PKO Ekstraklasa: 20. kolejka
06 mar 2021 17:30
90+4'

Gol! Strzelił Filip Starzyński.

W doliczonym czasie jeszcze jedna elegancka akcja i podsumowanie meczu trzecim golem! Filip Starzyński skompletował dublet strzałem w sytuacji sam na sam z Xavierem Dziekońskim. Zanim zakończył swoją indywidualną szarżę, poradził sobie w dziecinny sposób z Przemysławem Mystkowskim. Szeroko uśmiechnięci gospodarze mają komplet puntów w kieszeniach.

KGHM Zagłębie Lubin
11
5
3
2
5
90+1'

Doliczone trzy minuty.

2
1
1
90+1'
88'

Gol! Strzelił Patryk Szysz. Asystował mu Filip Starzyński.

Miedziowi potwierdzili wyższość nad przeciwnikiem drugim golem! Ponownie w rolach głównych Filip Starzyński oraz Patryk Szysz. Tym razem zawodnik sprowadzony z Górnika Łęczna znalazł sposób na wygranie w sytuacji sam na sam z Xavierem Dziekońskim.

14
10
3
3
4
84'

Miedziowi przebywają z futbolówką na połowie przeciwnika zgodnie z zasadą: najlepszą obroną jest atak.

1
1
1
1
79'

Karol Podliński wparował z piłką w pole karne przeciwnika, ale zbyt opornie składał się do strzału, mając przed oczami wyłącznie Xaviera Dziekońskiego. Powrócił Kris Twardek i zaprezentował interwencję ratunkową.

2
1
2
77'

Pięć zmian przeprowadzonych przez sztab szkoleniowy Jagiellonii Białystok. Naładowana energią drużyna przebywa na połowie przeciwnika i szuka sposobu na odebranie Miedziowym prowadzenia.

3
2
1
70'

Filip Starzyński marnuje sytuacje podbramkowe, a mógł już zamknąć spotkanie drugim, może nawet trzecim golem. Podanie prostopadłe trafiło do wychowanka Salosu Szczecin, jednak nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Xavierem Dziekońskim. Pudło.

3
1
68'

Filip Starzyński dał prowadzenie gospodarzom.

2
2
2
1
64'

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić za przewinienie na Krisie Twardku.

1
1
62'

KGHM Zagłębie Lubin na prowadzeniu w konfrontacji z Jagiellonią Białystok. Za wykonanie rzutu karnego po zagraniu ręką Ivana Runje zabrał się Filip Starzyński. Piłka została kopnięta przez niego w lewą stronę. Xavier Dziekoński wyczuł intencję byłego reprezentanta Polski, ale nie zdążył z interwencją.

14
10
4
2
11
61'

Żółtą kartkę otrzymał Ivan Runje i rzut karny za zagranie ręką po strzale Patryka Szysza.

Jagiellonia Białystok
2
4
3
60'

Sasa Balić nie zdołał uruchomić swoim dośrodkowaniem Karola Podlińskiego. Kolejna akcja została już przeprowadzona przed dynamicznego Patryka Szysza, ale jeszcze raz wybronili się białostoczanie. Za nami, a przede wszystkim zawodnikami godzina konfrontacji.

1
57'

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Chodyna za przewinienie wślizgiem na Bartłomieju Wdowiku.

1
54'

Akcja zespołowa zespołu z województwa dolnośląskiego przyniosła mu korner. To z reguły duże niebezpieczeństwo dla przeciwnika. Tradycyjnie za wykonanie stałego fragmentu gry zabrał się Filip Starzyński, jednak tym razem mocniej zapachniało kontratakiem Jagiellonii niż prowadzeniem Zagłębia.

1
1
1
50'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Kwiecień za faul na Jakubie Żubrowskim.

3
48'

Możliwość pokonania bramkarza gospodarzy. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika lepiej powinien złożyć się do uderzenia Martin Pospisil. Pomocnik Jagiellonii Białystok nie kryje rozczarowania swoim kopnięciem.

1
2
46'

Żółtą kartkę otrzymał Fernan Ferreiroa za przewinienie na Karolu Podlińskim.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa konfrontacji w Lubinie. Piłkarze mieli kwadrans na zastanowienie się, w jaki sposób umieścić futbolówkę w bramce przeciwnika. Przed spotkaniem nie wpadli na żaden pomysł.