Doliczone dwie minuty.

1
1
86'

Krąży piłka między zawodnikami z Borysówa. Gospodarzom już nawet nie zależy na jej przechwyceniu. Można śmiało powiedzieć, że zmarnowana sytuacja podbramkowa przez Romana Gribowskija na początku drugiej połowy podcięła skrzydła zawodnikom ze stolicy Białorusi.

83'

BATE Borysów. Schodzi: Stanisław Dragun. Wchodzi: Jewgienij Bieriozkin.

wchodzi Wchodzi
Jewgienij Bieriozkin #7
schodzi Schodzi
Stanisław Dragun #8
81'

Piłkarze w żółtych strojach utrzymują się w posiadaniu piłki. Każda zyskana w ten sposób minuta przybliża ich do zwycięstwa. W razie utrzymania obecnego wyniku BATE Borysów przeskoczy na piąte miejsce w tabeli. FK Mińsk zleci na dziewiąte.

79'

FK Mińsk. Schodzi: Jarosław Jarockij. Wchodzi: Gleb Gurban.

Gleb Gurban #35
Jarosław Jarockij #18
76'

Jeszcze około kwadrans. Wyraźnie uaktywnił się sędzia, który być może zauważył na trybunie obserwatora z Białoruskiego Związku Piłki Nożnej. Sporo gwizdków w ostatnich minutach, ale to nie odbiera impetu gościom. Przed momentem ich akcja zakończona strzałem Stanisława Draguna została zatrzymana dopiero na linii bramkowej.

74'

Na boisku nic specjalnie przełomowego. Co prawda FK Mińsk jeszcze zorganizował się do jednego ataku z wykorzystaniem prawego skrzydła, zrobiło się przez moment ciekawie, jednak nikomu nie udało się oddać strzału.

70'

Nie można odwrócić głowy od boiska, ale jednocześnie nie trzeba nią kręcić. To dlatego, że BATE Borysów raz po raz wznieca pożar pod bramką FK Mińsk. Gospodarze mają już dość tego popołudnia.

68'

Żółtą kartkę otrzymał Dmitrij Zinowicz za faul na Dmitriju Badze.

Dmitrij Zinowicz #3
FK Mińsk
67'

Pachnie pogromem, uwaga, pachnie pogromem. Kolejna sytuacja podbramkowa BATE Borysów i Artem Leonow nerwowo obserwował, czy piłka nie wpadnie do jego siatki po raz czwarty. Ostatecznie odbiła się od słupka.

65'

Coraz smutniejsze oblicza zawodników FK Mińsk. Wszystkie starania na nic, a przeciwnikom w tym meczu po prostu dużo wychodzi. Pierwsza bramka palce lizać, trzecia może nawet ładniejsza.

62'

Gol! Strzelił Paweł Nechajczik.

Można się powoli rozchodzić do domów. BATE Borysów prowadzi 3:0 i na 99 procent wygra to spotkanie. Tym bardziej, że goście poczuli się już tak swobodnie, że strzelają gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Artem Leonow dostał piłkę za kołnierz od Pawła Nechajczika. Gol olimpijski!

Paweł Nechajczik #33
60'

FK Mińsk. Schodzi: Jurij Ostrouch. Wchodzi: Dmitrij Priszczepa.

Dmitrij Priszczepa #12
Jurij Ostrouch #5
58'

Już 9:9 w faulach, ale sędzia słusznie wytrzymuje ciśnienie i nie sięga do kieszonki po żółtą kartkę.

57'

Bojan Nastić jest najlepszy na boisku. Dwie asysty już na jego koncie, a przed chwilą mogła być następna. Bośniak centrował, a zanim to zrobił, jeszcze ośmieszył przeciwnika, przepuszczając piłkę między jego nogami.

55'

Lepszej szansy na odrobienie strat do BATE Borysów może nie być. Gospodarze dostali prezent od bramkarza, wystarczyło miękką podcinką strzelić gola, a tymczasem zmiennik nie wykorzystał tej możliwości.

51'

Bez satysfakcji, mimo to przypomnimy, że o dziwnych zachowaniach bramkarza Denisa Szczerbickiego pisaliśmy już ponad pół godziny temu. Tym razem nieomal sprezentował FK mińsk gola kontaktowego. Byłoby ciekawiej, gdyby Roman Gribowskij potrafił wykorzystać podanie od niezdarnego golkipera i przelobować go.

48'

Pierwsza warta uwagi akcja w drugiej połowie zakończyła się kompletnie niewartym uwagi podaniem. Od bramki Denis Szczerbicki.