Dośrodkowanie Gundogana z rzutu rożnego i pewnie łapie piłkę Dubravka.

1
1
90+1'

Nie popisał się teraz Mendy, który zagrywał z lewej strony do Torresa. Hiszpan miał kolejną szansę na gola, ale rezerwowy City zagrał źle.

1
2
90'

Minimum pięć minut doliczone do drugiej połowy.

1
1
1
90'

Ferran Torres wyraźnie chce strzelić czwartego gola. Próba strzału, ale na linii uderzenie stanął Shelvey.

1
1
1
1
88'
87'

Obraz gry się nie zmienia. Goście znęcają się nad Newcastle. Ci nie potrafią odebrać piłki.

2
1
1
84'
2
2
1
2
1
84'
83'

Mocne dośrodkowanie Walkera, piłka minęła Dubravkę, jednak akcji nie zamykał żaden z piłkarzy City.

1
1
1
80'

Goście grają powoli, spokojnie, zmieniają ciężar gry z lewej strony na prawą. I tak w kółko. Piłkarze z Newcastle muszą cały czas biegać za piłką.

3
1
1
79'

Niewiele dzieje się na boisku. City nie musi już atakować, a Newcastle nie bardzo ma kim to robić.

1
1
1
76'

Mendy miał sporo miejsca z lewej strony, ale wyraźnie przesadził z siłą dośrodkowania.

1
1
1
1
74'
74'

Bardzo niecelny strzał Willocka z narożnika pola karnego.

1
1
1
72'

Sfrustrowani są zawodnicy w biało-czarnych strojach. Są zmuszeni, by bronić się całym zespołem na czterdziestym metrze od własnej bramki.

1
1
1
70'

Non stop w posiadaniu piłki piłkarze Guardioli. Newcastle jest bez jakichkolwiek argumentów.

1
1
1
67'

Wracamy do punktu wyjścia, ponieważ Manchester City ponownie bierze się za długie rozgrywanie akcji. Gospodarze muszą biegać za piłką.

1
1
1
66'

Gol! Strzelił Ferran Torres.

City na prowadzeniu! Ależ spotkanie w Newcastle! Joao Cancelo strzelił w słupek, ale piłka odbiła się tak szczęśliwie, że spadła pod nogi Torresa, który z paru metrów skompletował hat-tricka!

Manchester City
4
1
2
66'

Murphy efektownie przedarł się w pole karne City, ale jego uderzenie z ostrego kąta zostało zablokowane. Po chwili Ake wyjaśnił całą sytuację dalekim wybiciem.

2
2
2
1
64'

Gol! Strzelił Ferran Torres. Asystował mu Gabriel Jesus.

Co za odpowiedź mistrzów Anglii. Płaskie dośrodkowanie Jesusa i niepilnowany na piątym metrze Torres strzela drugiego gola w tym meczu. Ponownie mamy remis!

4
3
2
1
1
62'

Gol! Strzelił Joe Willock.

Fatalnie wykonał ten rzut karny Joe Willock, Carson obronił to uderzenie, ale piłka szczęśliwie wróciła pod nogi strzelca i ten tylko dopełnił formalności. Newcastle na prowadzeniu!

Newcastle United
3
2
1
2
62'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Joe Willock!

4
2
1
61'

Rzut karny dla Newcastle! Willock faulowany przez Walkera!

2
2
1
60'

Pewna interwencja Dubravki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

1
1
1
59'

Ucierpiał w tej sytuacji Ferran Torres i potrzebuje pomocy medycznej.

59'

Żółtą kartkę otrzymał Jonjo Shelvey. Za przerwanie kontrataku.

59'

Wybijają piłkę goście po dośrodkowaniu Ritchiego.

1
58'

Błąd Ake, który dał się uprzedzić Joelintonowi. Ten strzelał z szesnastu metrów, ale został w ostatniej chwili zablokowany. Korner dla Newcastle.

1
56'

Żółtą kartkę otrzymał Joao Cancelo. Brzydkie zachowanie Portugalczyka, który po gwizdku kopnął piłką w stronę przeciwnika.

