Fortuna I liga: 16. kolejka
05 gru 2020 12:40
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Klimczak za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

1
1
1
90+1'

Bruk-Bet Termalica. Schodzi: Roman Gergel. Wchodzi: Patryk Czarnowski.

2
90'

Doliczone cztery minuty.

2
87'

Gol! Strzelił Roman Gergel.

Gospodarze ponownie cieszą się po uderzeniu do bramki oddanym przez Romana Gergela. Potężnie kopnięta piłka, a Arkadiusz Malarz nie zdołał obronić rzutu karnego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
13
6
1
1
8
87'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Tosik za protestowanie.

ŁKS Łódź
1
1
1
4
87'

Żółtą kartkę otrzymał Przemysław Sajdak za sprokurowanie rzutu karnego.

1
1
3
86'

Rzut karny dla Bruk-Betu Termaliki po zagraniu ręką Przemysława Sajdaka.

1
1
4
83'

Czas pracuje na korzyść Pomarańczowych. ŁKS Łódź ma inicjatywę w ostatnich minutach i należy do przyznać, ale jednocześnie dogodne sytuacje podbramkowe można nadal wyliczać na palcach jednej dłoni. Było uderzenie Antonio Domingueza, była próba Kelechukwu Ebenezera Ibe-Tortiego, było uderzenie Przemysława Sajdaka ze spalonego do siatki.

1
81'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Grzybek za spóźnione wejście w nogi przeciwnika.

2
1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Wlazło za opóźnianie gry.

3
1
1
1
2
78'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego była możliwość doprowadzenia do remisu. Michał Trąbka dostarczył futbolówkę na głowę Kelechukwu Ebenezera Ibe-Tortiego, którego uderzenie nie poleciało w lustro bramki Tomasza Loski.

2
74'

Przemysław Sajdak na spalonym, dlatego już drugie trafienie w meczu łodzian nie zostało uznane. ŁKS już cieszył się z wyrównania, ale akurat w tej sytuacji nie ma wątpliwości, co do słuszności rozstrzygnięcia Sebastiana Jarzębaka.

1
68'

Pomarańczowi starają się odpowiadać swoimi atakami, a nie okopać się na z góry upatrzonych pozycjach obronnych. Futbolówka trafiła do Romana Gergela, któremu nie udało się skompletować dubletu. Wstrzelenie Słowaka w pobliże bramki Arkadiusza Malarza zostało zablokowane przez Adriana Klimczaka.

1
1
3
1
2
65'

W ostatnich minutach Martin Zeman sprawdził czujność Arkadiusza Malarza uderzeniem z dystansu. W odpowiedzi wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Bruk-Betu Termaliki, a tam nie rozgrywa najlepszego meczu w sezonie Tomasz Loska. Golkiper miał szczęście, że ani Maciej Dąbrowski, ani Jakub Tosik nie wymierzyli kary za błąd.

1
1
komentarz

62'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Trąbka za przewinienie na Mateuszu Grzybku.

1
59'

Antonio Dominguez poczęstował celnym uderzeniem zza pola karnego Tomasza Loskę. Przesunął się na nogach bramkarz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i nie pozwolił podopiecznym Wojciecha Stawowego na odrobienie strat.

2
1
1
55'

Jeszcze możliwość zagrożenia Tomaszowi Losce uderzeniem z rzutu wolnego. Futbolówka została powstrzymana przez odpowiednio ustawionych w murze niecieczan. Kolejna szansa na wyrównanie została zmarnowana przez ŁKS Łódź.

2
1
1
53'

Michał Trąbka przedzierał się w pobliżu pola karnego przeciwnika. Zbyt anemiczne uderzenie oddane przez pomocnika Łódzkiego Klubu Sportowego zostało bez problemu powstrzymane przez statystycznie najsolidniejszą defensywę ligi.

1
1
1
50'

Przerwa w grze spowodowana urazem Adriana Klimczka. Liczne kontuzje, a także zakażenia koronawirusem utrudniły zespołowi Wojciecha Stawowego już przygotowania do pojedynku z liderem.

