Fortuna Puchar Polski: Finał
02 maj 2021 16:00
90+5'

Rozpaczliwe ataki zespołu Arki, ale Raków wybija piłkę. Coraz mniej czasu do końca meczu.

47
22
2
5
11
90+3'

Daleki wykop Krzepisza, ale Rosołek faulował Niewulisa. Teraz nie spieszy się częstochowianom.

33
8
3
4
5
90+2'

Ivi Lopez fenomenalnie utrzymuje się przy piłce w narożniku boiska. Sekundy upływają. Arka w tarapatach.

32
15
4
7
9
90'

Paweł Gil doliczył minimum pięć minut do drugiej połowy.

19
8
5
5
13
90'

Arak faulowany na połowie Arki. Mądre zachowanie napastnika Rakowa.

16
6
2
1
3
89'

Gol! Strzelił David Tijanić. Asystował mu Daniel Szelągowski.

Co za kontratak Rakowa! Ivi Lopez przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, wreszcie zagrał fałszem do niepilnowanego Szelągowskiego, a ten odegrał jeszcze do Tijanicia, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce! Raków na prowadzeniu! Ależ to się nam zmienia!

131
65
10
17
27
87'

Rozpaczliwie wybijają piłkę gdynianie. Byle dalej od własnej bramki.

14
11
7
4
3
86'

Dominacja Rakowa nie podlega dyskusji. Arka broni się całym zespołem na własnej połowie.

20
7
5
5
7
85'

Zbyt niskie dośrodkowanie Schwarza. Gdynianie na moment oddalają zagrożenie.

5
5
6
3
3
84'

Kun w polu karnym... upadł po kontakcie z rywalem, ale szybko się podniósł, poszukał dośrodkowania, jednak dobrze spisała się obrona Arki.

4
3
4
3
3
83'

Raków wyraźnie uwierzył, że jest w stanie zdobyć trofeum w podstawowym czasie gry. Częstochowianie robią wszystko, by uniknąć dogrywki.

13
2
1
3
5
81'

Gol! Strzelił Ivi Lopez.

Mamy wyrównanie! Obrońcy Arki nie potrafili wybić piłki po dośrodkowaniu z prawej strony, dopadł do niej Ivi Lopez i nie dał szans na skuteczną interwencję Krzepiszowi!

Raków Częstochowa
94
49
12
18
28
80'
80'
80'
80'

Arak fauluje Krzepisza po dośrodkowaniu Ivi Lopeza.

2
3
78'

Żółtą kartkę otrzymał Marcus Vinicius da Silva. Za faul taktyczny.

77'

Jakiegoś urazu doznał Żebrowski. Schodzi w asyście dwóch członków sztabu medycznego Arki.

2
2
4
2
75'

Arsenić popełnił błąd techniczny, za daleko odskoczyła mu piłka, a po chwili obrońca Rakowa jeszcze faulował swojego rywala. Coraz mniej czasu ma Raków, by odwrócić losy tej rywalizacji.

2
2
7
4
73'

Było groźnie! Po wrzutce Siemaszki z prawej strony strzelał Żebrowski, Holec odbił piłkę prosto pod nogi Rosołka, ale i on nie zdołał podwyższyć wyniku.

3
2
2
7
72'

Za mocne podanie do Tudora i ponownie Arka może ukraść cenne sekundy. Nie spieszy się żółto-niebieskim.

7
2
2
2
4
70'

Nieudane dośrodkowanie i bardzo pewnie łapie piłkę Krzepisz.

5
3
2
2
6
70'

Korner dla Rakowa.

8
2
1
2
3
69'

Kapitalne prostopadłe podanie Ivi Lopeza do Tudora, ten od razu zagrywał wzdłuż pola karnego, ale spóźniony był Arak i nie trafił w piłkę!

1
1
4
2
66'

Dośrodkowanie Piątkowskiego, ale Kun faulował Krzepisza.

5
2
2
7
65'

Arka łapie oddech. Rosołek sam wypracował sobie sytuację strzelecką, ale nie popełnił błędu Holec.

7
2
2
63'

Strzał Arsenicia ofiarnie blokują piłkarze Arki, a po chwili nad poprzeczką uderzał Lederman. Oblężenie gdyńskiej bramki.

6
4
4
1
62'

Spore zamieszanie w polu karnym Arki, ale żaden z piłkarzy Rakowa nie zdołał oddać strzału. Przycisnęli piłkarze z Częstochowy.

3
2
3
3
62'

Strzał Ivi Lopeza z dystansu, rykoszet i będzie korner dla Rakowa.

2
2
4
1
4
61'

Deja wrzucał z rzutu wolnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Memić, jednak uderzył wyraźnie nad poprzeczką.

3
2
2
2
1
60'

Cebula potrzebuje pomocy masażystów.

1
1
4
59'

Cebula próbował uderzenia przewrotką, ale nabawił się przy tym urazu.

1
3
2
5
59'

Arka Gdynia. Schodzi: Luis Valcarce. Wchodzi: Kacper Skóra.

1
59'
57'

Gol! Strzelił Mateusz Żebrowski. Asystował mu Fabian Hiszpański.

Co tu się wydarzyło?! Żebrowski dośrodkowywał w kierunku Rosołka, ale wyszło z tego idealne uderzenie w samo okienko! Arka na prowadzeniu w finale!

100
46
17
18
47
56'

Świetna akcja Tudora. Ależ zabawił się z obrońcami Arki w polu karnym. Wycofanie piłki do Kuna, ale ten źle przyjął sobie piłkę i oddał lekki strzał, z którym bez problemu poradził sobie Krzepisz.

3
1
5
3
9
55'

Szansa na kontratak dla Rakowa, ale Tudor za daleko wypuścił sobie piłkę i momentalnie wykorzystał to Valcarce.

2
3
1
6
53'

Ależ okazję miał Niewulis! Dość nieoczekiwanie to on urwał się Kasperkiewiczowi i wyszedł na czystą pozycję, ale źle trafił w piłkę, w efekcie czego oddał bardzo niecelny strzał.

2
3
5
2
53'

Kolejne dośrodkowanie Tudora, ale Gutkovskis nie wygrał pojedynku w powietrzu z Memiciem.

4
2
6
51'

Obraz gry się nie zmienił w porównaniu do pierwszej połowy. Raków długo utrzymuje się przy piłce, ale rozgrywa akcje dość wolno. Nie ma elementu zaskoczenia. Arka jest dobrze ustawiona i - jak na razie - nie popełnia błędów w tyłach.

5
1
1
49'

Ucierpiał Rosołek i konieczna jest krótka przerwa w grze.

4
1
1
48'

Sędziowie na wozie VAR nie dopatrzyli się przewinienia. Gramy dalej.

4
3
3
2
13
47'

Mamy kontrowersję! Strzał Ivi Lopeza blokuje jeden z zawodników Arki, ale częstochowianie domagają się rzutu karnego! Ich zdaniem Marcjanik zagrywał ręką.