Żółtą kartkę otrzymał Jakub Świerczok za dyskusje z arbitrem.

1
1
1
90+3'

Piast szuka wyrównania. Bramki gościom jednak nie przyniosły ani rzut wolny, ani rzut rożny, ani wrzut z autu na pole karne.

4
1
1
1
1
90'

Dośrodkowanie na pole karne z rzutu wolnego z głębi pola. W "szesnastce" gospodarzy króluje dzisiaj Niemczycki, który wypiąstkował piłkę.

4
1
1
1
1
90'

Żółtą kartkę otrzymał Pelle van Amersfoort. Sędzia dolicza 5 minut.

89'
88'

Niemczycki zatrzymuje teraz Jodłowca. Dobre spotkanie 21-latka.

6
2
1
87'

Chrapek dostrzegł w gąszczu nóg rywali Świerczoka, ale uderzenie napastnika Piasta sparował Niemczycki.

3
2
2
86'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Lipski za nadepnięcie na stopę rywala.

2
1
1
1
84'

Sprzed pola karnego Kirkeskov ze stojącej piłki, ale dobra interwencja Niemczyckiego! "Pasy" wciąż utrzymują prowadzenie.

1
3
1
82'

Piast szuka okazji do wyrównania. Pyrka wpadł w pole karne, ale wywalczył wyłącznie rzut rożny, który "Piastunki" kiepsko rozegrały.

3
1
80'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Zaucha.

1
1
4
78'

Świerczok odwrócił się z obrońcą na plecach i strzelił z dystansu. Za słabo, by zaskoczyć Niemczyckiego.

2
1
1
1
75'

Cracovia. Schodzi: Rivaldinho. Wchodzi: Filip Piszczek.

74'

Piast Gliwice. Schodzi: Tiago Alves. Wchodzi debiutant: Michał Chrapek.

73'

Spróbował też Rivaldinho. Ale piłce po jego strzale bliżej było do bocznej linii, niż do bramki Placha.

1
1
1
71'

Cracovia miała szansę zamknąć ten mecz! Niepilnowany w polu karnym Tomas Vestenicky uderzył z pierwszej piłki, ale w środek bramki. Plach zdołał odbić piłkę. Tu powinien być gol!

2
2
70'

Pressing Cracovii. "Pasy" odzyskały piłkę na połowie rywala, swojej szansy sprzed "szesnastki" spróbował van Amersfoort, ale zablokował uderzenie Czerwiński.

1
1
1
69'

W końcu sytuacja Cracovii w tej połowie. Cornel Rapa zgrał głową, ale napastnika gospodarzy uprzedził Frantisek Plach.

4
1
1
2
64'

Żółtą kartkę otrzymał Tomasz Jodłowiec.

3
2
4
1
1
63'

Kolejne pudło Żyry! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kirkeskova Patryk Sokołowski złożył się do przewrotki. Piłka szła obok słupka, ale akcję zamykał napastnik Piasta, który nie zdołał jednak skierować jej do bramki. Wciąż 1:0 dla Cracovii.

1
4
1
1
62'

Ładna akcja Tiago Alvesa! Pomocnik zmylił dwóch obrońców, a następnie spróbował z ostrego kąta. Dobra interwencja Niemczyckiego.

1
1
59'

Czerwiński teraz pokazał technikę. Obrońca zamarkował wybicie, a Rivaldinho na wślizgu wyjechał poza plac gry.

2
1
1
58'

Kolejny wolny, kolejne dośrodkowanie Kirkeskova. Niemczycki tym razem się zawahał, ale Żyro spudłował głową.

1
57'

Gra przeniosła się na połowę Cracovii. Goście szukają okazji na wyrównanie. Teraz mieli szansę z rzutu wolnego z ok. 35 metrów, ale dośrodkowanie wypiąstkował Niemczycki.

2
1
1
55'
53'

Przycisnął teraz Piast! Kolejna szansa gości, ale strzał Pyrki z pola karnego głową zatrzymał Ivan Marquez, który potrzebuje interwencji medycznej.

2
1
1
52'

Kirkeskov na pole karne, do piłki doszedł Jodłowiec. Strzał pomocnika trafił w poprzeczkę i opuścił plac gry.

1
1
51'

Świetna indywidualna akcja Milewskiego, który wszedł między dwóch obrońców. Spróbował zaskoczyć strzałem w krótki róg, ale Niemczycki czujny. Piast z rzutem rożnym.

1
1
50'

Wracają demony MŚ 2018... Cracovia stosuje niski pressing, Piast natomiast nabija licznik podań na własnej połowie.

1
2
47'

Michał Żyro niebezpiecznie atakował rywala. Sędzia jednak nie zdecydował się pokazać mu kartki. Napastnik ma już jedno "żółtko" na koncie.

3
46'

Zespoły już na boisku, rozpoczynają "Piastunki", które mają 45 minut na odmianę rezultatu meczu. Obie drużyny bez zmian.

2
2
45+2'

Ostatnia szansa Piasta w tej połowie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego ze środka boiska nie przyniosło rezultatu.

2
2
1
45'

Dwie minuty doliczył sędzia.

1
1
45'

Mięciutko Rymaniak na pole karne, ale Michał Żyro głową przestrzelił z czwartego metra.

