1:0
Zakończony
Leeds United
90+4'

Końcówka w wykonaniu Arsenalu bardzo swobodna, ale bez groźnego strzału. Leeds nieco nerwowo prowadzi swoje akcje.

1
1
1
2
90+1'

Arsenal. Schodzi: Nicolas Pepe. Wchodzi: Bukayo Saka.

90'

Doliczono aż 5 minut.

88'

Jeszcze mamy sytuację analizowaną przez VAR pod kątem czerwonej kartki, ale ostatecznie bez kary.

86'

Jest duże spięcie na boisku po ostrym i jednocześnie zabawnie wyglądającym starciu Kolasinaca z Harrisonem w narożniku boiska. Bośniak siedział na boisku i krył piłkę, a przeciwnik próbował ją wykopać, przy okazji kopiąc przypadkowo piłkarza Arsenalu.

1
85'

Żółtą kartkę otrzymał Stuart Dallas.

83'

Okupuje teraz pole karne Arsenalu drużyna gości, ale brakuje już dokładności w samym polu karnym. Arsenal zupełnie inaczej wygląda w tej połowie, lepiej.

1
79'

Ładne wejście Kolasinaca w pole karne zakończone strzałem, ale w ostatniej chwili blokuje to na wślizgu Berardi.

78'

Leeds. Schodzi: Luke Ayling. Wchodzi: Jordan Stevens.

wchodzi Wchodzi
Jordan Stevens #48
schodzi Schodzi
1
77'

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Joseph Willock.

75'

Kolejny strzał Martinellego - tym razem obroniony przez Mesliera.

74'

Przerwa w grze po strzale Martinellego. VAR rozważał czerwoną kartkę po podhaczaniu Berardiego przez Lacazette'a. Obrońca gości przez to nie mógł wrócić pod pole karne. Ostatecznie sytuacja bez konsekwencji.

72'

Strzał Douglasa z rzutu wolnego ponad bramką Martineza.

71'

Żółtą kartkę otrzymał Sead Kolasinac. Szarpnął Heldera Costę bez piłki.

70'

Statystyka strzałów w samej drugiej połowie: Arsenal 8-2 Leeds. Przebudzenie "Kanonierów". Jednak to raczej nie jest zasługa taktyki, a wykorzystanie podmęczenia Leeds.

2
1
67'

Arsenal. Schodzi: Reiss Nelson. Wchodzi: Gabriel Martinelli.

66'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Klich. Bezpardonowy faul Polaka na Granicie Xhace.

3
63'

Teraz taki dłuższy moment typowego meczu walki i bardzo męskiej gry w środku pola.

60'

Leeds. Schodzi: Gjanni Alioski. Wchodzi: Helder Costa.

Gjanni Alioski #10
60'

Leeds. Schodzi: Robbie Gotts. Wchodzi: Stuart Dallas.

Robbie Gotts #36
58'

Zła kontra Leeds. Piłka po rajdzie Phillipsa powinna iść na lewe skrzydło do Alioskiego. Pomocnik gości jednak zwolnił, zostawił piłkę Gottsowi, który uderzył mocno niecelnie.

56'

Pepe odbiera piłkę Douglasowi, napędza z prawej strony Lacazette'a. Francuz chce grać do partnera z ataku, ale podanie zostaje przecięte. Piłka trafia jednak pod nogi Nelsona, który z bliska wbija ją do siatki. Może odetchnąć Arsenal, bo szczęśliwie prowadzi!

3
1
1
55'

Gol! Strzelił Reiss Nelson.

5
4
3
3
4
54'

Kapitalne uderzenie Bumforda zza pola karnego łapie jednak Martinez! Świetny, szybki i ofensywny mecz na Emirates Stadium!

1
52'

Teraz Guendouzi z dystansu posyła kozłującą piłkę, ale mija ona bramę Leeds.

51'

Kolejna akcja Arsenalu, płaskie uderzenie Lacazette'a z 15 metrów obronił pewnie Meslier! Budzą się "Kanonierzy"!

1
50'

Ładny strzał Lacazette'a z rzutu wolnego odbija się od poprzeczki!

47'

Ładne wejście Nelsona w pole karne Leeds, ale pogubił się w dryblingu, dopadli go obrońcy i stracił piłkę w polu karnym.

46'

Strzał Pepe z dystansu mocno niecelny.

1
1
czas Druga połowa
45'

Doliczono minutę.

44'

2/3 czasu gry przy piłce było Leeds. Goście oddali 15 strzałów. Gospodarze zaledwie 3. Aż dziw bierze, że ekipa z Championship nie prowadzi.

