3
6
87'

Gol! Strzelił Sasa Balić. Asystował mu Damjan Bohar.

KGHM Zagłębie Lubin już jest na prowadzeniu! Szokujący zwrot akcji w pojedynku rozpoczynającym sezon. Sasa Balić uwiesił się na ramionach Lubomira Satki i wykorzystał kolejne dośrodkowanie Damjana Bohara z rzutu rożnego. Lech Poznań może nie zapunktować, choć spotkanie wydawało się być pod jego kontrolą.

75
52
15
24
61
85'

Lubomir Guldan trafił na 1:1!

24
12
2
6
16
82'

Gol! Strzelił Lubomir Guldan. Asystował mu Damjan Bohar.

Piłka w bramce Lecha Poznań! KGHM Zagłębie Lubin było w kontakcie z przeciwnikiem, miało szansę na zapunktowanie i być może skorzystało z niej. Lubomir Guldan strzelił głową po dośrodkowaniu Damjana Bohara z rzutu rożnego. Nie popisali się Alan Czerwiński oraz Filip Bednarek. Ma czego żałować zespół Dariusza Żurawia.

61
42
15
18
66
81'

Słońce zachodzi ponad stadionem w Lubinie i powoli gaśnie również nadzieja KGHM Zagłębia na zapunktowanie w pierwszym meczu sezonu. Inna sprawa, że Lech Poznań nadal nie potrafi zamknąć tego spotkania.

1
2
1
1
7
79'
76'

Jakub Kamiński już zmarnował kilka sytuacji podbramkowych w Lubinie. Tym razem po wymianie podań z Mikaelem Ishakiem próbował bezskutecznie znaleźć miejsce do strzału z ostrego kąta do siatki. Lustro bramki zasłonił Dominik Hładun.

2
1
4
1
75'

Rok Sirk podał piłkę poza boisko, a była możliwość uruchomienia rozpędzonego Sasę Ziveca chętnego do stoczenia pojedynku z Filipem Bednarkiem. Stało się inaczej i bramkarz Lecha Poznań bezrobotny już przez dwa kwadranse rywalizacji po przerwie.

6
2
1
1
73'
71'

Przerwa na napoje.

8
2
2
1
70'

Samuel Mraz nie popisał się w swoim debiucie. Dwa przegrane pojedynki z Filipem Bednarkiem, a mógł w przynajmniej jednym z nich otworzyć wynik. Przypomnijmy, że w nowym sezonie PKO Ekstraklasy sędziowie mogą przeprowadzać po pięć zmian w meczu.

1
9
3
2
5
68'
67'
1
4
1
1
4
65'

Przyjezdni prezentują się przekrojowo lepiej od przeciwników, ale jednobramkowa przewaga na pewno nie uprawnia jeszcze do dopisywania punktów podopiecznym Dariusza Żurawia. KGHM Zagłębie Lubin pewnie jeszcze wielokrotnie postara się odwrócić wynik.

1
1
3
1
63'

Kolejny atak poznaniaków zakończony strzałem. Dani Ramirez ułożył sobie futbolówkę wygonie na lewej stopie, po czym kopnął ją płasko. Przeleciała ona nieznacznie obok słupka w bramce strzeżonej przez Dominika Hładuna.

3
3
1
1
61'

Minął kwadrans po przerwie i Lech Poznań przybliża się do zwycięstwa na inaugurację PKO Ekstraklasy. Przed momentem piłka ponownie na połowie KGHM Zagłębia Lubin, a tam Mikael Ishak strącił ją minimalnie niecelnie po dośrodkowaniu.

6
4
1
2
57'

Filip Starzyński przełożył sobie futbolówkę przed polem karnym Lecha Poznań. Natychmiast oddał uderzenie, ale nie zdążył w tym pośpiechu przymierzyć w bramkę.

7
5
3
1
7
55'

Miedziowi narażają się na kontrataki, a Lech Poznań uwielbia takie granie. Jakub Kamiński dostał podanie z głębi pola i wpadł w szesnastkę KGHM Zagłębia Lubin. Jego uderzenie z ostrego kąta zostało powstrzymane przez Dominika Hładuna. Podwojenie prowadzenia utrudnił Lubomir Guldan.

5
1
2
1
54'

Wymiana podań na połowie zespołu z Poznania. Piłka trafiła na prawe skrzydło, skąd posłane płaskie dośrodkowanie zostało poskromione przez Lecha.

3
3
52'

Lech Poznań nie pozwala gospodarzom rozpędzić się po powrocie z szatni na boisko. Była jedna próba ataku Miedziowych, ale skasowana już przed polem karnym strzeżonym przez Filipa Bednarka.

5
2
49'

Mikael Ishak dostał podanie od Alana Czerwińskiego i składał się do oddania strzału. Blisko autora dotychczas jedynego gola był defensor i nie pozwolił daleko przejść futbolówce. Tylko korner dla podopiecznych Dariusza Żurawia.

1
1
3
47'

Po przerwie wcześnie uderzenie celne. Jakub Moder sprawdził swoim strzałem, czy aby Dominik Hładun nie zostawił koncentracji w szatni i czy widzowie zajęli już miejsca na trybunie. Pewnie interweniował bramkarz KGHM Zagłębia Lubin.

8
3
1
1
3
46'

Druga połowa rywalizacji. Lech Poznań przystępuje do niej ze zdobytą rzutem na taśmę zaliczką. Miedziowi muszą ruszyć w pościg za przeciwnikiem.