PKO Ekstraklasa: 31. kolejka
20 cze 2020 15:00
90+2'

Tomasik minął rywala podczas akcji ofensywnej, jednak nie trafił w światło bramki.

4
8
5
5
6
90'

Arbiter doliczył minimum 4 minuty do czasu gry.

8
4
4
4
4
90'

W końcu gdynianie poradzili sobie z wybiciem piłki.

2
3
6
90'

Kolejny rzut rożny, Serrarens za pole gry. Furman stanie przed kolejną szansą.

4
1
5
2
89'

Furman z rzutu rożnego, piłkę za boisko wybili gdynianie.

1
1
1
1
88'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Wawszczyk. Za faul na Tomasiku. Nie zagra w kolejnym spotkaniu.

2
2
86'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch. Za dyskusje z siędzią. Nie zagra w kolejnym meczu.

Wisła Płock
9
3
2
3
2
85'

Dalekie podanie w kierunku Serrarensa. Ten nie trafił w piłkę będąc na siódmym metrze.

2
11
2
1
3
83'
ZMIANA
83'

Adam Danch zablokował atakującego Kocyłę, doznał przy tym jednak urazu i potrzebuje zmiany.

1
2
6
1
81'

Marciniak wybił piłkę za pole gry.

6
1
2
2
78'

Kombinacyjna akcja Wisły Płock. Tomasik po podaniu Furmana dogrywał piłkę w pole karne, jego podanie było jednak przecięte przez rywala.

2
3
78'

Nalepa wrzucał piłkę w kierunku Wawszczyka, ten przymierzył głową ponad poprzeczkę.

1
2
3
2
3
77'

Kompletnie nieudany rzut rożny Furmana w kierunku Kocyły . Jeszcze próba kontry Arki, Wawszczyk wprost odbił się od Marcjanika.

4
2
3
2
3
76'

Furman z rzutu wolnego, strzelał Uryga, jednak nie trafił czysto w piłkę. Jeszcze rzut rożny dla Wisły.

2
1
3
2
2
74'

Świetna akcja Arki Gdynia! Michał Nalepa dostał piłkę od Jankowskiego, strzelił kilkanaście centymetrów od słupka!

3
1
5
4
4
73'

Bardzo długa akccja Arki Gdynia, skończyło się na tym, że Serrarens sfaulował Stefańczyka, o którego oparł się wyskakując do piłki.

1
2
2
3
3
69'

Kabaret! Serrrarens dostał piłkę od Kopczyńskiego, przez nikogo nieatakowany złożył się do strzału i posłał piłkę dwa metry nad poprzeczką1 Cóż, Holender nie radzi sobie w PKO Ekstraklasie.

1
7
1
2
1
68'

Rzut wolny Arki, Jankowski strzelił głową nad poprzeczką bramki Wisły.

2
1
3
1
2
67'

Atakował Kocyła, Michał Nalepa odepchnął go w polu karnym! Sędzia nie dopatrzył się faulu.

3
1
2
5
66'

Głębokie dośrodkowanie Michalskiego, od bramki Staniszewski.

2
1
1
64'

Po rzucie rożnym głową strzelał Jankowski, nie trafił jednak w światło bramki.

2
2
2
2
1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Angel Garcia. Za faul na Wawszczyku. To jego czwarta żółta kartka w sezonie, będzie pauzował w kolejnym spotkaniu.

Wisła Płock
4
1
2
2
63'

Głębokie dośrodkowanie Marciniaka, nikt nie doszedł do piłki w polu karnym Wisły.

2
2
2
4
3
62'
ZMIANA
61'

Uraz Karola Angielskiego.

1
1
1
1
3
60'

Po tym jak Jankowski potknął się o własne nogi, Angielski zamiast w piłkę, kopnął w Maricia. Kwintesencja tego meczu.

3
7
2
1
1
59'

Ale szansa Wisły Płock! Merebaszwili po doskonałym podaniu Tomasika powinien wyprowadzić Wisłę na prowadzenie, jednak zamiast strzelić w bramkę, uderzył w biegnącego obok Marciniaka, po czym piłka trafiła w słupek! Gruzin będzie sobie pluł w brodę.

5
1
1
3
58'

Gdy ktoś liczył na to, że po przerwie będą emocje - po 13 minutach II połowy musiał się sporo zawieść. Dramatyczny poziom piłkarski.

1
1
1
2
4
55'

Z rzutu wolnego Furman, jednak uderzył metr nad poprzeczką.

4
2
3
2
3
53'

Nalepa z rzutu rożnego. Szanse mieli Marciniak i Zbozień, niezbłędny Kamiński.

6
4
2
2
1
52'

Zamieszanie pod polem karnym Wisły Płock. Sytuację kontrolował Kamiński, który po dośrodkowaniu Arki strącił piłkę, na którą czyhał Serrarens.

2
5
1
1
51'

Akcja Arki Gdynia lewym skrzydłem. Piłkę dostał Nalepa, strzelił z dystansu, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką Kamińskiego.

2
3
6
5
48'

Kontratak Wisły Płock, Merebaszwili zbyt mocno przeciągnął dośrodkowanie. Poziom po przerwie godny tego, co widzieliśmy w I połowie.

