PKO Ekstraklasa: 9. kolejka
26 wrz 2021 15:00
90+5'

Dośrodkowanie Tomasika z rzutu wolnego, ale Makowski wybija piłkę. Strzelał jeszcze z dystansu Wolski, jednak wyraźnie się pomylił.

6
3
1
1
3
90+4'
ZMIANA
90+3'

Wisła w ataku pozycyjnym, Śląsk broni się całym zespołem na własnej połowie i ewentualnie czeka na jakąś kontrę.

3
90'

Spotkanie potrwa o minimum sześć minut dłużej.

3
1
4
3
89'
ZMIANA
88'

Śląsk kontroluje mecz i nie pozwala odgryźć się Wiśle.

9
3
1
2
84'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Robert Pich.

Tym razem Pich zmylił Kamińskiego, strzelił w przeciwny róg i podwyższył prowadzenie Śląska!

Śląsk Wrocław
31
15
1
6
83'

Rzut karny dla Śląska!

17
7
2
5
4
82'

Trwa analiza VAR i jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to będzie rzut karny dla WKS-u.

8
2
1
1
2
81'

Tomasik zagrał piłkę ręką po dośrodkowaniu Iskry. Wszystko działo się w obrębie pola karnego. Na razie sędziowie uznali, że przewinienie było poza "szesnastką" i podyktowali rzut wolny dla Śląska.

4
2
3
80'

Szybka akcja Wisły, Furman do Wolskiego, ten na lewą stronę do Warchoła, ale nie wyszło dośrodkowanie rezerwowemu zawodnikowi gości. Nie doczekał się piłki w polu karnym Sekulski.

2
2
1
2
1
80'

Wisła w ostatnim czasie dłużej utrzymuje się przy piłce i stara się odrobić straty. Śląsk jednak nie popełnia wielu błędów w defensywie.

1
2
77'

W odpowiedzi strzał z dystansu oddał Furman, jednak zabrakło mu precyzji. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

2
1
1
1
77'

Składał się do strzału z woleja Pich, ale niezbyt czysto trafił w piłkę. Mówiąc wprost - skiksował.

1
1
1
3
76'

Spóźniony Furman fauluje Gollę w polu karnym Śląska. Ucierpiał obrońca gospodarzy, ale arbiter nie wycenił tego zagrania na żółtą kartkę.

1
2
73'

Tym razem akcja lewą stroną, Tomasik miał dużo miejsca, wycofywał piłkę na jedenasty metr, ale znakomicie spisał się Golla, uprzedzając Warchoła.

1
2
1
2
4
72'

Płaskie dośrodkowanie Wolskiego, poślizgnął się Golla, jednak w porę nie zorientowali się Warchoł i Sekulski.

1
3
1
71'

Rzut rożny dla Śląska, zagranie przed pole karne do niepilnowanego Wolskiego, ten złożył się do strzału z woleja, ale nie popełnił błędu Szromnik i pewnie złapał piłkę.

2
70'

Exposito szukał prostopadłym podaniem Picha, ale zagranie było niedokładne, Słowak został złapany na wykroku i nie zdołał opanować piłki.

1
1
2
68'

Dośrodkowanie Stigleca, piłka spadła na dwudziesty metr i nie zastanawiał się Pawłowski, tylko huknął w kierunku dalszego słupka... zabrakło mu niewiele.

3
1
1
66'

Bardzo niecelny strzał Wolskiego z tego rzutu wolnego.

2
3
1
3
65'

Opatrywany Furman. Dopiero co wszedł na boisko, a już dość mocno ucierpiał. Wygląda jednak na to, że nie będzie konieczności zmiany.

1
1
1
64'

Do tego rzut wolny dla Wisły w odległości ok. 25 metrów.

1
3
63'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Mączyński. Trafił w piłkę pomocnik Śląska, ale potem wyprostowaną nogą uderzył w nogę Furmana.

1
1
1
61'

Rozpędzony po prawej stronie Jorginho, ale zdołał wybić mu piłkę spod nóg Golla i zamiast sytuacji sam na sam Wisła ma tylko rzut rożny.

1
1
1
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Erik Exposito. To efekt wspomnianych przepychanek w polu karnym.

2
3
59'

Długo trwało oglądanie powtórek, ale mamy decyzję. Nie ma rzutu karnego i żółtej kartki dla Verdasci.

7
2
2
3
4
57'

Sędzia Tomasz Musiał idzie do monitora, by ocenić sytuację z rzutem karnym.

2
2
1
56'

1
55'

Przepychanki w polu karnym Śląska.

1
55'

Verdasca ręką blokuje strzał!

3
1
1
54'

Indywidualną akcję przeprowadził Wolski. Długo holował piłkę, wreszcie pokusił się o oddanie strzału zza pola karnego, ale... trafił w przebiegającego przed nim Sekulskiego, który był na spalonym.