1
1
1
1
41'

Ładnie pokazał się Klich w polu karnym, ale został wygoniony z piłką. Zdołał podać do Bumforda, który źle trafił w piłkę przy strzale. Od bramki Martinez.

5
4
2
2
2
40'

Dogranie Klicha z prawej strony do nabiegającego Gottsa, ale strzał pomocnika Leeds przeleciał nad poprzeczką. Świetny mecz Polaka.

2
2
38'

Znowu Arsenal ma spore problemy, żeby wyjść z własnej połowy. Leeds gra za szybko dla graczy Artety.

1
35'

Piękna zagranie Klicha w głąb pola karnego, ale pogubił się po przyjęciu Bamford. Jeszcze chcieli mu pomóc koledzy, ale nie dali rady wyłuskać piłki. Ma sporo szczęścia dziś Arsenal.

3
2
1
2
1
33'

Świetna sytuacja Leeds. Dośrodkowanie do Alioskiego i jego strzał głową z 5 metrów broni Martinez! Macedończyk jeszcze ucierpiał, wpadł na Sokratisa.

2
1
1
30'

Szansa Arsenalu, ale uderzenie głową Davida Luiza obok bramki Mesliera.

1
1
27'

Kolejna próba Harrisona - tym razem z woleja z 16 metrów po dośrodkowaniu Alioskiego. Uderzenie łapie jednak dość pewnie Martinez. Leeds dziś prezentuje formę z czołówki Premier League.

1
1
24'

Od razu groźna kontra Leeds zakończona strzałem Alioskiego, ale Macedończyk uderza tuż obok słupka bramki Martineza!

23'

Rajd Lacazette'a w pole karne powstrzymany tuż pod bramką Leeds. Czujna obrona gości.

21'

Strzał Phillipsa zza pola karnego broni dość niepewnie Martinez, ale jest asekuracja obrońców.

1
19'

Wysoki pressing Leeds skutkuje odbiorem piłki i szybkim tworzeniem zagrożenia. Dośrodkowanie Alioskigo w trudnej sytuacji wybija jednak David Luiz.

2
17'

Kolejne uderzenie Harrisona ponownie broni pewnie Martinez.

1
15'

Bamford w gąszczu rywali oddaje mocny strzał, który zatrzymuje się na poprzeczce! Ciśnie Leeds niebywale mocno.

3
1
14'

Świetna uderzenie Harrisona zza pola karnego jeszcze lepiej broni Martinez!

12'

Rajd Xhaki zakończony niedokładnym podaniem na lewe skrzydło. Gracze Arsenalu grają dość samolubnie.

1
10'

Zaczyna Arsenal odzyskiwać piłkę, ale to dalej Leeds dyktuje tempo gry.

8'

Strzał Pepe zza pola karnego pewnie łapie Meslier.

7'

Świetne podanie Klicha w pole karne do Bamforda, ale strzał napastnika Leeds zablokowany. Niepotrzebnie przyjmował piłkę. Rzut rożny.

1
6'

Teraz jednak odważny rajd Pepe przez prawie całą połowę rywala, ale stracił piłkę pod polem karnym.

6'

Początek zdecydowanie należy do Leeds, goście nie wychodzą z połowy Arsenalu.

4'

Dobre dośrodkowanie Phillipsa, ale Bamford tylko trącił piłkę głową. Od bramki Martinez.

1'

Akcja Leeds, ale niedokładne odegranie Bamforda do Alioskiego. Mimo to cały czas Leeds pod polem karnym rywali, aż wracają się Pepe i Lacazette.

czas Start meczu
20:48

Sędzią dzisiejszego meczu jest Anthony Taylor.

1
20:48

W pierwszym składzie gości dzisiaj Mateusz Klich!

1
1
1
20:48

Arsenal goni w Premier League za europejskimi pucharami. Z kolei Leeds pewnie zmierza po awans do angielskiej ekstraklasy - zanotowałoby powrót do niej po 16 latach.

2
2
1
1
20:48

Dla obu ekip to pierwszy mecz w FA Cup w tym sezonie. W przypadku remisu będzie powtórka.

1
1
20:29

Arsenal z Mikelem Artetą jako trenerem zaczął ten rok od zwycięstwa. Pierwszy mecz w 2020 Leeds z kolei zremisowało. Może to dziś będzie ten wieczór Mateusza Klicha i spółki? Dobry wieczór i zapraszamy na mecz 3. rundy Pucharu Anglii!