8
4
2
85'

Ostatnie minuty spotkania, które praktycznie od godziny 18 wygląda tak samo do teraz. Jeżeli któraś z drużyn ma jeszcze popracować nad wynikiem to jest to reprezentacja Polski. Radosław Majecki wynudził się totalnie jak na standardy meczu piłkarskiego.

6
6
3
3
3
82'

Estonia U-21. Schodzi: Markus Poom. Wchodzi: Sten Reinkort.

2
81'

Gol! Strzelił Paweł Tomczyk. Asystował mu Jakub Kiwior.

Polska strzeliła szóstego gola. Podanie przez dwie linie Jakuba Kiwora palce lizać. Paweł Tomczyk musiał z niego skorzystać. Zmiennik z gracją opanował piłkę, ułożył ją sobie na lewej stopie i pokonał Karla-Rometa Nomma płaskim uderzeniem w kierunku dalszego narożnika.

51
24
7
5
5
80'

Dużo zmian w tym meczu. Czesław Michniewicz gospodaruje siłami swoich podopiecznych przed drugim meczem na wrześniowym zgrupowaniu przeciwko Rosji. Dublerzy są równie aktywni w atakowaniu i również mają głód goli, ale są mniej skuteczni niż podstawowi Biało-Czerwoni.

4
1
1
1
77'
73'

Sebastian Kowalczyk ma dużo do powiedzenia w polskiej ofensywie po przerwie i niestrudzenie szuka swojego trafienia. Uderzenie filigranowego pomocnika zostało poskromione dopiero przez Karla-Rometa Nomma.

1
3
3
71'

Estonia U-21. Schodzi: Karl Rudolf Oigus. Wchodzi: Joonas Soomre.

Joonas Soomre #17
Karl Rudolf Oigus #11
71'

Estonia U-21. Schodzi: Mihkel Jarviste. Wchodzi: Henri Valja.

1
71'

Żółtą kartkę otrzymał Markus Soomets za faul na Sebastianie Kowalczyku.

Markus Soomets #14
Estonia U-21
2
1
69'

Żółtą kartkę otrzymał Bartosz Slisz za faul na Markusie Soometsie.

1
1
1
67'
64'

Podanie w pole karne reprezentacji Estonii. Piłka znalazła się w pobliżu Patryka Klimali, którego próba przelobowana bramkarza została poskromiona przez skoncentrowanego Karla-Rometa Nomme. Zdecydowanie najczęściej wymieniany spośród gospodarzy w tym meczu.

1
62'

Estonia U-21. Schodzi: Kristjan Kask. Wchodzi: Mattias Mannilaan.

Mattias Mannilaan #15
Kristjan Kask #16
62'

Estonia U-21. Schodzi: Artur Uljanov. Wchodzi: Martin Parn.

Martin Parn #9
Artur Uljanov #7
1
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Kowalczyk.

Sędzia nie przyznał Polakom rzutu karnego, a na dodatek napomniał żółtą kartką Sebastian Kowalczyka za próbę wymuszenia jedenastki.

3
1
1
5
58'

Gol! Strzelił Mateusz Bogusz. Asystował mu Tymoteusz Puchacz.

Kolejna akcja z zablokowanym uderzeniem Sebastiana Kowalczyka. Zmiennik Czesława Michniewicza ma szczęście, że piłki są zbierane i niebawem dobijane do siatki. Mateusz Bogusz miał dużo czasu, nie doskoczyli do niego obrońcy z Estonii i pokonał Karla-Rometa Nomme uderzeniem zza linii pola karnego. 5:0 dla Polski.

39
22
2
1
2
55'

Żółtą kartkę otrzymał Mihkel Jarviste za faul blisko koła środkowego na Bartoszu Sliszu.

2
53'

Podopieczni Czesława Michniewicza w posiadaniu piłki. Można to powtarzać do znudzenia, ale na szczęście od czasu do czasu są przyspieszenia skutkujące golami.

2
1
1
50'

Druga połowa rozpoczęła się od równie mocnego uderzenia jak pierwsza. Polska ponownie pokonała Karla-Rometa Nomma i może nadal spokojnie dzielić się piłką i rozgrywać ją pozycyjnie.

