84'
ZMIANA

Francja. Schodzi: Kylian Mbappe. Wchodzi: Kingsley Coman.

79'

Poradzili sobie przyjezdni z wrzutką Antoine'a Griezmanna z rzutu wolnego. Bruno Fernandes znajdował się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i nie pozwolił na zatrudnienie strzałem Ruiego Patricio. Wyłącznie korner dla podopiecznych Didiera Deschampsa.

1
1
1
1
76'

Drugie uderzenie celne reprezentacji Francji. Takie to spotkanie, w którym można śmiało wyliczać wszystkie próby drużyn w lustro bramki. Paul Pogba nie pokonał skoncentrowanego między słupkami Ruiego Patricio, a próbował to zrobić ze znacznego dystansu.

1
1
1
74'
ZMIANA
73'

Piłka w bramce reprezentacji Francji, ale nie ma gola. Sędzia asystent nie miał wątpliwości i zasygnalizował spalonego Pepe w momencie wrzutki z rzutu wolnego.

1
1
72'

Celne uderzenie reprezentacji Portugalii. Wreszcie mały egzamin dla Hugo Llorisa. Diogo Jota stworzył przewagę swoim rajdem, a Joao Felix zatrudnił bramkarza Francji uderzeniem z dystansu.

1
1
70'

Nelson Semedo wykonał dośrodkowanie, które wyekspediował Raphael Varane. Jeszcze futbolówka spadła przed polem karnym reprezentacji Francji, skąd Danilo Perreira oddał ostatecznie zablokowane uderzenie.

1
1
69'

Pora na pobudkę liderów reprezentacji.

1
1
68'

Powoli zaczyna męczyć to widowisko. Teoretycznie wysoka kultura gry po obu stronach boiska, na pewno nie jest to koszmarek w stylu Słowacja - Irlandia, tyle że klarownych sytuacji podbramkowych jak na lekarstwo.

2
1
65'

Olivier Giroud zgrywał piłkę głową do Antoine'a Griezmanna. Wmieszali się w to w ostatnim momencie obrońca reprezentacji Portugalii i nie pozwolił na oddanie uderzenia znanemu głównie z hiszpańskich boisk napastnikowi.

2
1
63'

Zgodnie z nieśmiałymi zapowiedziami po kilkunastu minutach aktywności reprezentacji Francji w drugiej połowie zaczęła odpowiadać Portugalia. Dośrodkowanie z lewego skrzydła poskromione przez Hugo Llorisa.

1
2
61'
ZMIANA

Portugalia. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Diogo Jota.

59'

Sędzia asystent nie pozwolił reprezentacji Portugalii na kontynuowanie ataku z powodu spalonego Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Juventusu FC poderwał się do kolejnego rajdu, ale wpadł na twardą ścianę złożoną z N'Golo Kante oraz Raphaela Varane'a.

3
58'

Niezmiennie nie jest to widowisko wypełnione po brzegi sytuacjami podbramkowymi. Francja ma odrobinę więcej do powiedzenia w minutach po przerwie, jednak podobnie wyglądała sytuacja w pierwszej części, po czym do głosu doszła Portugalia.

1
55'

Paul Pogba ułożył sobie piłkę na lewej stopie przed polem karnym przyjezdnych. Jego uderzenie zostało zablokowane. Kolejna akcja Francji została zahamowana przez Portugalczyków w momencie podania Antoine'a Griezmanna w kierunku Kyliana Mbappe.

1
54'

Rozegranie podopiecznych Didiera Deschampsa na obrzeżach pola karnego Portugalii. Czujnie przesuwali się gracze w białych koszulkach i spodenkach, tyle że po przechwycie Williamowi Carvalho nie udało się zainicjować dobrego kontrataku.

1
1
51'

Hugo Lloris posprzątał we własnym polu karnym. Skuteczna interwencja po podaniu z głębi boiska Joao Felixa. Doświadczony bramkarz nie pozwolił na dojście do futbolówki ani Cristiano Ronaldo, ani Bernardo Silvie.

1
1
50'

Akcje oskrzydlające proponowane przez mistrzów Europy. Skoncentrowani są gospodarze i nie pozwalają na oddanie strzału po dośrodkowaniach. Hugo Lloris od początku spotkania nie musiał interweniować w innych sytuacjach niż po wstrzeleniach i wrzutkach. Celnych uderzeń Portugalii brak.

