Paris Saint-Germain
46' Thilo Kehrer 56' Leandro Paredes 71' Neymar 90+4' Presnel Kimpembe
Olympique Lyon
35' Tino Kadewere 38' Leo Dubois 90+8' Thiago Mendes
0:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Benoit Bastien nakazał zawodnikom zejście do szatni. Koniec spotkania w Paryżu i cieszą się po nim przyjezdni z Lyonu. O ich zwycięstwie 1:0 zdecydowało trafienie w 35. minucie. Tino Kadewere dostał podanie od Karla Toko Ekambiego i pokonał Keylora Navasa płaskim uderzeniem w sytuacji sam na sam.

Czerwoną kartkę otrzymał Thiago Mendes za ostry faul na Neymarze. Benoit Bastien postanowił obejrzeć powtórki i po nich zmienił dotychczasowe napomnienie na wykluczenie.

Niebezpiecznie wyglądająca kontuzja Neymara.

Żółtą kartkę otrzymał Presnel Kimpembe za ostre przewinienie.

Doliczone sześć minut.

Olympique Lyon. Schodzi: Lucas Paqueta. Wchodzi: Maxence Caqueret.

Coraz większe rozgoryczenie oraz rozczarowanie maluje się na twarzach paryżan. Muszą oni mierzyć się ze zdyscyplinowanym oraz zmobilizowanym przeciwnikiem. Olympique Lyon nie zamierza odpuścić ani kawałka boiska, a do odniesienia prestiżowego zwycięstwa potrzebuje już tylko kilku minut skutecznej obrony.

Po przeprowadzeniu trzech roszad personalnych Olympique Lyon skoncentrowany na odpieraniu ataków Paris Saint-Germain. Mało brakuje do zwycięstwa przyjezdnym. Chwila na złapanie oddechu na obrońców w białych koszulkach i spodenkach, ponieważ ich ofensywni kompani wypracowali korner.

Olympique Lyon. Schodzi: Houssem Aouar. Wchodzi: Bruno.

Olympique Lyon. Schodzi: Tino Kadewere. Wchodzi: Sinaly Diomande.

Pozostał kwadrans do zakończenia rywalizacji. Trener Thomas Tuchel zdecydował się na przeprowadzenie pięciu zmian, a wśród wprowadzonych z ławki rezerwowych podopiecznych Niemca są między innymi Kylian Mbappe, Ander Herrera oraz Rafinha.

Paris Saint-Germain. Schodzi: Moise Kean. Wchodzi: Rafinha.

Przerwa w grze spowodowana urazem Anthony'ego Lopesa. Bramkarz ruszył do piłki w tym samym momencie co przeciwnik i zderzył się z nim niebezpiecznie. Nie ulega wątpliwości, że golkiper Olympique Lyon nie będzie spieszyć się ze zgłoszeniem gotowości do kontynuowania rywalizacji.

Żółtą kartkę otrzymał Neymar za niebezpieczne zaatakowanie przeciwnika.

Szansa oddania uderzenia zza pola karnego po faulu na Neymarze. Zamiast zagrożenia Anthony'emu Lopesowi była możliwość przeprowadzenia kontrataku na bramkę Keylora Navasa. W ostatnim momencie rozpaczliwy powrót Thilo Kehrera nie pozwolił na pojedynek Karla Toko Ekambiego z Kostarykaninem.

Thomas Tuchel pozwala wykazać się podstawowym podopiecznym, którzy mimo dotychczasowych niepowodzeń, mogą liczyć na kredyt zaufania u niemieckiego szkoleniowca. Wejść na boisko z ławki rezerwowych może między innymi Kylian Mbappe.

Niezmiennie konfrontacja jest rozgrywana w strugach deszczu. Woda lejąca się z nieba nie temperuje jednak coraz mocniej zorientowanych na twardą walkę oraz toczenie pojedynków zawodników. Paris Saint-Germain zaatakowało przed momentem, jednak płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało powstrzymane przez Jasona Denayera.

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Paredes za kolejne ostre przewinienie.

Akcja gospodarzy została przerwana przez sędziego asystenta, który zobaczył jednego z nich na spalonym. Paris Saint-Germain musi już myśleć o kolejnym ataku i próbie przedostania się do bramki Anthony'ego Lopesa.

