Liga Europy: 1/8 finału, pierwsze mecze
12 mar 2020 18:55
90+3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Andreas Pereira. Pereira z braku laku uderzył z dystansu, czym zaskoczył obrońców i bramkarza. Trafił i zwieńczył dzieło zniszczenia.

Manchester United
28
16
6
2
1
90+2'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mason Greenwood. Asystował mu Tahith Chong. Akcja dwóch rezerwowych. Chong posłał podanie do Greenwooda, ten wpadł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od obu słupków i zatrzepotała w siatce.

31
17
7
3
3
90+1'

Raguz próbował zrobić sobie miejsce w polu karnym, ale piłka mu odskoczyła.

2
1
1
1
1
90'

Doliczone 3 minuty.

6
3
2
2
2
87'

Nie można odmówić gospodarzom ambicji, ale nie idzie ona w parze z umiejętnościami.

4
2
3
2
2
85'
ZMIANA
82'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Juan Mata. Asystował mu Fred. Kapitalne podanie Freda w pole karne z głębi pola do Maty, który przyjął piłkę i skierował do siatki obok bezradnego Schlagera. Losy dwumeczu wydają się być rozstrzygnięte.

Asysta:
24
17
5
3
3
79'

Gospodarze domagali się rzutu karnego po rzekomym zagraniu piłki ręką przez Freda. Po krótkiej analizie VAR gra wznowiona.

5
3
3
4
2
76'
ZMIANA

LASK Linz. Schodzi: James Holland. Wchodzi: Stefan Haudum.

1
76'

Fatalna próba Fernandesa sprzed pola karnego.

4
3
1
3
1
75'

Klauss huknął na bramkę Romero, ale zdecydowanie przestrzelił.

4
4
2
1
1
74'

Od rzutu wolnego rozpoczęli goście.

1
4
1
72'

Chwilowa przerwa w grze. Cierpi Bailly.

4
4
2
2
1
71'
ZMIANA

LASK Linz. Schodzi: Dominik Frieser. Wchodzi: Husein Balić.

1
71'
ZMIANA
70'

Michorl uderzył z dystansu wysoko nad bramką.

2
2
2
1
1
67'

Spokojniejszy fragment meczu, gdzie niewiele się dzieje.

4
2
1
2
3
64'

Niewiele wskazuje na to, aby miejscowi byli w stanie odwrócić losy tego spotkania.

3
1
62'

Ighalo wpadł w pole karne i posłał piłkę obok bramkarza. Ta odbiła się jednak tylko od słupka.

5
4
3
5
1
61'
ZMIANA

LASK Linz. Schodzi: Samuel Tetteh. Wchodzi: Marko Raguz.

1
60'

Nieudane dogranie Maty. Od bramki LASK.

1
1
1
1
2
59'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę za faul otrzymał Christian Ramsebner.

Christian Ramsebner #15
LASK Linz
3
59'

Ramsebner powalił James'a. Okazja dla gości.

1
1
1
1
1
58'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Daniel James. Asystował mu Odion Ighalo. Ighalo uruchomił niepilowanego po lewej stronie James'a. Ten przyjął piłkę, ograł Traunera i uderzył obok nieruchomego Schlagera. United prowadzi 2:0 i jedną nogą jest w kolejnej rundzie LE.

14
10
1
57'

McTominay uderzył z dystansu, ale Schlager był na posterunku.

2
2
2
2
2
56'

Shaw miał hektary wolnego miejsca w polu karnym. Mógł strzelać, mógł odgrywać do niepilnowanych kolegów. Tymczasem postanowił... podać w bandę reklamową.

1
1
1
1
1
54'

Rwaną grę oglądamy w ostatnich akcjach. Niewiele dzieje się pod bramkami obu zespołów.

2
1
1
1
1
51'

Shaw płasko dograł w pole karne, ale Mata posłał piłkę nad poprzeczką.

1
1
2
1
1
50'

Odważnie w drugą odsłonę weszli gospodarze. Póki co LASK atakuje, jednak bez większego zagrożenia.

1
1
1
1
1
48'

Przekombinowali gospodarze i Michorl oddał fatalny strzał.

1
1
1
1
1
47'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Luke Shaw.

1
2
1
47'

Shaw sfaulował Reitera i będzie szansa na dobre uderzenie.

