Liga Mistrzów: Ćwierćfinały, pierwsze mecze
06 kwi 2021 21:00
93'

Ostatnia akcja wicemistrzów Niemiec. Niedokładne podanie i piłka przejęta przez piłkarzy gospodarzy.

12
4
4
8
7
92'

Próbują wyjść ze swojej połowy zawodnicy Borussii Dortmund.

7
4
6
3
2
90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

16
9
13
9
14
90'

Gol! Strzelił Phil Foden. Asystował mu Ilkay Gundogan. Podanie w stronę Gundogana. Niemiec przyjął w polu karnym i wystawił piłkę Philowi Fodenowi. Anglik uderzył z ostrego kąta i dał swojemu zespołowi prowadzenie.

66
44
13
33
74
89'

Piłkarze Manchesteru City rozgrywają piłkę na połowie rywali.

10
8
5
8
87'

Znów dobrze ustawieni defensorzy Borussii Dortmund oddalają zagrożenie.

8
2
1
1
3
87'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Kevina De Bruyne. Piłka wybita przez obrońców gości.

7
2
4
84'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Erling Haaland. Borussia Dortmund wyrównuje! Erling Haaland, który znajdował się przed polem karnym Obywateli podał do Marco Reusa. Kapitan wicemistrzów Niemiec zabrał się z piłką i w sytuacji sam na sam pokonał Edersona.

Borussia Dortmund
128
61
15
17
29
82'

To mogło zaskoczyć zawodników Manchesteru City. Podanie prostopadłe w stronę Erlinga Haalanda, jednak dobrze z bramki wychodzi Ederson.

2
2
3
3
2
81'

Borussia Dortmund. Schodzi: Mateu Jaume Morey Bauza. Wchodzi: Thomas Meunier.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Mateu Jaume Morey Bauza #2
1
80'

Ładnie z futbolówką po lewej stronie zabrał się Phil Foden. Anglik oddał strzał, który przeleciał daleko od bramki.

2
2
2
2
3
79'

Goście próbowali wyjść ze swojej połowy. Po chwili piłka znów przejęta przez Manchester City.

3
3
3
3
76'

Ładna indywidualna akcja Kevina De Bruyne. Belga atakowało dwóch rywali jednak ten utrzymał się przy piłce. Pomocnik Manchesteru City oddał płaski strzał, który przeleciał tuż obok dalszego słupka.

3
4
2
1
1
74'

Gabriel Jesus nie opanował piłki przy linii bocznej boiska. Z autu rozpocznie Borussia Dortmund.

4
1
1
2
2
72'

Próbowali wyjść z kontrą piłkarze Borussii. Podanie w stronę Erlinga Haalanda bardzo niedokładne.

8
4
2
3
4
70'

W końcu przyspieszyli nieco goście. Jednak gdy znaleźli się na połowie rywali, piłka po chwili została przejęta przez Manchester City.

9
6
5
9
5
69'

Wolno rozgrywa piłkę Borussia Dortmund.

4
4
4
4
4
65'

Phil Foden zmarnował kapitalną okazję! Anglik, który znajdował się na jedenastym metrze, dostał podanie od Kevina De Bruyne. Foden strzelił jednak prosto w bramkarza Borussii Dortmund. Nie ma drugiego gola dla Manchesteru City!

11
6
2
4
10
63'

Borussia Dortmund. Schodzi: Ansgar Knauff. Wchodzi: Giovanni Reyna.

Ansgar Knauff #9
4
1
1
1
1
62'

Strzał Marco Reusa prosto w mur.

4
3
2
9
3
61'

Borussia Dortmund będzie miała dobrą okazję na strzelenie gola. Rzut wolny tuż przed polem karnym rywali.

15
4
2
2
3
60'

Podanie w stronę Gabriela Jesusa. Brazylijczyk ładnie zgrał piłkę klatką piersiową. Sędzia liniowy po chwili podniósł chorągiewkę.

4
1
1
1
1
59'

. Schodzi: Bernardo Silva. Wchodzi: Gabriel Jesus.

58'

Wymieniają podania zawodnicy Manchesteru City.

3
3
3
3
3
56'

Nie na długo - piłka przejęta przez Obywateli.

4
4
4
4
4
55'

Wysoki pressing w wykonaniu Manchesteru City. Borussia Dortmund wychodzi jednak z opresji.

5
5
5
5
5
52'

Strzał Phila Fodena zza pola karnego - daleko od bramki.

4
4
2
2
4
51'

Dośrodkowanie Raphaela Guerreiro w pole karne. Piłka wybita przez defensorów Manchesteru City.

2
2
2
5
3
51'

Akcja pozycyjna Borussii Dortmund. Po prawej stronie z piłką znalazł się Ansgar Knauff. Dośrodkowanie młodego Niemca zablokowane przez jednego z defensorów gospodarzy. Rzut rożny dla gości.

3
3
3
3
4
48'

Ależ okazja dla gości! Prostopadłe podanie Mahmouda Dahoud w stronę Erlinga Haalanda. Norweski napastnik przepchał Rubena Diasa i znalazł się w sytuacji sam na sam. Ostatecznie piłkarz wicemistrzów Niemiec przegrał pojedynek z golkiperem Obywateli.

6
1
2
6
3
47'

Joao Cancelo fauluje w środku pola. Rzut wolny dla Borussii Dortmund.

