Gra została wznowiona. Napastnik gospodarzy pozostał na boisku.

Kolejny uraz w zespole gospodarzy. Abel Ruiz nie podnosi się z murawy.

88'

Kolejna próba Litwinów, dośrodkowanie Benety z prawego skrzydła, ale żaden z partnerów nie zdołał zamknąć tej akcji.

1
87'

Hiszpanie kończą mecz w dziesięciu, ponieważ Bryan Gil doznał jakiegoś urazu. Prawdopodobnie chodzi o mięsień dwugłowy uda.

86'

Niewiele emocji w ostatnich minutach. Hiszpanie są już chyba zadowoleni z wysokiego prowadzenia i specjalnie nie forsują tempa.

85'

Vaitkunas pokusił się o uderzenie zza pola karnego, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

82'

Przedzierał się środkiem boiska Abel Ruiz, ale upadł przy próbie minięcia rywala na osiemnastym metrze. Sygnalizował jeszcze sędziemu, że był faulowany, ale ten nie użył gwizdka.

81'

Piłka w rękach rezerwowego bramkarza Martineza. Źle rozegrali ten korner goście.

80'

Będzie rzut rożny dla Litwy.

79'

Kolejne próby Hiszpanów. Młodzi zawodnicy wyraźnie chcą się pokazać przed selekcjonerem. Nie ma momentów przestoju, non stop oglądamy wysoki pressing i próby strzelania kolejnych goli.

76'

Kolejna szansa przed Puado, ale uderzył wyraźnie obok bramki zza pola karnego.

75'
ZMIANA

Litwa. Schodzi: Arvydas Novikovas. Wchodzi: Edgaras Dubickas.

wchodzi Wchodzi
Edgaras Dubickas #18
schodzi Schodzi
74'
ZMIANA

Hiszpania. Schodzi: Gonzalo Villar. Wchodzi: Fran Beltran.

Fran Beltran #8
Gonzalo Villar #10
1
73'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Javi Puado. Asystował mu Bryan Gil.

Piękna asysta Bryana Gila w pole karne. Javi Puado opanował piłkę, z łatwością ograł dwóch zawodników gości i ze stoickim spokojem strzelił czwartego gola dla Hiszpanii w tym meczu.

1
71'
ZMIANA

Litwa. Schodzi: Domantas Simkus. Wchodzi: Justas Lasickas.

Domantas Simkus #20
71'
ZMIANA

Litwa. Schodzi: Paulius Golubickas. Wchodzi: Tautvydas Eliosius.

Tautvydas Eliosius #6
Paulius Golubickas #10
70'

Akcja gospodarzy, ale dośrodkowanie Bryana Gila z lewej strony nie dotarło do żadnego z partnerów.

68'
ZMIANA

Hiszpania. Schodzi: Alvaro Fernandez. Wchodzi: Josep Martinez.

Josep Martinez #13
67'

Sędzia zarządził tzw. cooling break. Zawodnicy mają okazję, by się napić. W Hiszpanii jest dziś bardzo gorąco.

66'

Słabszy okres spotkania. Mało konkretów w jednym lub drugim polu karnym. Hiszpanie jakby spuścili z tonu.

63'

Atak pozycyjny Hiszpanów, choć niewiele z niego wynika. Litwini natomiast próbują wychodzić z kontratakami, ale atakują zbyt małą liczbą piłkarzy, by móc zaskoczyć defensywę swojego przeciwnika.

1
1
1
1
1
62'
ZMIANA

Litwa. Schodzi: Saulius Mikoliunas. Wchodzi: Vytas Gaspuitis.

Vytas Gaspuitis #3
Saulius Mikoliunas #13
61'
ZMIANA

Litwa. Schodzi: Ovidijus Verbickas. Wchodzi: Martynas Dapkus.

Martynas Dapkus #2
57'

Litwini są dziś tłem dla młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii.

56'

Hiszpanie spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

1
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Juan Miranda.

Piękny strzał Juana Mirandy z rzutu wolnego! Hiszpania prowadzi 3:0! Piłka odbiła się od słupka, a dopiero później wpadła do siatki.

53'
ZMIANA

Hiszpania. Schodzi: Martin Zubimendi. Wchodzi: Javi Puado.

Martin Zubimendi #6
53'
ZMIANA

Hiszpania. Schodzi: Manu Garcia. Wchodzi: Antonio Blanco.

Antonio Blanco #16
52'

Verbickas uderzył swojego rywala łokciem w twarz.

1
52'

Lekarze muszą zatamować krwotok z nosa pomocnika gospodarzy.

1
51'

Ucierpiał w tej sytuacji Manu Garcia, który potrzebował pomocy medycznej.

50'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Ovidijus Verbickas.

49'

A teraz Hiszpanie jakby pozwalali rozgrywać piłkę Litwinom. Ale głównie na ich połowie. Agresywniejszy doskok następuje dopiero, gdy ci przekroczą linię środkową.

48'

Przewaga Hiszpanów w posiadaniu piłki, mnóstwo krótkich podań przed polem karnym Litwinów, którzy bronią się bardzo głęboko.

46'
ZMIANA

Hiszpania. Schodzi: Oscar Gil. Wchodzi: Alejandro Pozo.

Alejandro Pozo #15
Oscar Gil #22
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania.

19:48

Przerwa powoli dobiega końca. Piłkarze wracają na boisko.

45+2'

Żółtą kartkę otrzymał Fiodor Cernych.

45'

Minimum dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

43'

Płaski strzał Simkusa z dalszej odległości... zabrakło jednak bardzo wiele.

