Liverpool FC. Schodzi: Mohamed Salah. Wchodzi: Rhys Williams.

wchodzi Wchodzi
Rhys Williams #46
schodzi Schodzi
88'

Ogromna szansa na wyrównanie. Krótko po wejściu na boisko Klaas-Jan Huntelaar strzelił niebezpiecznie w lustro bramki po dośrodkowaniu Antonego. Coaimhin Kelleher spisuje się rewelacyjnie między słupkami i pokazał swoją paradą, że jest gotowy do występowania w podstawowym składzie mistrza Anglii.

1
86'

Ajax. Schodzi: Daley Blind. Wchodzi: Lisandro Martinez.

Lisandro Martinez #21
1
86'

Ajax. Schodzi: Noussair Mazraoui. Wchodzi: Klaas-Jan Huntelaar.

Noussair Mazraoui #12
83'

Szansa na podsumowanie spotkania drugim golem. Tym razem Andre Onana stanął na wysokości zadania i nie dał się pokonać niebezpiecznym uderzeniem po ziemi. Roberto Firmino zatrudnił golkipera Ajaksu po podaniu Mohameda Salaha.

1
83'

Na razie decyduje o wyniku błąd bramkarza.

81'

Ajax. Schodzi: David Neres. Wchodzi: Lassina Traore.

Lassina Traore #23
80'

Przerwa w grze spowodowana urazem poturbowanego Davida Neresa. Na pewno nie udaje, ponieważ to jego drużynie spieszy się do ataku w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu.

1
78'

Neco Williams przedzierał się w pobliżu pola karnego przeciwnika. Zdaniem prawego defensora oraz Juergena Kloppa nie powinno być odgwizdane przewinienie, a jednak rodak zmartwił menedżera Liverpool FC przyznaniem futbolowki Ajaksowi.

1
75'

Na kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu Ajaksowi nie udało się kombinacyjnym atakiem przedrzeć w pobliże bramki Coaimhina Kellehera. Liverpool FC wie, że sumiennie napracował się na swoje prowadzenie i ani myśli tracić wynik premiujący awansem.

1
73'

Nie są zorientowane drużyny na defensywę, a starają się niezmiennie atakować. Wynik pozostaje na styku, dlatego konfrontacja powinna trzymać w napięciu do ostatniego gwizdka Tobiasa Stielera.

71'

Liverpool FC ma czego bronić.

1
1
70'

Żółtą kartkę otrzymał Georginio Wijnaldum za przewinienie blisko koła środkowego.

1
1
1
69'

Ajax. Schodzi: Edson Alvarez. Wchodzi: Zakaria Labyad.

Zakaria Labyad #19
1
1
68'
67'

Interwencja Fabinho, po której Tobias Stieler przyznał przyjezdnym rzut rożny. Liverpool FC musi przetrwać ze swoim prowadzeniem jeszcze ponad 20 minut, a drużyna z Amsterdamu absolutnie nie zamierza zrezygnować z walki o zapunktowanie na Anfield.

63'

Anthony przetestował bramkarza The Reds płaskim uderzeniem zza pola karnego. Na razie bez zarzutu spisuje się między słupkami niespodziewany dubler kontuzjowanego Alissona.

1
1
61'

Po zmianie wyniku mnożą się sytuacje podbramkowe. Davy Klaasen razi nieskutecznością, a po przeciwnej stronie boiska Andre Onana musiał ratować skórę Perra Schuursa w sytuacji sam na sam z przepuszczonym bezkarnie Sadio Mane.

2
2
58'

Gol! Strzelił Curtis Jones. Asystował mu Neco Williams.

Liverpool FC na prowadzeniu! Curtis Jones był aktywny w ofensywie od początku spotkania i sprawił sobie prezent w postaci gola. Koszmarne zachowanie Andrego Onany, który wybrał się na wycieczkę na przedpole i nie przeciął dośrodkowania z prawego skrzydła Neco Williamsa. Za plecami zdekoncentrowanego bramkarza znalazł się pomocnik The Reds i trafił z ostrego kąta do siatki.

16
11
1
3
5
57'

Słupek! Akcja za akcję po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. Antony uruchomił ponownie ustawionego wysoko Noussaira Mazraouiego, a jego uderzenie zostało sparowane przez Coaimhina Kellehera pod nogi Davida Neresa. Dobitka z ostrego kąta w obramowanie.

1
1
1
55'

Żółtą kartkę otrzymał Daley Blind za przewinienie ratunkowe po stracie piłki.

Ajax Amsterdam
1
1
1
52'

Dynamicznie na początku drugiej połowy. Wygląda to podobnie jak w okresie bezpośrednio po rozpoczęciu meczu. Dobrego uderzenia po dośrodkowaniu z lewego skrzydła nie oddali Mohamed Salah oraz Neco Williams. Futbolówka w rękawicach Andrego Onany.

1
1
50'

Noussair Mazraoui ustawił się wzorowo w defensywie i powstrzymał szarżującego Sadio Mane. Szybka odpowiedź zespołu z Holandii i Davy Klaassen strzelił po rozegraniu rzutu wolnego nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Coaimhina Kellehera.

48'

Liverpool FC w czerwonych koszulkach i spodenkach z białymi elementami, natomiast Ajax w czarnych strojach. Po wznowieniu rywalizacji na Anfield futbolówka w posiadaniu podopiecznych Jurgena Kloppa.

46'

Druga połowa. Przed przerwą niewiele uderzeń celnych. Liverpool FC kopnął piłkę dwa razy w lustro bramki Andre Onany, natomiast Ajax raz zatrudnił golkipera The Reds. Zawodnicy musieli zastanowić się ze swoimi szkoleniowcami w szatniach, jak konkretniej zaatakować.