Doliczone dwie minuty.

1
2
85'

Pozostało pięć minut podstawowego czasu, a selekcjonerzy wykorzystali już limit zmian personalnych. Reprezentacja Anglii raczej nie pobije swojego najbardziej efektownego osiągnięcia w historii spotkań z San Marino, co nie oznacza, że nie będzie usatysfakcjonowana ze swojego występu.

2
2
1
2
1
83'

Gol! Strzelił Ollie Watkins. Asystował mu Phil Foden.

Debiutant z golem! 5:0 i Gareth Southgate bije brawo swoim podopiecznym. Futbolówka trafiła kilkanaście metrów pred bramkę Elii Benedettiniego, którego Ollie Watking pokonał technicznym oraz płaskim uderzeniem. Tym razem golkiper wyłącznie odprowadził piłkę wzrokiem do siatki. Nie był w stanie nic zdziałać, żeby uratować San Marino.

4
79'

San Marino. Schodzi: Filippo Berardi. Wchodzi: Alessandro D'Addario.

4
79'

San Marino. Schodzi: Lorenzo Lunadei. Wchodzi: Mattia Giardi.

1
77'

Rozczarowanie Jeesego Lingarda, którego indywidualna szarża nie zakończyła się uderzeniem do bramki. Zawodnik, który asystował przy ostatnim dotąd golu, oddał już pięć strzałów, ale żaden z nich nie zakończył się lądowaniem piłki w siatce.

1
5
74'

Rozegranie w bocznym sektorze boiska z udziałem trzech reprezentantów Anglii. Gospodarze nie znaleźli miejsca do wykonania dośrodkowania. Skończyło się to jeszcze jednym przegraniem futbolówki przez drugą linię.

3
1
1
71'

Jude Bellingham rozpędził się przed polem karnym przeciwnika. San Marino nie znało innego sposobu na powstrzymanie pomocnika niż przewinienie. Otworzyła się szansa na pokonanie Elii Benedettiniego uderzeniem z rzutu wolnego. Starał się ją wykorzystać James Ward-Prowse, którego mocne uderzenie trafiło w słupek!

1
4
71'

San Marino. Schodzi: Enrico Golinucci. Wchodzi: Michael Battistini.

Michael Battistini #4
Enrico Golinucci #8
3
1
4
66'

Ponownie ładnie krążyła piłka między gospodarzami. Trafiła ona przed pole karne do wprowadzonego z ławki rezerwowych Jude'a Bellinghama. Poczęstował on uderzeniem Elię Benedettiniego, który już pokazał kilkakrotnie, że nie jest prostym do pokonania bramkarzem.

2
4
1
1
1
64'

Anglia. Schodzi: Dominic Calvert-Lewin. Wchodzi: Ollie Watkins.

3
1
63'

Przewinienie na próbującym wyprowadzić futbolówkę reprezentancie San Marino. Gra przerwana i niebawem Gareth Southgate wprowadzi kolejnego zawodnika z ławki rezerwowych na boisko.

3
60'

Minęła godzina jednostronnego spotkania i nie wydarzyło się w nim nic przełomowego. Grupa nowych zawodników na murawie, jednak niezmiennie Anglia w ataku pozycyjnym, a od czasu do czasu swoimi przyspieszeniami stwarza zagrożenie dla bramki Elii Benedettiniego.

1
3
57'

Dobra interwencja Elii Benedettiniego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Podręcznikowe piąstkowanie i nie pozwolił żadnemu reprezentantowi Anglii na oddanie uderzenia.

2
4
55'

San Marino. Schodzi: Jose Hirsch. Wchodzi: Marcello Mularoni.

Marcello Mularoni #22
Jose Hirsch #20
3
1
1
55'

San Marino. Schodzi: Andrea Grandoni. Wchodzi: Luca Ceccaroli.

Luca Ceccaroli #18
Andrea Grandoni #13
4
1
53'

Gol! Strzelił Dominic Calvert-Lewin. Asystował mu Jesse Lingard.

Żwawa wymiana podań grających w niebieskich strojach z białymi elementami gospodarzy. Przeciwnicy biegali za futbolówką, ale na żadnym etapie nie potrafili przerwać rozegrania podopiecznych Garetha Southgate'a. Ostatecznie dobre przyspieszenie Bena Chilwella, a Dominic Calvert-Lewin skompletował dublet uderzeniem z bliska po dograniu Jessego Lingarda.

50'

Selekcjoner San Marino nie przeprowadził zmian w swoim zespole w przerwie. Solidnie przetasowana jedenastka Anglii zachowuje się spokojnie na początku drugiej połowy spotkania i instaluje się na połowie przeciwnika.

1
2
1
46'

Pora na drugą połowę meczu. Anglia z wysoką zaliczką, a Gareth Southgate postanowił nieco zamieszać w swojej jedenastce. San Marino postara się ponieść jak najmniejsze straty na Wembley.

