Hertha Berlin. Schodzi: Vladimir Darida. Wchodzi: Eduard Lowen.

schodzi Schodzi
1
1
88'

Trudno będzie pokazać się w ostatnich minutach tego spotkania w osłabionym zespole Krzysztofowi Piątkowi. Na razie odrobinę swoich możliwości zaprezentował Alexander Sorloth, który swoim uderzeniem huknął w poprzeczkę bramki Alexandra Schwolowa.

3
1
2
2
84'
84'

Hertha Berlin. Schodzi: Maximilian Mittelstaedt. Wchodzi: Jessic Ngankam.

1
1
83'

Hertha na pewno nie zapunktuje, jeżeli nie zmieni się obraz meczu. Na razie po trafieniu Marcela Sabitzera trwa ostrzał bramki Alexandra Schwolowa. Po próbie Yussufa Poulsena piłka odbiła się od słupka w bramce przyjezdnych.

80'

Hertha ma jeszcze możliwość zapunktowania, ponieważ pozostaje w kontakcie z przeciwnikiem. Trzeba jednak przyznać, że odrobienie strat w osłabieniu będzie skomplikowanym zadaniem. Być może Bruno Labbadia powinien wprowadzić rezerwowego napastnika.

2
1
1
1
77'

Gol! Strzelił Marcel Sabitzer.

Druga szansa na gola została już wykorzystana przez Marcela Sabitzera. Trzeba jednak przyznać, że łatwiej było o zdobycie bramki z rzutu karnego niż kilka minut wcześniej. Reprezentant Austrii położył Alexandra Schwolowa i oddał uderzenie w odsłonięty narożnik bramki.

7
4
1
4
76'

Rzut karny dla gospodarzy za faul Johna Cordoby na Willim Orbanie.

4
2
2
2
74'

Szansa na strzelenie gola krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych przez Marcela Sabitzera. Nieprzyjemne uderzenie Austriaka zza pola karnego zostało sparowane końcami palców poza boisko Alexander Schwolow. Bramkarz Herthy przekonywał Tobiasa Stielera, że nie powinno być rzutu rożnego, ale decyzja została już wcześniej podjęta.

3
2
1
69'
68'

Niebezpieczne dośrodkowanie z lewego skrzydła. W ostatnim momencie piłka została wybita i RB Lipsk musiał zadowolić się rzutem rożnym. Szansa na oddanie strzału z bliska do siatki nie została wykorzystana przez Alexandra Sorlotha.

1
65'

RB Lipsk. Schodzi: Justin Kluivert. Wchodzi: Dani Olmo.

65'
62'

Wykluczenie zawodnika Herthy nie było na razie pozytywnym bodźcem dla tego widowiska. Przyjezdni chronią kompromisowy rezultat i koncentrują się na odpieraniu ataków RB Lipsk. Gospodarze mają w ostatnich minutach problem z wypracowaniem sobie klarownej sytuacji podbramkowej. Ich uderzenia są nieprzygotowane i niecelne.

2
1
56'

Uczestnik Ligi Mistrzów prawie w komplecie na połowie przeciwnika. RB Lipsk pracuje swoimi podaniami nad rozmontowaniem defensywy z Berlina. Dwa uderzenia po przerwie oddał już Christopher Nkunku, ale zarówno to z obrębu pola karnego, jak i to z dystansu okazało się niecelne.

1
1
52'

RB Lipsk ma przewagę jednego zawodnika w polu. Podopieczni Juliana Nagelsmanna wymieniają podania na połowie przeciwnika. Gospodarze po wykluczeniu jednego z przeciwników będą zobligowani do prowadzenia ataku pozycyjnego.

1
1
50'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Deyovaisio Zeefuik za przewinienie na skrzydle. Bezmyślne zachowanie. Pograł sobie całe pięć minut.

4
5
3
2
1
47'

Żółtą kartkę otrzymał Dayot Upamecano za ostre przewinienie.

47'

Żółtą kartkę otrzymał Deyovaisio Zeefuik krótko po wejściu na boisko w przerwie.

46'

Rozpoczęła się druga połowa pojedynku z Lipsku. Gospodarze nie mają prostego zadania w konfrontacji z przeciwnikiem z Berlina. Ich zadaniem po kwadransie spędzonym w szatni w towarzystwie Juliana Nagelsmanna jest zdobycie prowadzenia.

2
1
Czy po przerwie padną kolejne gole?
1
45'

Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

43'

Angelino uruchomił swoim podaniem Christopera Nkunku. Już składał się do oddania celnego uderzenia, ale dał się zablokować. Kolejna akcja RB Lipsk i wymiana podań Alexandra Sorlotha z Emilem Forsbergiem zakończyła się strzałem nieznacznie ponad poprzeczką.

41'

Aktywnie na prawym skrzydle poczyna sobie Justin Kluivert. Drużyna z Berlina już wie, że musi starannie pilnować często domagającego się podań i próbującego stwarzać zagrożenie skrzydłowego. Ostatnia akcja RB Lipsk zakończyła się niecelnym strzałem Alexandra Sorlotha.

38'

Pozostało jeszcze kilku minut na zdobycie prowadzenia w pierwszej połowie. RB Lipsk stawia na atakowanie pozycyjne, a Hertha próbuje błyskawicznie transportować futbolówkę w pobliże bramki Petera Gulacsiego i wykorzystać element zaskoczenia.

34'

Jhon Cordoba próbował skompletować dublet. Konkurent Krzysztofa Piątka w zespole z Berlina miał ponownie możliwość oddania strzału do bramki po kolejnym podaniu Dodiego Lukebakio. Tym razem nie udało się, a RB Lipsk przeprowadził kontratak z wykorzystaniem Christophera Nkunku.