Paris Saint-Germain przebywa z futbolówką na połowie przeciwnika i taki obraz rywalizacji nie powinien zaskakiwać. Olympique Lyon daje jednak wyraźnie do zrozumienia, że nie zamierza ograniczać się do murowania dostępu do własnej bramki. Przyjezdni zaatakowali z wykorzystaniem lewego skrzydła oraz ustawionego tam Karla Toko Ekambiego.

Żółtą kartkę otrzymał Thilo Kehrer za przewinienie na skrzydle.

Rozpoczęła się druga połowa rywalizacji czołowych francuskich drużyn. Benoit Bastien dał sygnał do wznowienia meczu i ciekawe, czy będzie to sygnał do bardziej zdecydowanego ataku dla Paris Saint-Germain. Przed przerwą aktywniejszy był Olympique Lyon.

Pierwsza połowa nieudana dla PSG.

Czy Paris Saint-Germain wyrówna po przerwie?

Olympique Lyon bliżej odniesienia zwycięstwa w szlagierze Ligue 1. Tino Kadewere dał prowadzenie gościom w 35. minucie po podaniu Karla Toko Ekambiego. Gol został sprezentowany przeciwnikom przez katastrofalnie poczynającego sobie przy wyprowadzeniu piłki Presnela Kimpembe.

Doliczona minuta.

Szansa na pokonanie Anthony'ego Lopesa. Wyczekiwane uderzenie celne zespołu ze stolicy Francji. Alessandro Florenzi zameldował się w polu karnym Olympique Lyon, dostał nie pierwsze tego wieczoru crossowe podanie, ale nie ominął doświadczonego Portugalczyka.

Zaczynają denerwować się obrazem rywalizacji oraz wynikiem podopieczni Thomasa Tuchela. Neymar postanowił rozpocząć prowokacje wobec przyjezdnych, ale ci zbudowani swoim prowadzeniem, nie chcą dać się wyprowadzić z równowagi.

Żółtą kartkę otrzymał Leo Dubois za przewinienie na Neymarze.

Gol! Strzelił Tino Kadewere. Asystował mu Karl Toko Ekambi.

Tino Kadewere pokazywał się raz po raz w atakach Olympique Lyon. Dwie, może trzy minuty i gracz ofensywny postraszył kilkakrotnie Keylora Navasa. Wreszcie wybiegł sam na sam z bramkarzem i pokonał Keylora Navasa płaskim uderzeniem. Przytomne wykończenie. Gol na 1:0 Olympique Lyon jest karą za karygodną pomyłkę Presnela Kimpembe przy wyprowadzeniu piłki.

To już trzeci kwadrans konfrontacji. Przerwa w grze jest spowodowana bolesnym upadkiem na boisko dwóch piłkarzy. Tino Kadewere oraz Presnel Kimpembe staranowali się w powietrzu. Sędzia Benoit Bastien postanowił nie pokazywać kartonika żadnemu z tych zawodników.

Rozegranie podopiecznych Thomasa Tuchela, którzy wymienili podania na własnej połowie boiska. Przyjezdni schowali się w jedenastu na własnej części i postanowili zobaczyć, co mają do zaproponowania uczestnicy Ligi Mistrzów.

Olympique Lyon poradził sobie z atakiem Neymara. Brazylijczyk pogubił się na skraju pola karnego i zamiast wykonać dogranie, na przykład do Angela Di Marii, to wpadł na twardo stojącego na nogach Marcelo.

Keylor Navas zaprezentował interwencję po strzale z półdystansu. Nawet gdyby piłka ominęła Kostarykanina i zaliczyła lądowanie w siatce, nie byłoby gola z powodu ewidentnego spalonego.

Płaskie dogranie Karla Toko Ekambiego w kierunku Memphisa Depaya. Piłka została dziobnięta przez broniącego zawodnika Paris Saint-Germain, dlatego Olympique Lyon musiał zadowolić się wyłącznie wywalczeniem rzutu rożnego.