1
1
46'

Anglia. Schodzi: John Stones. Wchodzi: Tyrone Mings.

46'

Anglia. Schodzi: Raheem Sterling. Wchodzi: Phil Foden.

46'

Anglia. Schodzi: Reece James. Wchodzi: Kieran Trippier.

46'

Anglia. Schodzi: Mason Mount. Wchodzi: Jude Bellingham.

Czy reprezentacja Anglii podwoi prowadzenie po przerwie?
2
1
2
43'

Reprezentanci Anglii są niebezpieczni w szybkim ataku. Kolejna akcja gospodarzy została zakończona strzałem z centrum pola karnego Jeesego Lingarda. Poradził sobie z nim dobrze dysponowany Elia Benedettini.

1
2
1
2
42'

Szansa na zagrożenie gospodarzom z rzutu wolnego. Żywe konsultacje reprezentantów San Marino, a po nich siłowe uderzenie. Zdał egzamin mur ustawiony przez Nicka Pope'a i to on zatrzymał futbolówkę.

1
1
1
40'

Może jeszcze jedno trafienie przed zejściem jedenastek na przerwę do szatni. Reprezentacja Anglii wymienia podania na obrzeżach pola karnego San Marino i pracuje nad rozbrojeniem defensywy.

1
37'

Chwila spokoju dla obrony reprezentacji San Marino. Generalnie przyjezdni mają w tym meczu dylemat, czy w ogóle atakować. Każdy odważniejszy wypad zespołu z Półwyspu Apenińskiego kończy się pięć razy groźniejszym kontratakiem faworyta.

1
1
35'

Rozegranie reprezentacji San Marino podsumowane dośrodkowaniem. Piłka spadła pod nogami przygotowanego do oddania uderzenia zawodnika, jednak nie zagroził on Nickowi Pope'owi z powodu nieudanego przyjęcia.

2
33'

Ponownie Dominic Calvert-Lewin, którego kompani z reprezentacji rozpieszczają swoimi podaniami. Uderzenie najbardziej wysuniętego reprezentanta Anglii z powietrza, jednak niedokładne. To mogło być efektowne trafienie, ale zabrakło precyzji.

1
1
31'

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu Mason Mount.

Elia Benedettini zdenerwowany krzyknął po trzecim lądowaniu piłki w bramce jego zespołu. Trochę irytował się Raheem Sterling swoimi wcześniejszymi zmarnowanymi sytuacjami podbramkowymi i tym razem już musiał przymierzyć prosto do sieci. Dużo miejsca na połowie przyjezdnych, więc kapitan reprezentacji Anglii bezkarnie wbiegł pod bramkę i mocnym uderzeniem doprowadził do rezultatu 3:0.

27'

Ponownie uderzenie z dystansu, a Elia Benedettini bez zarzutu w bramce San Marino. Tym razem interweniował nogami, a zadanie było tym prostsze, ponieważ piłka kopnięta przez Masona Mounta poleciała w sam środek bramki przyjezdnych.

1
24'

Elia Benedettini poradził sobie z pięknym uderzeniem z dystansu Bena Chilwella. Futbolówka zmierzała w samo okienko, jednak zawodnik z numerem jeden na bluzie bramkarskiej nie pozwolił podopiecznym Garetha Southgate'a na cieszenie się z kolejnego trafienia.

1
21'

Gol! Strzelił Dominic Calvert-Lewin. Asystował mu Reece James.

Drugi gol reprezentacji Anglii, więc jej przewaga zaczyna systematycznie rosnąć. Dominic Calvert-Lewin wykorzystał swoją drugą sytuację podbramkową w meczu. Dynamicznie wyszedł w powietrze i główkował celnie po wypieszczonym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Reece'a Jamesa. Obrona San Marino ponownie wyprowadzona na manowce.

20'

Pierwszy w meczu kontakt z piłką Nicka Pope'a. Pewnie część bukmacherów pozwalała kibicom obstawiać, czy takie wydarzenie nastąpi w pierwszej połowie i czas pokazał, że bramkarz reprezentacji Anglii miał możliwość wykonania chwytu.

2
19'

Próba przetransportowania futbolówki na połowę przeciwnika przez San Marino. W zasadzie pierwsza. Aktywni gospodarze doskoczyli we trzech do posiadającego piłkę przeciwnika i dokonali przechwytu. Akcja Wyspiarzy zakończona nieznacznie niecelnym strzałem Raheema Sterlinga z ostrego kąta.

1
17'

Nie zmieni się obraz tego spotkania, choćby i po dziesiątym golu. Reprezentacja Anglii nadal na połowie przeciwnika i wymienia tam ogromną liczbę podań. San Marino raczej nie deprymuje się takim wydarzeniem jak strata bramki.