3
2
2
2
5
46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

2
2
3
3
2
45'

Akcja pozycyjna Manchesteru City. Odwrócony tyłem do bramki Bernardo Silva przyjął piłkę i podał do Riyada Mahreza. Algierczyk uderzył z pierwszej, jednak jego strzał został zablokowany.

5
1
1
3
1
44'

Kevin De Bruyne do Bernardo Silvy, który znajdował się na linii pola karnego Borussii Dortmund. Portugalczykowi piłkę spod nóg wybił Mats Hummels.

6
2
2
2
2
42'

Dośrodkowanie Riyada Mahreza w pole karne gości. Dobrze ustawiony Manuel Akanji wybija piłkę.

3
2
3
4
3
40'

Dobrze wychodził na czystą pozycję Phil Foden. Zawodnik Obywateli był jednak na minimalnym spalonym.

2
2
2
2
2
39'

Żółtą kartkę otrzymał Jude Bellingham.

5
1
5
10
38'

Nieodpowiedzialne zachowanie Edersona. Golkiper gospodarzy źle przyjął piłkę przed swoim karnym. Blisko przejęcia jej był Jude Bellingham. Siedemnastoletni Anglik faulował jednak bramkarza Manchesteru City.

2
2
4
36'

Dośrodkowanie Phila Fodena z rzutu wolnego. Piłka spadła pod nogi Rubena Diasa, który uderzył w sam środek bramki Borussii Dortmund. Gdyby piłka znalazła się w siatce, gol i tak nie zostałby uznany. Portugalczyk był na spalonym.

1
1
1
1
1
34'

Znów w ataku pozycyjnym Manchester City. Zespół Pepa Guardioli nie ma jednak pomysłu jak przedrzeć się w pole karne rywali.

4
1
1
3
2
32'

Arbiter po weryfikacji VAR anulował rzut karny dla gospodarzy!

46
10
8
6
16
31'

Jedenastka dla Manchesteru City! Zdaniem sędziego, Emre Can faulował jednego z piłkarzy Obywateli.

47
14
13
13
32
27'

Akcja pozycyjna Manchesteru City. Piłkarze Pepa Guardioli powymieniali kilka podań przed polem karnym rywali. Ilkay Gundogan zdecydował się na strzał. Ten jednak został zablokowany przez jednego z obrońców gości.

3
1
1
1
1
25'

Chciał pociągnąć akcję po prawej stronie Bernardo Silva. Zawodnik Obywateli zatrzymany przez jednego z defensorów wicemistrza Niemiec. Od autu rozpoczną gospodarze.

7
2
1
2
23'

Dobra okazja dla Borussii Dortmund. Raphael Guerreiro podał do Marco Reusa, który wychodził na czystą pozycję. Niemca uprzedził jednak Ederson.

5
1
2
19'

Gol! Strzelił Kevin De Bruyne. Asystował mu Riyad Mahrez.  Fantastyczna kontra Manchesteru City. Niedokładne podanie jednego z zawodników Borussii Dortmund. Kevin De Bruyne przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów. Riyad Mahrez opanował piłkę tuż przed linią końcową. Algierczyk podał do wbiegającego w pole karne De Bruyne'a i Belg z bliskiej odległości pokonuje golkipera rywali.

82
39
14
26
39
17'

Brzydki faul Ilkaya Gundogana, który podciął Jude Bellinghama w środku pola.

5
2
1
2
5
15'

Próbowali wyjść z kontrą zawodnicy Borussii Dortmund. Erling Haaland nie przyjął jednak piłki i ta została przejęta przez Manchester City.

5
2
1
3
1
12'

Kolejne dośrodkowanie Belga. Tym razem do piłki najwyżej wyskoczył Phil Foden. Anglik faulował i od rzutu wolnego rozpoczną piłkarze wicemistrza Niemiec.

6
3
1
2
1
11'

Mocne dośrodkowanie Kevina De Bruyne. Futbolówka wybita przez zawodników gości. Kolejny rzut rożny.

2
4
1
3
10'

Rozgrywali piłkę po prawej stronie zawodnicy Pepa Guardioli. Piłka wybita za linię końcową i mamy rzut rożny dla Obywateli.

1
2
7'

Pierwszy celny strzał w dzisiejszym meczu. Ciekawa akcja w wykonaniu gości. Marco Reus przebiegł z piłką kilkanaście metrów. Po chwili podał do Erlinga Haalanda, który znajdował się na linii pola karnego. Norweg zauważył podłączającego się Jude Bellinghama. Mocne uderzenie młodego Anglika wybronił Ederson.

5
6'

Atak pozycyjny Borussii Dortmund. Złe podanie Marco Reusa i futbolówka przejęta przez gospodarzy.

2
1
1
5'

Podanie po linii w stronę Erlinga Haalanda. Norweski napastnik nie opanował futbolówki. Od rzutu z autu rozpoczną Obywatele.

4
2
3'

Od początku spotkania częściej przy piłce Manchester City. Z kontrą wyszli zawodnicy Borussii Dortmund - bez rezultatów i od bramki rozpocznie Ederson.

5
3
2
2
1
20:55

Gospodarze na niebiesko, goście na żółto.

2
1
20:55

Starcie na Etihad Stadium poprowadzi sędzia Ovidiu Hategan (Rumunia).

2
1
2
20:55

Przed nami ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów. Manchester City podejmie Borussię Dortmund. Przed niemieckim zespołem bardzo trudne zadanie. Obywatele w tym roku przegrali tylko jeden mecz na swoim stadionie - w marcu przeciwko Manchesterowi United (0:2).