1
1
1
1
47'

Gol! Strzelił Robert Gumny.

Nie można było spóźnić się ani o minutę na drugą połowę spotkania. Podanie Mateusza Bogusza w pole karne trafiło do wprowadzonego z ławki rezerwowych Sebastiana Kowalczyka. Uderzenie filigranowego pomocnika zostało zablokowane, ale piłka wylądowała jeszcze pod nogami Roberta Gumnego, którego dobitka była prosto do siatki. 4:0 dla Polski.

Polska U-21
35
20
2
2
3
46'

Estonia rozpoczęła od środka drugą połowę spotkania. Gospodarze byli przez przerwą tłem dla przeciwnika i mieli kwadrans na zastanowienie się, jak postawić twardszy opór.

1
komentarz

Okazała zaliczka Polski.

3
3
1
Czy Polska wygra wyżej niż w pierwszym meczu z Estonią (4:0)?
7
6
1
1
2
42'

Jakub Kamiński z Lecha Poznań ośmieszył swoim rajdem Estończyków. 3:0 dla Polski. Efektownie!

10
6
1
40'

Dwóch reprezentantów Polski miało możliwość oddania strzału z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu Roberta Gumnego. Nie zdołali tego zrobić ani Patryk Klimala, ani Mateusz Bogusz. Udało się gościom wywalczyć jedynie korner.

1
3
1
2
2
37'

Przemysław Płacheta starał się powtórzyć wyczyn Jakuba Kamińskiego i podsumować solowy rajd uderzeniem do bramki. Futbolówka kopnięta lewą stopą przez byłego skrzydłowego Śląska Wrocław przeleciała ponad poprzeczką w bramce Karla-Rometa Nomma.

1
3
2
1
34'

Gol! Strzelił Jakub Kamiński.

Rośnie przewaga reprezentacji Polski. Jakub Kamiński stanął przed drugą w meczu szansą na strzelenie gola i tym razem nie pozwolił sobie na fałszywy ruch. W zasadzie sam wypracował gola. Długo biegł po połowie Estończyków, a że żaden z nich nie kwapił się z próbą odebrania piłki, to pozostało pokonać bramkarza uderzeniem w kierunku dalszego narożnika.

36
18
2
1
1
32'

Tym razem Przemysław Płachety sprytniejszy od przeciwnika i sam zabrał się za wykonanie rzutu rożnego, który sam wypracował. W szesnastkę Estonii wbiegł między innymi Kamil Piątkowski, ale gospodarze uniemożliwili mu tym razem oddanie uderzenia.

2
3
1
1
2
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa rywalizacji reakcja dotychczas spokojnego sędziego. Jego zdaniem Przemysław Płacheta przesadził w pojedynku z Arturem Uljanovem i odgwizdał przewinienie.

4
2
4
2
2
28'

Miażdżąca przewaga reprezentacji Polski pod względem posiadania futbolówki, ale ostatnie jej ataki pozbawione wcześniejszych rumieńców. Pozostało jeszcze kilkanaście minut na strzelenie trzeciego gola przed zejściem na przerwę do szatni.

1
24'

Estonia ma problem z odpieraniem ataków reprezentacji Polski. Na pewno jest szansa na poprawienie bilansu bramkowego w eliminacjach mistrzostw Europy, ale też nie można być w tym aroganckim.

5
1
2
2
1
22'

Estończycy kompletnie zdemobilizowani i zdezorganizowani. Raz, dwa zameldowali się w polu karnym strzeżonym przez Radosława Majeckiego, ale nie oddali uderzenia.

2
3
1
1
3
19'

Przewinienie blisko pola karnego reprezentacji Estonii. Przemysław Płacheta starał się pokonać Karla-Rometa Nomma, ale nie przymierzył w bramkę. Tym razem bramkarz gospodarzy nie musiał sięgać po piłkę do siatki.

6
3
1
1
1
18'

Patryk Klimala przymierzył na 2:0. Zrobiło się bezpiecznie w Estonii i Czesław Michniewicz może odetchnąć, mimo "niebezpiecznego" wyniku.