1
2
2
14'

Gol! Strzelił James Ward-Prowse. Asystował mu Ben Chilwell.

No tak, pierwsza. Powoli zaczynali pękać piłkarze z San Marino i zostali trafieni przed upływem kwadransa otwierającego mecz. Ładnie pograli gospodarze, płynnie cyrkulowała między nimi futbolówka. Na koniec ataku James Ward-Prowse wbiegł w tempo w środek pola karnego i zdobył premierową bramkę dla reprezentacji Anglii po podaniu Bena Chilwella. Defensywa przyjezdnych rozklepana.

12'

Jeszcze możliwość zaszkodzenia gościom po płaskim dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Doskoczył do strzelca defensor reprezentacji San Marino i nie pozwolił na skierowanie piłki w lustro bramki Elii Benedettiniego.

1
11'

San Marino czujne w swoich zasiekach obronnych. Drużyna z Półwyspu Apenińskiego nie pozwala gospodarzom na rozwinięcie prędkości w ataku pozycyjnym. Przed momentem pierwsza interwencja bramkarza przyjezdnych po uderzeniu zza pola karnego Jessego Lingarda.

7'

Raheem Sterling wyszedł wysoko w powietrze, ale nie przymierzył strzałem głową po dośrodkowaniu Jessego Lingarda. Nie popisał się obrońca, który pozwolił reprezentantowi Anglii na bezkarne wzbicie się.

3
3
6'

Płaskie wstrzelenie Reece'a Jamesa w pobliże bramki Elii Benedettiniego. Dominic Calvert-Lewin miał możliwość wepchnięcia piłki z bliska do siatki, jednak odrobinę pogubił się w gąszczu przeciwników i nie zranił San Marino.

1
5'

Przesadzone podanie na lewe skrzydło zostało wybite przez czujnego defensora z San Marino. Po chwili ponowienie ataku przez reprezentację Anglii, jednak tym razem wmieszał się we wszystko sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego.

3
3
2
3'

Pierwsze rozegranie pozycyjne podopiecznych Garetha Southgate'a. Selekcjoner wspominał na konferencji prasowej o konieczności ruchu oraz kreatywności w przodzie. Podanie z drugiej linii do Raheema Sterlinga zostało przechwycone przez Elię Benedettiniego.

2'

Reprezentacja Anglii wyszła na boisko w niebieskich koszulkach i spodenkach z białymi elementami. Przeciwnik z Półwyspu Apenińskiego w białych koszulkach oraz spodenkach z drobnymi błękitnymi wstawkami.

2
20:17

Hymny narodowe w Londynie.

2
20:17

50 meczów jako zawodnik oraz selekcjoner reprezentacji Anglii.

19:32

Jedenastka przygotowana przez selekcjonera Anglii.

17:58

Sędzia: Kirył Lewnikow (Rosja)

1
17:58

Poprzednie spotkanie drużyn narodowych Anglii i San Marino było we wrześniu 2015 roku. Wynik otworzył uderzeniem z rzutu karnego Wayne Rooney. Jednego gola drużyna z Półwyspu Apenińskiego strzeliła sobie sama, a później do rezultatu 6:0 doprowadzili Ross Barkley, Harry Kane oraz dwoma strzałami Theo Walcott.

1
1
17:58

W dotychczasowych sześciu konfrontacjach z San Marino reprezentacja Anglii odniosła komplet wygranych. Strzeliła w nich 37 goli, a straciła jednego. Wyniki tych meczów to kolejno 6:0, 7:1, 5:0, 8:0, 5:0 oraz 6:0.

2
17:58

Anglicy chcą w równie dobrym samopoczuciu schodzić z boiska.

17:58

San Marino w poprzednim spotkaniu zremisowało bezbramkowo z Gibraltarem. Na początku drugiej połowy spotkania straciło zawodnika z powodu czerwonej kartki dla Davide Simonciniego. Przez cały pojedynek, który stał na niskim poziomie, było wyłącznie jedno uderzenie celne.

1
17:58

Podopieczni Garetha Southgate'a zakończyli rok 2020 w futbolu reprezentacyjnym zwycięstwem 4:0 z Islandią. W pierwszej połowie do bramki zespołu z dalekiej północy przymierzyli Declan Rice oraz Mason Mount, a po przerwie dubletem pomógł Phil Foden.

1
17:58

Przygotowania reprezentantów Anglii do meczu.

17:58

Anglia wygrała 11 z ostatnich 12 meczów na własnym stadionie. Po rywalizacji z San Marino podejmie Polskę i nie zamierza zepsuć sobie bilansu przed pojedynkiem z podopiecznymi Paulo Sousy.

17:58

Reprezentacja Anglii rozpocznie walkę w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze meczem z San Marino. Podopieczni Garetha Southgate'a mają za zadanie przekonująco pokonać dostarczyciela punktów i zainstalować się na pierwszym miejscu w tabeli.