55'

Carson łapie piłkę po płaskim strzale Murphy'ego z ostrego kąta.

54'

Ależ fatalnie skiksował Joelinton. Dostał podanie na piątym metrze, wydawało się, że jest w idealnej pozycji do oddania strzału, ale zaliczył fatalny kontakt z piłką.

1
53'

Dobra interwencja Ake, ale będzie rzut rożny dla Newcastle. Ostatnie minuty są dość spokojne.

50'

Gospodarze daleko wybijają piłkę.

49'

Zaskakujący strzał Gundogana z rzutu wolnego, po którym piłka przeleciała tuż obok słupka bramki Newcastle. Musnął jeszcze futbolówkę Shelvey i mamy korner.

48'

Murphy faulował Gabriela Jesusa niemal na bocznej linii pola karnego. Będzie okazja dla gości.

47'

Płaskie dośrodkowanie Willocka w pole karne, ale było dość słabej jakości, a w dodatku w polu karnym nie atakował piłki żaden z partnerów i pewnie interweniował Carson.

2
1
46'

20:36

Piłkarze wracają na boisko. Za moment początek drugiej części spotkania.

1
1
1
1
1
45+6'

Gol! Strzelił Joelinton.

Pewny strzał napastnika Newcastle, Carson bez szans! Remis!

2
1
4
45+6'

I mamy decyzję! Rzut karny dla Newcastle! Ake faulował Joelintona.

1
45+5'

Trwa to bardzo długo. Anglicy nie do końca radzą sobie z systemem VAR.

1
1
45+3'

Mamy jeszcze wideoweryfikację, bo nie było mowy o spalonym.

45+3'

Joelinton upadł w polu karnym Manchesteru City, rozległ się gwizdek arbitra, ale nie było wskazania na jedenasty metr, a odgwizdana pozycja spalona Saint-Maximina.

2
1
45'

Minimum trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

44'

Ritchie popisał się świetnym dośrodkowaniem z lewej strony, ale w dobrej sytuacji wyraźnie spudłował Joelinton.

44'

Żółtą kartkę otrzymał Rodri. Za faul taktyczny.

43'

Sędziowie sprawdzają jeszcze całą sytuację na VAR. Decydowały milimetry. Bramka została jednak uznana.

1
42'

Gol! Strzelił Ferran Torres. Asystował mu Ilkay Gundogan.

Co za trzy minuty w wykonaniu gości z Manchesteru. Dośrodkowanie Gundogana z rzutu wolnego, po którym jednego z piękniejszych goli w tym sezonie strzelił Ferran Torres! Co to było?! Zagranie piętą w stylu Zlatana Ibrahimovicia. Stadiony świata!

3
1
1
1
39'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Jacob Murphy.

Nie zanosiło się na to, ale Manchester City doprowadził do wyrównania. Joao Cancelo oddał strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od Jacoba Murphy'ego i całkowicie zmyliła Dubravkę.

1
3
38'

Od kilku dobrych minut Manchester City nie gościł w polu karnym Newcastle. Po strzelonym golu gospodarze grają znacznie pewniej i odważniej.

1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Matt Ritchie.

35'

Co za strzał Shelveya! Piękne uderzenie z rzutu wolnego i poprzeczka ratuje City!

1
34'

Newcastle ponownie wystartowało z kontratakiem, wreszcie Almiron został wycięty równo z trawą przez Ake i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

1
33'

Dośrodkowanie Gundogana, ale gospodarze ponownie oddalają zagrożenie od własnej bramki.

33'

Korner dla City.

1
32'

Gundogan zauważył, że Dubravka był nienajlepiej ustawiony, ale uderzył zbyt lekko i słowacki bramkarz Newcastle zdążył w porę zareagować i złapał piłkę.

1
31'

Ferran Torres faulowany i będzie okazja dla gości. Rzut wolny nieopodal pola karnego.

29'

Newcastle miało okazję do kontrataku, ale Willock fatalnie podawał do Joelintona. Ten jeszcze się poślizgnął przy próbie opanowania futbolówki.