1
47'

Kylian Mbappe testuje od początku drugiej połowy poziom koncentracji obrońców reprezentacji Portugalii. Jedna akcja indywidualna udała się zawodnikowi Paris Saint-Germain, ale jego centra została przytomnie unieszkodliwiona przez Ruiego Patricio.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa i nieliczna publiczność oczekuje od zawodników odważniejszego futbolu i częstszego kreowania sytuacji podbramkowych. Na razie Didier Deschamps oraz Fernando Santos nie zdecydowali się na dokonanie zmian w swoich jedenastkach.

3
45'

Doliczona minuta.

2
3
1
1
1
44'

Ponowienie ataku w wykonaniu podopiecznych Didiera Deschampsa. Po niefortunnej interwencji Danilo Perreiry futbolówka znalazła się kilkanaście metrów od bramki Ruiego Patricio. Dopadł do niej Olivier Giroud, którego uderzenie było zdecydowanie za wysokie.

1
1
1
43'

Ostatnie szanse na otworzenie wyniku w pierwszej połowie meczu. Rozegranie reprezentacji Francji było zbyt wolne i za bardzo przewidywalne, żeby którykolwiek z jej liderów miał możliwość oddania niebezpiecznego strzału.

2
1
1
1
1
41'

Benjamin Pavard interweniował wślizgiem i reprezentacja Portugalii wywalczyła swoim atakiem wyłącznie wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

1
1
40'

Rozpędzili się w przeciwnych kierunkach Kylian Mbappe oraz Cristiano Ronaldo, jednak wpadli na odpowiednio ustawionego defensora. Liderom reprezentacji Francji i Portugalii nie udało się wypracować pozycji do oddania strzału.

1
36'

Joao Felix nie wykorzystał dogrania z rzutu wolnego. Chyba na dodatek zaszkodził kompanom z reprezentacji Portugalii, ponieważ jeszcze bardziej dogodną szansę na oddanie strzału do bramki mieli Danilo Perreira oraz Cristiano Ronaldo.

3
1
1
35'

Pierwsze celne uderzenie - Antoine Griezmann.

33'

Celne uderzenie numer jeden. Antoine Griezmann dostał podanie w pole karne reprezentacji Portugalii, a tam oddał strzał z ostrego kąta. Rui Patricio nie miał jakiegokolwiek problemu z powstrzymaniem piłki.

2
32'

Nelson Semedo wrócił w odpowiednim momencie we własne pole karne i nie pozwolił, żeby futbolówka po podaniu Oliviera Girouda dotarła do centralnie ustawionego Kyliana Mbappe.

30'

Przewinienie na Pepe i na zakończenie drugiego kwadransa spotkania reprezentacja Portugalii dostała rzut wolny od sędziego. Francuzi mieli możliwość ustawienia się na ich pozycjach obronnych zanim futbolówka została ponownie wprowadzona do gry.

29'

Rywalizacja w centrum boiska wygrana przez reprezentantów Francji. Dzięki zdobyciu futbolówki podopieczni Didiera Deschampsa mogli przejść do ataku pozycyjnego. Crossowe podanie Raphaela Varane'a w kierunku Lucasa Hernandeza zostało przechwycone.

2
2
26'

Bernardo Silva uruchomił podaniem ofensywnie usposobionego Nelsona Semedo. Rajd bocznego defensora w pole karne mistrza świata został podsumowany uderzeniem z ostrego kąta w boczną siatkę. Hugo Lloris kontrolował sytuację i tor lotu piłki.

1
1
24'

Piłka spadła dość przypadkowo pod nogami Cristiano Ronaldo w polu karnym reprezentacji Francji. W ostatnim momencie składającego się do uderzenia Portugalczyka powstrzymał rozpaczliwym wślizgiem Lucas Hernandez.

2
2
23'

Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego odrobinę odważniejsza w ostatnich minutach. Cristiano Ronaldo i spółka postanowili najwyraźniej odpowiedzieć na wcześniejsze, odrobinę niezdarne ataki podopiecznych Didiera Deschampsa.

