Kontratak Zagłębia, ale w dogodnej sytuacji Szysz strzelił obok słupka.

1
2
89'
88'

Zagłębie przy piłce, ale goście atakują bez wyrazu. Raczej są już pogodzeni z wynikiem.

10
7
1
1
86'

Szansa dla Zagłębia. Daniel strzelił jednak niecelnie z szesnastu metrów, a wcześniej ładnym dośrodkowaniem popisał się Szysz.

3
5
1
1
85'
84'

Kibicom Wisły mało. Chcą kolejnych bramek.

17
11
1
1
83'
81'

Gol! Strzelił Mateusz Młyński. Asystował mu Michal Skvarka.

Kolejne podanie za linię obrony Zagłębia, Skvarka kapitalnie wypatrzył Młyńskiego, a ten zabawił się z defensywą gości i ze spokojem posłał piłkę do siatki!

59
35
3
6
2
81'

Tym razem płaski strzał z dystansu oddał Bartolewski, ale Lis nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.

3
1
1
80'

Wisła jest momentami niechlujna przy kontratakach. Przed momentem zaprzepaściła kolejną dobrą okazję, by dobić przeciwnika.

2
1
4
6
78'

Nieudany strzał Chodyny zza pola karnego. Lis nie musiał interweniować.

3
5
1
1
78'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Młyński. Za faul na Bartolewskim w środku pola.

1
5
2
76'

Niesamowite, powinno być 3:0! Urwał się prawą stroną Kliment, miał sporo miejsca w polu karnym, ale nie pokusił się o strzał, tylko wycofał piłkę do Skvarki. Ten jednak trafił w dobrze ustawionego Hładuna!

3
1
2
15
7
75'

Wiślacy szukają jednak swoich okazji w kontratakach. Savić przebiegł kilkadziesiąt metrów, miał sporo opcji, ale wybrał najgorzej, jak tylko się dało, wdał się w drybling i stracił piłkę.

1
2
3
74'

Wisła wyraźnie spuściła z tonu w ostatnich minutach, ale z drugiej strony gospodarze mają już korzystny wynik i nie muszą na siłę szukać kolejnych trafień.

3
73'

Piękna akcja Savicia lewą stroną. Niewiele brakowało, a Wisła strzeliłaby gola na 3:0, ale obrońcy Zagłębia zdołali zablokować strzał rezerwowego zawodnika Wisły.

3
2
5
4
70'

Coraz więcej z gry mają goście. Do końca meczu dwadzieścia minut, więc podopieczni Dariusza Żurawia muszą się spieszyć, jeśli myślą o wywiezieniu z Krakowa choćby jednego punktu.

1
1
1
3
7
69'

Rzut rożny dla Zagłębia, zamieszanie w polu karnym, ale wybijają piłkę gospodarze.

6
4
3
68'

A tymczasem blisko gola dla gości! Starzyński oddał piękny strzał z rzutu wolnego, ale Lis nie dał się zaskoczyć.

7
5
68'
66'

Żółtą kartkę otrzymał Georgij Żukow. Sędzia wrócił jeszcze do faulu, który miał miejsce chwilę wcześniej.

Wisła Kraków
3
3
5
66'

To mogła być zabójcza kontra Zagłębia, Szysz wychodził na czystą pozycję, ale Poręba nie podniósł głowy i nie zauważył doskonale ustawionego partnera.

3
3
64'

Poręba oddał lekki strzał zza pola karnego, z którym bez żadnych problemów poradził sobie Lis.

4
4
62'
61'

Długo rozgrywali akcję gospodarze, wreszcie piłkę otrzymał z lewej strony Hanousek, poszukał dośrodkowania na dalszy słupek, ale Yeboah nie zdołał wygrać pojedynku w powietrzu.

4
1
59'

Yeboah z kolejnym świetnym dryblingiem, dośrodkowanie w pole karne, lecz tym razem wybroniło się Zagłębie.

3
2
1
58'

Nieudane dośrodkowanie Bartolewskiego. Lis ze spokojem pozwolił, by piłka wyleciała poza boisko.

4
4
56'

Gra została wznowiona, a Ghańczyk wrócił na murawę.

5
4
1
1
2
55'

Yeboah ucierpiał w jednym ze starć i potrzebuje pomocy medycznej.

1
4
6
54'

Akcja Wisły. Urwał się z prawej strony Savić, wycofał piłkę do Skvarki, ale ten był zablokowany. Jeszcze próbował dobitki Yeboah, jednak rozległ się gwizdek sędziego. Po dziesięciu sekundach uznano, że jednak na spalonym był Savić.

