0:1
Zakończony
SSC Napoli
90+1'

David Ospina musiał wykazać się ponownie na linii bramkowej. W końcówce meczu Bologna FC zdecydowanie zaatakowała, a Rodrigo Palacio zatrudnił Kolumbijczyka płaskim uderzeniem.

2
1
90'

Doliczone pięć minut.

86'

Potężna szansa na wyrównanie! Aż trzy uderzenia w ciągu kilku sekund. Riccardo Orsolini strzelił w Davida Ospinę, dobitka Rodrigo Palacio w defensora, a kolejna poprawka Riccardo Orsoliniego z bliska była niecelna. Napoli wróciło z bardzo dalekiej podróży!

1
85'

Pojedynek Andrei Petagni z Łukaszem Skorupskim. Reprezentant Polski nie dał się przepchnąć wprowadzonemu z ławki rezerwowych napastnikowi i zainicjował jeden z ostatnich ataków Rossoblu w podstawowym czasie.

83'
80'

Uderzenie z kilkunastu metrów oddane przez Riccardo Orsoliniego. Zostało ono zablokowane przez odpowiednio ustawionego Kalidou Koulibalego. W ostatnich minutach futbolówka znajduje się częściej w posiadaniu podopiecznych Sinisy Mihajlovicia, co nie zdarzało się często.

1
79'

Bologna FC nie ma już absolutnie na co czekać. Rozegranie Rossoblu powstrzymane przez Elseida Hysaja, ale spod nóg Musy Barrowa wyekspediował futbolówkę na korner. Próba dokręcenia futbolówki spod chorągiewki za kołnierz Davida Ospiny, ale czujnie interweniował zawodnik z Ameryki Południowej.

77'

Piotr Zieliński zameldował się na boisku uderzeniem z dystansu. Odrobinę nieprzygotowana próba reprezentanta Polski i trafił on w nogi jednego z bolończyków.

1
1
1
1
1
72'

Pozostało kilkanaście minut do końca podstawowego czasu. Trudno ocenić występ Napoli, ale zdaniem trenera Gennaro Gattuso drużyna nie potrzebuje zmian. Na możliwość wejścia na boisko oczekuje niezmiennie Piotr Zieliński.

1
1
69'

Tiemoue Bakayoko zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił w jednego z ciasno ustawionych obrońców z Bolonii. Ogromna przewaga pod względem posiadania futbolówki Napoli, ale zdobycie drugiego gola okazuje się skomplikowanym zadaniem.

67'

Długo kręcili się z piłką przyjezdni wokół pola karnego Łukasza Skorupskiego. Elseid Hysaj nie dość, że zgubił futbolówkę, to jeszcze popełnił faul na wysokości pola karnego Bologni FC.

64'

Czerwona kartka pokazana jednemu ze sztabowców Bologni FC. Zrobiło się więcej miejsca na ławce rezerwowych gospodarzy.

1
63'

Interwencja Łukasza Skorupskiego po strzale Lorenzo Insigne zza linii pola karnego. Nie minęło dużo czasu i reprezentantowi Polski mógł zagrozić ten sam zawodnik uderzeniem z rzutu wolnego. Nie przymierzył jednak idealnie ponad murem w okienko.

1
1
1
62'

Bologna FC. Schodzi: Nicolas Dominguez. Wchodzi: Mattias Svanberg.

wchodzi Wchodzi
Mattias Svanberg #32
schodzi Schodzi
Nicolas Dominguez #8
1
1
61'

Żółtą kartkę otrzymał Jerdy Schouten za ratowanie się faulem blisko pola karnego po karygodnej stracie.

Jerdy Schouten #30
Bologna FC
1
60'

Victor Osimhen wygrał rywalizację z gospodarzami w powietrzu i próbował skompletować dublet po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka przeturlała się po głowie Nigeryjczyka i nie poleciała w wymarzonym przez niego kierunku.

1
59'

Kilka przyspieszeń Rossoblu i dali oni do zrozumienia przeciwnikom, że spotkanie jeszcze nie zostało rozstrzygnięte. Napoli stara się spowalniać grę i w ten sposób temperować podopiecznych Sinisy Mihajlovicia.

1
55'

Rodrigo Palacio pokazał się na lewym skrzydle. Akcja podopiecznych Sinisy Mihajlovicia straciła tempo, ale przynajmniej zakończyła się strzałem. Jerdy Schouten huknął z dystansu wyraźnie ponad poprzeczką w bramce Napoli.

1
1
53'

Gra wznowiona po weryfikacji wideo. Napoli musi nadal przeć do przodu i szukać sposobu na strzelenie drugiego gola gospodarzom.

49'

Rozegranie Napoli, a futbolówka trafiła do Hirvinga Lozano. Maksykanin nic specjalnego nie zdziałał, ale przynajmniej wywalczył rzut rożny dla swojego klubu. Po dośrodkowaniu spod chorągiewki Kalidou Koulibaly wygrał przepychankę z Lorenzo De Silvestrim i oddał uderzenie z powietrza do siatki. Gol anulowany z powodu wcześniejszego zagrania ręką Victora Osimhena.

2
1
47'

Bologna FC musi gonić przeciwnika z Neapolu.

1
46'

Rozpoczęła się druga połowa w Bolonii. Napoli było o klasę lepsze przed przerwą, ale jeszcze nie powinno pozwolić sobie na rozprężenie. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia potrafią być niebezpieczni w ofensywie i pozostają jeszcze w kontakcie z przeciwnikami.