Zakończony
Turcja
90+2'

Gol! Strzelił Cengiz Under. Asystował mu Halil Dervisoglu.

Na zakończenie spotkania wytrwały Cengiz Under zdążył strzelić gola honorowego maksymalnie rozprężonym gospodarzom.

90+1'

Turcja. Schodzi: Okay Yokuslu. Wchodzi: Yusuf Yazici.

90'

Doliczony czas.

1
1
90'

Gol! Strzelił Donyell Malen. Asystował mu Devyne Rensch.

Jeszcze jedna akcja bramkowa przeprowadzona przez zmienników, a Holandia nieustannie poprawia rezultat. 6:0 po uderzeniu wywołanego już wcześniej Donyella Malena z podania Devyne'a Renscha.

1
86'
83'

Kamera pokazała sektor gości. Prawie nikogo tam nie ma, przyjezdni postanowili nie dziękować swoim zawodnikom za upokarzający występ i postanowili przetrawić porażkę poza stadionem w Amsterdamie. Oby grzecznie.

1
1
80'

Gol! Strzelił Guus Til. Asystował mu Teun Koopmeiners.

Cieszy się w duchu selekcjoner reprezentacji Holandii, choć tradycyjnie przygląda się wydarzeniom z marsową miną. To dlatego, że na 10 minut przed końcem podstawowego czasu akcja bramkowa numer pięć została przeprowadzona przez zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych.

1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Virgil van Dijk za ostre przewinienie.

#0
Holandia
77'

Memphis Depay nie miał zamiaru przedwcześnie opuszczać boiska i jeszcze poluje na kolejne trafienia. Najwyraźniej apetyt tego zawodnika jest nie do zaspokojenia. Trudno się dziwić - to może być jeden z niezapomnianych wieczorów w jego karierze reprezentacyjnej. Przed momentem atakował w porozumieniu z Guusem Tilem.

1
1
1
74'

Wprowadzeni z ławki rezerwowych piłkarze chcą się pokazać selekcjonerowi. Taki Donyell Malen już zaprezentował spektakularne przyspieszenie między mającymi dość tego wieczoru przeciwnikami, ale nie zdołał pokonać swoim uderzeniem bramkarza. Może będzie jeszcze okazja do poprawienia się przed ostatnim gwizdkiem Daniela Orsato.

1
1
71'
wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
#0
71'
#0
#0
67'

Zmieniają w swoich jedenastkach selekcjonerzy, ale trudno się temu zasadniczo dziwić. Holandia może eksperymentować, ponieważ jej zwycięstwo jest niezagrożone. Z kolei Turcja nie jest zadowolona z zawodników, którzy powinni być liderami, dlatego muszą oni ponieść konsekwencje rozczarowującego występu.

61'

Holandia. Schodzi: Georginio Wijnaldum. Wchodzi: Guus Til.

#0
#0
61'
#0
#0
60'

Minęła godzina spotkania i jak łatwo się domyślić po czterech ciosach oraz po wykluczeniu jednego z przegrywających gospodarze doskonale bawią się na boisku, natomiast przyjezdni starają się wyłącznie przetrwać.

57'

Żółtą kartkę otrzymał Ozan Kabak za ostre przewinienie.

54'

Gol! Strzelił Memphis Depay. Asystował mu Steven Berghuis.

To jest niekończąca się historia. Memphis Depay nie stracił ochoty do gnębienia reprezentantów Turcji i kontynuuje koncert po powrocie z szatni na boisko. Hat-trick napastnika znanego między innymi z angielskich oraz hiszpańskich boisk. Tym razem wykorzystał dogranie Stevena Berghuisa. Pachnie piłkarskim zdemolowaniem przeciwnika.

#0
Holandia
Asysta:
#0
10
4
48'

Pozmieniał selekcjoner Turcji i otworzyła się możliwość poprawienia skrajnie niekorzystnego rezultatu po powrocie z szatni na boisko. Merih Demiral zameldował się w szesnastce nieco rozkojarzonych Holendrów i nieomal pokonał swoim uderzeniem Justina Bijlowa.

46'

Rozpoczęła się druga połowa spotkania w Amsterdamie. Wszystko wskazuje na to, że przed przerwą posiadacz kompletu punktów został wyłoniony. Pozostało tylko pytanie o rozmiar zwycięstwa Holandii. Z drugiej strony nie wypada nikogo skreślać w nowoczesnym futbolu.

46'
#0
#0
46'

Turcja. Schodzi: Kenan Karaman. Wchodzi: Ozan Kabak.

46'

Turcja. Schodzi: Orkan Kokcu. Wchodzi: Ozan Tufan.

Czy Holandia powiększy prowadzenie po przerwie?
1
1
1
45'

Doliczone dwie minuty.

2
2
1
1
1
44'
DRUGA ŻÓŁTA KARTKA

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Caglar Soyuncu. Pierwsza połowa to kompromitacja reprezentacji Turcji.

41'

Memphis Depay nakręcony kolejnymi udanymi akcjami.

2
2
38'

Gol! Strzelił Memphis Depay.

