2:0
Zakończony
Anglia
90+1'

Romelu Lukaku rozpędził się i wpadł z futbolówką w pole karne Anglii. Potężne uderzenie doświadczonego napastnika, ale niedokładne. Futbolówka przeleciała obok bramki rozpaczliwie interweniującego Jordana Pickforda.

3
2
90'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

85'

Jadon Sancho zdecydował się na przeprowadzenie indywidualnego rajdu w pole karne Belgii. Połapali się w tym gospodarze i nie pozwolili dynamicznemu zawodnikowi na wypracowanie sobie miejsca do oddania uderzenia. Coraz mniej wskazuje na to, że Thibault Courtois pozwoli sobie w tym pojedynku na kapitulację.

3
83'

Belgia. Schodzi: Dries Mertens. Wchodzi: Dennis Praet.

81'

Wymiana podań na prawej stronie boiska i udało się w tym sektorze boiska zgubić reprezentantów Belgii. Inna sprawa, że dośrodkowanie Kyle Walkera poleciało prosto w rękawice odpowiednio ustawionego Thibauta Courtoisa.

3
1
79'

Próba przedostania się w pobliże Jordana Pickforda w wykonaniu Romelu Lukaku. Napastnika Interu Mediolan przyjezdni powstrzymali w ostatnim możliwym momencie przed oddaniem strzału. W odpowiedzi szybki wypad Wyspiarzy i Thibault Courtois miał odrobinę pretensji do swoich kompanów z reprezentacji.

2
78'

Wymiana podań w centrum boiska w wykonaniu podopiecznych Roberto Martineza. Reprezentacja Belgii ma zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, a po stronie Anglii coraz mniej animuszu oraz wiary w możliwość zapunktowania.

3
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu, a druga połowa na pewno nie należy do najbardziej pasjonujących w historii współczesnej futbolu. Jeszcze próbuje reprezentacja Anglii, która ma po przerwie sporo stałych fragmentów gry na połowie przeciwnika.

1
73'

Danny Makkeile nie pozwolił przyjezdnym zebrać się do ekspresowego ataku, ponieważ odgwizdał przewinienie na zastawiającym drogę do futbolówki Thorganie Hazardzie. Od rzutu wolnego Belgia, a gospodarzom specjalnie już nigdzie nie spieszy się.

70'

Anglia. Schodzi: Kieran Trippier. Wchodzi: Jadon Sancho.

68'

Belgia zorientowana na przeprowadzenie szybkich wypadów na połowę wymieniających podania Anglików. Przed momentem otworzył się korytarz na lewym skrzydle przez zawodnikami z Beneluksu, ale nie przedarli się pod bramkę Jordana Pickforda i postanowili wycofać futbolówkę.

1
1
65'

Gra wznowiona i Kieran Trippier zamierza niebawem dołączyć do swoich kompanów, którzy chwilowo muszą radzić sobie w dziesięciu z reprezentantami Belgii. Czas pracuje niezmiennie na korzyść podopiecznych Roberto Martineza.

1
2
63'

Thorgan Hazard kopnął w twarz przeciwnika. To było przypadkowe zagranie. Znany z niemieckich boisk pomocnik upadał w taki sposób, że zahaczył Kierana Trippiera. Do Anglika dobiegli natychmiast masażyści jego reprezentacji.

1
1
2
1
60'

Reprezentacja Belgii wycofała się odrobinę w kwadransie po przerwie i nie zaproponowała nic specjalnie interesującego w ofensywie w tym fragmencie meczu. Anglia postanowiła wziąć na siebie odpowiedzialność za to, jak wygląda konfrontacja i to ona wymienia podania.

58'

Tym razem celne uderzenie i Thibaut Courtois musiał zdać egzamin, którego poziom trudności nie był przesadnie skomplikowany. Skuteczna interwencja bramkarza reprezentacji Belgii, który poskromił piłkę sunącą po ziemi. Kopnął ją Harry Kane.

1
55'

Ponownie przewinienie blisko pola karnego gospodarzy i Anglicy zastanawiali się, jak poprawić wynik uderzeniem z rzutu wolnego. Nie wiadomo, jak był plan, ale wykonanie na pewno było beznadziejne. Egzekutor stałego fragmentu gry trafił w kompana ustawionego w pobliżu belgijskiego muru.

54'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Meunier za kolejne przewinienie blisko własnego pola karnego.

52'

Po przewinieniu była możliwość strzelenia gola kontaktowego z rzutu wolnego. Uderzenie zdecydowanie gorsze niż to oddane w pierwszej połowie przez Driesa Mertensa. Futbolówka przeleciała wyraźnie ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez Thibauta Courtoisa.

1
51'

Żółtą kartkę otrzymał Jan Vertonghen za przewinienie blisko własnego pola karnego na Harrym Kane'ie.

46'

Rozpoczęła się już druga połowa konfrontacji i niebawem przekonamy się, czy reprezentacja Belgii będzie nadal kontrolować wydarzenia na swoim terenie czy do głosu dojdzie Anglia.