1
2
1
52'

A jednak, nie ma gola! Na początku akcji na spalonym był jeden z zawodników Śląska, który podawał do Stigleca.

6
2
2
3
10
51'

Sprawdzana jest ewentualna pozycja spalona Praszelika.

4
1
1
2
3
50'

Sędziowie sprawdzają, weryfikują całą sytuację na wozie VAR. Trudno powiedzieć, co ewentualnie mogłoby być nie tak.

2
1
1
3
49'

Ależ zaczyna się druga połowa dla zespołu Śląska! Stiglec podłączył się do akcji ofensywnej, wycofał piłkę, przepuścił ją Pich, a Exposito wykonał wyrok z dwudziestu metrów! Mocne uderzenie tuż przy słupku, Kamiński bez szans!

10
4
1
5
46'

Gra przerwana. Verdasca leży na murawie. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania. Oba zespoły bez zmian w składach.

3
1
komentarz

Zawodnicy wracają na boisko.

45+3'

Po rzucie wolnym było lekkie zamieszanie w polu karnym Śląska, piłka spadła pod nogi Lesniaka, ale jego uderzenie zablokowali obrońcy.

1
2
2
4
45+2'

Dośrodkowanie Sekulskiego z prawej strony, ale dość niemrawo atakował piłkę Jorginho i nie zdołał oddać strzału.

1
1
1
45'

Sędziowie przedłużyli pierwszą połowę o minimum trzy minuty.

1
1
2
45'

Tomasik zablokowany przy próbie strzału z szesnastu metrów. Przycisnęli goście w końcówce pierwszej połowy.

2
1
1
2
43'

Jeszcze mocny strzał z narożnika pola karnego oddał Wolski, tym razem wypuścił piłkę z rąk Szromnik, ale zdążył z asekuracją jeden z obrońców Śląska.

2
4
1
1
2
43'

Kontratak Wisły, Sekulski był w sytuacji sam na sam ze Szromnikiem, strzelił mocno, ale znakomicie spisał się bramkarz Śląska!

9
4
3
8
41'

Pawłowski dynamicznie wbiegł w pole karne, zagrał na dalszy słupek, ale w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę Vallo.

2
1
2
40'

Kapitalna akcja Wisły, odegranie Sekulskiego na jeden kontakt do Jorginho, wydawało się, że będzie w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nagle się przewrócił! Protestował, domagał się rzutu karnego, jednak sędziowie ocenili, że nie było tam faulu.

1
2
1
38'

Kontratak Wisły, piłka trafiła na lewą stronę do Tomasika, jednak ten zbyt długo składał się do dośrodkowanie i został zablokowany. Piłka w rękach Szromnika.

2
1
2
37'

Osiem strzałów Śląska i tylko dwa Wisły. Prowadzenie gospodarzy jest w pełni zasłużone, choć oba zespoły miały po jeszcze jednej świetnej sytuacji.

3
4
1
1
35'
GOOOOOOL!!!

Mocny strzał Picha. Rzucił się w dobry róg Kamiński, ale nie zdołał odbić piłki, choć był blisko!

28
12
2
10
35'

A jednak, decyzja została podtrzymana. Śląsk przed szansą na ponowne objęcie prowadzenia.

11
4
1
6
34'

Sytuacja była przynajmniej dyskusyjna, ale mamy jeszcze interwencję VAR.

6
2
3
1
8
33'

Exposito strzelał zza pola karnego i sędzia uznał, że Krywociuk blokował to uderzenie ręką.

16
7
9
32'

Żółtą kartkę otrzymał Dusan Lagator. Odłożona kara za dość ostry wślizg w środku pola.

Wisła Płock
5
1
1
32'

Ładna akcja Śląska, ale po podaniu Stigleca bardzo niecelnie z dwudziestu metrów strzelał Pich.

2
2
1
30'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Anton Krywociuk. Asystował mu Damian Michalski.

Mamy gola po stałym fragmencie gry. Tomasik na dalszy słupek, odegranie Michalskiego do Krywociuka, a ten z kilku metrów doprowadził do wyrównania po strzale głową.

Gospodarze protestowali jeszcze, domagając się faulu Michalskiego. Sędziowie sprawdzili sytuację na VAR, ale nie dopatrzyli się przekroczenia przepisów. 1:1 we Wrocławiu!

19
9
6
1
17
30'

Exposito wrócił na boisko.

6
3
29'

Gra wznowiona, ale Śląsk przez moment będzie grał w osłabieniu. Exposito wciąż opatrywany przy linii bocznej.

1
1
3
27'

Exposito ucierpiał przy okazji starcia w środku pola i potrzebuje pomocy medycznej. Przerwa w grze.

