Serie A: 9. kolejka
28 lis 2020 18:00
90+7'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Alvaro Morata za niesportowe zachowanie. Poniosły emocje zawodnika, po którego golu wydawało się, że Bianconeri znajdują się na prostej drodze do odniesienia zwycięstwa.

Juventus FC
1
1
1
90+6'

Żółtą kartkę otrzymał Roberto Insigne za ostre przewinienie.

Benevento Calcio
1
90+5'

Żółtą kartkę otrzymał Riccardo Improta za przewinienie na skrzydle.

Riccardo Improta #16
1
90'

Doliczone sześć minut.

1
87'

Żółtą kartkę otrzymał Federico Barba za przewinienie.

86'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Glik za namolne dyskutowanie z Fabrizio Pasquą.

85'

Dla odmiany szansa na strzelenie gola Paulo Dybali. Argentyńczyk mierzył z kilkunastu metrów, ale nie zaskoczył swoim uderzeniem czujnego Lorenzo Montipo.

2
84'

Benevento Calcio koncentruje się na defensywie, ale przed momentem zorganizowało się do ataku. Beniaminek znalazł się w pobliżu pola karnego Wojciecha Szczęsnego, a reprezentanta Polski w wykonaniu interwencji wyręczył Matthijs de Ligt.

82'

Żółtą kartkę otrzymał Pasquale Schiattarella za trafienie w twarz przeciwnika.

Pasquale Schiattarella #28
81'

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado za awanturowanie się.

1
79'

Awantura w pobliżu linii bocznej boiska. Kamil Glik lubi angażować się w takie zamieszania, ale najbardziej aktywni byli w tym kotle południowcy Juan Cuadrado oraz Andres Tello.

1
75'

Kwadrans podstawowego czasu pozostało obu drużynom na rozstrzygnięcie rywalizacji. Głęboka defensywa coraz mocniej skoncentrowanego na bronieniu beniaminka. To Juventus jest bardziej zainteresowany strzeleniem zwycięskiego gola, ale to nie powinno specjalnie dziwić.

1
1
72'
72'

Benevento Calcio. Schodzi: Gianluca Caprari. Wchodzi: Alessandro Tuia.

wchodzi Wchodzi
Alessandro Tuia #13
schodzi Schodzi
71'

Przerwa w grze spowodowana urazem Artura Ionity, który upadł niebezpiecznie w polu karnym. Blisko kompana z zespołu jest Kamil Glik i sprawdza, czy jest w porządku ze stanem zdrowia pomocnika. Wygląda na to, że konieczne będzie wprowadzenie z konieczności zmiennika w Benevento Calcio.

1
1
65'

Juventus ma problem z częstym kreowaniem sytuacji podbramkowych. Na pewno można pozytywnie ocenić postawę postawę Kamila Glika oraz pozostałych defensorów zespołu Filippo Inzaghiego w dotychczasowej części meczu.

1
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Christian Maggio za ostre przewinienie.

1
56'

Pasquale Schiattarella kolejnym gospodarzem, który narzekał na uraz. Tym razem Filippo Inzaghi nie musi przeprowadzać z konieczności zmiany. Odetchnął szkoleniowiec, któremu z jedenastki wypadł już w pierwszej połowie Luca Caldirola.

52'

Piłka znalazła się blisko linii pola karnego Benevento Calcio. Paulo Dybala oddał trzecie uderzenie w tym meczu, ale efekt był identyczny jak przy dwóch poprzednich próbach. Ponownie topowy zawodnik Juventusu nie zdołał przymierzyć w bramkę strzeżoną przez Lorenzo Montipo.

1
1
50'

Była szansa na powtórzenie akcji bramkowej przez zawodników z Turynu. Alvaro Morata tym razem nie zabrał się z piłką równie umiejętnie po podaniu Federico Chiesy. Istotna jest informacja, że reprezentant Włoch nie doznał poważnej kontuzji i był w stanie powrócić na boisko po przerwie.