7
4
1
2
1
15'

Gol! Strzelił Patryk Klimala.

Akcja za akcją reprezentantów Polski i nawet momentami szwankująca skuteczność nie przeszkadza w budowaniu przewagi. Bezpańska piłka odbita rykoszetem od przeciwnika została przejęta przez Patryka Klimalę, który wbiegł w pole karne, utrzymał się na nogach, wymanewrował Estończyków i oddał techniczne uderzenie na 2:0. Tak to miało wyglądać.

51
28
6
3
1
11'

Przemysław Płacheta mógł dołożyć gola do asysty przy golu Mateusza Bogusza. Płaskie uderzenie zawodnika Norwich City i Estonia została uratowana przez skoncentrowanego na linii bramkowej Karla-Rometa Nomma. Jeszcze korner i Kamil Piątkowski strzelił nieznacznie obok bramki.

6
5
1
1
2
10'

Suną kolejne ataki reprezentacji Polski i często podnosi się temperatura w polu karnym gospodarzy. Początek rywalizacji pod dyktando podopiecznych Czesława Michniewicza, co na szczęście zostało potwierdzone premierowym golem.

3
3
1
8'

Mateusz Bogusz na 1:0! Takiego otwarcia oczekiwali od siebie Polacy.

8
6
1
1
4'

Gol! Strzelił Mateusz Bogusz. Asystował mu Przemysław Płacheta.

Reprezentacja Polski na prowadzeniu. Miękkie podanie posłane w pole karne i kompletnie zaskoczyło ono obrońców z Estonii. Mateusz Bogusz wystartował do futbolówki w tempo i przytomnie przelobował wysuniętego Karla-Rometa Nomma. Piłka mięciutko wylądowała w siatce i Biało-Czerwoni mogli gratulować sobie gola.

51
28
10
3
3
3'

Reprezentacje w tradycyjnych strojach. Estonia w niebieskich koszulkach, czarnych spodenkach i białych getrach. Polska w czerwonych strojach z białymi akcentami. Była jedna oskrzydlająca akcja podopiecznych Czesława Michniewicza, ale została zastopowana w polu karnym.

1
1
Czy Polska wygra mecz z Estonią?
4
2
17:17

Do konfrontacji dojdzie na Parnu Rannastaadion. Lekko zachmurzone niebo nad obiektem, a temperatura powietrza to 19 stopni Celsjusza.

2
2
1
17:17

Czesław Michniewicz nie mógł skorzystać przy ustawianiu podstawowego składu z kontuzjowanego Kamila Grabary. W bramce reprezentacji Polski wystąpi Radosław Majecki, który przeniósł się latem z Legii Warszawa do AS Monaco.

2
1
1
2
16:58

Pierwsze spotkanie Polski z Estonią zakończyło się rezultatem 4:0. Do bramki przeciwnika strzelali kolejno Przemysław Płacheta, Karol Fila, Kamil Jóźwiak oraz Patryk Dziczek. W jedenastce na rewanż znalazł się wyłącznie ten pierwszy.

1
1
1
16:58

W tabeli eliminacji Polska jest na drugim miejscu za Rosją. Dotychczas odniosła trzy zwycięstwa, zremisowała z liderem, a także niespodziewanie gładko przegrała z Bułgarią. Podczas wrześniowego zgrupowania zmierzy się również z Rosjanami i będzie to prawdopodobnie kluczowe spotkanie w kontekście awansu.

1
16:58

Młodzi Polacy rozegrali poprzednie mecze w listopadzie 2019 roku. Nie było to udane zgrupowanie dla zespołu Czesława Michniewicza. Przez 180 minut nie potrafił strzelić gola i poniósł porażki 0:3 z Bułgarią w eliminacjach mistrzostw Europy i 0:1 z Czarnogórą w spotkaniu towarzyskim.

1
1
16:40

Jedenastka wybrana przez Czesława Michniewicza.

2
16:40

Sędzia: Petri Viljanen (Finlandia)

16:40

Młodzieżowa reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza powraca do rywalizacji w eliminacjach mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni zmierzą się w piątek na wyjeździe z Estończykami.