1
48'

Przyglądamy się już wydarzeniom w drugiej połowie spotkania, a w niej jeszcze nie wydarzyło się nic bardziej interesującego od spalonego, na którym sędzia asystent Sebastiana Jarzębaka zobaczył Martina Zemana.

46'

Rywalizacja po przerwie została wznowiona. ŁKS Łódź w niezmienionym zestawieniu postara się odpowiedzieć na gola strzelonego przez Pomarańczowych w czasie doliczonym do pierwszej połowy spotkania. Gospodarze z nowym napastnikiem.

2
1
1
komentarz

komentarz

Podopieczni Wojciecha Stawowego muszą gonić przeciwnika.

Czy ŁKS Łódź wyrówna po przerwie?
komentarz

Niecieczanie z prowadzeniem po 45 i jednej minucie.

1
45+1'

Klasyczna bramka do szatni. Wrzutka wykonana przez Mateusza Grzybka ze skraju pola karnego została niefortunnie podbita przez Adriana Klimczaka. Niefortunnie, ponieważ futbolówka trafiła w pobliże bramki łodzian do Romana Gergela, którego uderzenie głową dało prowadzenie 1:0 Bruk-Betowi Termalice Nieciecza.

13
9
3
2
7
45'

Doliczona minuta.

1
44'

Żółtą kartkę otrzymał Dragoljub Srnić za przewinienie na Adamie Radwańskim.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Dankowski za odłożone w czasie przewinienie.

1
40'

Nie jest to częsta sytuacja w pierwszoligowej rzeczywistości, ale Bruk-Bet Termalica osiąga przewagę pod względem posiadania piłki. Ostatnie rozegranie podopiecznych Mariusza Lewandowskiego zostało przerwane przez sędziego z powodu spalonego Romana Gergela.

2
1
38'

Pozostaje drużynom mało czasu na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie spotkania. Dość wysoka kultura w ataku pozycyjnym jednych i drugich, ale należy się już nagana za zbyt rzadkie kreowanie sytuacji podbramkowych.

1
1
2
1
1
36'

Marcin Grabowski wybrał się w pobliże pola karnego przeciwnika. Kamil Dankowski był blisko i nie pozwolił defensorowi Bruk-Betu Termaliki na nic poza wyekspediowaniem piłki na aut. Dzięki temu gospodarze mogli założyć wysoki pressing.

1
3
1
33'

Piłka trafiła przed pole karne spadkowicza z PKO Ekstraklasy do Pawła Żyry, którego techniczne uderzenie nie poszybowało w kierunku okienka w bramce Arkadiusza Malarza. Weteran nie został zmuszony do interweniowania na linii.

1
1
1
4
1
32'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozegrała atak pozycyjny. Piotr Wlazło wycofał się głęboko po futbolówkę i próbował zdynamizować akcję crossowym podaniem. Skoncentrowani na swoich pozycjach obronnych są podopieczni Wojciecha Stawowego.

1
2
30'

Skuteczne zachowanie w defensywie niecieczan. Nie pozwolili oni Kamilowi Dankowskiemu ani na wykonanie dośrodkowania, ani tym bardziej na oddanie uderzenia. Po chwili ponowienie ataku, ale Tomasz Nawotka strzelił w plecy Przemysława Sajdaka.

1
27'

Żółtą kartkę otrzymał Maksymilian Rozwandowicz za przewinienie na Romanie Gergelu.

26'

Przewinienie Artema Putiwcewa na Michale Trąbce. W tej sytuacji ŁKS miał możliwość sprawienia problemu gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego. Koszmarnie jednak kopnął piłkę Antonio Dominguez, który swoją wrzutką nie uruchomił żadnego kompana ustawionego w polu karnym Tomasza Loski.

2
24'

Dotąd jedna sytuacja podbramkowa wykreowana przez podopiecznych Mariusza Lewandowskiego. Piłka została skierowana w odpowiednim kierunku przez Samuela Stefanika, jednak Arkadiusz Malarz mógł liczyć na ustawionego na linii Maksymiliana Rozwandowicza.