1
1
1
1
1
46'

Początek drugiej połowy.

2
2
2
2
2
45'

Doliczona minuta.

4
4
4
4
4
45'

Błąd popełnił Romero, ale po wrzutce Friesera Maguire wyjaśnił sytuację.

5
3
3
3
3
44'

Maguire niecelnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego.

1
1
2
3
2
42'

Fernandes uderzył sprzed pola karnego, ale zrobił to zbyt lekko i nie mógł zaskoczyć Schlagera.

3
1
3
4
3
40'

Fresier dograł w pole karne, a Bially z problemami wybił piłkę. Lepszy moment gospodarzy.

3
3
4
4
4
39'

Strzał Hollanda sprzed pola karnego został zablokowany.

2
1
38'

Żółtą kartkę za faul na Fredzie otrzymał Joao Klauss.

Joao Klauss #9
LASK Linz
4
1
38'

Co na myśli miał Michorl? Dośrodkował tak źle, że nawet nie wiemy jak to skomentować.

3
2
1
37'

Bailly faulował Kalussa i kolejna okazja dla LASK ze stałego fragmentu gry.

1
4
33'

Żółtą kartkę  za uderzenie w twarz Ighalo otrzymał Gernot Trauner.

2
32'

Fatalne uderzenie z rzutu wolnego. Piłka trafiła w mur.

7
4
3
3
3
30'

Rantfl został sfaulowany przez Freda przed polem karnym. Dobra okazja dla gospodarzy do wyrównania.

2
2
2
2
2
28'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Odion Ighalo. Asystował mu Bruno Fernandes. Fernandes ładnie dograł do Ighalo, który na dwudziestym metrze żonglował sobie piłką i huknął pod poprzeczkę! 1:0 dla United!

24
14
4
1
1
24'

Po dośrodkowaniu Fernandesa z narożnika minimalnie niecelnie główkował Bailly.

1
1
3
1
1
24'

James dostał świetne podanie do Maty, przyjęciem zgubił obrońcę i mocno przymierzył. Schlager spisał się jednak bez zarzutu.

3
3
3
3
3
23'

Długie podanie Friesera do Klaussa przejął Romero.

3
3
3
3
3
20'

Bardzo ładnie przed polem karnym obrócił się Ighalo i długo się nie zastanawiając przymierzył po ziemi. Schlager wyłapał piłkę.

3
1
1
1
2
18'

Kolejna szansa Maty. Pomocnik składał sie długo do strzału i ostatecznie piłka po nogach obrońcy minęła słupek.

3
3
3
3
3
18'

Ighalo dograł w pole karne do Maty, który źle trafił w piłkę.

2
2
2
2
2
17'

Potrafią gospodarze przeszkadzać United. Piłkarze gości nie mają swobody na połowie LASK.

3
3
3
3
3
16'

Shaw długim podaniem dogrywał do Maty, lecz Hiszpan nie miał szans na zamknięcie akcji.

1
1
3
2
1
13'

McTominay uderzył z dystansu. Wysoko ponad bramką.

4
2
3
2
2
13'

Klauss wpadł w pole karne, ale Maguire bez problemu poradził sobie z atakującym napastnikiem gospodarzy.

4
2
1
1
1
12'

Konkretniej wyglądają goście i wydaje się, że pierwszy gol dla United jest tylko kwestią czasu.

4
2
1
1
1
9'

Klauss szukał prostopadłym podaniem na lewym skrzydle Friesera, jednak zagrał zdecydowanie za mocno.

2
2
8'

Mata zgrywał piłkę na 11. metr, lecz Ighalo uprzedzili obrońcy.

2
2
3
2
2
7'

Ighalo ruszył do podania od Fernandesa, ale Schlager wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo.

2
2
2
2
2
6'

Zdecydowanie za mocne dogranie i piłka poza boiskiem.

2
2
2
2
2
6'

Shaw sfaulował Michorla w bocznej strefie boiska. Okazja do dośrodkowania.

2
2
2
2
2
5'

Fernandes zaczął składać się do strzału, ale ostatecznie oddał piłkę do Freda. Ten zdecydował się na uderzenie i posłał futbolówkę poza stadion.

3
3
3
3
3
2'

United próbuje narzucić rywalowi swój styl gry i operować piłką na połowie LASK.