Serie A: 34. kolejka
02 maj 2021 15:00
90+4'

Gol! Strzelił Nahitan Nandez. Asystował mu Alfred Duncan.

Na to właśnie zanosiło się. Cagliari Calcio doprowadziło do remisu w doliczonym czasie! Wrzutka z głębi pola Alfreda Duncana została przechwycona przez Nahitana Nandeza, który pokonał Alexa Mereta uderzeniem z bliska. 1:1!

4
3
3
4
2
90'

Doliczone sześć minut.

2
2
2
3
88'

Rewelacyjna interwencja Alexa Mereta uratowała Napoli. Poradził on sobie z niebezpiecznym uderzeniem. Azzurri zadrżeli o swoje skromne prowadzenie, a nie potrafił go podwoić uderzeniem z rzutu wolnego Dries Mertens. Piłka kopnięta przez Belga trafiła w mur.

1
85'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu i zapewne kilka doliczonych. Cagliari Calcio ma na boisku trzech napastników Leonardo Pavolettiego, Alberto Cerriego oraz Giovanniego Simeone. Przyjezdni robią wszystko, co potrafią, żeby odepchnąć Napoli od własnego pola karnego i jakimś sposobem strzelić gola na Stadio Diego Armando Maradona.

1
1
82'

Cagliari Calcio. Schodzi: Gabriele Zappa. Wchodzi: Arturo Calabresi.

wchodzi Wchodzi
Arturo Calabresi #16
schodzi Schodzi
Gabriele Zappa #25
1
2
82'

Cagliari Calcio. Schodzi: Charalampos Lykogiannis. Wchodzi: Alberto Cerri.

Charalampos Lykogiannis #22
1
81'

SSC Napoli. Schodzi: Fabian Ruiz. Wchodzi: Eljif Elmas.

74'

Przerwa w grze spowodowana niebezpiecznym zderzeniem dwóch zawodników. Niewykluczone, że zakrwawieni piłkarze nie będą w stanie pozostać na boisku na ostatnie kilkanaście minut spotkania.

1
71'

Cagliari Calcio. Schodzi: Alessandro Deiola. Wchodzi: Kwadwo Asamoah.

Alessandro Deiola #14
1
70'

Podanie Piotra Zielińskiego do Lorenzo Insigne. Beznadziejne uderzenie reprezentanta Włoch prosto w Alessio Cragno. Ponownie tylko zapachniało asystą Polaka, który uruchamia swoich kompanów z Napoli dobrymi dograniami.

2
64'

Odrobina spokoju na połowie Cagliari Calcio, ale do dosłownie odrobina. W ostatnich minutach Alessio Cragno musiał zmierzyć się z uderzeniem Piotra Zielińskiego. Po interwencji golkipera przyjezdnych możliwość wykonania dobitki przez Lorenzo Insigne, jednak koncertowo zmarnowana.

2
60'

Godzina konfrontacji za drużynami. Nie zmienia się wynik, choć Azzurri stworzyli kilka bardzo dogodnych sytuacji podbramkowych po powrocie z szatni na boisko. Alessio Cragno i spółka mają trochę szczęścia i niezmiennie potrzebują tylko jednego trafienia, żeby dopaść przeciwnika.

56'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Demme za przewinienie na Leonardo Pavolettim.

SSC Napoli
1
54'

Piłka w bramce Cagliari Calcio po strzale Victora Osimhena. Nie ma gola z powodu przewinienia napastnika Napoli na Diego Godinie. Denerwują się gospodarze, ponieważ ich szalona ofensywa na początku drugiej połowy nie skutkuje podwojeniem prowadzenia.

1
1
1
51'

Piotr Zieliński jest coraz mocniej widocznym zawodnikiem w trwającym meczu. Jego uderzenie z ostrego kąta zostało sparowane na korner przez Alessio Cragno. Po rozegraniu stałego fragmentu gry kolejne niebezpieczeństwo dla Cagliari Calcio, a futbolówka kopnięta przez Diego Demme trafiła w słupek!

1
2
1
47'

Na boisku nie brakuje w drugiej połowie Piotra Zielińskiego. Przed momentem powinna być asysta reprezentanta Polski. Jego dośrodkowanie zostało zmarnowane przez Victora Osimhena. Autor dotychczas jedynego gola powinien główkować w narożnik bramki Alessio Cragno, jednak fatalnie przestrzelił.

1
1
1
46'

Żółtą kartkę otrzymał Leonardo Pavoletti za faul w powietrzu na Kostasie Manolasie.

Cagliari Calcio
2
46'

Rozpoczęła się druga połowa w Neapolu. Przewaga gospodarzy nie jest jeszcze bezpieczna, a Cagliari Calcio zastanawiało się w szatni, jak dopaść podopiecznych Gennaro Gattuso i ponownie zapunktować.

Czy Cagliari Calcio wyrówna po przerwie?
45'

Doliczona minuta.

1
2
1
43'

Cagliari Calcio idzie po wyrównanie. Może uda się jeszcze w pierwszej połowie. Na razie nie pozwala na to Alex Meret. Bramkarz Napoli poradził sobie z dwoma uderzeniami w ciągu kilku sekund. Nie pozwolił na radość z gola ani Leonardo Pavolettiemu, ani Nahitanowi Nandezowi.

1
1
1
40'

Nieudane rozegranie z udziałem Piotra Zielińskiego na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie. Trener Gennaro Gattuso pochwalił reprezentanta Polski za koncepcjęi nakazuje całemu zespołowi zachowanie koncentracji przed przerwą.

