Juventus FC
13' Leonardo Bonucci 34' Rodrigo Bentancur 51' Danilo 71' Gianluca Frabotta 79' Dejan Kulusevski 82' Aaron Ramsey 90+2' Cristiano Ronaldo
US Sassuolo
17' Gianmarco Ferrari 45+1' Pedro Obiang 58' Gregoire Defrel
3:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Juventus odniósł zwycięstwo w trudnym dla siebie meczu. Rywalizacja nabrała rumieńców w drugiej połowie. Na trafienie Danilo była jeszcze odpowiedź w postaci gola Gregoire'a Defrela, ale już uderzenie Aarona Ramseya na 2:1 w 82. minucie nie doczekało się riposty. Wynik na 3:1 w doliczonym czasie ustalił Cristiano Ronaldo.

Gol! Strzelił Cristiano Ronaldo.

Już w doliczonym czasie Cristiano Ronaldo swoim uderzeniem przypieczętował zwycięstwo Juventusu. Ponadto poprawił swoje indywidualne statystyki.

Doliczone dwie minuty.

US Sassuolo. Schodzi: Vlad Chiriches. Wchodzi: Kaan Ayhan.

Juventus FC. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Alvaro Morata.

Brian Oddei wpadł w pole karne Bianconerich i poczęstował uderzeniem Wojciecha Szczęsnego. Poradził sobie reprezentant Polski i tym razem nie pozwolił przeciwnikom na wczesne doprowadzenie do remisu.

Gol! Strzelił Aaron Ramsey. Asystował mu Gianluca Frabotta.

Juventus ponownie na prowadzeniu. Tym razem 2:1 i pozostało zaledwie osiem minut do końca podstawowego czasu. Cristiano Ronaldo uruchomił szeroko ustawionego Gianlucę Frabottę, którego płaskie wstrzelenie w pole bramkowe zostało wykorzystane przez Aarona Ramseya. Walijczyk może rozstrzygnąć ten pojedynek.

Żółtą kartkę otrzymał Dejan Kulusevski za ostre przewinienie na Hamedzie Traore.

Federico Chiesa nie zdążył do futbolówki po podaniu Cristiano Ronaldo. Gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu prawie na wysokości pola karnego Neroverdich.

Wygląda na to, że po przerwie puściły hamulce i będzie można zobaczyć wymianę ciosów w ostatnich kilkunastu minutach meczu. Po sytuacji podbramkowej Cristiano Ronaldo natychmiast dwie odpowiedzi podopiecznych Roberto De Zerbiego.

Kolejna konfrontacja Cristiano Ronaldo z Andreą Consiglim. Ponownie wyszedł z niej obronną ręką bramkarz US Sassuolo. Kapitalna, instynktowna interwencja doświadczonego zawodnika. Dzięki niemu przyjezdni nie muszą ponownie odrabiać strat do przeciwnika.

US Sassuolo. Schodzi: Mert Muldur. Wchodzi: Brian Oddei.

Żółtą kartkę otrzymał Gianluca Frabotta za przewinienie na Mercie Muldurze.

Cristiano Ronaldo ułożył sobie futbolówkę na stopie i poczęstował Andreę Consigliego uderzeniem z dystansu. Bramkarz Neroverdich nie miał problemu z poskromieniem tej próby lidera Juventusu.

Sassuolo wierzy w możliwość nie tylko zapunktowania, ale nawet odniesienia zwycięstwa w dziesięciu. Wojciech Szczęsny przechwycił bezpańską piłkę posłaną w pole karne Juventusu. Tym razem zabrakło gracza z regionu Emilia-Romania zdolnego do oddania uderzenia.

Zderzenie Andrei Consigliego z Cristiano Ronaldo w polu karnym Neroverdich. Davide Massa, a także jego pomocnicy przy monitorach nie zdecydowali się na pieczołowite rozstrzyganie, czy przyznać Juventusowi rzut karny. Grają dalej.

Bianconeri muszą ponownie martwić się o zdobycie prowadzenia. Po wyrównaniu, na które absolutnie nic nie wskazywało, podopieczni Andrei Pirlo potrzebują najwyraźniej czasu na pozbieranie się.

Gregoire Defrel oddał uderzenie do bramki Wojciecha Szczęsnego. 1:1.

