Nie zdążył uciec ze spalonego Sergio Oliveira, a piłka z głębi pola została do niego zaadresowana.

Co najmniej cztery minuty dłużej potrwa druga połowa spotkania.

Szybka wrzutka na dobiegnięcie, lecz Giroud był dobrze pilnowany.

1
1
89'

Auć, wejście nakładką Joao Cancelo w Lucasa Hernandeza. 20 metrów od portugalskiej bramki.

88'

Górna piłka w kierunku Trincao, ten był zaczepiany przez Hernandeza, ale rzutu karnego nie ma.

1
1
87'

Faul Paulinho na Pogbie, ale daleko od bramki.

2
86'

Wycofana piłka do Rui Patricio, ale ten skiksował i będzie rzut rożny. Szczęście Portugalczyków, że nie było samobója.

1
85'
85'

Portugalia. Schodzi: Joao Felix. Wchodzi: Paulinho.

wchodzi Wchodzi
Paulinho #9
schodzi Schodzi
84'

Wrzutka Moutinho wybita, jeszcze do piłki dopadł Joao Felix, lecz obok bramki.

1
84'

Znów Francuzi wybijają piłkę centrowaną z prawej strony. Kolejny rzut rożny.

83'

Kolejna świetna szansa dla Portugalii! Dośrodkowanie na 3. metr z prawej strony, Ronaldo nie sięgnął piłki, ale tuż obok było jeszcze dwóch kolegów. Ci jednak zderzyli się ze sobą.

1
2
82'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Hernandez, bo drugi raz sfaulował Jotę.

82'

Faulowany Diogo Jota wybiegający do kontry.

81'

Mocne uderzenie Griezmanna z rzutu wolnego, piłka odbita od obrońców wychodzi na aut.

1
1
79'

Żółtą kartkę otrzymał N'Golo Kante.

77'

Świetna centra z lewej strony boiska na głowę Ronaldo, ten wygrał pojedynek z Kimpembe, ale uderzył obok słupka.

76'

Dobry moment Portugalczyków, teraz to oni napierają.

1
75'

Indywidualna akcja Ronaldo się zapowiadała, ale ostatecznie wycofał kapitan piłkę do Moutinho, ten strzela z dystansu w okienko, lecz kapitalnie broni Lloris.

74'

Rzut rożny i kolejne zablokowane zagranie przez francuską obronę.

1
73'

Kimpembe dobrze w obronie. Zablokował zagranie Trincao.

71'

Paul Pogba za bardzo chciał dostać piłkę i powalił rywala. Faul w ataku.

1
70'

Znów centruje Rabiot, ale Jose Fonte jest tam, gdzie być powinien.

69'

Faul Ronaldo na Pogbie, ale uspokajamy wszystkich sympatyków portugalskiej piłki. Do bramki dalej niż bliżej.

68'

Diogo Jota chciał ruszyć z piłką, ale trafił na Kante.

67'

Francuzi spokojnie mogą rozgrywać piłkę na połowie rywali.

66'

Strata Thurama, który źle opanował piłkę.

1
65'

I znów przecięte zagranie do napastnika Liverpoolu.

1
64'

Już szukają Portugalczycy Diogo Joty, ale uprzedza go Lloris.

1
2
63'

Dalej naciskają Trójkolorowi, ale teraz trudno im się przedrzeć przez 20. metr.

1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Hugo Lloris za opóźnianie gry.

60'

Z dystansu uderzał Raphael, ale Lloris, wypluwa przed siebie piłkę. Jeszcze wrzutka na głowę Fonte i... poprzeczka ratuje Francuzów!

1
2
1
59'

Francja. Schodzi: Kingsley Coman. Wchodzi: Marcus Thuram.

58'

Wrzutka ze skrzydła w pole karne Portugalii, gdzie wbiegał Pogba. Ale chyba sam nie wierzył, że to zamknie i faktycznie się nie udało.

2
57'
56'

Joao Felix przypalił akcję swojej drużyny.

1
55'

Na linii 16. metra był Griezmann i uderzył w stronę bramki, lecz piłka poleciała obok.

54'

Francja idzie za ciosem. Poczuli moc piłkarze Deschampsa.

2
53'

Gol! Strzelił N'Golo Kante. Asystował mu Adrien Rabiot.

Strzał Rabiota z daleka odbija Rui Patricio, ale przy dobitce Kante nie ma już szans! 1:0!

12
9
1
1
3
52'

Znów Francja blisko bramki rywali. Aut na wysokości pola karnego Portugalczyków.

2
2
1
51'

Sprytne zagranie Bruno Fernandesa za plecy przechwytuje Pavard.

1
1
50'

Coman ścigał się z Diasem na skrzydle, ale przegrał tę walkę.

49'

Bernardo Silva uderza z dystansu, po rykoszecie i broni Lloris.

48'

Kimpembe staranował Bruno. Szczęście dla Francuzów, że daleko od bramki.

47'

Strzał Cristiano Ronaldo minimalnie niecelny.

46'

Faul Varane'a na Felixie. Wszystko blisko pola karnego. Wiemy, kto będzie uderzał.

czas Druga połowa
Czy w drugiej połowie padną bramki?
Tak, dla Portugalii
Tak, dla Francji
Tak, dla obu drużyn
komentarz

45+1'

Starcie ostre Fonte z Lucasem Hernandezem.

1
1
45'

Wrzutka na głowę Ronaldo, a ten niewiele się pomylił! Sam bardzo żałuje, że nie skierował tej piłki inaczej.

44'

Kolejna okazja dla Portugalii. Za moment piąty rzut rożny.

43'

Zanosiło się na kolejną kontrę Portugalczyków, lecz podanie Danilo nieudane.

