PKO Ekstraklasa: 36. kolejka
14 lip 2020 20:30
90+7'

Gdynianie grają długimi piłkami, jednak obrońcy Górnika grają szczelnie w obronie i nie dają się pokonać.

11
5
3
3
90+6'

Martin Chudy wyraźnie gra na czas.

16
10
1
4
4
90+4'

Jirka nie podał w tempo do Giakoumakisa. Ten oddał strzał z nieprzygotowanej pozycji i wyraźnie chybił.

2
2
2
3
4
90+4'

Strzał Giakoumakisa po dynamicznej akcji Górnika, piłka w rękach Steinborsa.

4
4
2
90+3'

Opatrunek na głowie Giakoumakisa. Będzie mógł jednak grać dalej.

3
1
1
2
90+1'

Ostry faul Maricia, który nie zobaczył za to jednak kartki. Górnik zyskuje cenne sekundy.

1
3
1
1
6
90'

Arbiter doliczył minimum 5 minut do końca spotkania.

7
5
7
3
8
89'

Strzał Marcusa po wrzutce Nalepy! Piłka odbiła się jeszcze od Koja, jednak świetna obrona Chudego!

9
6
1
1
4
88'

Obronione uderzenie Jankowskiego.

8
3
3
3
3
88'

Po rzucie rożnym piłkarze Arki domagali się odgwizdania zagrania ręką. Sędzia pozostał niewzruszony.

4
2
1
2
87'

Podbita piłka po rzucie wolnym Nalepy.

1
1
86'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Aleksander Paluszek. Sfaulował atakującego Marcusa.

3
1
4
4
10
82'

Gol! Strzelił Alasana Manneh.

Po wycofaniu piłki przez Zbozienia, piłka trafiła pod nogi Manneha. Ten uderzył mocno w kierunku bramki Steinborsa i Górnik wyszedł na prowadzenie!

Górnik Zabrze
27
26
1
3
13
81'

Jankowski podał piłkę w tempo do Antonika, którego strzał obronił z łatwością Chudy.

2
3
3
2
79'
78'

Nieudany rzut rożny w wykonaniu Nalepy.

3
3
2
2
76'

Znów niecelny strzał Jirki z dystansu. Na pewno nie powinien być chwalony za swoje decyzje tego dnia.

2
5
76'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Zbozień. Sfaulował Jimeneza. To jego ósma żółta kartka, więc dla niego to koniec sezonu.

3
2
1
74'

Po rzucie rożnym Górnika z dystansu strzelał Jirka, który jednak wyraźnie przestrzelił.

2
2
3
3
73'

Steinbors wybił piłkę głową za polem karnym Arki! Burza oklasków w stronę Łotysza ze strony nielicznie zgromadzonych kibiców.

4
2
71'

Soczysty wolej ze strony Giakoumakisa! Posłał jednak piłkę w trybuny.

2
1
2
3
69'

Marcus niecelnie uderzał głową. Zrobił się ciekawy mecz w Gdyni.

7
6
2
3
2
68'

Vassilantonopoulos podał piłkę w pole karne, tam jednak Giakoumakis nie trafił w piłkę! Zabrakło mu centymetrów, grecki napastnik ma dziś dużego pecha!

1
1
1
1
67'

Po rzucie rożnym bitym przez Nalepę, Danch przeszkodzili sobie z Jankowskim. Stracona szansa gdynian.

2
2
1
1
1
64'

Po bardzo długiej weryfikacji, sędziowie VAR odgwizdali kilkucentymetrowego spalonego!

4
2
3
4
12
62'

Mamy wideoweryfikację. Sędzia zwleka z decyzją.

4
3
2
1
7
61'

Po mocno bitym rzucie wolnym przez Manneha, piłkę uderzył Giakoumakis. Tę obronił Steinbors, jednak odbił ją wprost pod nogi Greka, który wbił piłkę do bramki!

Po wideoweryfikacji, sędzia odgwizdał spalonego.

15
10
5
5
9
60'

Nalepa faulował Vassilantonopoulosa w okolicach pola karnego.

1
3
3
58'

Po wielkim naporze Arki, Górnik zdołał przenieść nieco piłkę na połowę gdynian.

1
1
1
1
55'

Głową po rzucie rożnym uderzał najniższy na boisku Siemasszko, minimalnie chybił.

1
1
2
54'

Dwa kolejne rzuty rożne Arki Gdynia i dwukrotnie piłkę momentalnie za pole gry wybijali goście.

53'

Wielkie zamieszanie po rzucie rożnym bitym przez Nalepę, ostatecznie piłkarze Górnika wybili piłkę za pole gry.

1
53'

Ofensywna akcja Marcusa, piłkę na rzut rożny wybił Paluszek. Arka w natarciu!

2
1
1
51'

"Centrostrzał" Marciniaka w kierunku bramki Górnika, piłkę z łatwością złapał Chudy.

1
3
3
51'
49'

W odpowiedzi strzelał Jirka, przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką bramki Steinborsa.

3
2
1
1
1
48'

Gol! Strzelił Marcus Vinicius da Silva. Asystował mu Michał Nalepa.

