Manchester City
90+3'

Jeszcze trzecia? Nie, jednak nie! Myli się Fernandinho.

90'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Rodri. Szybka kontra, Belg nie myli się w sytuacji sam na sam i zabił mecz!

7
2
1
1
89'

Manchester City. Schodzi: Ilkay Gundogan. Wchodzi: Rodri.

87'

Everton. Schodzi: Mason Holgate. Wchodzi: Alex Iwobi.

87'

Calvert-Lewin w polu karnym, ale zablokowany, nie potańczył z piłką.

84'

Gol! Strzelił Ilkay Gundogan. Pędzi De Bruyne, potrącony pod polem karnym. Laporte zgarnia bezpańską piłkę i uderza w poprzeczkę. Odbitą piłkę do pustej siatki wbija z łatwością głową Gundogan. City ucieka od dogrywki!

8
3
82'

Foden strzela, prosto w Virginię.

75'

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes.

71'

City zaczyna grać dość nerwowo, Zinczenko teraz puszcza prostopadłą piłkę, ale niedokładną, zgarnia ją bramkarz.

2
1
68'

Bomba Gomesa z dystansu tuż nad bramką! Gdyby nadał piłce innej rotacji, to może by wpadło...

1
66'

Foden bez opieki przed polem karnym, dostaje piłkę i strzela, ale tuż obok bramki! Pięknie zakręcił futbolówkę!

1
2
1
58'

Dwójkowa akcja Fernandinho-Sterling, Anglik niepilnowany strzela i fenomenalnie broni Virginia!

1
2
58'

Rzut wolny, źle wybita piłka, Richarlison z powietrza, ale obok bramki!

2
57'

Żółtą kartkę otrzymał Fernandinho.

1
55'

Trzeba to przyznać - słaba praca środka pola City w tej połowie. Allan sam wygrywa w tej strefie rywalizację.

1
1
1
51'

Fernandinho wypuszcza Sterlinga, ale wyrzuca go pod końcową linię. Anglik jeszcze szuka zagrania pod bramkę, dobrze czyta je Virginia.

2
1
47'

Nerwowe wybicie Evertonu, nie dogadał się Virginia z obrońcami, ale udało się to zrobić.

czas Druga połowa
45'

Minuta doliczona, bierze się do roboty City. Szansy szuka Foden, jest strzał, ale będzie tylko rzut rożny. Ma szczęście Virginia, że asekurują obrońcy.

1
44'

Dośrodkowanie Evertonu, Mina strzela i Zinczenko wybija sprzed linii!

1
1
41'

Manchester City 3/4 czasu gry przy piłce. Tylko co z tego? Sytuacji nie tworzy, daje się wciągać w grę fizyczną.

1
37'

Mało ruchu z przodu bez piłki u City. Goście sami sobie utrudniają rozgrywanie akcji.

1
1
34'

Uwaga, Calvert-Lewin wychodzi sam na sam, zbiera się do strzału, ale Steffen wychodzi, wybija mu piłkę spod nóg prosto we wracającego Laporte. Everton ma jednak rzut rożny.

1
31'

Gundogan na Jesusa i uprzedza go w ostatniej chwili Godfrey! Cenna interwencja. Potem Walker źle zamyka akcję z drugiej strony, Virginia zacznie od bramki.

1
1
29'

Sterling... ale za wysoko. Guardiola nie wiedział, jaką reakcją to opisać...

27'

Kontra City, bezsensowny faul Richarlisona. Obrona była na miejscu, a tak to jest idealna pozycja z rzutu wolnego na strzał.

1
1
25'

Everton na razie stawia opór, City ma z tym problem. Mają gospodarze teraz rzut wolny z bardzo groźnej pozycji.

1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Allan. Ostro wyciął Gundogana.

Everton
20'

Uderzony mocno w twarz Richarlison przez Fernandinho. Celowości tu nie było, walka o piłkę. Przerwa na interwencję lekarzy.

1
19'

Zamieszanie pod bramką City, Richarlison próbuje z obrotu, ale posyła piłkę nad bramką.

1
17'

Mocno Sterling z dystansu, ale łapie to Virginia. Wcześniej też złapał trudną, wysoką piłkę.

12'

Ma spore problemy teraz City, żeby wyjść z własnej połowy. Everton gra jednak dość niedokładnie pod polem karnym gości.

2
9'

Rzut wolny dla Evertonu, dobra pozycja do wrzutki. Skacze Mina, ale fauluje wybijającego piłkę bramkarza.

1
1
5'

Stara się Everton kryć krótko, agresywnie, wypychać, ale nie może wybić z rytmu rywala.

1
1
2'

Na razie oba zespoły grają dość szeroko, częściej przy piłce City.

1
1
czas Start meczu
18:28

Manchester City wciąż ma szanse na cztery trofea na koniec tego sezonu - Liga, Liga Mistrzów, Puchar Anglii i Puchar Ligi.

1
18:28

Sędziować będzie Michael Oliver.

18:28

Dzień dobry, zapraszamy na mecz 1/4 finału Pucharu Anglii Everton - Manchester City!