8
3
89'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Joel Pereira. Poleciał do piłki jak karateka, korki wylądowały na twarzy Baidoo. W ogóle lechita nie kontrolował sytuacji.

Lech Poznań
6
2
20
14
17
85'
2
3
3
4
2
85'
82'

Lech ma totalnie sytuację pod kontrolą. Trzy punkty raczej pojadą do Wielkopolski.

12
5
4
4
2
80'
1
3
7
1
1
80'
76'
73'

Amaral przepchnął Wiśniewskiego, wystawia Kamińskiemu, ale świetnie Sandomierski broni strzał!

4
4
3
3
9
71'

Górnik bez pomysłu, Podolski truchta, stosuje pressing a'la Maciej Iwański.

12
15
7
3
5
69'

Gol! Strzelił Michał Skóraś. Asystował mu Jakub Kamiński. Płaska centra, Kamiński cofa, Skóraś technicznie strzela, rykoszet, Sandomierski przelobowany. Poznańska lokomotywa odjeżdża!

84
37
11
18
13
67'

Ładna akcja Skórasia, jest strzał i na posterunku Sandomierski!

9
8
9
6
12
66'

Górnik Zabrze. Schodzi: Erik Janza. Wchodzi: Ishmael Baidoo. Pamiętajcie - BaIdoo, nie Badoo, dlatego w Lechu nie ma Tindera na ławce.

4
10
4
5
5
63'

Podolski kombinacyjnie z Jimenezem. Zagapił się Douglas, Jimenez przewrotką i wybija to bramkarz! Ale Douglas sam dał szansę na stworzenie takiej okazji!

6
5
4
6
58'

Górnik zaczyna nastawiać się na kontry, ale Lech nie daje mu na to miejsca. Podolski mało widoczny.

8
3
9
2
2
54'

Wysoki pressing Lecha, mocno utrudnia Górnikowi granie do przodu.

12
7
3
3
6
52'

Podolski buduje akcję, centruje, ale Jimenez mija się z piłką w powietrzu...

5
11
7
5
8
49'

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Joao Amaral. Ależ ładna akcja Lecha, rozmontowana obrona Górnika, nieobstawiony Ishak pewnie strzelił pod rękę Sandomierskiemu. Poznaniacy prowadzą!

64
29
4
8
19
47'

Szybka piłka na Ishaka, ale mija się z nią przed bramką!

2
3
4
2
3
47'

czas Druga połowa
46'

Górnik Zabrze. Schodzi: Alasana Manneh. Wchodzi: Lukas Podolski. JEST I ON!

45
14
4
2
7
45'

Dwie minuty doliczone. Powstrzymana teraz kontra Górnika.

2
2
2
2
3
44'

Karlstrom z dystansu po ziemi, ale obok słupka... Odważna próba.

2
2
2
3
3
40'

Ładnie Jimenez wypatrzył Nowaka, ale nie przyjął piłki, będąc rozpędzonym... Gdyby to zrobił, miałby wyborną pozycję do strzału.

2
4
2
2
3
38'

Gol! Strzelił Jakub Kamiński. Asystował mu Joel Pereira. Kapitalna centra, Wiśniewski źle oblicza lot piłki, zostawia za plecami Kamińskiego, który z bliska trafia głową do siatki. Lech otwiera worek goli na ten sezon, a zabawa w Zabrzu zaczyna się od nowa!

52
32
8
9
26
35'

VAR dodatkowo analizował temat, bo spalony był minimalny, ale gola nie ma! Podtrzymana decyzja Marciniaka.

4
4
6
5
6
34'

Piłka w siatce Górnika, ale ofsajd! Skóraś, asystujący przy bramce Kamińskiego, spalił akcję!

2
2
3
3
5
31'

Górnik teraz nie może dłużej pograć, jest bardzo szybki doskok i odbiór graczy Lecha. Sęk w tym, że nic wielkiego z tego nie mają...

2
2
3
3
2
27'

Przerwa w grze, jeden z graczy Lecha potrzebuje pomocy medycznej. Ostatnie minuty zdominowali poznaniacy, ale są dalecy od stworzenia sytuacji.

2
2
2
2
2
24'

1
21'

Lech próbuje wrzucić wyższy bieg, ale lokomotywa dość wolno się rozpędza. Bardzo mocno skraca pole gry obrona Górnika.

2
2
2
3
2
17'

Chwila wolniejszej gry, ale teraz sprytna wrzutka od Manneh, ale zdaniem sędziów palił akcję Wiśniewski. Gdyby padł gol, VAR musiałby interweniować, bo została noga jednego z lechitów bliżej bramki.

2
2
5
2
2
12'

Okazja Lecha. Miękka wrzutka Skórasia, Satka (!) i... SANDOMIERSKI! Jak to wyciągnął, to on chyba nawet sam nie wie! Na refleks wyciągnął ten strzał z bliska. Ale co robił Satka pod bramką Zabrza? Wyrósł tam jak Filip z konopi.

7
1
4
3
2
9'

Kapitalnie wypuszczony Cholewiak, strzela z ostrego kąta i świetnie broni to van der Hart! 2:0 dla Górnika wisi w powietrzu!

8
5
3
3
4
8'

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Bardzo pewny strzał!

26
15
7
12
32
7'

16
7'

Nowak ładnie się odkleił od obrony i strzelił w rękę Satki. Słuszna decyzja arbitra.

10
7
3
3
9
6'

Górnik podchodzi pod pole karne i.... JEST RZUT KARNY DLA ZABRZAN!

10
4
3
4
13
3'

Na razie Górnik zapuścił korzenie na połowie Lecha, próbuje grać długo piłką, tak na uśpienie. Lech zbiera jeszcze kofeinę.