Gol! Strzelił Gregoire Defrel. Asystował mu Hamed Traore.

Niespodzianka i jeszcze będzie interesująco w Turynie. US Sassuolo zdołało przedrzeć się przez osłabioną defensywę Juventusu i oddać uderzenie na 1:1. Gospodarze nie kwapili się do przerwania rozegrania Neroverdich, a Gregoire Defrel dostał podanie od Hameda Traore i z dogodnej pozycji pokonał płaskim uderzeniem Wojciecha Szczęsnego.

US Sassuolo będzie mieć problem z odpowiadaniem atakami na rozegrania Juventusu po wykluczeniu Pedro Obianga. Roberto De Zerbi zdecydował się na ostrożne ustawienie w drugiej połowie, a minęło nieco ponad pięć minut i jego podopieczni muszą martwić się o odrabianie strat.

Stara Dama na prowadzeniu. Danilo huknął na 1:0!

Gol! Strzelił Danilo.

Bianconeri nie potrzebowali dużo czasu na przekucie przewagi liczebnej w prowadzenie. Zgrabna wymiana podań blisko linii pola karnego i piłka trafiła do osamotnionego Danilo. Brazylijczyk nie zastanawiał się, co zrobić, tylko oddał potężne uderzenie w narożnik bramki US Sassuolo. Nie zdołał tego powstrzymać ani Andrea Consigli, ani żaden z defensorów. Eleganckie i ważne trafienie, a przyjezdni mają duży problem.

Powrócili piłkarze z szatni do rywalizacji. Juventus ma przewagę zawodnika w polu. Andrea Pirlo wymienił już trzeciego podopiecznego z przygotowanej przed pierwszym gwizdkiem jedenastki. Bianconeri atakują już bez Rodrigo Bentancura, a z Adrienem Rabiotem w szeregach.

Pierwsza połowa w Turynie na zero.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Szkoleniowiec Juventusu musiał przeprowadzić dwie spowodowane urazami zmiany w pierwszej połowie. Po przerwie Juventus postara się udokumentować prowadzeniem przewagę liczebną. Sędzia zdecydował się na odesłanie do szatni Pedro Obianga za przewinienie na Federico Chiesie.

Czerwoną kartkę otrzymał Pedro Obiang za przewinienie na Federico Chiesie. Sędzia zdecydował się na obejrzenie powtórek i zamienienie napomnienia na karę.

Doliczone cztery minuty.

Andrea Pirlo spogląda z niepokojem w kierunku Paulo Dybali, który ucierpiał w wyniku starcia w centrum boiska z Gianmarco Ferrarim. Argentyńczyk musiał na moment opuścić boisko, a do rozgrzewki został odesłany Dejan Kulusevski.

Futbolówka wędrowała blisko linii pola karnego Juventusu. Znalazła się pod nogami Francesco Caputo, którego nie dosć, że anemiczne, to jeszcze niedokładne uderzenie nie było problemem dla Wojciecha Szczęsnego.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur za przewinienie na Filipie Djuriciciu.

Przewinienie Vlada Chirichesa na Aaronie Ramseyu. Sędzia musiał pofatygować się do zbyt agresywnie rywalizujących blisko koła środkowego Rumuna oraz Walijczyka. Na razie krewcy zawodnicy zostali utemperowani słownie przez Davide Massę.

Minął drugi kwadrans konfrontacji w Turynie. US Sassuolo nie zbliżyło się do bramki Wojciecha Szczęsnego, a jedynym łupem Neroverdich okazał się wrzut z autu na połowie przeciwnika.

Był interesujący fragment rywalizacji, ale spadła jej temperatura. Juventus nie ma problemu z rozbrojeniem ataku pozycyjnego podopiecznych Roberto De Zerbiego. Ostatecznie przewinienie Rodrigo Bentancura na Hamedzie Traore.

Federico Chiesa uruchomił podaniem Paulo Dybalę. Argentyńczyk starał się jeszcze rozmontować defensywę US Sassuolo w porozumieniu z Aaronem Ramseyem. Neroverdi zorientowali się w sytuacji i nie pozwolili na wytworzenie sytuacji podbramkowej.

Wojciech Szczęsny dyrygował swoimi kompanami z bloku defensywnego. Drużyna z Turynu znalazła się pod presją wysokiego pressingu US Sassuolo i miała odrobinę problemów z wyprowadzeniem piłki.