1
4
2
2
2
47'

Głową po dośrodkowaniu Michalski, piłka przeleciała nad poprzeczką.

2
1
1
1
1
47'

Seria fauli z obu stron tuż po przerwie.

1
45'

Arbiter przedłużył czas gry I połowy o minimum 2 minuty.

2
2
7
2
2
43'

Teraz szansa Arki! Wawszczyk do Serrarensa, ten jednak uderzył niecelnie obok słupka bramki Kamińskiego.

8
2
1
1
2
41'

Najlepsza szansa Wisły! Staniszewski wrzucił piłkę zza pola karnego, bliski wykończenia był Merebaszwili, jednak strzelał ze zbyt dużego kąta.

5
4
2
1
2
39'

Tomasik wycofał piłkę do Angielskiego, ten strzelił zza pola karnego, obronił jednak Staniszewski.

5
2
1
1
1
38'

Z dystansu strzelał Szwoch - obok bramki Arki.

6
6
2
3
4
38'

Dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego, piłkę wybili gdynianie głową.

5
4
1
1
1
36'

Michał Nalepa strzelił wprost w mur.

7
4
3
3
8
36'

Rajd Dancha pod polem karnym rywala. Dał się sfaulować, rzut wolny dla Arki.

9
5
3
1
1
35'
ZMIANA
33'

Kontuzja Mateusza Młyńskiego. Jest on opatrywany przez sztab medyczny Arki.

5
3
5
6
4
32'

Serrarens odebrał piłkę przed polem karnym i oddał delikatny strzał na bramkę Kamińskiego. Bramkarz Wisły spokojnie ją złapał, choć nie leciała ona w śwatło bramki.

4
3
1
2
1
30'

Tomasik próbował dośrodkować piłkę, złapał ją bezproblemowo Staniszewski.

7
4
4
2
4
29'

Zablokowany strzał z dystansu Szwocha. Piłkarze prezentują grę na chodzonego.

5
5
4
2
2
27'

Rzut rożny Wisły, bardzo dobrainterwencja Staniszewskiego.

8
4
3
1
4
26'

Kontratak Wisły Płock. Tomasik próbował dośrodkowania, został zablokowany przez Maricia.

3
1
2
3
25'

Z rzutu rożnego Furman, nic z tego jednak nie wyszło. Tylko aut dla Wisły.

5
3
5
2
3
24'

Na boisku leżał Młyński. Ma wyraźny grymas bólu.

3
2
2
4
3
24'

Tym razem Merebaszwili mąrze wywalczył rzut rożny.

3
1
3
2
2
23'

Przeciągnięte dośrodkowanie Merebaszwiliego. Od bramki Staniszewski.

2
21'

Tempo spotkania - delikatnie mówiąc, nie powala.

2
2
2
2
3
19'

Nieudany strzał Rasaka, który uderzył obok słupka bramki Arki.

3
2
2
1
2
17'

Akcja Arki Gdynia. Dawit Schirtladze sfaulował jednak Marcjanika. Od bramki Kamiński.

1
1
15'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Zbozień. Za faul na Tomasiku.

4
1
2
3
2
14'

Furman podał piłkę do Angielskiego, ten uderzył w środek bramki, gdzie stał Staniszewski.

7
2
1
12'

Nieudany rzut wolny Wisły Płock.

5
2
3
1
1
11'

Żółtą kartką ukarany został Ireneusz Mamrot za dyskusje.

3
6
1
3
9'

Próba uderzenia Marciniaka zza pola karnego, piłka ledwo doleciała obok słupka bramki Kamińskiego.

7
3
2
2
2
7'

Zbozień rzucił piłkę z autu w pole karne rywala, bezproblemowo piłkę wyprowadzili płocczanie.

2
1
1
3
4
6'

Ciągle w grze przede wszystkim Wisła Płock. Płocczanie starają się sprawdzić Staniszewskiego, który długo czekał na swój debiut.

3
2
5
2
3
3'

Centrostrzał Michalskiego, piłkę pewnie złapał Staniszewski. Na razie Wisła zdecydowanie przeważa.

4
1
3
1
2'

Dośrodkowanie Furmana, jeden z piłkarzy Wisły przedłużył dośrodkowanie głową, piłka w rękach Staniszewskiego.

2
2
1
1'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Kopczyński. Za faul.

3
2
2
3
czas Start meczu
14:18

Piłkarze obu drużyn już na boisku. Zespoły zagrają w swoich tradycyjnych strojach - Wisła na niebiesko-biało, Arka na żółto-niebiesko.

3
14:18

Mecz sędziuje Mariusz Złotek. Arbiter VAR, to Paweł Raczkowski.

1
14:18

Wisła Płock ma na swoim koncie 38 punktów i plasuje się na 12. miejscu. Arka Gdynia z 29 punktami jest piętnasta. W przypadku wygranej płocczan, zrobią oni duży krok w kierunku utrzymania. Arka rozpaczliwie potrzebuje punktów, by mieć jakikolwiek kontakt z bezpiecznymi zespołami.