Doliczone cztery minuty.

3
2
86'

Na oficjalnej stronie ligi gol Piotra Zielińskiego został zweryfikowany na samobójczy Lorenzo Venutiego.

2
2
2
6
17
84'
81'

Pozostało jeszcze kilka minut tego bardzo nerwowego spotkania. Napoli przetrwało batalię na Stadio Artemio Franchi i zdobędzie na 99 procent komplet punktów. Zmiany przeprowadzane przez Giuseppe Iachiniego nic nie dają gospodarzom. Za moment wejdzie jeszcze Christian Kouame.

1
79'

Żółtą kartkę otrzymał German Pezzella za przewinienie na Victorze Osimhenie.

German Pezzella #20
ACF Fiorentina
1
1
79'

Tak trafił do bramki Piotr Zieliński z pomocą Lorenzo Venutiego!

9
4
3
2
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu i Fiorentina ma problem z odpowiedzeniem dobrym atakiem na gole strzelone przez podopiecznych Gennaro Gattuso. Rozsądnie grają piłkarze z Kampanii nie nie dopuszczają w ogóle scenariusza, w którym zmarnują dwubramkowe prowadzenie.

2
1
71'

Piotr Zieliński pomógł podwoić prowadzenie!

12
9
2
1
1
68'

Żółtą kartkę otrzymał Nikita Contini za rajd po boisku.

Nikita Contini #16
SSC Napoli
1
1
2
3
67'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Lorenzo Venuti.

Na razie zapisujemy gola Piotrowi Zielińskiemu i czekamy na oficjalne potwierdzenie. Było to tak. Lorenzo Insigne podał piłkę do ustawionego kilkanaście metrów od bramki reprezentanta Polski, a ten oddał uderzenie bez przyjęcia. Trafił nim w Lorenzo Venutiego, a odbita rykoszetem futbolówka była nie do zatrzymania dla Pietro Terracciano. Brawo dla "Ziela"!

Lorenzo Venuti #23
81
43
12
3
5
66'

ACF Fiorentina. Schodzi: Cristiano Biraghi. Wchodzi: Igor.

wchodzi Wchodzi
Igor #98
schodzi Schodzi
1
1
64'

Podanie Piotra Zielińskiego do Lorenzo Insigne. Świetne zachowanie reprezentanta Polski, ale nie ma asysty. Zbyt anemiczne uderzenie Lorenzo Insigne odbiło się od słupka w bramce Violi.

2
1
3
63'

Lorenzo Insigne dał prowadzenie gościom! 0:1!

2
1
2
61'

Żółtą kartkę otrzymał Gaetano Castrovilli za przewinienie na Tiemoue Bakayoko.

1
1
56'

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne.

Napoli na prowadzeniu we Florencji! Lorenzo Insigne strzelił bardzo ważnego gola. Kapitan Azzurrich zabrał się za wykonanie rzutu karnego za przewinienie Nikoli Milenkovicia na Amirze Rrahmanim. Nie pokonał pierwszym uderzeniem Pietro Terracciano, ale zdążył wykonać dobitkę jak w sobotnim spotkaniu Cristiano Ronaldo.

15
6
7
5
2
56'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Lorenzo Insigne!

12
6
2
2
56'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Drągowski za zachowanie na ławce rezerwowych.

12
11
16
8
15
54'

Rzut karny!

6
1
4
3
1
53'

Sędzia sprawdzi, czy nie było faulu w polu karnym Nikoli Milenkovicia na Amirze Rrahmanim. Ważny moment.

1
3
1
1
52'

Żółtą kartkę otrzymał Elseid Hysaj za przewinienie na Francku Riberym.

1
1
3
51'

Lorenzo Insigne podał do Matteo Politano. Strzał skrzydłowego Napoli był celny, ale w miejsce zajmowane między słupkami przez Pietro Terracciano. Dubler Bartłomieja Drągowskiego niezmiennie z czystym kontem.

1
2
1
49'

Żółtą kartkę otrzymał Martin Caceres za wrzaski na sędziego. Zresztą nie pierwsze w meczu.

3
2
3
47'

Po wznowieniu rywalizacji wymiana podań podopiecznych Giuseppe Iachiniego. Rozgrywali jednak powoli i nie przybliżali się do bramki strzeżonej przez Alexa Mereta. Wreszcie przechwyt wykonał Piotr Zieliński, którego sfaulował taktycznie Franck Ribery.

2
1
46'

Rozpoczęła się druga połowa na Stadio Artemio Franchi. Fiorentina absolutnie nie statystuje i choć długimi fragmentami koncentruje się na obronie, to może być umiarkowanie zadowolona z przebiegu rywalizacji. To Napoli musi diametralnie przyspieszyć, jeżeli chce awansować do Ligi Mistrzów.