Huknął Lipski na bramkę, ale ponad poprzeczką.

2
1
1
87'

Niezwykle spokojna końcówka. Piast nie wygląda na zespół, który przegrywa 0:2, a prowadzi 2:0.

4
1
2
83'

Tylko katastrofa może odebrać Śląskowi zwycięstwo. Piast wygląda tragicznie.

5
8
3
4
80'

Stracili piłkę gliwiczanie pod polem karnym Śląska, który od razu ruszył z kontrą. Wszystko przerwał Czerwiński.

3
1
4
79'
78'

Strzał Świerczoka został zablokowany, ale piłka wróciła pod jego nogi. Napastnik nie wiedział co z nią zrobić, więc ją stracił.

5
4
3
2
75'

Żyro walczył jak lew o piłkę na osiemnastym metrze, ale sędzia dopatrzył się jego przewinienia.

2
3
2
2
72'

Do końca około 20 minut. Piast nadal z marnymi szansami na ugranie choćby punktu.

1
3
2
68'

Mógł, a nawet musiał złapać kontakt Piast! Lipski doszedł do strąconej piłki, ale z ostrego kąta minimalnie przestrzelił.

4
3
3
1
2
67'
65'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Dominik Steczyk.

Piast Gliwice
2
1
2
1
62'

Musi szukać kolejnych zmian Waldemar Fornalik. Świerczok musi pojawić się na boisku lada moment.

1
2
60'

Piast nie wygląda na drużynę, która byłaby w stanie zdobyć choćby jedną bramkę, nie mówiąc o wyrównaniu.

6
4
1
1
58'

Głupia strata Kirkeskova. Ostatecznie korner dla Śląska.

6
4
1
2
53'

Bramka uznana. Sytuacja Piasta coraz gorsza.

24
11
1
1
4
52'

Trwa jeszcze analiza VAR.

5
3
2
2
13
51'

Gol! Strzelił Piotr Celeban. Asystował mu Waldemar Sobota. Sobota z rzutu wolnego dośrodkował do Celebana, któremu piłka odbiła się od uda i wpadła do siatki.

46
27
6
4
6
49'

Lipski do Parzyszka, który ni to strzałem, ni podaniem przeniósł piłkę obok bramki.

2
2
1
1
5
49'

Golla sfaulował Lipskiego pod swoim polem karnym. Będzie wyśmienita okazja do dobrej wrzutki.

3
3
2
1
3
48'

Długo wymieniali podania gliwiczanie pod polem karnym Śląska i zakończyli tę akcję za głębokim dośrodkowaniem Kirkeskova.

3
1
46'

Gramy dalej.

7
2
1
2
45'

Żółtą kartkę za faul na Musondzie otrzymał Mikkel Kirkeskov. Duńczyk musiał się ratować, bo skrzydłowy wyszedłby na niemal czystą pozycję.

5
1
3
44'

Celeban huknął z dystansu w trybuny.

2
1
1
43'

Sokołowski z kilku metrów powinien lepiej wykończyć akcję, ale jego główka minęła cel.

1
1
42'

Bliski trafienia do swojej bramki był Pawelec, ale z najbliższej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

2
1
2
1
38'

Sobota dośrodkował z rzutu wolnego wprost w ręce Placha.

1
1
3
36'

To powinno być 1:1! Jodłowiec idealnie dograł na głowę Parzyszka, a ten z trzech metrów trafił w bramkarza.

1
1
2
2
2
36'

Parzyszek wypuścił w bój Vidę, ale Węgier przegrał pojedynek z obrońcą.

1
1
1
32'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Konczkowskiego.

1
1
29'

Jeśli do przerwy obraz gry nie ulegnie zmianie, to być może od razu po zmianie stron szansę dostaną rezerwowi w talii Waldemara Fornalika. A jest w kim wybierać. Żyro, Alves, Świerczok, Lipski.

3
1
27'

Kiepsko wygląda Piast. Niby gliwiczanie utrzymują się przy piłce, ale to Śląsk wygląda na zespół bardziej poukładany i wiedzący dokładnie, co musi na boisku zrobić.

8
7
3
26'

Cóż to byłaby za bramka! Praszelik zauważył nieco wysuniętego Placha i próbował "dokręcić" piłkę za kołnierz Słowaka. Pomylił się nieznacznie.

4
4
2
24'

Vida podcinką szukał w polu karnym Steczyka, ale to zagranie nie miał szans na powodzenie.

2
1
22'

Ależ zamieszanie pod bramką Placha! Sobota trafił w mur, ale piłka i tak trafiła w pole karne. Piasta w tym chaosie uratował dwukrotnie Sokołowski.

3
2
21'

Jodłowiec powalił Picha. Okazja dla Śląska.

3
20'

Plach wypiąstkował wrzutkę Soboty z narożnika.

17'

Szarżował teraz Sobota i odegrał do Piaseckiego, ale strzał tego drugiego zatrzymał Plach.

1
1
16'

Śląsk nieco cofnięty czeka na Piasta.

13'

Piast próbuje się odgryźć głównie stałymi fragmentami, ale niewiele z nich wynika.

3
3
10'

Piłka w siatce Śląska, ale wcześniej sędzia odgwizdał przewinienie Steczyka.

4
1
2
4
3
7'

Łabojko sfaulował Milewskiego w okolicach własnego pola karnego. Będzie okazja do dośrodkowania.

2
1
4'

Zaskakujące uderzenie Praszelika z dystansu poleciało ponad bramką.

1
1
2'

Gol! Strzelił Fabian Piasecki. Asystował mu Mateusz Praszelik. Kapitalna odpowiedź Śląska! Pich zgrał w pole karne do Praszelika, który piętą odegrał do Piaseckiego, a ten mocnym strzałem w krótki słupek otworzył wynik tego meczu.

61
31
8
6
10
2'

Vida szukał dośrodkowaniem Jodłowca, ale Putnocky spisał się bez zarzutu.

1
1
1
1'

Pierwsza akcja Piasta. Strzał Steczka po nodze obrońcy wyszła na rzut rożny.

17:07

Spotkanie poprowadzi Wojciech Myć z Lublina.

3
1
1
2
1
17:07

Sporo zmian również w Śląsku. Kontuzje i inne kwestie mocno skomplikowały sytuację wrocławian. W pierwszym składzie zagra... czterech nominalnych skrzydłowych, w tym powracający do zespołu po siedmiu latach Waldemar Sobota. Na lewej stronie defensywy z braku laku wystąpi Mariusz Pawelec. Ławka rezerwowych gospodarzy to już w ogóle inna bajka. Trudno na niej szukać choćby jednego bardziej doświadczonego piłkarza.

1
17:07

Jeszcze więcej nowych twarzy widzimy na ławce gliwiczan. Tam m.in. Michał Żyro, Patryk Lipski i przede wszystkim Jakub Świerczok.

1
17:07

W porównaniu do poprzedniego sezonu w składzie Piasta doszło do wielu zmian. Brakuje Urosa Koruna, Toma Hateleya czy najlepszego piłkarza Ekstraklasy, czyli Jorge Felixa. W ich miejsce zobaczymy Tomasa Huka, Tomasza Jodłowca oraz Kristophera Vidę. Ponadto brakuje Gerarda Badii, który zmaga się z drobnym urazem.

2
2
2
1
17:07

W drugim sobotnim spotkaniu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się z Piastem Gliwice. Mecz zapowiada się emocjonująco, bowiem zmierzą się ze sobą brązowy medalista z ubiegłego sezonu i piąta ekipa minionych rozgrywek.