9
7
83'
83'

Po wrzutce z rzutu rożnego bez zagrożenia. Po chwili piłkę dostał Koj, lecz jego strzał zablokował Rogne.

2
4
2
2
82'

Krawczyk szukał w polu karnym Jimeneza. W akcję wmieszał się Kalstrom.

5
1
1
5
3
79'

Strzał Tiby z około trzydziestu metrów. Piłka przeleciała obok słupka.

15
7
2
4
5
78'

Długa akcja Lecha. Górnik kilka razy ją przerywał i goście nie zdołali oddać strzału.

6
5
4
7
9
75'

Spokojniejszy fragment spotkania. Obie drużyny próbują atakować, ale dobrze też grają w defensywie.

5
4
8
2
3
75'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Alasana Manneh.

Górnik Zabrze
11
7
5
4
7
72'
71'
10
10
8
8
5
71'
68'

Rzut wolny dla Lecha, ale tym razem nieudane rozegranie stałego fragmentu.

5
7
4
9
6
65'

Fatalny strzał zza pola karnego w wykonaniu Ściślaka.

10
6
3
7
6
64'

Żaden z graczy Górnik nie dopadł do piłki dośrodkowanej przez Janzę. Ten po chwili dostał piłkę, oddał strzał z okolic narożnika pola karnego. Po rykoszecie piłka opuściła boisko.

6
5
4
3
8
62'

Kolejny rzut rożny w wykonaniu Górnika, po którym nie było zagrożenia.

10
4
2
4
9
60'

Gol! Strzelił Thomas Rogne. Asystował mu Alan Czerwiński. I mamy wyrównanie. Po wrzutce z rzutu rożnego Rogne wygrał pojedynek główkowy z Wiśniewskim i pokonał Chudego.

70
40
11
18
38
58'
57'

Rogne głową uderzył nad poprzeczką.

6
5
3
5
4
53'

Bez zagrożenia pod bramką Lecha po rzucie rożnym.

13
6
5
4
8
53'

Szarża Mausourasa, który w polu karnym szukał któregoś z kolegów. Wywalczył rzut rożny.

5
4
1
5
komentarz

50'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Alex Sobczyk.

7
2
1
2
5
50'

Skóraś próbował strzelać, trafił w nogi Gryszkiewicza.

5
5
3
49'

Lech przeważa od początku drugiej połowy.

9
2
1
3
46'

2
45+2'

Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę wybili zabrzanie.

10
3
4
3
4
45'

Sędzia doliczył 6 minut.

2
1
1
2
2
45'

Niecelny strzał Nowaka z dystansu.

2
2
1
2
2
41'

Chudy bez problemów obronił strzał Skórasia.

4
5
40'

Górnik w ostatnich minutach nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką rywala.

1
37'

Nie ma karnego, nie ma rzutu rożnego. Jimenez był na spalonym - piłka dla Lecha.

6
1
1
2
9
36'

Kolejna interwencja VAR. Sędzia sprawdza, czy Rogne dotknął piłkę ręką po strzale Jimeneza.

1
1
5
35'

Strzał Jimeneza głową. Bramkarz przerzucił piłkę nad poprzeczką.

3
34'

Masouras szukał w polu karnym Jimeneza, ale nie było to dokładne podanie.

2
1
2
2
33'

Powtórka z rozrywki. Nie ma karnego!

12
8
2
4
13
32'

Znów będzie analiza VAR. Sędzia Kwiatkowski ponownie przy monitorze.

3
5
1
2
8
31'

Rzut karny! Wojtuszek kopnął Skórasia, ten się przewrócił.

7
3
1
1
10
28'

Lech coraz śmielej atakuje, ale wciąz brakuje groźnych akcji.

4
3
1
26'

Nie ma rzutu karnego! Decyzja anulowana.

7
6
1
3
12
25'

Sytuacja będzie analizowana przez system VAR. Arbiter Kwiatkowski udał się do monitora, by samemu ocenić, czy był faul.

7
1
1
1
24'

Ofensywny rajd Puchacza. Zdaniem arbitra nieprzepisowo zatrzymał go Wojtuszek. Rzut karny!

129
61
23
28
70
23'

Lech częściej jest przy piłce, ale nie przekłada się to na stwarzane akcje ofensywne.

13
13
9
7
10
21'

Z dośrodkowania Skórasia wyszedł groźny strzał.

16
8
5
3
7
20'

Masouras dośrodkował ze skrzydła, a w polu karnym niecelny strzał głową oddał Jimenez.

7
4
3
6
3
16'

Lech blisko zdobycia bramki! Masouras i Janza uratowali zespół przed stratą gola. Ten drugi najpierw zablokował strzał Szymczaka, a przy drugiej próbie napastnika Lecha Masouras wybił piłkę z linii bramkowej!

12
8
7
4
18
13'

Kolejny rzut rożny dla Górnika, po którym nie było zagrożenia.

9
7
1
3
5
12'

Lech nie jest w stanie zagrozić bramce rywali. Przewagę ma Górnik.

12
7
2
3
16
9'

Puchacz uderzył z rzutu wolnego z ponad dwudziestu metrów. Nie był w stanie zagrozić bramce Górnika.

10
17
1
3
11
7'

Gol! Strzelił Alex Sobczyk. Asystował mu Jesus Jimenez. Świetna akcja Górnika i mamy bramkę. Nowak uruchomił Jimeneza, ten wyłożył piłkę do Sobczyka, który dostawił stopę i pokonał bramkarza Lecha.

62
41
6
16
34
6'

Jimenez dostał podanie w polu karnym. Jego strzał został zablokowany.

4
1
3
2
1
4'

Sobczyk przewrócony w polu karnym, ale wszystko zgodnie z przepisami.

2
1
1
4
7
3'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jesper Karlstrom.

17
5
2
3
9
2'

Nieudana wrzutka z rzutu rożnego w wykonaniu Lecha.

6
2
4
7
czas Start meczu
19:13

Zawodnicy są już na boisku. Za chwilę początek meczu!

19:13

Górnik zagra w swoim najmocniejszym składzie. Szansę gry dostał m.in. Kubica. - On jest twarzą nowej fali zawodników, którzy wchodzą do Górnika. W meczach z Trenczynem i Slovanem strzelał ładne bramki, ale pozostali młodzi też robią postęp i wywierają coraz większą presję na zawodników, do których przyzwyczailiśmy się w podstawowej jedenastce, co ogromnie cieszy. Liczymy na to, że nie będzie to tylko wywieranie presji, ale i wskoczenie do pierwszego składu i wpływ na grę Górnika - mówił Marcin Brosz.

2
19:13

- W poprzednim tygodniu Ramirez trenował indywidualnie, w tym już z zespołem. Jednak wszyscy, którzy mają zaległości, będą przechodzili dodatkowy okres przygotowawczy - tak, byśmy mieli ich w stu procentach gotowych na całą rundę. Gramy teraz co tydzień, a nie raz na trzy dni - jak jesienią. Nie mamy już takiej sytuacji, że każdy kto jest zdrowy, musi wejść na boisko - mówił przed meczem trener Lecha Dariusz Żuraw.

2
1
1
19:13

Lech przystąpi do tego mecz mocno osłabiony. W zespole "Kolejorza" zabraknie Niki Kaczarawy, Antonio Milicia, Mikaela Ishaka oraz Daniego Ramireza.

1
19:13

Wyżej w tabeli jest Górnik Zabrze (5. miejsce, 23 punkty). Lech Poznań jest dziesiąty i zdobył 17 "oczek".