1
1
41'

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Przewaga Hiszpanów nie podlega dyskusji.

39'

Svedkauskas ratuje Litwę przed stratą trzeciego gola. Płaskie zagranie Zubimendiego wzdłuż pola karnego, a świetnej sytuacji nie wykorzystał Mingueza.

2
2
38'

Świetny rajd Bryana Gila, dośrodkowanie w "szesnastkę", ale po interwencji obrońcy będzie tylko rzut rożny.

3
2
1
1
1
37'

Kolejny raz sporo miejsca z prawej strony miał Brahim Diaz. Wrzutka na bliższy słupek, ale Ruiz nieczysto trafił w piłkę i ta po chwili znalazła się w rękach bramkarza gości.

1
1
35'

Dośrodkowanie Novikovasa, po którym wyraźnie obok bramki główkował Girdvainis.

2
2
1
1
1
34'

Tymczasem jedna z nielicznych akcji gości kończy się interwencją Oscara Gila i będzie rzut rożny.

1
1
32'

Dobry pressing Hiszpanów. Litwini mają problemy z wymianą kilku podań nawet na własnej połowie.

1
1
2
1
30'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Abel Ruiz!

Ależ źle wykonał to napastnik gospodarzy. Strzelił lekko, po ziemi, jakby zlekceważył tę sytuację. Svedkauskas bez trudu obronił to uderzenie.

Abel Ruiz #9
Hiszpania
2
2
29'

Rzut karny dla Hiszpanii! Bryan Gil faulowany przez Benetę.

2
3
2
1
28'

Brahim Diaz przed kolejną szansę, ale ofiarnie rzucił mu się pod nogi Simkus i zdołał zablokować to uderzenie.

1
1
27'

Ciekawie próbowali to rozegrać gospodarze, podanie przed pole karne, jednak skiksował jeden z Hiszpanów i podał piłkę bramkarzowi Litwy.

1
1
1
27'

Kolejny rzut rożny dla Hiszpanii.

1
1
25'

Przerwa, by zawodnicy mogli się napić.

1
1
1
24'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Brahim Diaz. Asystował mu Gonzalo Villar.

Fantastyczne prostopadłe podanie Villara do Brahima Diaza, który wykorzystał bierność Litwinów we własnym polu karnym i mocnym strzałem przy dalszym słupku podwyższył prowadzenie gospodarzy.

2
22'

Obraz gry się nie zmienia. Gospodarze w dalszym ciągu zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce. Grają powoli, cierpliwie.

1
1
21'

Szybka akcja Hiszpanów, Manu Garcia miał sporo miejsca przed polem karnym, pokusił się o uderzenie, ale nie trafił w bramkę.

1
1
19'

Simkus wrzucał piłkę z lewej strony boiska, ale Fernandez wyszedł na przedpole i nie popełnił błędu.

1
1
17'

Abel Ruiz strzelał głową po dośrodkowaniu z prawej strony, ale zrobił to za lekko, by zaskoczyć bramkarza gości. Ten pewnie złapał piłkę.

1
1
16'

Próbowali wyjść z kontratakiem przyjezdni, ale Verbickas nie doszedł do podania na wolne pole. Niewiele dzieje się na połowie Hiszpanów.

1
1
14'

Źle to rozegrali Hiszpanie i praktycznie za darmo oddali piłkę rywalom.

1
2
13'

Zderzenie Brahima Diaza i Simkusa ok. trzydzieści metrów od bramki Litwinów. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

1
1
12'

Zdecydowana przewaga gospodarzy w statystyce posiadania piłki. Sporo gry na jeden kontakt. Wystarczą dwa szybkie podania i defensywa Litwy totalnie się gubi.

1
1
10'

Krótko rozegrany ten stały fragment gry, piłka trafiła do ustawionego przed polem karnem Cucurelli, ale ten źle przymierzył i kopnął wysoko nad poprzeczką.

2
2
1
1
1
9'

Cucurella wywalczył rzut rożny.

1
1
8'

Prostopadłe podanie w kierunku Bryana Gila, ale ten nie upilnował linii spalonego. Hiszpanie wciąż w natarciu.

1
2
1
2
6'

Absolutnie nie widać, że w składzie Hiszpanów jest aż dziesięciu debiutantów. Zagranie na dalszy słupek do Cucurelli, ale ten nie opanował piłki.

2
1
5'

Hiszpanie mają ogromną przewagę w pierwszych minutach. Litwini mają problemy, by wydostać się z własnej połowy.

2
1
3'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Hugo Guillamon Sanmartin.

I mamy otwarcie wyniku. Litwini pogubili się we własnym polu karnym po rzucie rożnym, Hugo Guillamon dopadł do bezpańskiej piłki na piętnastym metrze i precyzyjnym strzałem umieścił ją w bramce.

3'

I kolejna szansa dla Hiszpanów. Płaskie dośrodkowanie z lewej strony, doszedł do sytuacji strzeleckiej w polu karnym Bryan Gil, lecz uderzył obok bramki.

1
2
1'

Pierwsza akcja gospodarzy, jednak niecelnie z ok. dwudziestu metrów strzelał Abel Ruiz.

1
1
19:48

Zawodnicy są już na murawie. Czas na hymny obu państw.

1
1
19:48

W składzie Litwy byli zawodnicy klubów PKO Ekstraklasy, m.in. Donatas Kazlauskas (ex Lechia Gdańsk), Arvydas Novikovas (ex Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa), a także obecny piłkarz Jagiellonii - Fedor Cernych.