1
1
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania, a w pojedynku beniaminka z mistrzem Włoch niezmiennie więcej niewiadomych niż pewników. Juventus pewnie zastanawiał się w przerwie, jak przejąć kontrolę nad wydarzeniami i zdominować mniej doświadczonego przeciwnika. Dobrzy znajomi z AC Milanu na ławkach trenerskich jeszcze nie zmieniają.

2
1
Czy Juventus odzyska prowadzenie po przerwie?
1
45+3'

Gol! Strzelił Gaetano Letizia.

Nieomal minęły już pierwotnie doliczone przez sędziego minuty, ale Benevento Calcio jeszcze poszukało możliwości doprowadzenia do remisu. Ostatnia akcja pierwszej połowy i piłka znalazła się w bramce Juventusu. 1:1 po strzale Gaetano Letizii. Zasłonięty Wojciech Szczęsny nie zareagował i nie zachowa czystego konta.

Gaetano Letizia #3
8
7
1
45'

Doliczone trzy minuty.

2
42'

Wojciech Szczęsny jeszcze wymaga koncentracji od swoich kompanów z zespołu w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania. Reprezentant Polski pokrzykiwał na Danilo oraz Matthijsa de Ligta, z którymi współpracuje pod nieobecność Giorgio Chielliniego oraz Leonardo Bonucciego.

1
1
40'

Pozostało drużynom zaledwie kilka minut na poprawienie wyniku w pierwszej połowie. Faworyt zwarł szyki obronne i zdecydowanie odpiera ostatnie ataki podopiecznych Filippo Inzaghiego. Było jeszcze jedno uderzenie Paulo Dybali, ale celownik Argentyńczyka wymaga wyregulowania.

1
1
1
38'

Również kontuzja, która zmartwiła Andreę Pirlo. Dużo wskazuje na to, że potrzebna będzie zmiana za narzekającego na zdrowie Federico Chiesę. Szkoleniowiec Bianconerich nakazał rozgrzewanie się Dejanowi Kulusevskiemu.

2
1
2
1
1
36'

Gianluca Lapadula sprawia problemy zawodnikom defensywnym Juventusu. W pewnym momencie schował się między Danilo oraz Matthijsem de Ligtem i miał możliwość doprowadzenia swoim uderzeniem do wyrównania. Świeżo upieczony reprezentant Peru nie może jednak pochwalić się swoją skutecznością. Benevento Calcio potrafi kąsać.

1
32'

Przerwa w grze spowodowana urazem Luki Caldiroli. To po pierwsze kompan Kamila Glika ze środka defensywy Benevento Calcio, a po drugie właśnie ten zawodnik, którego kompletnie wymanewrował w polu karnym Alvaro Morata przed oddaniem dotąd jedynego uderzenia do bramki.

28'

Konfrontacja w Benewencie nabiera rumieńców. Juventus szuka drugiego gola, a dobrą szansą na powiększenie jego przewagi miał Paulo Dybala. Argentyńczyk nie grzeszy skutecznością w ostatnich miesiącach i nie przymierzył. Po przeciwnej stronie boiska gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego, ale nie przekonali do swoich racji sędziego.

1
24'

Alvaro Morata oddał uderzenie na 1:0. Juventus na prowadzeniu.

21'

Gol! Strzelił Alvaro Morata. Asystował mu Federico Chiesa.

Reprezentant Hiszpanii oddał uderzenie do bramki. Juventus FC na prowadzeniu. Podręcznikowe zachowanie Alvaro Moraty w polu karnym przeciwnika. Po opanowaniu piłki po crossowym podaniu, wymanewrował przeciwnika i pokonał Lorenzo Montipo płaskim uderzeniem w sam narożnik bramki. Trudno było o bardziej klasowe zachowanie w tej sytuacji.

9
3
1
1
2
18'

Rozegranie Bianconerich przerwane przez sędziego asystenta, który podniósł chorągiewkę. Dostrzegł on spalonego, a na nim złapany został Alvaro Morata. Reprezentant Hiszpanii jest często w centrum zainteresowania sędziów na włoskiej ziemi.