1
41'

A po drodze Rui Patricio oberwał z buta w krok. Auć.

2
6
1
2
1
40'

Hernandez centruje z lewej strony, uderzał na wślizgu Martial i... niewiele brakowało.

1
1
39'

Dośrodkowanie Bruno Fernandesa, zamykał akcję Joao Felix, lecz uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Llorisa.

1
37'

Jeszcze jedna centra z rzutu rożnego, lecz pojedynek główkowy wygrali goście.

36'

Dośrodkowanie Ronaldo z prawej strony w pole bramkowe, gdzie wbiegał Bernardo Silva. Zdązył w obronie Kimpembe.

34'

Wrzutka Bernardo Silvy wybita przez Varane'a z pomocą Pogby. Uciekał Griezmann do kontry, ale pilnują go rywale.

1
33'

Krótko wykonany rzut rożny przez Portugalczyków, uderzał Cristiano Ronaldo z dystansu, lecz był rykoszet. Za chwilę kolejny korner.

1
1
32'

Jeszcze jedną szansę z rzutu wolnego miał Griezmann, ale tym razem interweniowali obrońcy.

31'

Żółtą kartkę otrzymał Danilo Pereira za faul na Hernandezie.

Portugalia
1
30'

Co za akcja! Miękka wrzutka w pole karne na głowę partnera, ten zagrał do Rabiota, ten półprzewrotką... podawał do Martiala i... piłka po zagraniu głową napastnika Francuzów odbija się od poprzeczki!

3
1
1
1
1
29'

Coman z prawej strony do Griezmanna, ale ten się chyba nie zorientował, że miał dostać piłkę. Asekurował akcję Pogba, lecz został sfaulowany 20 metrów od bramki.

1
28'

Długie zagranie Danilo do Ronaldo, lecz kapitan mistrzów Europy na spalonym.

1
2
27'

Anthony Martial przesunął się z piłką w stronę narożnika pola karnego, przekroczył go, a następnie uderzał w krótki róg. Trafił w boczną siatkę.

2
2
26'

Na razie w statystyce strzałów 4:4. W strzałach celnych - 2:2.

1
1
25'

Bardzo mocno, ale prosto w mur. Jeszcze dobitka Portugalczyka, ale już obok bramki.

2
3
2
24'

Faul Pavarda blisko własnego pola karnego. To dobra okazja dla Cristiano z rzutu wolnego...

3
2
23'

Zablokowane zagranie Kante do partnera. Była okazja na kontrę dla Portugalii, ale Bruno Fernandes zdecydował, że zagra jednak do tyłu.

4
3
21'

Do ataku pozycyjnego wracają Francuzi, ale Portugalczycy zaczynają pressing od połowy boiska.

3
3
20'

Krótko rozegrany ten stały fragment. Dośrodkowanie, blokowany strzał Carvalho. Jeszcze do strzału dochodzi Bruno Fernandes i uderza po ziemi prosto w Llorisa.

4
3
19'

Rozpoczynał akcję Portugalczyków Carvalho, ten zagrał do Bernardo Silvy na lewą stronę. Poszukiwania podaniem Ronaldo zakończone niepowodzeniem. Ale będzie rzut rożny.

2
2
18'

Dośrodkowanie na głowę Rabiota, ten minimalnie obok bramki.

2
2
17'

Coman niebezpiecznie wbiegł z piłką w pole karne z prawej strony, lecz został zatrzymany przez Rubena Diasa.

2
2
16'

Trochę za mocne dośrodkowanie Hernandeza z lewej strony, lecz jego koledzy utrzymują się przy piłce.

3
3
15'

Znów pada Ronaldo i twierdzi, że jest faulowany. Arbiter jest innego zdania. Cristiano rozkłada ręce.

4
2
14'

Przypominamy: to mecz o pierwsze miejsce w grupie i niemal pewny awans do final four Ligi Narodów. Czyli o pieniądze.

1
1
12'

Griezmann zagrał szybką piłkę do Martiala, strzał odbija Rui Patricio.

3
2
11'

Griezmann przegrał pojedynek główkowy w polu karnym, ale jeszcze jego koledzy wznowią grę z autu.

1
1
10'

Sam próbował akcję rozwiązać Coman. Podszedł z piłką z 20. na 10. metr i uderzył w okienko. Problem w tym, że był tam Rui Patricio i odbił piłkę.

2
2
1
10'

Zbyt mocne zagranie na prawe skrzydło do pędzącego Comana. Nawet on nie był w stanie tego dogonić.

2
1
9'

A teraz podobnie zachował się Joao Felix wobec Pavarda.

1
2
8'

Za bardzo rozpychał się Lucas Hernandez w ataku. Faul lewego obrońcy Trójkolorowych.

3
1
7'

Chwilę później kapitan Portugalii twierdzi, że był faulowany przez Rabiota na 20. metrze. Zdecydowane wejście barkiem Francuza, ale gwizdek arbitra milczy.

1
3
6'

Dobre zagranie z głebi pola do Ronaldo, ten strzela z dystansu, ale świetnie broni Lloris.

2
2
2
5'

Teraz z kolei Francuzi mają kłopoty z wybiciem piłki.

2
1
4'

Za mocne podanie do Martiala na dobiegnięcie. Od bramki rozpocznie Rui Patricio.

2
2
3'

Goście próbują skonstruować coś kilka metrów przed polem karnym rywali.

2
2
2'

Francuzi w strojach białych, Portugalczycy tradycyjnie - czerwone koszulki i zielone spodenki.

2
2
1'

Atmosfera na Estadio da Luz nietypowa. Cisza na wielkim stadionie w Lizbonie.

3
3
1
czas Start meczu
20:42

Tobias Stieler z Niemiec jest sędzią tego spotkania.