Rajd Moise Keana w pobliżu pola karnego przeciwnika. Blisko reprezentanta Włoch znajdowało się dwóch defensorów z Lyonu i nie pozwolili ani na oddanie uderzenia, ani na uruchomienie żadnego kompana z Paris Saint-Germain.

Mitchel Bakker dwukrotnie zameldował się w pobliżu bramki Anthony'ego Lopesa. Po wywalczonym przez tego zawodnika rzucie rożnym strzelił z ostrego kąta Angel Di Maria. Argentyńczyk trafił wyłącznie w boczną siatkę i zagrożenie ze strony Paris Saint-Germain zostało zażegnane.

Abdou Diallo poradził sobie z niebezpiecznym płaskim dośrodkowaniem. Olympique Lyon miał jeszcze możliwość zagrożenia gospodarzom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zrobiło się na moment gorąco w pobliżu bramki Keylora Navasa, jednak doświadczony bramkarz nie został zmuszony do wysiłku, nie mówiąc już o kapitulacji.

Wyrównana rywalizacja w Parc des Princes. Tak gospodarze, jak i przyjezdni chcą zaprezentować swoje możliwości w ataku pozycyjnym. Olympique Lyon stworzył przewagę na lewej stronie boiska, ale Karl Toko Ekambi odbił się od Leandro Paredesa.

Olympique Lyon odpowiedział swoim rozegraniem. Kilku przyjezdnych próbowało podsumować je swoim uderzeniem, ale wszystkie próby zostały zablokowane. Całe zamieszanie zostało wyjaśnione chwytem przez Keylora Navasa.

Pierwsza realna szansa na pokonanie bramkarza przeciwnika. Wrzutka Marco Verrattiego trafiła w pole karne, a tam uderzenie oddane z powietrza. Piłka przeturlała się ze znaczną prędkością nieopodal słupka w bramce Anthony'ego Lopesa.

Tino Kadewere nie opanował futbolówki po podaniu z głębi pola. Gdyby zachował się lepiej, byłaby szansa na stoczenie pojedynku z Keylorem Navasem, a może nawet pokonanie Kostarykanina.

Deszczowa aura w Paryżu, więc murawa naturalnie zroszona. Paris Saint-Germain w granatowych strojach z białymi oraz czerwonymi akcentami, natomiast Olympique Lyon w białych koszulkach i spodenkach.

Rozpoczęła się konfrontacja w Paryżu. Półfinaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów rywalizują o punkty w Ligue 1. Paris Saint-Germain zbudowana sukcesem w grupie Champions League, a Olympique Lyon po serii wygranych na krajowym podwórku.

W sobotę po komplet punktów sięgnął między innymi Olympique Marsylia.

Sędzia: Benoit Bastien

Tak wyglądała rywalizacja w szlagierze we wcześniejszych sezonach.

Olympique Lyon stawi się w Paryżu po czterech zwycięstwach z rzędu. W poprzednim spotkaniu w Ligue 1 pokonał 3:1 FC Metz. W pierwszej połowie do bramki przeciwnika przymierzył Memphis Depay, a po przerwie dubletem pomógł drużynie Karl Toko Ekambi.

Paryżanie wrócili z kompletem punktów z Montpellier.

Paris Saint-Germain w poprzednim meczu w Ligue 1 odniosło zwycięstwo 3:1 z Montpellier. Podopieczni Thomasa Tuchela zdobyli komplet punktów po dwóch kolejkach, w których ta sztuka im się nie udała. Uderzenia do bramki przeciwnika oddali Colin Dagba, Moise Kean oraz Kylian Mbappe.

Ostatnie przygotowania zawodników z Paryża.

Piłkarze Paris Saint-Germain są liderami Ligue 1 z 28 punktami zdobytymi w 13 kolejkach. Nad swoim następnym przeciwnikiem z Lyonu mają dwa "oczka" przewagi. Podopieczni Thomasa Tuchela strzelili w dotychczasowej części sezonu najwięcej 33 gole.

Kolejnym przeciwnikiem Paris Saint-Germain w Ligue 1 będzie Olympique Lyon. Oba kluby rywalizowały w tym roku na poziomie półfinału Ligi Mistrzów. Oba zostały ostatecznie wyeliminowane z prestiżowego europejskiego pucharu przez Bayern Monachium.