1
2
2
88'

Po wstydliwym pudle Krzysztofa Piątka nie ma równie dobrych szans na rozstrzygnięcie meczu. Nie zanosi się na dużo doliczonych minut. Trzy, ewentualnie cztery.

2
3
8
2
84'
84'
84'
82'

Niewiarygodne pudło Krzysztofa Piątka! Powinno być rozstrzygnięcie tego meczu przez reprezentanta Polski. Po płaskim dośrodkowaniu Nemanji Radonjicia pozostało umiejętnie dostawić stopę do futbolówki, ale skompromitował się swoim strzałem.

9
14
9
13
26
80'
79'

Jhon Cordoba zachował się źle po ładnie rozegranym ataku kompanów z Herthy. Kolumbijczyk ułatwił interwencję przeciwnikowi, a wywalczenie rzutu rożnego nie mogło zaspokoić apetytu podopiecznych Pala Dardaia.

1
1
1
1
78'

Lukas Kluenter faulował w pobliżu własnego pola karnego. Igrają z ogniem piłkarze z Berlina, ponieważ pozwalają gospodarzom na wykonywanie licznych rzutów wolnych. Inna sprawa, że beznadziejna wrzutka została wyłapana przez Alexandra Schwolowa.

4
1
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i mało sytuacji podbramkowych w ostatnich minutach. Nie ma również Krzysztofa Piątka na murawie, a Palowi Dardaiowi pozostała możliwość wprowadzenia jednego zawodnika z ławki rezerwowych.

1
1
1
3
1
73'

Żółtą kartkę otrzymał Santiago Ascacibar za przewinienie blisko własnego pola karnego.

3
3
2
72'

Żółtą kartkę otrzymał Leandro Barreiro Martins za ostre przewinienie.

Leandro Barreiro Martins #35
1.FSV Mainz 05
2
1
72'

1.FSV Mainz 05. Schodzi: Adam Szalai. Wchodzi: Robert-Nesta Glatzel.

wchodzi Wchodzi
Robert-Nesta Glatzel #9
schodzi Schodzi
3
3
71'
70'

Przewinienie na Matheusie Cunhi blisko narożnika pola karnego 1.FSV Mainz. Szansa dla Herthy na ponownie skrzywdzenie przeciwnika z rzutu wolnego. Tym razem jednak wrzutka Martona Dardaia została przechwycona przez Robina Zentnera. Dobry chwyt w gąszczu przeciwników.

3
1
1
67'

Żółtą kartkę otrzymał Matheus Cunha za przewinienie blisko pola karnego przeciwnika.

Hertha Berlin
3
1
1
1
65'

Najlepsza szansa klubu z Berlina na zdobycie prowadzenia w drugiej połowie. Matheus Cunha sprawdził Robina Zentnera uderzeniem z dystansu. Nie pozwolił sobie bramkarz 1.FSV Mainz na kapitulację. Efektowna interwencja i Hertha musiała zadowolić się wypracowaniem rzutu rożnego.

1
1
61'

Hertha. Schodzi: Sami Khedira. Wchodzi: Dedryck Boyata.

60'

Niebezpiecznie pod bramką Herthy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Jerry St. Juste, ale odrobinę zbyt delikatnie, żeby zaskoczyć ustawionego między słupkami Alexandra Schwolowa.

2
1
59'

Pal Dardai wprowadzi trzech zawodników z ławki rezerwowych, ale kamera nie pokazała, że przygotowany do wejścia jest Krzysztof Piątek.

2
1
1
3
57'

Jeszcze raz zabrakło wykończenia Adamowi Szalaiowi w polu karnym zespołu z Berlina. Sprowokowana do przeprowadzania kontrataku Hertha zatrudniła Robina Zentnera dośrodkowaniem z lewego skrzydła Maximiliana Mittelstaedta.

2
3
1
55'

Rozegranie Herthy, która przez większą część spotkania pozwalała na operowanie piłką gospodarzom. Podanie trafiło do szeroko ustawionego Deyovaisio Zeefuika, któremu nie udało się kontynuować ataku na prawej stronie boiska.

2
1
1
1
52'

Przerwa w grze spowodowana urazem Samiego Khediry. Były reprezentant Niemiec ucierpiał w konfrontacjach o piłkę w centrum boiska. Nie będzie konieczne wprowadzenie zmiennika za pomocnika.

2
2
1
48'

Podanie w pole karne przyjezdnych do Adama Szalaia. Blisko napastnika 1.FSV Mainz byli Niklas Stark oraz Marton Dardai i nie pozwolili oni na wypracowanie sobie przestrzeni do oddania uderzenia.

1
3
1
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa w Moguncji. Gospodarze byli groźniejsi w pierwszej połowie, ale zagapili się przy stałym fragmencie gry. Po trafieniu Lucasa Tousarta odpowiedzieli dotąd tylko wyrównaniem i muszą po przerwie zatroszczyć się o zdobycie prowadzenia. Hertha zapewne również nie zrezygnuje z prób rozstrzygnięcia spotkania.

2
komentarz

Za moment wznowienie meczu.

2
Czy Hertha BSC odzyska prowadzenie po przerwie?
1
1
2
1
45'

Doliczona minuta.

1
3
1
40'

Gol! Strzelił Philipp Mwene.

Perfekcyjne uderzenie zza pola karnego do bramki. 1.FSV Mainz nie pozwolił przeciwnikom na nacieszenie się prowadzeniem. Philipp Mwene ułożył sobie piłkę na prawej stopie przed polem karnym i zachwycił swoim strzałem w samo okienko. Efektownie!

Philipp Mwene #23
6
2
1
6
12
39'

Żółtą kartkę otrzymał Lucas Tousart za ostre przewinienie.

1
1
1
3
37'
36'

Gol! Strzelił Lucas Tousart. Asystował mu Marton Dardai.

Nie ma czerwonej kartki dla Stefana Bella, ale jest trafienie dla Herthy po jego przewinieniu. Piłka wrzucona z rzutu wolnego poleciała między zdezorientowanych gospodarzy i została skierowana do bramki przez Lucasa Tousarta. Francuz ucierpiał w wyniku kolizji po oddaniu uderzenia, dlatego nie mógł od razu cieszyć się ze zdobycia prowadzenia.

Asysta:
Marton Dardai #31
16
6
2
4
34'

Brzydkie przewinienie Stefana Bella na Matheusie Cunhi. Obrońca 1.FSV Mainz został już wcześniej napomniany żółtym kartonikiem i ma szczęście, że sędzia Sascha Stegemann nie usunął go jeszcze z boiska.

1
1
3
1
5
30'

Piłkarze są już w kwadransie poprzedzającym przerwę. Hertha sporadycznie zagraża gospodarzom. Najlepsza szansa na pokonanie Robina Zentnera była po dośrodkowaniu Matheusa Cunhi z rzutu rożnego, jednak defensorowi nie udało się przymierzyć pod poprzeczkę.

1
1
1
1
6
28'

Podanie prostopadłe w pole karne podopiecznych Pala Dardaia. Szybkie uderzenie po obróceniu się w kierunku bramki, jednak skończyło się to wszystko pudłem. 1.FSV Mainz jest ze skutecznością na bakier.

2
2
1
2
1
27'

Kocioł w polu karnym przyjezdnych. Futbolówka odbijała się pod nogami Adama Szalaia, który ostatecznie wykonał strącenie w kierunku bramki Alexandra Schwolowa, ale nic interesującego z tego nie wynikło.

3
1
2
1
1
26'

Hertha staje na głowie, żeby zapunktować po kwarantannie.

2
2
1
1
1
24'

Danny da Costa poradził sobie w pojedynku z Matheusem Cunhą, który dostał podanie w pole karne zespołu z Moguncji. Akcja Herthy nie została podsumowana strzałem na bramkę Robina Zentnera.

2
2
1
1
3
20'

Alexander Schwolow na wysokości zadania! Bramkarz Herthy poradził sobie w sytuacji sam na sam z Adamem Szalaiem. Węgier dostał podanie prostopadłe od Leandro Barreiro Martinsa, ale nie oszukał przeciwnika swoją zbyt oczywistą podcinką. Pozostało złapać się za głowę napastnikowi 1.FSV Mainz.

5
2
1
1
2
18'

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Bell za przewinienie na Jhonie Cordobie.

3
2
1
1
1
16'

W dotychczasowym kwadransie siedem strzałów, z których pięć oddali piłkarze 1.FSV Mainz. Alexander Schwolow ma sporo szczęścia, że nie musiał jeszcze sięgnąć po futbolówkę do siatki. Hertha musi zastanowić się nad tym, co wyprawia w obronie, jeżeli nie chce w poniedziałkowe popołudnie stracić gola.

2
1
1
1
1
13'

Jhon Cordoba wywalczył korner dla zespołu z Berlina. Za jego wykonanie zabrał się Matheus Cunha, po którego dośrodkowaniu niebezpieczne uderzenie oddał Niklas Stark. Dotychczas brakuje dokładności zawodnikom obu drużyn, ponieważ marnują oni szanse na otwarcie rezultatu w początkowym kwadransie.

2
1
1
1
3
9'

Jeszcze jedna szansa dla Jeana-Paula Boetiusa na zdobycie gola. Był bliżej celu, ale ponownie nie przymierzył do siatki. Kopnięta przez niego sytuacyjnie futbolówka odbiła się od poprzeczki. Fura szczęścia zespołu z Berlina.

3
3
1
1
1
8'

Hertha ma problem z dośrodkowaniami posyłanymi w jej pole karne. Mocno zapachniało prowadzeniem 1.FSV Mainz. Piłka spadła pod nogami kompletnie niepilnowanego Jeana-Paula Boetiusa, który miał za zadanie pokonać uderzeniem z bliska Alexandra Schwolowa. Koszmarne pudło.

4
4
1
1
1
5'

W odpowiedzi 1.FSV Mainz od rzutu rożnego. Dośrodkowanie w środek pola karnego Herthy, a do piłki doszedł Stefan Bell. Jego uderzenie było nieznacznie niecelne i futbolówka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Alexandra Schwolowa. Tylko ostrzeżenie dla stołecznego zespołu.

2
1
2
1
2
3'

Gospodarze w czerwonych koszulkach i getrach, a także w białych spodenkach. Hertha w granatowych strojach z nieśmiałymi jaśniejszymi elementami. Mieliśmy pierwsze uderzenie, którym Matheus Cunha poczęstował z rzutu wolnego Robina Zentnera.

17:29

Krzysztof Piątek rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

6
9
3
3
4
02:31

1.FSV Mainz wygrał poprzedni mecz z Bayernem Monachium.

2
1
02:31

W tabeli Bundesligi piłkarze 1.FSV Mainz znajdują się na 12. miejscu z 34 punktami wywalczonymi w 30 spotkaniach. Po ostatnich trzech zwycięstwach z rzędu nie są pozbawieni nadziei na zakończenie sezonu w górnej części stawki. Przedostatnia Hertha musi gonić zespoły znad strefy spadkowej.

3
1
02:31

Przygotowania zespołu z Moguncji do najbliższego meczu.

1
1
1
1
1
02:31

1.FSV Mainz odniósł w poprzednim meczu prestiżowe zwycięstwo 2:1 z Bayernem Monachium. Nie pozwolił on na zagwarantowanie sobie mistrzostwa Niemiec podopiecznym Hansiego Flicka. Konfrontacja zakończyła się rezultatem 2:1 po strzałach Jonathana Burkardta i Robina Quaisona.

1
1
1
1
1
02:31

W czasie kwarantanny berlińczycy pracowali w domach.

2
1
02:31

Hertha nie będzie mieć chwili wytchnienia w ostatnich tygodniach sezonu.

1
1
02:31

Poprzednim przeciwnikiem zespołu z Berlina była Borussia M'gladbach. Konfrontacja z tegorocznym uczestnikiem fazy pucharowej Ligi Mistrzów zakończyła się remisem 2:2. Hertha dopisała sobie punkt dzięki uderzeniom Santiago Ascacibara oraz Jhona Cordoby.

1
1
1
02:31

Przed Herthą duże wyzwanie w końcówce sezonu.

02:31

Hertha powraca do rywalizacji w Bundeslidze po przymusowej przerwie spowodowanej koronawirusem. Drużyna Krzysztofa Piątka rozegrała poprzednie spotkanie 10 kwietnia. Później została skierowana na kwarantannę, co może utrudnić walkę o utrzymanie w niemieckiej elicie.