1
1
16'

Piłka wrzucona w pobliże bramki strzeżonej przez Lorenzo Montipo. Tam próbował zyskać miejsce do oddania uderzenia Aaron Ramsey, ale blisko byłego zawodnika Arsenalu FC znajdował się Kamil Glik. Skuteczna interwencja byłego defensora Torino FC.

1
1
12'

Benevento Calcio przystąpiło do ataku i w ostatnich minutach kilkakrotnie podeszło w pobliże bramki Wojciecha Szczęsnego. Polak musiał interweniować po próbie Federico Barby, a uderzenie Gianluci Lapaduli było niecelne. Ostrzeżenia dla zespołu ze stolicy Piemontu.

1
7'

Niebezpieczne odegranie piłki Juana Cuadrado w kierunku własnej bramki. Na dodatek Wojciech Szczęsny na moment stracił równowagę na nasiąkniętym wodą boisku. Przez moment zapachniało kuriozalnym golem samobójczym Kolumbijczyka. Na szczęście zdążył powrócić na posterunek reprezentant Polski.

1
6'

Juventus spokojnie na połowie przeciwnika i na razie jego ataki nie sprawiają problemu gospodarzom. Bianconeri podchodzą pressingiem i utrudniają wyprowadzenie futbolówki mającym z tym problem Kamilowi Glikowi oraz Luce Caldiroli.

1
1
5'

Benevento Calcio miało możliwość zagrożenia Wojciechowi Szczęsnemu dośrodkowaniem z rzutu wolnego. Starannie rozstawieni przez reprezentanta Polski defensorzy Juventusu poradzili sobie z tym zagraniem i nie pozwolili żadnemu podopiecznemu Filippo Inzaghiego na oddanie strzału.

1
2'

Gospodarze w klasycznych czerwono-żółtych pasiakach, natomiast Juventus FC na biało z czarnymi pasami. W rozegraniu podopieczni Andrei Pirlo i szukają oni sposobu na rozbrojenie defensywy kierowanej przez Kamila Glika.

1
17:34

Kamil Glik i Wojciech Szczęsny od początku meczu.

2
03:29

Radość Benevento Calcio z jedynego gola.

1
03:29

Piłkarze Benevento Calcio przerwali pasmo niepowodzeń w swoim poprzednim meczu. Beniaminek odniósł zwycięstwo 1:0 na Stadio Artemio Franchi. Jedynego gola ACF Fiorentinie strzelił krótko po przerwie i zepsuł drużynie Bartłomieja Drągowskiego pierwszy mecz pod wodzą Cesarego Prandellego.

2
03:29

Stara Dama wygrała w Lidze Mistrzyń z Ferencvarosi TC.

1
03:29

Stara Dama ma trzy zwycięstwa po czterech meczach w Lidze Mistrzów.

1
03:29

We wtorek Stara Dama rywalizowała w Lidze Mistrzów z Ferencvarosi TC. Juventus zwyciężył 2:1 i tym wynikiem zagwarantował sobie awans do fazy pucharowej. Nie był to wielki występ, ale dzięki strzałowi Alvaro Moraty w doliczonym czasie uniknął potknięcia.

1
03:29

Juventus nie potknął się w meczu po przerwie reprezentacyjnej.

1
03:29

W poprzednim meczu w lidze włoskiej drużyna Andrei Pirlo odniosła przekonujące zwycięstwo 2:0 z Cagliari Calcio. Oba gole strzelił przeciwnikowi z Sardynii w kwadransie poprzedzającym przerwę Cristiano Ronaldo.

1
03:29

Juventus FC ma możliwość przedłużenia krótkiej serii zwycięstw w konfrontacji z beniaminkiem. Po wygranych z Cagliari Calcio oraz Ferencvarosi TC zmierzy się na Stadio Ciro Vigorito z Benevento Calcio.