2
2
43'

Kolejne dośrodkowania Piasta. Najpierw Kirkeskov, potem Rymaniak. Ostatecznie piłkę przejął Niemczycki zdecydowanym wejściem w nogi Tiago Alvesa.

2
1
1
40'

Przerwa w grze. Problemy miał Marcos Alvarez. Niemiecki piłkarz hiszpańskiego pochodzenia nie potrzebuje jednak pomocy lekarskiej.

1
1
38'

Piast bez pomysłu na wyrównanie. Cracovia natomiast nie podkręca tempa, przez co gra osiadła w środku pola.

36'

Żółtą kartkę otrzymał Damir Sadiković. Sędzia uznał, że wślizg pomocnika był zbyt ostry.

1
1
2
33'

Ładne rozegranie Alvesa. Michał Żyro miał jednak problem z podprowadzeniem piłki i zamiast sytuacji jeden na jeden z bramkarzem wyszedł z futbolówką poza linię boczną.

1
1
1
32'

Obie drużyny szukają swoich szans po dośrodkowaniach. Większość z nich kończy się wybiciem obrońców.

27'

To mogła być szybka odpowiedź Piasta! Patryk Sokołowski najpierw trafił w bramkarza, a dobitkę zablokowali obrońcy "Pasów".

2
4
1
2
26'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Żyro.

6
5
2
1
1
24'

Gol z jedenastu metrów! Pierwsze trafienie w tym sezonie w Ekstraklasie zanotował Pelle van Amersfoort. Plach zmylony.

23'

Rzut karny dla Cracovii! Mikkel Kirkeskov faulował Sadikovicia!

9
8
1
4
21'

Kolejna szansa "Piastunek". Kirkeskov mocno dośrodkował, ale w zamieszaniu w polu karnym piłka ostatecznie trafiła w ręce Niemczyckiego.

1
3
20'

Piast ruszył do ataku po faulu. Niemczycki niepewnie wychodził do dośrodkowania. Na jego szczęście nikt go nie wykończył.

19'

Żółtą kartkę otrzymał Cornel Rapa. Stracił piłkę na wysokości pola karnego rywali i ratował sytuację faulem na Kirkeskovie.

1
16'

Ładne rozegranie Alvareza i Fiolicia, ale wykończenie Rivaldinho pozostawiło sporo do życzenia.

1
1
15'

Teraz okres gry "Pasów" blisko pola karnego gości. Trzy dośrodkowania przed bramkę Placha nie przyniosły jednak rezultatu

1
13'

Dobra okazja Piasta! Tiago Alves pognał z piłką od środka boiska, wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał poleciał daleko od bramki.

1
1
1
1
11'

Odpowiedź Cracovii. "Centrostrzał" pewnie wyłapał Plach.

9'

Piast teraz przycisnął gospodarzy. Tiago Alves wywalczył rzut rożny, po którym - przypadkowo - Jodłowiec uderzył na bramkę. Minimalnie obok.

1
1
8'

Zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kirkeskova. Rymaniak starł się z bramkarzem, ale sędzia nie odgwizdał przewinienia. Z piątego metra zacznie Cracovia.

1
6'

Strzał sprzed pola karnego Cracovii. Z woleja spróbował Fiolić, ale na raty obronił Plach.

2
2
5'

Gra osiadła w środku pola. Piast nie ma pomysłu, jak zbliżyć się pod pole karne gospodarzy. "Pasy" z kolei nie stosują agresywnego pressingu.

2'

Pierwsza groźna akcja Piasta. Tiago Alves wpadł z piłką w pole karne, ale futbolówka wylądowała w rękach Niemczyckiego.

1
1
1
1
1
1'

Debiutantem w zespole Cracovii jest Patryk Zaucha. Nominalny lewy pomocnik lub napastnik otrzymuje trudne zadanie: będzie musiał zabezpieczyć lewą flankę obrony.

1
czas Start meczu
14:10

Na trybunach nie zasiądą kibice. Powód jest oczywisty: trwająca pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia, które właśnie weszły w życie.

1
14:10

- Cracovia od kilku sezonów jest bardzo mocnym zespołem, o określonej jakości i który zdobywa trofea. Puchar Polski i Superpuchar ma swoją wymowę - to z kolei słowa trenera Piasta Waldemara Fornalika.

1
14:10

- Znamy się bardzo dobrze. Na tym poziomie rywalizujemy ze sobą 15 lat i te mecze są zawsze bardzo interesujące. Bardzo cenię Waldka. Uważam go za jednego z najlepszych trenerów w Polsce. Cieszę się, że miałem okazję z nim współpracować - mówił przed meczem trener Michał Probierz.

1
14:10

Dotychczas obie drużyny mierzyły się w Ekstraklasie 26 razy. Bilans jest niezwykle wyrównany: Cracovia i Piast zwyciężały po 10 razy, a 6 spotkań zakończyło się remisem. Bilans bramkowy tych starć: 39-39.

1
14:10

Przed sezonem mało kto by przypuszczał, że spotkanie Cracovii i Piasta będzie meczem przedostatniej drużyny w tabeli z ostatnią. Należy jednak przy tym wspomnieć, że "Pasy" ukarane zostały minusowymi pięcioma punktami.

1
14:10

Za około 35 minut rozpocznie się spotkanie "Pasów" i "Piastunek". Poprowadzi je sędzia Paweł Raczkowski. Liniowymi natomiast są Tomasz Listkiewicz i Michał Pierściński.