Leeds United
48' Stuart Dallas 50' Stuart Dallas
Leicester City
3' Harvey Barnes 21' Youri Tielemans 76' Jamie Vardy 84' George Thomas 90+1' Youri Tielemans
1:4
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Leeds - Leicester 1:4. Lisy awansowały na pozycję wicelidera Premier League.

Jeszcze przed szansą Bamford. Napastnik spudłował z kilku metrów, dodatkowo był na spalonym.

Gol! Strzelił Youri Tielemans. Pewny strzał Tielemansa. Schmeichel w przeciwnym rogu, piłka w okienku. 1:4!

Sędzia doliczył 4 minuty.

Rzut karny dla Leicester! Sędzia uznał, że Klich sfaulował Maddisona.

Klich ostro potraktował rywala. Będzie rzut karny dla Leicester? Trwają analizy VAR.

Końcowe minuty meczu. Tutaj wszystko jest już jasne.

Leicester City. Schodzi: Jamie Vardy. Wchodzi: Wes Morgan.

Żółtą kartkę za faul otrzymał George Thomas.

Vardy sam na sam z bramkarzem, napastnik uderzył ponad golkiperem, ale nie trafił w bramkę!

Leeds. Schodzi: Stuart Dallas. Wchodzi: Ezgjan Alioski.

Po rzucie rożnym dobrze w bramce zachował się Schmeichel, który zdjął piłkę z głowy rywala.

Trzeci gol dla Leicester już chyba wybił gospodarzom marzenia o remisie.

Gol! Strzelił Jamie Vardy. Asystował mu Cengiz Under.  Zabójcza kontra gości! Maddison pięknie przyjął piłkę w środku pola i zagra do Undera, a ten w polu karnym do Vardy'ego. Snajper nie miał problemów z uderzeniem do pustej bramki. 1:3!

Ayling padł w polu karnym. Efektownie, ale sędzia był czujny. "Jedenastki" słusznie nie ma.

W końcu próba gości. Uderza Barnes, wprost w bramkarza.

Bamford przed Schmeichel, ale napastnik nie zdołał ograć bramkarza, który wybiegł przed pole karne.

W ostatnich minutach gospodarze nie potrafią zagrozić rywalom. Leeds w ataku, a czasu do końca coraz mniej.

Leeds. Schodzi: Pablo Hernandez. Wchodzi: Tyler Roberts.

Z dystansu uderzył Klich. Piłka leciała do bramki przy słupku, Schmeichel zdołał ją złapać.

Leeds cały czas w ataku, Leciester po przerwie gra dużo słabiej niż w 1. połowie.

Rzut rożny dla Leeds, do wybitej piłki doszedł Pablo Hernandez. Mocny strzał wylądował na spojeniu!

W ataku Leeds, przed momentem mocne dogranie na przedpole. Dobrze interweniował Schmeichel.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Stuart Dallas.

Gol! Strzelił Stuart Dallas. Asystował mu Jack Harrison. Leeds złapało kontakt bramkowy! Po krótko rozegranym rzucie rożnym i podaniu do Dallasa obrońca dośrodkował. Nikt w piłkę nie trafił i futbolówka niespodziewanie znalazła się w bramce. Schmeichel nie spodziewał się takiego rozwoju sytuacji i nie zareagował. 1:2!

Wracamy do gry!

Leeds. Schodzi: Jamie Shackleton. Wchodzi: Ian Poveda-Ocampo.

Przerwa. Zasłużone prowadzenie gości.

Sędzia doliczył minutę do 1. połowy.

Na moment ożywili się gracze Leeds. Teraz jednak gra ponownie toczy się w okolicach środka pola.

Rzut rożny dla Leeds, jednak gospodarze przekombinowali i nie zagrozili gościom.

Bamford stanął oko w oko z bramkarzem. Czasu miał mało, do tego źle przyjął piłkę i Schmeichela nie był w stanie pokonać.

Sprzed pola karnego uderzył Thomas, wprost w dobrze ustawionego Illana Mesliera.

Leicester spokojnie, goście długo rozgrywają piłkę na połowie Leeds. Miejscowi bezradni.

Jedna z nielicznych w ostatnim czasie akcja gospodarzy. Sędzia przerwa grę, powodem spalony.

Dwa kwadranse za nami. Na razie nic nie zapowiada na to, aby w meczu miało coś się zmienić.

Nie klei się gra zespołowi Leeds. Leciester w ataku. Przed momentem dośrodkowanie gości padło łupem bramkarza.

Leicester ma mecz pod kontrolą. Gospodarze nie chcą się zbytnio odsłaniać, bo drogo za to płacą.

Gol! Strzelił Youri Tielemans. Drugi cios zadany przez gości! Kolejna strata Leeds w środku pola. Po chwili głową z pięciu metrów uderzał Vardy, bramkarz odbił uderzenie, poprawka z siedmiu metrów Tielemansa wpadła do bramki. 0:2!

Bez większych problemów gracze Leicester rozbijają ataki gospodarzy. Niewiele dzieje się w polu karnym Lisów.

Gracze Leeds w końcu uzyskali przewagę. Gospodarze starają sobie wykreować okazję, która da im remis.

Z pola karnego uderzał Bamford, jednak daleko od bramki Lisów.

Leicester w ataku, przed kolejną szansą Barnes. Strzał z linii pola karnego szybował w okienko, bramkarz końcami palców na rzut rożny!

Barnes wpadł z piłką w pole karne, bramkarz w ostatnim momencie zablokował napastnika!

Leeds w ataku. Przed momentem gospodarze wykonywali rzut rożny, ale piłka po dośrodkowaniu opuściła boisko.

Gol! Strzelił Harvey Barnes. Asystował mu Jamie Vardy. Po akcji Leeds Lisy wyprowadziły szybką akcję. Wydawało się, że Koch wyjaśnił sytuację. Obrońca zagrywał w kierunku bramkarza, ale na mokrej murawie uczynił to zbyt słabo. Futbolówkę przejął Vardy, i zagrał do Barnesa, który spokojnie uderzył do pustej bramki. 0:1!

Już pierwsza szansa przed miejscowymi. Do uderzenia głową z pięciu metrów doszedł Patrick Bamford, uderzył wprost w bramkarza.

Od początku piłkarze dokładnie rozgrywają piłkę. Boisko jest mokre, w Leeds mocno pada.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Andre Marriner.

Kończymy 7. kolejkę Premier League. W ostatnim meczu Leeds United podejmuje Leciester. Zespoły w tabeli dzielą dwa punkty. Wyżej aktualnie plasują się goście.