1
1
2
1
38'

Szansa na poprawienie wyniku strzałem z rzutu wolnego po obu stronach boiska. Na początek Lorenzo Insigne oddał uderzenie ponad poprzeczką w bramce Alessio Cragno, a następnie Charalampos Lykogiannis trafił w ustawionego w murze gospodarzy Piotra Zielińskiego. W ten sposób pozostaje 1:0 na Stadio Diego Armando Maradona.

2
2
2
34'

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Deiola za przewinienie blisko własnego pola karnego.

1
1
32'

Żółtą kartkę otrzymał Diego Godin za ostre przewinienie.

4
2
31'

Napoli zaatakowało niebezpiecznie z wykorzystaniem lewego skrzydła. W tym rozegraniu uczestniczył Piotr Zieliński. Na koniec wrzutka Victora Osimhena oraz uderzenie Hirvinga Lozano. Meksykanin nie przymierzył głową w narożnik bramki strzeżonej przez Alessio Cragno.

1
3
1
28'

Najgroźniejsze dotąd uderzenie Cagliari Calcio i zapachniało wyrównaniem. Gabriele Zappa próbował pokonać Alexa Mereta z kilkunastu metrów, ale przymierzył wyłącznie w słupek. Odetchnęli gospodarze, ale dostali bardzo poważne ostrzeżenie od przeciwnika.

1
25'

Gra została wznowiona po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu Kalidou Koulibalego z Gabriele Zappą. Obaj piłkarze są gotowi do kontynuowania rywalizacji i stoczenia kolejnych pojedynków. Sędzia zareagował zapobiegliwie, ponieważ poszkodowani zetknęli się głowami.

1
1
22'

Cagliari Calcio ma problem z odebraniem piłki gospodarzom, a także z przetransportowaniem jej pod bramkę Alexa Mereta. Były młodzieżowy reprezentant Włoch musiał dotąd zmierzyć się wyłącznie z dośrodkowaniami. Gracze z Sardynii szukają nimi świetnie grającego głową Leonardo Pavolettiego, ale robią to dotąd bezskutecznie.

2
1
1
18'

Po przewinieniu Leonardo Pavolettiego na Giovannim Di Lorenzo sztab gospodarzy domagał się przyznania żółtej kartki napastnikowi Cagliari Calcio. Na razie sędzia Michael Fabbri nie decyduje się na pokazanie indywidualnego napomnienia.

1
1
13'

Gol! Strzelił Victor Osimhen. Asystował mu Lorenzo Insigne.

Napoli na prowadzeniu. Podobnie jak w poprzednim meczu z Torino FC podopieczni Gennaro Gattuso zdobyli zaliczkę w początkowym kwadransie. Żwawa akcja bramkowa po przechwycie Diego Demme. Futbolówka trafiła do Lorenzo Insigne, a miękkie podanie reprezentanta Włoch zostało wykorzystane w sytuacji sam na sam z Victorem Osimhenem. Niewiele zdziałał Alessio Cragno wobec mocnego strzału Nigeryjczyka.

12
6
3
3
3
11'

Pokazał się Piotr Zieliński, ale pod presją nadbiegającego Diego Godina nie wykonał dokładnego podania. Od wrzutu z autu podopieczni Leonardo Sempliciego.

3
4
1
1
9'

Już dwa przewinienia na Piotrze Zielińskim, którego widać w działaniach ofensywnych Azzurrich. Przed momentem reprezentant Polski zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Jego podanie opanował Diego Demme, a wrzutka Niemca została podsumowana niedokładnym strzałem Victora Osimhena.

3
2
4
2
6
4'

Kolizja z udziałem Diego Demme w polu karnym Cagliari Calcio. Pomocnik SSC Napoli nie domagał się żywiołowo podyktowania jedenastki, więc również on był przekonany, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami piłkarskimi. Azzurri zaatakowali na początku spotkania, ale jeszcze bez efektu bramkowego.

01:56

Piłkarze Cagliari Calcio w drodze do Neapolu.

1
1
1
01:56

Cagliari Calcio przebudziło się i choć było już w krytycznym położeniu, to trzema kolejnymi zwycięstwami urealniło utrzymanie. W poprzednim meczu podopieczni Leonardo Sempliciego wykorzystali tradycyjne pomyłki obrony AS Romy i niespodziewanie odnieśli zwycięstwo 3:2 z półfinalistą Ligi Europy.

1
01:56

W takich okolicznościach Napoli wygrało poprzednie spotkanie.

01:56

Azzurri wrócili z kompletem punktów z Turynu.

01:56

Napoli zwyciężyło w poprzednim spotkaniu z Torino FC. W stolicy Piemontu zasłużenie sięgnęło po komplet punktów. Drużyna prowadzona przez Gennaro Gattuso zwyciężyła 2:0 dzięki uderzeniom oddanym do bramki Salvatora Sirigu przez Tiemoue Bakayoko oraz Victora Osimhena już w początkowym kwadransie.

1
1
01:56

Przygotowania zespołu z Neapolu do meczu z Cagliari Calcio.

01:56

W 34. kolejce ligi włoskiej przeciwnikiem SSC Napoli będzie Cagliari Calcio. Podopieczni Gennaro Gattuso walczą o powrót po sezonie nieobecności do Ligi Mistrzów, natomiast drużyna z Sardynii broni się przed spadkiem z elity.