PKO Ekstraklasa: 21. kolejka
12 mar 2021 18:00
90+3'

Jeszcze szansa na rozstrzygnięcie meczu dla Cracovii. Przewinienie blisko linii pola karnego i za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Luis Rocha. Mocne, jednak niedokładne uderzenie byłego zawodnika Legii Warszawa.

12
9
5
4
6
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Mathieu Scalet za przewinienie na Marcosie Alvarezie blisko własnego pola karnego.

Śląsk Wrocław
2
1
2
1
8
90'

Doliczone cztery minuty.

5
2
1
89'

Żółtą kartkę otrzymał Cornel Rapa za protestowanie.

1
1
1
89'

Gol! Strzelił Fabian Piasecki. Asystował mu Marcel Zylla.

Już wydawało się, że Cracovia przytomnie skontroluje mecz w ostatnich minutach. Wydawało się. Damir Sadiković zawiadował blisko linii bocznej boiska i bezkarnie przepuścił Marcela Zyllę. Były pomocnik rezerw Bayernu Monachium wparował w szesnastkę i obsłużył podaniem innego zmiennika. Fabian Piasecki znajdował się w centrum szesnastki i pokonał Karola Niemczyckiego płaskim strzałem. 1:1! Mocny finisz Śląska Wrocław.

67
35
7
7
14
85'

Cracovia na połowie przeciwnika, a konkretnie ma rzut wolny kilka metrów od pola karnego wrocławian. Odchodząca piłka posłana przez Marcosa Alvareza została wyekspediowana z okolicy bramki Matusa Putnockiego przez Erika Exposito.

1
1
1
82'

Po festiwalu zmian pozostało jeszcze obu drużynom trochę czasu na poprawienie wyniku. Jeżeli do ostatniego gwizdka Łukasza Szczecha nie wydarzy się nic przełomowego, to komplet punktów pozostanie w Krakowie, a atmosfera w Śląsku Wrocław ponownie zgęstnieje.

2
2
3
79'
79'

Cracovia. Schodzi: Rivaldinho. Wchodzi: Michal Siplak.

75'

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu Rivaldinho uderzył zza pola karnego poza lustro bramki Matusa Putnockiego.

1
1
74'

Przewinienie Sergiu Hanci na obrzeżach własnego pola karnego. Poszkodowany w tej sytuacji był próbujący obrócić się z futbolówką Marcel Zylla. Wrzutka z rzutu wolnego została poskromiona przez odpowiednio rozstawionych zawodników Cracovii.

3
5
1
1
70'

Rozegranie podopiecznych Vitezslava Lavicki w dużej odległości od pola karnego Cracovii. W taki sposób przyjezdni na pewno nie zapunktują. Pasy koncentrują się aktualnie na przeszkadzaniu.

2
2
2
komentarz

1
1
66'

Teraz Śląsk Wrocław nie ma wytłumaczenia i musi zorganizować się do bardziej zdecydowanego ataku. W minutach, bezpośrednio po otwarciu wyniku, nie wydarzyło się nic specjalnego pod bramką Karola Niemczyckiego.

1
2
1
1
64'

Sergiu Hanca dał prowadzenie gospodarzom!

4
3
1
61'

Gol! Strzelił Sergiu Hanca. Asystował mu Marcos Alvarez.

Takie uderzenia to można oglądać! Nawet można na nie poczekać przez godzinę. Cierpliwość została nagrodzona. Sergiu Hanca pokonał Matusa Putnockiego finezyjnym lobem zza pola karnego. Kapitan Cracovii nie zastanawiał się, co zrobić z futbolówką po podaniu Marcosa Alvareza i przymierzył bez przyjmowania.

23
9
4
14
24
60'
60'
58'

Szkoleniowcy przygotowują zmienników do wejścia na boisko z ławki rezerwowych. Szansę zaprezentowania się po przerwie dostali podstawowi piłkarze, jednak prochu nie wymyślili.

56'

Niewykorzystana szansa na zaskoczenie gospodarzy dalekim wrzutem z autu. Piłka wziął w dłonie Piotr Celeban, ale nie uruchomił żadnego z zawodników ofensywnych swojego klubu. Naraził natomiast Śląsk Wrocław na kontratak podopiecznych Michała Probierza.

1
1
52'

Pelle van Amersfoort, a po chwili Sergiu Hanca próbowali pokonać Matusa Putnockiego. Próba Rumuna całkiem efektowna, jednak zabrakło odpowiedniej rotacji i piłka wylądowała w rękawicach Słowaka. Próbują po przerwie otworzyć wynik tak jedni, jak i drudzy.

1
1
1
1
50'

Drugie w krótkim okresie dośrodkowanie w pobliże bramki Cracovii. Piłka zatańczyła w pobliżu Erika Exposito, któremu nie udało się odpowiednio szybko złożyć do strzału i wykorzystać możliwości otwarcia wyniku.

1
1
48'

Łukasz Bejger w polu karnym przeciwnika. Jego zgranie po wrzutce z rzutu wolnego zostało poskromione przez skoncentrowanego Karola Niemczyckiego. Efektywna interwencja wykonana na przedpolu przez młodego zawodnika Cracovii.

2
2
1
46'

Piłkarze, którzy powrócili z szatni, żywo wymieniali się uwagami jeszcze na boisku. Czas pokaże, czy spotkania ze szkoleniowcami były pomocne i po przerwie będzie więcej mocnych wrażeń na stadionie Cracovii.