Koncert Memphisa Depaya. Publiczność powinna nagrodzić napastnika reprezentacji Holandii gromkimi oklaskami po pierwszej połowie spotkania. Rozpoczął pojedynek od asysty, a teraz cieszy się już z drugiego gola. Dobrze wykonana jedenastka po przewinieniu na Stevenie Bergwijnie.

1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Caglar Soyuncu za sprokurowanie rzutu karnego.

2
2
1
1
1
34'

Piłkarze weszli w kwadrans poprzedzający ostatni gwizdek sędziego w pierwszej połowie. Holandia dostała kilka małych ostrzeżeń od przebudzonego przeciwnika, publiczność oczekuje zresztą od gospodarzy kontrolowania sytuacji na boisku i kolejnych interesujących ataków.

1
1
31'

Żółtą kartkę otrzymał Georginio Wijnaldum i jest kolejnym zawodnikiem w notesie sędziego.

#0
Holandia
29'

Żółtą kartkę otrzymał Okay Yokuslu za ostre przewinienie.

26'

Była interwencja bramkarza reprezentacji Holandii, ale w zasadzie na przypomnienie sobie rozgrzewki. Odpowiedziała Turcja na wcześniejsze ataki gospodarzy, ale rozpędza się w takim tempie, że nie zdąży przeprowadzić niebezpiecznego ataku do następnego dnia.

24'

Tak padła druga bramka w meczu.

20'

Reprezentacja Holandii zachwyciła efektownymi akcjami bramkowymi, a jej przeciwnicy kompletnie zdezorientowani i nie potrafią czymkolwiek interesującym odpowiedzieć. W taki sposób Turcja nie tylko przegra, ale może najeść się wstydu.

1
16'

Gol! Strzelił Memphis Depay. Asystował mu Davy Klaassen.

Robią co chcą gospodarze i od pierwszego gwizdka sędziego Daniela Orsato wykonują zdecydowane kroki w kierunku odniesienia zwycięstwa. Holandia prowadzi już 2:0. Memphis Depay dorzucił gola do wcześniejszej asysty. Kolejna piękna wymiana podań i uderzenie.

1
15'

Żółtą kartkę otrzymał Orkan Kokcu za ostre przewinienie.

12'

Turcja w ogóle ledwo zameldowała się w tym meczu. Spanikowała w pierwszej minucie pod naporem pressingu dynamicznych Holendrów, a późniejsze rozegrania przyjezdnych wcale nie wyglądały dużo spokojniej. Przed momentem ponownie gospodarze, ale uderzenie Denzela Dumfriesa zostało zablokowane.

10'

Kibice czekają na kolejne niebezpieczne ataki, a inicjatywa pozostaje po stronie wyraźnie nakręconych prowadzeniem gospodarzy. Poderwał się Steven Bergwijn, ale tym razem poradziła sobie zawodna w ostatnich miesiącach obrona reprezentacji Turcji.

8'

Davy Klaassen zakończył efektowną kombinację z Memphisem Depayem.

1
1
1
1
6'

Pytanie, co zaprezentuje reprezentacja Turcji w odpowiedzi na gola Holandii. Powiedzieć, że przyjezdni dostali na początek spotkania w Amsterdamie zimny prysznic, to nic nie powiedzieć. To kubeł lodu wysypany na głowy lidera grupy. Czasu na reakcję jest jednak nadal sporo.

3'

Davy Klaassen dał prowadzenie gospodarzom! 1:0. W Amsterdamie wszyscy znają do znakomicie.

2
1
1'

Gol! Strzelił Davy Klaassen. Asystował mu Memphis Depay.

Jeżeli ktoś utknął na parkingu albo jeszcze wyposażał się w napoje albo przekąski, to właśnie nie zobaczył gola. Holandia ekspresowo na prowadzeniu. Nie potrzebowała na jego zdobycie nawet minuty. Davy Klaasen z golem podobnie jak w niedawnym spotkaniu z Norwegią. "What a start" - napisali gospodarze na Twitterze.

04:05

Turcja chce pozostać na pierwszym miejscu w tabeli.

04:05

Również Turcja powiększyła dorobek w eliminacjach o cztery punkty. Ma prawo do rozczarowania, ponieważ w meczu u siebie z Czarnogórą zmarnowała dwubramkowe prowadzenie i zremisowała 2:2. Później bez większego problemu zwyciężyła 3:0 z Gibraltarem.

1
04:05

Trening przyjezdnych w Amsterdamie.

04:05

Obrona Holandii przygotowuje się do kolejnego wyzwania.

04:05

Drużyna z Beneluksu zdobyła cztery punkty na wrześniowym zgrupowaniu. Ma jeszcze możliwość powiększenia swojego dorobku po zremisowanym 1:1 meczu z Norwegią i wygranym 4:0 z Czarnogórą. Drugi raz z rzędu będzie dysponować atutem własnego stadionu.

04:05

Przygotowania piłkarzy do walki w Amsterdamie.

03:30

Holandia znajduje się w tabeli grupy eliminacji MŚ 2022 na drugim miejscu. Na zakończenie wrześniowego zgrupowania stanie przed szansą przeskoczenia na miejsce premiowane bezpośrednim awansem do katarskiego mundialu. Podejmie lidera Turcję, który posiada o jeden punkt więcej niż Pomarańczowi.