1
1
1
20'

Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Bruno Fernandes. Piłka kopnięta przez pomocnika reprezentacji Portugalii odbiła się rykoszetem od jednego z zawodników ustawionych w murze przez Hugo Llorisa.

19'

N'Golo Kante potraktował ostro w centrum boisko Danilo Perreirę. Piłka przyznana przez sędziego gościom, ale nie było napomnienia kartonikiem dla środkowego pomocnika reprezentacji Francji.

17'

Za drużynami kwadrans pojedynku i widać jak dużym respektem darzą się wzajemnie. Francja postanowiła odrobinę zaryzykować, a jej długie rozegranie zostało przerwane przez sędziego asystenta, który zasygnalizował spalonego Kyliana Mbappe.

1
1
1
14'

Nerwowo interweniował Pepe, który zamiast opanować piłkę po dośrodkowaniu Benjamina Pavarda, to wykopał ją poza boisko. Blisko rutynowanego defensora nie było żadnego przeciwnika, więc Francuzi dostali w prezencie wrzut z autu na połowie Portugalii.

1
2
12'

Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne Hugo Llorisa i ponownie piłka znalazła się w dłoniach doświadczonego bramkarza. Nie pozwolił on na oddanie uderzenia z bliska Bernardo Silvie.

1
1
11'

Nelson Semedo podłączył się do ataku na prawej stronie boiska i dostał podanie w odpowiednim tempie. Jego wstrzelenie w pole bramkowe zostało poskromione przez skoncentrowanego Hugo Llorisa.

1
1
8'

Reprezentacja Francji w rozegraniu, ale nie przebiła się przez skoncentrowanych na swoich pozycjach podopiecznych Fernando Santosa. Początek spotkania nie tylko bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych, ale generalnie bez piłki w polach karnych.

1
1
6'

Paul Pogba przebijał się blisko linii bocznej boiska. Francuskiemu pomocnikowi nie udało się wymanewrować przeważających sił przeciwnika i musiał zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości koła środkowego.

1
1
3'

Francja w granatowych koszulkach i spodenkach, a także w czerwonych getrach. Portugalia wybiegła na boisko w białych strojach z zielonymi oraz bordowymi pasami.

1
2'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Ruben Dias za atak łokciem na głowę Oliviera Girouda.

02:56

Francja zmierzy się z Portugalią po raz pierwszy od czasu finału mistrzostw Europy w 2016 roku. Wtedy to podopieczni Fernando Santosa odnieśli zwycięstwo 1:0, a niespodziewanym bohaterem został autor decydującego gola w dogrywce Eder.

2
2
1
1
02:56

Treningi Portugalczyków przed pojedynkiem we Francji.

1
1
1
02:56

Poprzedni mecz Portugalii zakończył się remisem.

02:56

Portugalia zmierzyła się w tym tygodniu towarzysko z Hiszpanią. Konfrontacja zakończyła się mało spodziewanym bezbramkowym remisem, choć obie reprezentacje miały swoje szanse na zmienienie wyniku. W iberyjskim klasyku obu zabrakło skuteczności.

1
1
02:56

W tabeli grupy Ligi Narodów na pierwszym miejscu znajduje się Portugalia, która odniosła zwycięstwa 4:1 z Chorwacją oraz 2:0 ze Szwecją. Wyprzedza ona Francję również posiadającą komplet sześciu punktów, ale gorszy bilans bramek niż podopieczni Fernando Santosa.

2
2
02:56

Bezpośrednie przygotowania gospodarzy.

02:56

Francja zagrała w czasie październikowego zgrupowania towarzysko z Ukrainą. Trójkolorowi zdemolowali 7:1 poważnie osłabionego przeciwnika prowadzonego przez Andrija Szewczenkę. Przed przerwą do dubletu Olivera Girouda jednego gola dołożył Eduardo Camavinga. W drugiej połowie trafiali Corentin Tolisso, Kylian Mbappe i Antoine Griezmann.

1
1
02:56

W niedzielę w Lidze Narodów zmierzą się posiadacze trzech dużych trofeów w piłkarskim świecie. Francja, czyli mistrz świata, podejmie Portugalię, która zatriumfowała w mistrzostwach Europy oraz pierwszej edycji Ligi Narodów.