1
3
2
53'

Bartolewski podawał zbyt mocno na lewą stronę do Ratajczyka i ten nie opanował piłki w boisku.

3
2
1
53'

Pierwszy w dzisiejszym meczu okres przestoju. Zagłębie szuka swoich szans, ale nie jest w stanie przebić się przez szczelną defensywę Wisły.

4
2
1
50'

Goście na moment oddalają zagrożenie od własnego pola karnego.

1
1
3
1
49'

Kolejny raz dał o sobie znać Yeboah. Złamał akcję do środka, huknął zza zasłony i zabrakło niewiele, a Wisła cieszyłaby się z trzeciego gola. Będzie jeszcze korner.

5
2
48'

Dobre piąstkowanie Lisa, który dodatkowo był faulowany.

6
1
47'

Włączył się do akcji Chodyna, zagrał w kierunku dalszego słupka, ale nie popełnił błędu Gruszkowski i wybił piłkę na rzut rożny.

2
1
1
46'

17:06

A co do Starzyńskiego, to do tej pory był niemal perfekcyjny z jedenastu metrów:

1
2
45+5'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok. Ostry faul w środkowej strefie boiska.

2
3
45+4'

Wygląda na to, że z Solerem wszystko będzie w porządku. Wstał, ale musi opuścić boisko.

3
2
1
45+2'

Gra przerwana. Sadlok już wstał, ale Soler jest opatrywany przez lekarzy.

1
1
4
45+2'

Ponownie centrował Yeboah, skakał do piłki Sadlok, ale zderzył się w powietrzu z Solerem. Ależ to niebezpiecznie wyglądało.

1
4
5
1
45+1'

Korner dla Wisły.

4
1
45'

Pierwsza część spotkania potrwa o minimum dwie minuty dłużej.

4
1
1
45'

Gospodarze nie forsują tempa w końcówce pierwszej połowy. Spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska.

2
1
3
1
43'

Wisła gra w piłkę, a Zagłębie musi za nią biegać.

19
9
1
3
4
42'

Zagłębie nerwowo wybija piłkę, byle dalej od własnego pola karnego. Wisła konstruuje kolejne ataki.

10
10
1
3
40'

Wisła w posiadaniu piłki. Gospodarze sprawiają wrażenie drużyny, która kontroluje wydarzenia na boisku.

12
8
1
39'

Soler wysoko podniósł nogę i trafił w rozpędzonego Klimenta. Ma już żółtą kartkę obrońca Zagłębia, więc musi uważać.

5
7
1
1
38'

Starzyński centrował z rzutu wolnego i poprzeczka ratuje Wisłę po strzale Simicia!

10
2
8
3
2
37'

Wyborne podanie Ratajczyka w pole karne, w idealnej sytuacji znalazł się Bartolewski, ale świetną interwencją popisał się Lis! To była stuprocentowa okazja gości.

4
2
1
37'

Żółtą kartkę otrzymał Aschraf El Mahdioui. Brzydki faul na Szyszu.

5
2
36'

Ależ zaimponował teraz panowaniem piłki Yeboah. Nie było jednak miejsca, by oddać strzał i skrzydłowy Wisły został zablokowany.

2
1
35'

Łakomy strzelał zza pola karnego, ale trafił w stojącego w polu karnym Frydrycha.

4
1
2
34'

Yeboah świetnym podaniem uruchomił Starzyńskiego, ten był rozpędzony, ale nie zdołał wbiec przed dobrze ustawionego Simicia.

2
4
1
Czy Zagłębie podniesie się po dwóch mocnych ciosach Wisły?
2
32'

Starzyński zbyt mocno podawał w kierunku Hanouska i ten nie zdołał dobiec do piłki przed obrońcą Zagłębia. Grę wznowi Hładun.

1
2
2
31'

Kolejna akcja Wisły! Bardzo dobre dośrodkowanie Hanouska z lewej strony, lecz Yeboah miał problemy z opanowaniem piłki w polu karnym. W dodatku okazało się, że był na spalonym.

1
6
2
29'

Gol! Strzelił Jan Kliment. Asystował mu Michal Skvarka.

Ależ dwa ciosy ze strony gospodarzy! Yeboah zatańczył z prawej strony, wycofał piłkę do Skvarki, który... oddawał strzał, ale niezbyt czysto trafił w futbolówkę, jednak przerodziło się to w świetną asystę do Klimenta. Ten nie miał problemów z podwyższeniem prowadzenia z kilku metrów.

