(1:3)
Zakończony
Piast Gliwice
komentarz

Piast Gliwice całkowicie zasłużenie pokonał Śląsk Wrocław 3:1. Gospodarze byli totalnie bezradni w tym meczu. Natomiast gliwiczanie powolutku powstają z kolan i notują drugie zwycięstwo z rzędu.

10
2
1
1
1
90+3'

Żółtą kartkę otrzymał Alberto Toril. Hiszpan odegrał się na Verdasce i tym razem, to on brzydko potraktował rywala.

3
3
90+1'

Verdasca nadepnął Torila, który był bez piłki. Brzydkie zachowanie.

1
5
3
90'

Doliczone 3 minuty.

1
1
1
88'

Końcówka meczu. Śląsk nie rzuca się do ataku, a Piast spokojnie rozgrywa sobie piłkę.

3
5
2
1
87'

Młodzieżowiec Piasta z powrotem na murawie.

5
2
1
86'

Mosór w asyście lekarza opuszcza murawę, ale wygląda na zdolnego do gry.

2
85'

Mosór dostał mocno piłką w głowę z bliskiej odległości i wygląda na otumanionego. Potrzebna pomoc medyczna.

3
1
1
84'

Łyszczarz wpadł w pole karne, po drodze mijając Czerwińskiego, który przegrał chyba pierwszy pojedynek w tym meczu. Kolegę dobrze jednak asekurował Kaput.

3
2
1
1
1
83'

Schwarz dogrywał zbyt mocno w pole karne. Rozpocznie Plach.

1
1
82'

Czerwiński głową szukał gola po wrzutce Kądziora z rzutu rożnego. Nie udało się.

2
2
1
3
2
80'

Tylko katastrofa może odebrać Piastowi zwycięstwo w tym meczu.

5
3
1
1
1
78'

Już wszystko w porządku. Przy piłce Piast.

2
3
2
3
2
77'

Tymczasem Hateley ma problemy z podniesieniem się z murawy.

1
1
2
1
1
77'

Na spalonym Kądzior.

1
1
1
2
2
76'

Kądzior płasko zagrał wzdłuż bramki, lecz Gretarsson uprzedził Torila.

1
1
1
2
2
75'

Do końca meczu pozostał około kwadrans. Tymczasem Śląsk nie wygląda na drużynę, która byłaby w stanie zagrozić Piastowi. Słabiutka druga połowa w wykonaniu gospodarzy.

2
2
1
2
1
74'
73'

Łatwa strata Lewkota pod swoim polem karnym, ale Piast nie zdołał tego wykorzystać.

1
1
72'

Pich celnie główkował po dograniu Schwarza z rzutu rożnego. