Premier League: 1. kolejka
12 wrz 2020 18:30
90+3'

Dużó biegania z jednej i drugiej strony, żeby wymusić błąd, ale o to jest piekielnie trudno.

1
1
1
2
90'

Doliczono 4 minuty.

5
3
2
2
5
89'
88'

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Bardzo pewny strzał po ziemi!

Liverpool FC
28
13
5
13
39
87'

RZUT KARNY DLA LIVERPOOLU! Bezmyślny faul Rodrigo na Fabinho.

18
10
3
17
42
86'

Firmino wypchnięty ze światła bramki przy strzale, wciąż mamy remis. Zachowanie obrony zgodnie z przepisami.

2
3
2
3
4
84'

Liverpool wciąż naciska, ale na razie nie strzela na bramkę Leeds. Goście grają dojrzale w obronie.

6
2
1
2
81'

Leeds. Schodzi: Mateusz Klich. Wchodzi: Jamie Shackleton. To chyba jakiś drobny uraz u Polaka.

12
79'

Virgil van Dijk i gol, ale nieuznany! Wcześniej faulowany był Koch przez Jonesa.

4
4
3
5
3
77'

Phillips z wolnego... tuż obok okienka bramki!

2
1
2
5
2
76'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Firmino.

7
1
2
1
3
74'

Liverpool zakłada agresywny, wysoki pressing. Klich odebrał teraz piłkę na granicy rzutu karnego, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

4
2
2
1
6
70'

Liverpool jak rozwścieczony byk, ale Leeds robi za torreadora. Strzał Mane zablokowany.

7
3
2
1
4
67'

Gol! Strzelił Mateusz Klich. Asystował mu Helder Costa.  Polak do Portugalczyka, ten czeka, aż Klich wbiegnie w pole karne. Wpada, jest zagranie i szybki strzał z powietrza po przyjęciu. Obrona zaskoczona, Alisson bez szans. Znowu remis! ME CZY CHO!

196
83
28
9
6
66'
62'

Leeds. Schodzi: Patrick Bamford. Wchodzi: Rodrigo Moreno.

62'

Leeds. Schodzi: Pablo Hernandez. Wchodzi: Tyler Roberts.

Tyler Roberts #11
1
1
59'

Liverpool FC. Schodzi: Naby Keita. Wchodzi: Fabinho.

1
1
58'

Kontra Leeds, Harrison lobuje Alissona, Alexander-Arnold gonił, chciał wybić piłkę, ale wbił do własnej siatki. Na jego szczęście Harrison palił akcję.

1
1
1
1
5
53'

Szybki korner Liverpoolu, strzela Salah, ale zablokowany. Jeszcze jeden rzut rożny.

2
1
2
1
1
51'

Costa tańczy z piłką między rywalami, traci równowagę, przewraca się. Sędzia nie dopatrzył się faulu.

1
1
1
49'

Wijnaldum z powietrza strzela prosto w ręce bramkarza.

3
2
2
1
2
47'

Nawet jeśli Liverpool tworzył sobie więcej sytuacji, to nie wyglądał na dużo lepszy zespół. Leeds nie przypomina typowego, przestraszonego beniaminka.

6
3
2
1
2
czas Druga połowa
45'

Doliczono 2 minuty.

6
2
2
1
45'

Klepka Klicha z Costą, upada Portugalczyk w polu karnym, sędzia nie wskazuje na rzut karny. Gramy dalej.

6
3
4
1
44'

Marcelo Bielsa większość meczu ogląda, kucając przy linii...

1
2
43'

Jednym i drugim teraz ciężko wyjść z kontrą.

2
1
40'

Znowu Mane, teraz jego dwie próby zablokowane. Będzie korner.

1
1
2
40'

Akcja Liverpoolu, strzał Mane z ostrego kąta wybroniony przez Mesliera. Sędzia odgwizdał jednak ofsajd.

1
1
1
1
39'

Kontra Leeds, ale już w środku zrobiło się za ciasno, Klich stracił piłkę.

1
1
1
2
1
37'

Liverpool chce kontrolować tempo gry. Leeds wysoko wychodzi i przeszkadza.

2
1
1
2
1
33'

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Struijk wybija dośrodkowanie Robertsona prosto pod nogi Salaha. Egipcjanin przyjął, popatrzył i kropnął jak z armaty w samo okienko. Ale urwał, co za mecz! 3:2!

14
8
2
5
16
32'

Potrącony teraz Mane, nieco poobijany, jest szansa dla LFC ze stałego fragmentu gry.

2
1
1
1
30'

Gol! Strzelił Patrick Bamford. Katastrofalny błąd van Dijka w przyjęciu bezlitośnie wykorzystuje Bamford, który posyła piłkę obok zaskoczonego Alissona. Całą akcję wcześniej ładnie nakręcił Klich. Znowu mamy remis!

26
18
3
5
8
29'

Strzał Mane w polu karnym zablokowany.

2
1
2
1
2
28'

Dośrodkowanie, interwencja obrońcy Leeds i musi wyciągać się jak struna Meslier. Gdyby nie jego parada, padłby gol samobójczy.

1
3
1
1
1
25'

Mocny strzał Hendersona z dystansu pewnie łapie Meslier.

2
1
1
22'

Szansa Leeds, Bamford może być w sytuacji sam na sam, ale musi uciekać z piłką. Potem Klich groźnie dorzuca, ale Alexander-Arnold wybija jego centrę z dużym spokojem.

1
3
20'

Gol! Strzelił Virgil van Dijk. Asystował mu Andrew Robertson. Urwał się Holender w polu karnym Kochowi i strzelił mocno głową, wbijając piłkę i bramkarza w siatkę. 2:1 dla "The Reds"!

18
12
5
8
16
18'

Pierwszy kwadrans był bardzo intensywny, ładnie zachowywał się Klich przy akcjach Leeds. Teraz tempo gry jest nieco spokojniejsze, Leeds szybko się uczy dzisiejszej Premier League.

1
1
2
2
16'

Piłka w siatce Leeds po strzale Mane, ale gola nie ma! Wcześniej Robertson przyłapany na spalonym.

1
2
3
3
3
12'

Gol! Strzelił Jack Harrison. Asystował mu Kalvin Phillips. Kapitalny rajd skrzydłowego, wymanewrował dwóch obrońców i płaskim strzałem nie dał szans na obronę Alissonowi. 1:1!

9
11'

Kontra Leeds, Pablo Hernandez szukał Patricka Bamforda, ale rywale przecięli podanie w polu karnym. Całą akcję napędził Klich.

3
1
2
3
9'

Piłka w siatce Liverpoolu, ale gola nie ma! Helder Costa w momencie podania był na spalonym.

2
1
6'

Klepka Salaha z Mane, strzał Egipcjanina potem zablokowany.

3
4'

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Mocno, pod poprzeczkę, Meslier bez szans!

12
10
1
7
12
3'

Rzut karny dla Liverpoolu! Salah trafił w rękę Robina Kocha przy strzale!

7
6
2
5
8
2'

Na razie Liverpool zamyka i naciska, ale jeszcze nie stworzył zagrożenia.

1
1
2
2
czas Start meczu
18:22

Od pierwszej minuty zagra Mateusz Klich!

11
7
2
2
1
18:22

Oczywiście Liverpool cały na czerwono, Leeds całe na biało.

3
3
1
1
18:22

Przed Liverpoolem trudne zadanie w tym sezonie - obrona tytułu, a zawsze łatwiej jest wejść na szczyt, niż się na nim utrzymać.

2
18:22

Leeds chce krok po kroku zbliżać się do czołówki. W Championship udowodniło, że to zespół z ogromnym potencjałem.

18:22

Sędzią meczu jest Michael Oliver.

2
1
1
18:22

Czas na hit Premier League, do tego z udziałem Polaka! Mistrz Anglii, Liverpool, podejmuje beniaminka - Leeds United. Dzień dobry Państwu i serdecznie zapraszamy na relację live!