1
1
2
6
26'

Można się jeszcze zastanawiać czy błąd w tej sytuacji popełnił Kamiński. Strzał, choć z bliska, to jednak był dość lekki, a poza tym piłka zmierzała w okolice środka bramki.

2
2
25'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Praszelik. Asystował mu Bartłomiej Pawłowski.

Mamy otwarcie wyniku! Nie trafił Jorginho, a więc Praszelik pokazał mu, jak wykorzystuje się dośrodkowania. Pawłowski zagrał tzw. fałszem, Praszelik wygrał pojedynek w powietrzu i strzałem głową pokonał Kamińskiego!

24'

Ależ teraz okazję mieli goście! Świetne dośrodkowanie Tomasika, Jorginho był kompletnie nieatakowany na czwartym metrze, mógł zrobić wszystko, ale źle przyłożył głowę do piłki i strzelił obok słupka!

1
4
4
3
4
24'

Dośrodkowanie Jorginho, ale w polu karnym był jeden zawodnik Wisły i czterech rywali.

1
2
22'

Niezła centra Picha lewą nogą, najwyżej w polu karnym wyskoczył Exposito, ale główkował obok słupka. Był naciskany przez obrońcę, przez co miał nieco utrudnione zadanie.

1
2
1
21'

Śląsk miał jeszcze rzut rożny, ale nieczysto trafił w piłkę Verdasca i nie zdołał oddać celnego strzału.

1
2
21'

Pokazał się Schwarz, dostał podanie z lewej strony pola karnego, zagrywał płasko wzdłuż bramki, jednak żaden z partnerów nie zaatakował agresywniej piłki.

1
3
19'

Śląsk przeważa, goście zaś w dużej części meczu muszą biegać za piłką.

2
1
18'

I mieliśmy pierwszą kapitalną okazję w tym meczu! Praszelik znakomitym prostopadłym podaniem uruchomił Picha, ale Słowak uderzył minimalnie obok słupka!

7
3
1
5
15'

Kolejna nieudana próba ataku pozycyjnego w wykonaniu Śląska. Minął kwadrans, a praktycznie nie mieliśmy sytuacji podbramkowych z obu stron.

3
2
1
14'

Kontratak Wisły, trochę poklepali goście przed polem karnym, ale dośrodkowanie Wolskiego było zbyt lekkie i nie zaskoczyło defensywy Śląska.

1
2
1
13'

Dość powolne tempo tego meczu. Dzieje się niewiele. Obie drużyny grają powoli, wszystko jest bardzo czytelne.

1
1
10'

Michalski nadział się na łokieć Exposito. Obaj zawodnicy trzymali się wzajemnie za koszulkę.

9'

Dośrodkowanie Jorginho w pole karne, ale najlepiej zachował się Verdasca i oddalił zagrożenie.

1
8'

Stiglec nieźle zabrał się z piłką w polu karnym, poszukał uderzenia z ostrego kąta, jednak przymierzył wyraźnie obok bramki.

1
1
8'

Po strzale Praszelika protestowali zawodnicy Śląska i kolejny raz doszukiwali się zagrania ręką jednego z obrońców Wisły. Sędzia był innego zdania.

1
1
6'

Kocyła przypadkowo trafiony w głowę przez Gollę. Odgwizdane przewinienie obrońcy Śląska, ale bez kartki.

1
1
1
5'

Od pierwszych minut dłużej w posiadaniu piłki są gospodarze. Przed momentem Exposito szukał zagrania na jeden kontakt do Picha, ale ten nie odczytał zamiarów kolegi.

1
2
2
1
3'

Szybka analiza VAR i jest decyzja - brak rzutu karnego.

2
1
1
2
2'

Wrocławianie domagają się rzutu karnego. Reklamują zagranie ręką Krywociuka we własnej szesnastce.

3
3
1
2
2'

Vallo dobrze interweniował po dośrodkowaniu Pawłowskiego.

1
1
1'

Na trybunach, mówiąc delikatnie, nie ma kompletu widzów.

2
1
czas Start meczu
Czy Śląsk utrzyma status drużyny niepokonanej w PKO Ekstraklasie?
Tak
Nie
14:54

Piłkarze wychodzą na boisko.

1
13:37

Warto podkreślić, że Śląsk Wrocław jest jedynym niepokonanym zespołem w PKO Ekstraklasie.

13:37

Sędzią dzisiejszego meczu jest Tomasz Musiał z Krakowa.

13:37

To skład Śląska:

13:37

W takim składzie zagra Wisła:

13:37

To mecz drużyn, które w środku tygodnia solidarnie odpadły z rozgrywek o Puchar Polski. Wisła Płock przegrała po dogrywce z pierwszoligową Koroną Kielce, z kolei Śląsk, również dość nieoczekiwanie, uległ na własnym stadionie Bruk-Bet Termalice Nieciecza.