5
6
9
87'

Uderzają piłkarze Rakowa Częstochowa, ale broni się z powodzeniem Cracovia. Jedna próba Bena Ledermana była zbyt anemiczna, żeby zaskoczyła Karola Niemczyckiego. Z kolei poprawka była zablokowana przez zawodników w biało-czerwonych pasiakach.

12
8
1
1
3
85'

Cracovia. Schodzi: Michal Siplak. Wchodzi: Jakub Jugas.

2
1
1
1
4
85'

Komplet zmian Marka Papszuna.

3
1
83'
79'

Coraz mniej czasu na reakcję ma drużyna z Częstochowy. Trener Marek Papszun postanowił obudzić swoich podopiecznych trzema zmianami personalnymi. Nie wygląda to jednak wszystko obiecująco z perspektywy wicemistrza Polski.

8
2
1
3
3
75'
75'
74'

Żółtą kartkę otrzymał Pelle van Amersfoort za ostre przewinienie.

72'

Otar Kakabadze na 1:0!

12
10
3
5
7
69'

Gol! Strzelił Otar Kakabadze.

Cracovia na prowadzeniu! Triumfuje Jacek Zieliński, ponieważ wprowadzony niedawno z ławki rezerwowych Otar Kakabadze oddał kapitalne uderzenie. Dopadł do piłki wybitej niezgrabnie z pola karnego i huknął z ogromną energią w okienko. Świetnie technicznie, prostym podbiciem.

54
30
9
9
22
68'

Trochę podnosi się temperatura meczu, oby. Pelle van Amersfoort poradził sobie z Andrzejem Niewuluisem. Dośrodkowanie Holendra nie zakończyło się uderzeniem Filipa Piszczka. Zabrakło mu niewiele, żeby doszedł do futbolówki.

3
2
1
67'

Patryk Kun zdecydował się ponownie na oddanie strzału z dystansu po przechwyceniu piłki na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Pomocnikowi Rakowa Częstochowa nie udało się przymierzyć w bramkę Karola Niemczyckiego.

3
1
1
65'

Jacek Zieliński zmienił już czterech zawodników.

1
1
1
1
61'
61'
60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie szansa na zdobycie prowadzenia. Raków Częstochowa! Po dośrodkowaniu Frana Tudora z prawego skrzydła piłka trafiła do centralnie ustawionego Iviego Lopeza. Koszmarne uderzenie zawodnika ofensywnego i futbolówka przelała mu się po stopie poza boisko.

1
1
3
2
56'

Detalicznie analizowana była sytuacja, kiedy po dośrodkowaniu piłka trafiła w rękę Michala Siplaka. Bartosz Frankowski nie zdecydował się na przyznanie Rakowowi Częstochowa rzutu karnego.

4
2
1
6
52'

Ponownie w rozegraniu drużyna z Częstochowy. Szybsza wymiana podań, ale połapali się w tym wszystkim gospodarze. Gra Rakowa nie wygląda specjalnie przekonująco, potrzeba zasadniczego przyspieszenia.

1
1
1
2
51'

Sędzia podbiegł z kartką do ławki Rakowa Częstochowa.

8
7
4
3
4
48'

Pelle van Amersfoort uruchomił podaniem wbiegającego w pole karne Kamila Pestkę. Uderzenie byłego młodzieżowego reprezentanta Polski przeleciało ponad poprzeczką. Trochę mniejsze, ale również pudło Patryka Kuna po przeciwnej stronie boiska.

2
1
2
1
3
46'

Rozpoczęła się druga połowa meczu na stadionie Cracovii. Pierwsza nie zaoferowała nam dużo efektownego futbolu. Jacek Zieliński zareagował wprowadzeniem nowego zawodnika Sylwestra Lusiusza do drugiej linii.

1
2
1
1
2
46'

komentarz

45'

Doliczone pięć minut.

4
1
42'

Ostatnie szanse dla obu drużyn na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Kolejne nieudane rozegranie Cracovii i pojawiły się pierwsze gwizdy z trybun. Nie przejmuje się nimi Raków Częstochowa, a jego akcja zakończyła się niedokładnym uderzeniem.