9
14
90+4'

Gol! Strzelił Pedro Tiba.

Lech Poznań zadał ostateczny cios w doliczonym czasie. Po nim Piast Gliwice już nie podniesie się. Pedro Tiba wykorzystał kompletną dezorganizację w szeregach przeciwnika i zakończył szybki atak płaskim uderzeniem na 2:0.

Lech Poznań
146
76
9
8
15
90+4'

Żółtą kartkę otrzymał Bohdan Butko za faul.

Lech Poznań
7
2
1
10
15
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Mickey van der Hart za opóźnianie gry.

9
5
2
8
25
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Moder za przewinienie taktyczne.

Lech Poznań
5
3
5
7
17
90'

Doliczone pięć minut.

2
2
4
2
17
89'

Żółtą kartkę otrzymał Tom Hateley za przewinienie w centrum boiska.

Piast Gliwice
16
9
1
2
2
87'

Ostatnie szanse Piasta Gliwice na zapunktowanie i gaśnie nadzieja w obozie gospodarzy. Próbowali po przerwie chyba wszystkiego, żeby udokumentować przewagę liczebną, ale zamiast gola strzelić, to stracili.

13
9
1
2
84'

Zaczarowana bramka Lecha Poznań. Piłka ponownie została w polu, a to już zasługa Mickeya van der Harta! Parada golkipera Kolejorza po strzale z bliska Patryka Tuszyńskiego. Szansa za szansą Piasta Gliwice, jednak nie jest w stanie wyrównać.

2
83'

Podobna sytuacja do tej bramkowej, tyle że po przeciwnej stronie boiska. Mikkel Kirkeskov nie był równie skuteczny jak Jakub Moder, choć zabrakło centymetrów! Poprzeczka ratowała Lecha Poznań po strzale z rzutu wolnego.

7
4
1
3
82'

Sędzia podbiegł do monitora i uważnie przyjrzał się jeszcze raz sytuacji z udziałem Tymoteusza Puchacza. Piast Gliwice nie doczekał się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką piłkarza Lecha Poznań.

12
5
3
80'

Podstawowi napastnicy obu klubów i czołowi snajperzy ligi opuścili boisko. Mecz bez gola Piotra Parzyszka oraz Christiana Gytkjaera. O poprawienie rezultatu w ostatnich minutach postarają się dublerzy.

3
3
2
74'

Jorge Felix nie przymierzył głową do bramki Mickeya van der Harta po dośrodkowaniu Patryka Sokołowskiego. Takich okazji Piast Gliwice nie może marnować, jeżeli zamierza zapunktować kosztem uskrzydlonego przeciwnika.

3
3
2
73'

Lech Poznań skoncentrowany naturalnie na odpieraniu ataków przeciwnika, ale trudno się dziwić. Energia dziesięciu zawodników ma swoje granice, a swoje w ofensywie już zrobili.

2
70'

Jakub Moder i 1:0 dla Lecha Poznań w Gliwicach!

17
10
3
1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Uros Korun za faul na Kamilu Jóźwiaku.

13
4
67'
66'

Gol! Strzelił Jakub Moder.

Piłka w bramce Piasta Gliwice. Niby atakowali gospodarze, ale to dziesięciu Lechitów objęło prowadzenie. Robi się gorąco podopiecznym Waldemara Fornalika, a to efekt pięknego strzału Jakuba Modera z rzutu wolnego. Idealne wykonanie, trafiony pomysł. Przewinienie Martina Konczkowskiego na Kamilu Jóźwiaku na obrzeżach pola karnego zostało surowo ukarane. Kolejorz blisko odniesienia zwycięstwa.

Lech Poznań
101
60
6
4
8
64'

Zagranie Toma Hateleya również zneutralizowane przez Lecha Poznań. Pokrzykują na siebie przyjezdni, mobilizują się, nie zamierzają skapitulować nawet po zejściu Thomasa Rogne.

1
1
63'

Waldemar Fornalik pewnie zastanawia się nad wzmocnieniem ofensywy. Na razie z konieczności zmienił tylko Dariusz Żuraw.

2
1
61'

Dośrodkowania w pole karne zespołu z Poznania. Poradzili sobie podopieczni Dariusza Żurawia, a próbował ich zaskoczyć swoim zagraniem między innymi Sebastian Milewski.

1
1
1
57'

Ponownie podniosła się temperatura w pobliżu bramki Lecha Poznań. Piotr Parzyszek urwał się obrońcom z Wielkopolski i główkował niecelnie po dośrodkowaniu Mikkela Kirkeskova. Zapachniało golem, jednak nadal bezbramkowo.

1
1
5
56'

Kristopher Vida dostał piłkę w dogodnym do oddania strzału miejscu boiska. Nie wahał się, a posłał ją w kierunku bramki Mickeya van der Harta, ale do pokonania golkipera Lecha Poznań potrzeba czegoś więcej. Rośnie napór mistrza Polski.

1
2
1
2
54'

Piast Gliwice gra jedenastu na dziesięciu i szuka miejsca do strzelenia gola Kolejorzowi. Trener Dariusz Żuraw zareagował na wykluczenie Thomasa Rogne i wprowadził nowego środkowego obrońcę za kreatywnego pomocnika Daniego Ramireza.