87'
ZMIANA
85'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Harvey Barnes. Asystował mu Wilfred Ndidi. Nie pomylił się w sytuacji sam na sam!

15
13
1
1
3
84'

Uwaga, technicznie Barnes i broni Alisson! Vardy może dobić i cudem na linii wyciąga to Alisson!

3
3
1
6
81'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Jamie Vardy. Kabak nie przyjmuje górnej piłki, bezmyślnie wychodzi Alisson! Vardy zgarnia piłkę i strzela do pustej bramki!

Leicester City
13
10
3
4
7
78'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił James Maddison. Bezpośredni strzał z rzutu wolnego, piłka mija kolejnych zawodników. Ale - najpierw gola nie uznano, a potem VAR stwierdził, że nie było spalonego, choć był centymetrowy! Gracze Leicester absorbowali uwagę Alissona!

14
11
2
3
11
77'

Jest rzut wolny! Faul był przed linią!

4
1
2
76'

Barnes podcięty przez Thiago tuż przy linii pola karnego. VAR analizuje, czy należy podyktować rzut karny, czy wolny. Vardy szykuje się do karnego...

3
1
1
72'

Głębokie dośrodkowanie Maddisona, łapie piłkę Alisson.

1
1
71'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Ozan Kabak.

Liverpool FC
1
67'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Asystował mu Roberto Firmino. Kocioła w polu karnym, Firmino zgarnia piłkę i piętą wycofuje do Salaha, a ten strzela z pierwszej piłki daleko od rąk Schmeichela!

11
8
1
5
7
62'

Dośrodkowanie, Firmino głową z 3 metrów i nie trafia! Na usprawiedliwienie Ndidi mu mocno przeszkadzał i piłka odbiła się też od jego głowy.

3
2
1
2
1
60'

Próba gry akcja za akcję, ale szybko one są przerywane.

2
1
1
57'

Alexander-Arnold strzela i poprzeczka! Ależ było blisko!

3
56'

Liverpool znowu wrzuca wyższy bieg, Salah wywalczył rzut wolny blisko pola karnego.

4
1
1
52'

Robertson ze skraju pola karnego, strzał ląduje na trybunach.

1
2
1
1
1
51'

Świetna, płaska piłka od Maddisona w pole karne, Soyuncu wychodzi do podania, ale uprzedza go Alisson i łapie piłkę!

2
2
1
47'

Jones zbiera się do strzału, ale zdecydowanie za długo, zablokowany.

2
1
czas Druga połowa
45'

Kontra Leicester, Alisson szybko wychodzi, Vardy delikatnie strzela i prosto w Brazylijczyka!

2
1
1
43'

Żółtą kartkę otrzymał Jonny Evans. Podciął Mane tuż przed własnym polem karnym.

1
3
42'

Uwaga, Vardy sam na sam, strzela z całej siły i poprzeczka ratuje Liverpool!

2
1
3
39'

Robertson strzela z ostrego kąta, rykoszet i piłka mija bramkę. Kolejny korner dla LFC.

1
2
36'

Teraz akcja gospodarzy. Barnes na głowę Vardy'ego, jest strzał i łapie to Alisson!

1
1
35'

Leicester ma problem, żeby odebrać piłkę. Bardzo pasywna gra "Lisów", szybko odpuszcza pressing. Musi liczyć na niedokładną grę rywala.

31'

Statystyki:

Posiadanie piłki w proc.: LEI 38 - 62 LIV

Strzały: LEI 3 - 7 LIV

1
2
29'

Maddison zza pola karnego, ale strzał odbity na rzut rożny. Wcześniej bardzo łatwa strata Thiago.

1
3
28'

Firmino technicznie, ale uderzenie daleki od doskonałości.

27'

Dośrodkowanie (ze spalonego, ale sędzia nie widział), Jones przedłuża i Firmino nie trafia do siatki z dwóch metrów! Schmeichel to broni!

1
5
26'

Firmino szuka Mane, przecina to Schmeichel!

2
1
24'

Żółtą kartkę otrzymał Curtis Jones. Dwa razy przerwał kontrę nieprzepisowo.

1
1
23'

Kolejna strata Thiago, źle wszedł mecz. Piłka jednak wciąż dla LFC. Salah pod polem karnym, wywalczył rzut rożny.

1
1
1
20'

Szybka kontra LFC, Salah sam na sam, podcina piłkę i odbija ją Schmeichel! Jeszcze Mane na pustą, ale interweniuje Amartey i daje się faulować.

20'

Szansa Leicester, Barnes odpuszcza strzał, zostawia Vardy'emu, ale on traci piłkę.

17'
ZMIANA

Liverpool FC. Schodzi: James Milner. Wchodzi: Thiago Alcantara. Uraz mięśniowy eliminuje Anglika z gry.

16'

Kolejna wrzutka z narożnika boiska, Salah z półwoleja, ale daleko od bramki.

15'

Leicester ma ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy. Teraz Salah zgarnia piłkę po centrze, ale przekombinował, nie strzelał. Grał na zablokowanego Hendersona.

1
12'

Salah przewraca się w polu karnym, potyka się o rywala. Kontakt jednak prawie zerowy, sędzia nie dyktuje rzutu karnego.

11'

Vardy próbuje z daleka przelobować Alissona, ale przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką.

10'

Uwaga, Salah sam na sam, Salah i... przewraca się w polu karnym! Była presja ze strony obrońców, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

1
1
1
8'

Piłka dociera do Milnera, ale zachował się, jakby wystraszył się strzału. Podał nieporadnie do Mane, który akurat palił akcję.

6'

Naciska Liverpool, gra jednak niedokładnie w polu karnym rywala.

1
3'

Miękka wrzutka Mane, ale w tłum. Od razu kontra gospodarzy przerwana Alissona i nagle LFC jest pod bramką "Lisów". Soyuncu przecina jednak podanie Mane do Salaha.

1
2'

Maddison... zza połowy chce zaskoczyć Alissona, ale Brazylijczyk złapał jednak piłkę!