31'

Po dynamicznym otwarciu meczu z licznymi sytuacjami podbramkowymi była odrobina spokoju na boisku i zamiast niebezpiecznych strzałów były ostre starcia w centrum boiska. Przyspieszyli wreszcie gospodarze, a Emil Forsberg poczęstował Alexandra Schwolowa płaskim uderzeniem zza linii pola karnego.

26'

Próba odzyskania prowadzenia przez Herthę, jednak płaskie uderzenie zza pola karnego zostało wyblokowane przez ciasno ustawionych obrońców z Lipska. Peter Gulacsi nie musiał interweniować, a wyłącznie podziękować swoim defensorom.

1
24'

Dayot Upamecano wykonał niedokładne podanie crossowe w kierunku prawego skrzydła. Hertha przechwyciła piłkę, ale nie miała wystarczająco dla siebie dużo miejsca, żeby przeprowadzić drugi w tym meczu skuteczny kontratak.

1
1
21'

Próba przeprowadzenia dynamicznego ataku indywidualnego na prawym skrzydle w wykonaniu Justina Kluiverta. Holendrowi nie udało się wygrać pojedynku i przedrzeć w pole karne strzeżone przez Herthę. Nie było również zdaniem sędziego Tobiasa Stielera faulu na byłym skrzydłowym AS Romy.

1
17'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Tousart za faul na Benjaminie Henrichsie w bocznym sektorze boiska.

1
1
15'

Konfrontacje drużyn z Lipska i z Berlina są wypełnione golami i również w sobotę rozpoczęło się od szybkiej wymiany mocnych ciosów. Jhon Cordoba dał prowadzenie gościom dzięki kontratakowi, ale RB Lipsk potrafił odpowiedzieć uderzeniem Dayota Upamecano po zaledwie trzech minutach.

1
1
11'

Gol! Strzelił Dayot Upamecano.

Nie nacieszyli się prowadzeniem piłkarze z Berlina. RB Lipsk już doprowadził do remisu. Po dośrodkowaniu Willi Orban oddał uderzenie w poprzeczkę. Odbita od niej piłka została zebrana i w gąszczu podopiecznych Bruno Labbadii uderzenie na 1:1 oddał Dayot Upamecano.

3
2
1
1
7
8'

Gol! Strzelił Jhon Cordoba. Asystował mu Dodi Lukebakio.

RB Lipsk miał korner, ale zamiast stworzyć zagrożenie dla bramki Alexandra Schwolowa, to otworzył drogę do przeprowadzenia kontrataku przed podopiecznymi Bruno Labbadii. Hektary miejsca mieli przyjezdni na połowie gospodarzy, z czego skorzystał Jhon Cordoba, który oddał miękkie uderzenie ponad Peterem Gulacsim po podaniu Dodiego Lukebakio.

6
1
1
1
1
7'

Dwie szanse na gola RB Lipsk w jednej minucie. Uderzenie Benjamina Henrichsa zostało wyłapane przez bramkarza Herthy. Nie minęło dużo czasu i Alexander Schwolow musiał zmierzyć się z uderzeniem z kilkunastu metrów Justina Kluiverta. Piłka została sparowana na korner.

1
5'

Gra przerwana gwizdkiem przez sędziego Tobiasa Stielera. Zdaniem rozjemcy było przewinienie zawodnika Herthy w powietrzu. Przy wyskoku nieprzepisowo przepchnął przeciwnika z RB Lipsk. Niewiele czasu minęło i ekipa Juliana Nagelsmanna zgubiła futbolówkę na lewym skrzydle.

1
1
2'

Gospodarze w białych koszulkach, a także w czerwonych spodenkach oraz getrach. Pierwsza akcja w meczu została przeprowadzona przez grających w granatowych strojach podopiecznych Bruno Labbadii.

1
1
14:46

Krzysztof Piątek rozpocznie mecz na ławce rezerwowych gości.

12:46

Hertha zagrała po przerwie reprezentacyjnej jedno spotkanie i nie było ono specjalnie udane. Drużyna Krzysztofa Piątka nie poradziła sobie z beniaminkiem i poniosła porażkę 0:2 z VfB Stuttgart.

1
12:46

RB Lipsk rozpoczął w środku tygodnia pomyślnie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Przedstawiciel Bundesligi zmierzył się na własnym stadionie z Istanbul Basakshir i odniósł zwycięstwo 2:0 z mało doświadczonym w elicie przeciwnikiem.

1
1
12:46

Hertha liczy na poprawę w Lipsku.

1
12:46

Zdecydowanie gorzej wiedzie się w Bundeslidze podopiecznym Bruno Labbadii, którzy na razie nie wyglądają na zespół, który będzie w stanie realnie powalczyć o powrót do europejskich pucharów. Po odpadnięciu z Pucharu Niemiec stołeczna drużyna przegrała trzy z czterech spotkań w Bundeslidze.

1
12:46

RB Lipsk broni prowadzenia w tabeli Bundesligi. Wciąż niepokonani podopieczni Juliana Nagelsmanna zdobyli 10 punktów w dotychczasowych czterech kolejkach. Jak łatwo policzyć, bilans uczestnika Ligi Mistrzów to trzy zwycięstwa oraz remis.

1
1
12:46

Przygotowania podopiecznych Juliana Nagelsmanna do meczu.

12:46

5. kolejka Bundesligi rozpoczęła się w piątek. Większość konfrontacji tradycyjnie została zaplanowana na sobotę, a wśród nich wyróżnia się mecz RB Lipsk z Herthą BSC.