2
1
1
2
1
20'

Kolejna przerwa w grze. Tym razem spowodowana przewinieniem na Kamilu Dankowskim, który starał się rozpędzić na skrzydle. Gospodarze postanowili skasować rajd przeciwnika najszybciej jak to było możliwe.

2
1
1
1
1
18'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Dąbrowski za złapanie piłki rękami po upadku.

1
3
15'

Piłka w bramce Tomasza Loski, ale nie ma gola z powodu spalonego Antonio Domingueza. Hiszpan znajdował się, zdaniem sędziego asystenta, za obrońcami w pomarańczowych strojach w momencie uderzenia, którego wykonywał dobitkę.

1
1
3
13'

Przyblokowane uderzenie z dystansu Piotra Wlazły. Po nim Bruk-Bet Termalica miał jeszcze możliwość sprawienia problemu Arkadiuszowi Malarzowi dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Źle bita spod chorągiewki piłka nie nadawała się do oddania strzału na bramkę rutyniarza.

11'

Bruk-Bet początkowo schowany na własnej części boiska, ale gospodarze próbują już narzucić swoje warunki przeciwnikowi. Adam Radwański miał zamiar przedrzeć się w pole karne łodzian, ale ci ustawili odpowiednio szyki obronne.

2
1
1
1
1
8'

Łapią się za głowy i twarze łodzianie. Pierwsza szansa na skierowanie futbolówki do siatki po płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Przepuścił je Tomasz Loska, ale nie zorientował się w odpowiednim momencie Przemysław Sajdak.

1
5'

Przyspieszenie w bocznym sektorze boiska, ale powstrzymane przez podopiecznych Mariusza Lewandowskiego. Próba przeprowadzenia kontrataku z wykorzystaniem Samuela Stefanika, ale również temu zawodnikowi nie udało się pognać do przodu prawym skrzydłem.

1
4'

Początkowe ataki bez specjalnego efektu. Łodzianom zabrakło boiska, dlatego sędzia Sebastian Jarzębak przyznał wznowienie od bramki Tomaszowi Losce. Piłkarze dają sobie do zrozumienia, że nie będzie łatwo o wywalczenie ani skrawka placu.

2
1
2
1
1
2'

Bruk-Bet w pomarańczowych strojach z białymi elementami, a ŁKS w czarnych koszulkach oraz spodenkach z białymi wstawkami. Byli przyjezdni w pobliżu pola karnego przeciwnika, a tam interweniował z wyczuciem Piotr Wlazło.

1
12:10

Silne zestawienie Bruk-Betu.

1
12:10

ŁKS bez Pirulo, Łukasza Sekulskiego czy Jana Sobocińskiego.

1
01:30

01:30

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

01:30

Wojciech Stawowy nie będzie mógł wystawić najmocniejszego zestawienia.

01:30

ŁKS zdobył w ostatnich czterech spotkaniach zaledwie jeden punkt, przez co pod znakiem zapytania stanęło jego pozostanie na miejscu premiowanym awansem na zimową przerwę w rozgrywkach. W sobotę podopieczni Wojciecha Stawowego poszukają przełamania w prestiżowej konfrontacji.

1
1
01:30

Pierwszoligowy szlagier w Niecieczy.

01:30

Pomarańczowi przystąpią do konfrontacji z wiceliderem po dwóch bezbramkowych remisach. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego nie byli w stanie strzelić gola Puszczy Niepołomice oraz GKS-owi Tychy. Tym razem postarają się zaprezentować wyższą skuteczność.

1
01:30

Poznaj najlepszych pierwszoligowców poprzedniej, pełnej kolejki.

01:30

Bruk-Bet miał rozegrać poprzednie spotkanie w środę, ale konfrontacja z Odrą Opole została odwołana z powodu zmrożonego boiska przy Oleskiej. Niecieczanie musieli powrócić do domów.

1
1
01:30

W hicie rundy jesiennej Fortuna I ligi zmierzą się lider Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz wicelider ŁKS Łódź. Gospodarze stoją przed szansą wywalczenia mistrzostwa jesieni w bezpośrednim pojedynku na szczycie tabeli.