Mamy remis! Po rzucie rożnym bitym przez Nalepę, piłkę głową strzelił bardzo dobrze ustawiony Marcus!

47'

Antonik wywalczył rzut rożny.

1
2
2
47'

Wrzutka w pole karne Górnika, z łatwością złapał ją Chudy.

3
3
1
czas Druga połowa
46'
45+2'

Krótko rozegrany stały fragment gry. Nieudana próba gdynian.

3
3
1
1
2
45+1'

Bochniewicz wybił piłkę na rzut rożny.

3
1
2
2
3
45'

Arbiter przedłużył czas gry I połowy o minimum minutę.

4
2
1
1
2
44'

Kompletnie nieudany strzał Jankowskiego. Piłka potoczyła się obok bramki Chudego.

4
2
2
2
3
42'

Giakoumakis i Helstrup zderzyli się głowami. Mocniej ucierpiał Duńczyk, który potrzebuje pomocy medycznej.

1
4
3
1
41'

Sporo niedokładności z obu stron.

3
3
3
3
6
38'

Ciekawa próba rozegrania w ofensywie piłkarzy Górnika. Ich piłki były jednak zbyt wysokie i niedokładne, stąd strata piłki.

1
2
1
2
36'

Piłka w pole karne do Giakoumakisa, ten jednak przegrał pojedynek z Helstrupem, który wybił ją na aut.

1
3
5
34'

Kolejny raz na spalonym Wawszczyk.

3
4
1
2
33'

Nieco przeciągnięta wrzutka Zbozienia, piłkę skutecznie piąstkował Martin Chudy.

3
2
1
1
2
32'

Ciekawej akcji próbował Nalepa, jednak został bezpardonowo przewrócony przez rywali.

2
2
2
1
4
29'

Gra od kilku minut toczy się w środku boiska.

2
2
4
3
4
25'

Jirka podał piłkę w pole karne, tam jednak czujni obrońcy z Gdyni.

5
3
3
2
5
24'

Kolejny wyrzut Zbozienia w pole karne Górnika, znów zabrzanie wybili piłkę. Jak na razie żadna piłka wrzucona w ten sposób nie trafiła do właściwego adresata.

5
2
1
1
2
23'

Jankowski na wyraźnym spalonym podczas akcji ofensywnej Arki Gdynia.

2
4
2
2
4
22'

Daleki aut Zbozienia, piłka wybita przez zabrzan.

1
3
2
2
2
20'

Z rzutu roznego Nalepa, najwyżej skoczył Bochniewicz.

4
1
1
1
3
19'

Marciniak posłał piłkę do Wawszczyka, przed tego przebiegł jednak Vassilantonopoulos, który wybił na rzut rożny.

3
1
1
1
3
18'

Po strzelonym golu Górnik rzadko schodzi z połowy Arki.

9
4
1
2
3
17'

Na spalonym Wawszczyk.

5
2
2
1
2
15'

Manneh z rzutu rożnego do Koja, którgo strzał został zablokowany. Poprawiać próbował Jirka - wyraźnie przestrzelił.

7
2
2
2
3
13'

Gol! Strzelił Michał Koj.

Co za bramka Michała Koja! Po błędzie gdyńskiej obrony piłka trafiła pod nogi Michała Koja, który posłał prawdziwą bombę w kierunku bramki Steinborsa! Olbrzymia siła uderzenia - piłka niemal przebiła siatkę, Steinbors bezradny!

28
16
5
4
8
11'

Długa akcja Arki Gdynia. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Nalepa, trafił jednak wprost w... Jankowskiego. Nieporozumienie w szeregach gdynian.

3
5
1
2
5
9'

Świetna szansa Arki Gdynia! Danch strzelał po wrzutce Marciniaka, świetnie w bramce Martin Chudy!

6
3
2
2
5
8'

Żółtą kartkę otrzymał Aleksander Paluszek. Za faul na Jankowskim.

3
1
2
3
5
7'

Piłkarze obu drużyn na razie nastawiają się na długie podania, nie widzimy wielkiej jakości piłkarskiej na boisku.

3
1
2
4
4
4'

Z rzutu rożnego Nalepa, wrzucał jednak na głowę piłkarza Górnika.

1
2
2
2
4
3'

Długi aut w pole karne rzucony przez Marciniaka, Jirka wybił na rzut rożny.

1
1
2
3
4
2'

Po rzucie rożnym piłkę złapał Steinbors.

2
2
2
1
3
2'

Zablokowana wrzutka Górnika, rzut rożny dla zabrzan.

3
2
2
czas Start meczu
19:50

Mecz sędziuje Bartosz Frankowski. Arbiter VAR, to Piotr Lasyk.

3
3
2
Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdyni?
Wygra Arka
Padnie remis
Wygra Górnik
1
19:50

Ten mecz jest ostatnim spotkaniem PKO Ekstraklasy w Gdyni na przynajmniej rok.

2
2
1
1
2
19:50

W grupie spadkowej praktycznie wszystko jest już jasne. Arka Gdynia z 37 punktami spadła z ligi, Górnik ma na koncie 50 punktów i plasuje się na 9. miejscu w tabeli - najwyższym w grupie spadkowej.