52
34
1
3
10
29'

Wisła miała rzut wolny, ale Skvarka nie popisał się przy dośrodkowaniu. Wybili piłkę goście.

2
4
28'

Żółtą kartkę otrzymał Ian Soler.

KGHM Zagłębie Lubin
6
2
1
27'

Kliment faulowany przez Solera, choć sędzia bardzo długo zwlekał z użyciem gwizdka.

1
1
1
2
27'

Zanosiło się na kolejną ciekawą akcję Wisły, jednak tym razem Yeboah nie zrozumiał się z Gruszkowskim. Gospodarze właściwie za darmo oddali piłkę rywalom.

2
2
25'

Gol! Strzelił Yaw Yeboah.

Bardzo pewnie wykonany rzut karny! Yeboah strzelił w lewo, Hładun wylądował w przeciwnym rogu. Wisła na prowadzeniu.

60
43
4
7
10
25'

4
24'

Sędzia Lasyk idzie do monitora.

7
6
6
2
7
23'

VAR analizuje sytuację.

5
2
2
6
22'

Wiślacy reklamują sędziemu zagranie ręką Baszkirowa we własnym polu karnym. Czekamy na decyzję.

7
5
1
4
20'

Kompletnie zaskoczona defensywa Zagłębia po szybko wykonanym aucie przez Wisłę. Yeboah miał mnóstwo miejsca z prawej strony, wbiegł w pole karne, jednak oddał bardzo niecelny strzał w kierunku dalszego słupka.

1
1
5
3
19'

Źle to rozegrali gospodarze. Simić pozwolił, by piłka opuściła boisko. Aut dla Zagłębia.

1
1
1
2
4
18'

Kolejny rzut rożny dla Wisły.

5
2
1
1
1
18'

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, jednak ostatecznie piłka trafiła w ręce Hładuna.

1
1
1
3
4
17'

Korner dla Wisły. Wywalczył go Yeboah.

3
2
1
1
2
16'

Raz jeszcze w roli głównej Szysz. Tym razem spróbował strzału zza pola karnego... pomylił się o dobry metr.

2
1
1
15'

Kontratak Zagłębia, lecz Szysz zbyt długo zwlekał z podaniem i zdołał wygarnąć mu piłkę obrońca.

1
14'

Bartolewski szukał prostopadłym podaniem Podlińskiego, ale nie popełnił błędu Frydrych i nie pozwolił, by piłka trafiła do rywala.

1
12'

Lis pod presją przeciwnika wybija piłkę w aut. Wyżej podeszli piłkarze Zagłębia i przynosi to efekty.

2
2
11'

Starzyński zagrał z narożnika, efektownie złożył się do strzału przewrotką Szysz, jednak źle trafił w piłkę i ta poleciała wysoko nad poprzeczką.

3
1
1
1
1
11'

Akcja Ratajczyka lewą stroną, ale dośrodkowanie było zablokowane i Zagłębia ma korner.

2
1
10'

Świetny pressing Gruszkowskiego na połowie Zagłębia. Dośrodkowanie na piąty metr, ale Kliment nie trafił w piłkę!

1
1
3
3
9'

Piłka spadła przed pole karne, strzelał natychmiast Żukow, jednak nieczysto trafił w piłkę. Wybronili się goście.

1
1
1
5
8'

Yeboah zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale trafił dokładnie tam, gdzie ustawiony był Hładun. Bramkarz Zagłębia odbił piłkę na rzut rożny.

1
3
2
7'

Yeboah faulowany tuż przed polem karnym gości. Wisła będzie mieć rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

10
5
6'
NIESTRZELONY KARNY

Nie ma gola! Filip Starzyński!

Etatowy wykonawca rzutów karnych w zespole Zagłębia strzela w słupek!

29
19
4
6
6
5'

Gruszkowski nadepnął w tej sytuacji Ratajczyka.

3
3
6
5'

Ratajczyk upadł w polu karnym Wisły i sędzia wskazał na jedenasty metr!

1
4
1
11
4'

Indywidualna akcja Żukowa środkiem pola, ale wszystko zwieńczył bardzo nieudany strzał z ponad dwudziestu metrów.

2
3
1
3'

Simić wybija piłkę poza boisko.

2
3
2
3'

Tymczasem będzie rzut rożny dla Wisły po akcji Hanouska.

3
1
2'

Kibice Wisły odpalili race.

2
1
1'

Wisła gra dziś w tradycyjnych czerwono-białych strojach. Goście na czarno.