28'

Manchester City jest w posiadaniu piłki przez ponad 80 proc. czasu gry, ale - jak na razie - niewiele z tego wynika. Defensywa Newcastle broni się całym zespołem na własnej połowie i robi to bardzo dobrze.

1
2
25'

Gol! Strzelił Emil Krafth. Asystował mu Jonjo Shelvey.

W piłkę gra Manchester City, a gola strzela Newcastle! Dośrodkowanie Shelveya z rzutu rożnego, po którym celnym strzałem głową popisał się Emil Krafth. Niespodziewany obrót spraw!

2
3
24'

Jednak gospodarzom udało się wyprowadzić kontratak. Joelinton złamał akcję na lewą nogę, ale dobrze spisał się Walker i zablokował uderzenie napastnika Newcastle.

1
24'

Kombinacyjne rozegranie tego stałego fragmentu gry, ale trochę przekombinował Bernardo Silva. Wydawało się, że gospodarze będą mieli okazję do kontry, jednak Shelvey szybko stracił piłkę.

1
23'

Świetne dośrodkowanie Gundogana, ale Murphy wybija piłkę na kolejny korner.

22'

Rzut rożny dla gości po akcji Sterlinga.

1
1
20'

Joao Cancelo złamał akcję do środka boiska i kończył wszystko strzałem z ok. dwudziestu metrów. Nie dał się jednak zaskoczyć Dubravka.

18'

Tempo spotkania nie jest zbyt wysokie. Manchester City trochę usypia swojego przeciwnika dość powolną grą w ataku pozycyjnym. Gospodarze natomiast nie za bardzo próbują cokolwiek zrobić w ofensywie.

1
1
16'

Piękna akcja Sterlinga z lewej strony, płaskie zagranie wzdłuż piątego metra, ale ponownie lepsi defensorzy Newcastle.

1
14'

I kolejna akcja Joao Cancelo, lecz Sterling nie zdołał wygrać pojedynku w powietrzu z bardziej rosłymi obrońcami Newcastle.

13'

Podanie Joao Cancelo z lewej strony, Ferran Torres uprzedził obrońcę przy bliższym słupku, jednak strzelił minimalnie obok bramki. Coraz bliżej objęcia prowadzenia przyjezdni.

1
13'

Od pierwszych minut Manchester City ma olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki.

12'

Ciekawa akcja gości, Gundogan dość łatwo poradził sobie z dwoma rywalami w polu karnym, jednak oddał niecelny strzał w kierunku dalszego słupka.

10'

Dłuższe podanie Joao Cancelo w pole karne, ale nie było tam żadnego zawodnika Manchesteru City. Pewnie interweniował na przedpolu Dubravka.

1
9'

W odpowiedzi ofensywny rajd Willocka zakończony strzałem z ostrego kąta, ale nie sprawił on żadnych problemów Carsonowi.

8'

Jesus ładnie opanował piłkę przed polem karnym Newcastle, oddał strzał z powietrza, jednak wyraźnie się pomylił.

7'

Manchester City wymienił kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt podań na połowie rywala, wreszcie w sytuacji strzeleckiej na dwudziesty metrze znalazł się Rodri, ale uderzył wyraźnie obok bramki.

4'

Carson łapie piłkę po nieudanym zgraniu Fernandeza.

3'

A tymczasem zawodnicy Newcastle jednym podaniem przedostali się pod pole karne City. Ake wybił piłkę na rzut rożny.

1
1
1
2'

Goście, w swoim stylu, wymieniają dużą liczbę podań i spokojnie, powoli konstruują akcję.

1'

Od środka boiska rozpoczęli gospodarze.

20:36

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Gospodarze przygotowali szpaler dla zespołu Manchesteru City.

20:26

A tu skład gospodarzy:

1
1
1
20:26

Trener Pep Guardiola zdecydował się na dość eksperymentalne zestawienie w dzisiejszym meczu:

1
1
20:26

W piątkowy wieczór na St James' Park dojdzie do ciekawej rywalizacji Newcastle z Manchesterem City, który zapewnił już sobie mistrzostwo Anglii. Początek spotkania o godz. 21.