Zakończony
Chorwacja
90+5'

Gol! Strzelił Andre Silva. Asystował mu Pepe.

Jeszcze jedno trafienie w doliczonym czasie. Portugalia nie zamierzała tak tego zostawić i odzyskała rzutem na taśmę trzybramkowe prowadzenie. Andre Silva za swoim golem. Zmiennik wepchnął piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, które zgrał po drodze Pepe.

5
90+1'

Gol! Strzelił Bruno Petković. Asystował mu Ante Rebić.

Tego akurat trudno było się spodziewać, ale Chorwacja odrobinę przycisnęła na finiszu, pokazała ambicję i strzeliła gola honorowego. Bruno Petković trafił po wymianie podań z Ante Rebiciem. Wszystko zaczęło się od straty Joao Cancelo na rzecz Ivana Perisicia.

9
90'

Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

1
88'

Portugalia. Schodzi: Joao Felix. Wchodzi: Andre Silva.

85'

Joao Cancelo bezradnie rozłożył ręce. Portugalczyk miał pretensje do sędziego Davide Massy, który nie zdecydował się na przyznanie gospodarzom rzutu wolnego. Włoch dobrze zna bocznego defensora z Serie A i uśmiechnął się pod nosem.

1
82'

Portugalia już zaspokoiła swój apetyt i nie atakuje z taką zawziętością. Rozpoczął się piłkarski festyn, podstawowi piłkarze opuszczają boisko, a Chorwaci mają serdecznie dość tego wieczoru.

1
1
77'

Gierka treningowa w warunkach meczowych. Fernando Santos w ostatnim kwadransie spotkania przemiesza zawodników w jedenastce.

1
1
1
1
2
76'

Joao Felix strzelił do bramki na 3:0. Po jego uderzeniu najbardziej optymistyczni Chorwacji stracili nadzieję na zapunktowanie.

2
1
1
74'

Chorwacja. Schodzi: Andrej Kramarić. Wchodzi: Bruno Petković.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
71'

Żółtą kartkę otrzymał Borna Barisić za odłożone w czasie przewinienie.

Borna Barisić #3
Chorwacja
2
2
1
70'

Gol! Strzelił Joao Felix. Asystował mu Bernardo Silva.

Od początku meczu polował na swojego gola i przymierzył. Joao Felix podwyższył prowadzenie Portugalii na 3:0. Mocno kopnięta zza pola karnego piłka poleciała z wysoką prędkością do bramki. Szybowała ona nieznacznie ponad murawą. Dominik Livaković stracił swoją magię.

12
5
3
3
5
65'

Ostatnie minuty spotkania pod znakiem ostrych przewinień. Chorwacja postanowiła odrobinę podostrzyć, ale trzeba być sprawiedliwym, że również Portugalia jest odpowiednio zmobilizowana do walki od początku konfrontacji.

1
1
61'
60'

Żółtą kartkę otrzymał Tin Jedvaj za brzydki wślizg w nogi Diogo Joty.

2
1
2
58'

Gol! Strzelił Diogo Jota. Asystował mu Raphael Guerreiro.

Piłka po raz drugi w bramce reprezentacji Chorwacji i powoli można zapisywać Portugalii komplet punktów w tabeli. Raphael Guerreiro przerzucił piłkę ponad głowami obrońców, a po opanowaniu jej w polu karnym Diogo Jota strzelił pierwszego gola w meczu o stawkę zespołu narodowego. Eleganckie zachowanie w szesnastce i nie było czego zbierać.

13
7
4
6
4
57'

Bernardo Silva nie pokonał Dominika Livakovicia strzałem po ziemi zza pola karnego. Zawodnik strzegący bramki Chorwacji zdał już w pierwszej połowie trudniejsze egzaminy i również tym razem zasłużył na pozytywną notę.

1
54'

Bruno Fernandes zabrał się za wykonanie wywalczonego przez siebie rzutu wolnego blisko linii pola karnego. Potężnie huknął pomocnik Manchesteru United, ale nieco za wysoko.

2
2
1
1
1
54'

To ostatnie trafienie w meczu? Nie wydaje się.

1
52'

Czwarty rzut rożny dla reprezentacji Chorwacji. Dotychczas Anthony Lopes wyłapywał wrzutki przyjezdnych. Tym razem postanowił w ogóle nie ruszać do odchodzącej piłki i słusznie liczył na reakcję swoich defensorów.

2
2
1
49'

Podanie w pole karne Vatrenich, jednak Diogo Jota został zatrzymany gwizdkiem sędziego w połowie drogi do stoczenia pojedynku z Dominikiem Livakoviciem. Spalony, niewielki, ale był.

1
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa na Estadio do Dragao w Porto. Gospodarze nie mają bezpiecznej zaliczki i powinni dążyć do powiększenia prowadzenia. Chorwacja raczej nie zaprezentuje się gorzej niż w pierwszej części spotkania.