Zaskakująca szansa dla Port Vale! Błąd w rozegraniu w obronie City, Pope dopadł do piłki w polu karnym i uderzył głową, ale w porę odbił tę piłkę za boisko Harwood.

68'

Naciska City cały czas, ale goście nie mają zamiaru tak łatwo się poddać.

1
1
1
1
1
64'

Ładny rajd Angelino lewą stroną zakończony próbą podania tuż pod bramką. Rykoszet i bramkarz to łąpie instynktownie.

1
61'

Stones oddał strzał z 7 metrów po dośrodkowaniu i trafił w nogę Harwooda-Bellisa! Jednak brakowało centymetrów, aby akcja została spalona, a gol nieuznany. Trzeci gol dla Manchesteru jest faktem!

2
2
1
1
1
61'
ZMIANA

Port Vale. Schodzi: Scott Burgess. Wchodzi: Tom Conlon.

Tom Conlon #10
Scott Burgess #20
1
61'
ZMIANA

Port Vale. Schodzi: Jake Taylor. Wchodzi: Will Atkinson.

Will Atkinson #12
Jake Taylor #16
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Taylor Harwood-Bellis. Asystował mu John Stones.

Taylor Harwood-Bellis #78
2
2
56'

Bardzo aktywny dziś Foden. Teraz uderzył z dystansu, ale prosto w bramkarza gości.

52'

Płaski strzał Zinczenki głową tuż obok bramki Port Vale.

50'

Bernardo Silva po dobrym dośrodkowaniu uderza głową z 11. metra, ale piłka mija bramkę tuż obok lewego słupka. Bramkarz i kibice myśleli, że piłka wpadła do siatki.

49'

Gospodarze cały czas grają piłką na połowie rywala. Różnica klas jest baaardzo duża.

46'

Świetna piłka od Angelino z lewej strony do Aguero, ale strzał niekrytego Argentyńczyka z 13 metrów mocno niecelny. Powinien lepiej uderzyć.

czas Druga połowa
45+1'

Nieczysty wolej Gundogana w ramach dobitki złapany przez bramkarza. City naciska.

44'

Nie ma spalonego, gol uznany!

43'

UWAGA, VAR! Sprawdzane jest, czy Foden był na spalonym przy podaniu Gundogana.

1
1
42'

Ładne zagranie górą Gundogana do pędzącego Fodena, Anglik wystawił piłkę przed bramkę do Aguero, a ten wbił piłkę do siatki. City znowu prowadzi!

1
1
42'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Sergio Aguero.

4
3
2
41'

Port Vale gra coraz śmielej. Powoli słychać gwizdy na trybunach.

39'

Okupacja pola karnego gości. Strzał Davida Silvy z dystansu tuż nad poprzeczką.

36'

Ładna zmiana skrzydła z lewego na prawe, rajd Amoo zakończony dośrodkowaniem idealnie na głowę Pope'a. Urwał się Harwoodowi i nie dał szans na obronę Bravo. Mamy seansacyjny remis!

1
1
1
35'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Tom Pope. Asystował mu David Amoo.

2
33'

Stara się Port Vale z własnej połowy, jakoś im się to udaje, ale goście dopuszczają się fauli w ataku...

31'

1
28'

Szaleje Cancelo na prawej stronie, ale nie jest w stanie dokładnie dograć piłkę w pole karne.

25'

Co za sytuacja! David Silva nie trafił czysto w piłkę przed pustą bramką! Futbolówka odbiła się od poprzeczki i przeleciała nag głową Aguero, który czaił się na dobitkę. Zagrożenie oddalone na chwilę.

1
1
1
24'

Przyspieszenie akcji przez City, wypuszczenie Fodena z prawej strony, ale Anglik nie popatrzył w pole karne, zagrał na siłę i nie znalazł kolegów. Mimo to City cały czas w ataku.

1
1
1
1
1
22'

Całkowicie zamknięte Port Vale w obrębie własnego pola karnego. City gra swobodnie, ale też nie za szybko.

2
19'

Gol dla City! Ładne, kąśliwe uderzenie Zinczenki z dystansu. Jeszcze próbował na wślizgu blokować to Legge, ale zmylił tym swojego bramkarza. Gospodarze zgodnie z planem prowadzą!

2
2
1
1
1
19'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Ołeksandr Zinczenko. Asystował mu Ilkay Gundogan.

16'

Ładna, koronkowa akcja graczy City zakońzona strzałem głową Fodena, ale pewnie złapał to bramkarz gości.

1
1
13'

City w ataku pozycyjnym, dużo pracuje w środku pola, ale ostro grają goście, wręcz na pograniczu faulu. Tak dość szczęśliwie zatrzymali m.in. Gundogana przed własnym polem karnym.

11'

Choć w meczu remis, to głośniejsi są na trybunach kibice Port Vale.

8'

Wejście Davida Silvy w pole karne, podanie do Fodena, ale strzał Anglika zablokowany tuż przed linią bramkową! Powoli nakręcają się gospodarze.

7'

Słówko o Port Vale. To ekipa ze środka tabeli League Two (10. miejsce na 24), ale od prawie miesiąca nie przegrali spotkania.

1
6'

Dobre zagranie Angelino z lewej strony do Aguero, ale Hiszpan złapany na spalonym.

5'

Manchester City zaczyna dyktować tempo gry, ale stara się agresywnie podchodzić do przeciwnika każdy piłkarz gości.

1
3'

Wrzutka z lewej strony w kierunku Aguero, ale Argentyńczyk faulował w ataku.

3'

Głośni są kibice Port Vale. Przyjechało ich 8 tysięcy. Wypełnili sektor gości do ostatniego miejsca.

1'

Pierwsza szansa dla... gości. Strzał Burgessa ze skraju pola karnego daleko obok bramki Bravo.

czas Start meczu
18:27

Choć zdecydowanym faworytem są mistrzowie Anglii, to jednak na trybunach prawie komplet kibiców.

18:02

Sędzią meczu jest Lee Mason.

1
1
18:02

Mała przerwa od Premier League, ale styczeń na angielskich boiskach jest jak zwykle intensywny. W ramach Pucharu Anglii Manchester City podejmie Port Vale, które gra w League Two, czyli 4. lidze. Zapraszamy serdecznie na relację live ze spotkania!