Cristiano Ronaldo nie zaskoczył swoim płaskim dośrodkowaniem Gianmarco Ferrariego. Obciążony od wczesnych minut żółtym kartonikiem defensor nie pozwolił Portugalczykowi na wypracowanie sytuacji podbramkowej Paulo Dybali.

Żółtą kartkę otrzymał Gianmarco Ferrari za przewinienie na Rodrigo Bentancurze.

Po przewinieniu na Francesco Caputo przyjezdnym nie udało się spożytkować rzutu wolnego. Za jego wykonanie zabrał się Hamed Traore i ani nie uruchomił dośrodkowaniem żadnego kompana, ani nie zatrudnił uderzeniem Wojciecha Szczęsnego.

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Bonucci za przytrzymanie Francesco Caputo.

Weston McKennie wypatrzył i uruchomił podaniem Gianlucę Frabottę. Uderzenie zewnętrzną częścią buta oddane przez lewego defensora i Andrea Consigli końcami palców sparował zmierzającą pod poprzeczkę piłkę poza lustro bramki Sassuolo. Kolejny korner dla Juventusu.

Stara Dama próbuje szybko znaleźć sposób na pokonanie strzałem Andrei Consigliego. Gianluca Frabotta starał się zbudować niebezpieczny atak z Cristiano Ronaldo. Łupem Bianconerich był korner, po którym Portugalczyk nieomal skierował piłkę za kołnierz niepewnego na przedpolu golkipera. Centrował do niego Paulo Dybala.

Drużyny nie grają w klasycznych strojach. Juventus w granatowych koszulkach i spodenkach z białymi akcentami. US Sassuolo wybiegło z szatni na boisko w białych trykotach z zielonymi akcentami. Na razie dość wyrównana rywalizacja.

Pod nieobecność zakażonego koronawirusem Matthijsa de Ligta możliwość zaprezentowania się w podstawowym składzie Juventusu dostał Merih Demiral. Nie minęło dużo czasu i Turek sposobił się do umieszczenia piłki w bramce swojego byłego klubu. Po nieudanym uderzeniu defensor aż złapał się za głowę i na jego twarzy wymalowało się niedowierzanie.

Początek konfrontacji zamykającej niedzielne granie w calcio. Juventus FC ma za zadanie pójść za ciosem po zwycięstwie z Milanem odniesionym w środę na San Siro. Jego przeciwnik ma chrapkę na pierwsze w historii klubu zwycięstwo na terenie Bianconerich.

Wojciech Szczęsny zagra w podstawowym składzie Juventusu.

Konfrontacja w Turynie zakończy niedzielne granie w 17. kolejce.

Sędzia: Davide Massa

Tak cieszyli się Neroverdi z pokonania Genoi CFC.

Piłkarze US Sassuolo nie zawiedli w konfrontacji z kandydatem do spadku.

Poprzednim przeciwnikiem zespołu z regionu Emilia-Romania była Genoa CFC. Konfrontacja zakończyła się zwycięstwem US Sassuolo 2:1. Na trafienie Jeremiego Bogi odpowiedział jeszcze Eldor Szomurodow, ale gol Giacomo Raspadoriego w 83. minucie okazał się ustalającym rezultat.

US Sassuolo jest wysoko w tabeli ze stratą zaledwie punktu do Juventusu. W razie pierwszego w historii zwycięstwa na terenie Starej Damy, przesunie się na miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów. Podopieczni Roberto De Zerbiego rewelacyjnie rozpoczęli sezon, a obecnie wiedzie im się ze zmiennym szczęściem.

Andrea Pirlo przed meczem z Neroverdimi.

Stara Dama rozegrała poprzedni mecz z Milanem i została pierwszym w sezonie pogromcą lidera. Konfrontacja na San Siro zakończyła się wynikiem 3:1. Do bramki Gianluigiego Donnarummy dwa uderzenia oddał Federico Chiesa, a jedno Weston McKennie.

Juventus musi unikać potknięć, żeby pozostawać w kontakcie z najlepszym w tabeli AC Milanem. Stara Dama podejmie US Sassuolo, które co prawda jeszcze nigdy nie pokonało mistrza Włoch na jego terenie, ale potrafiło sprawiać mu problemy.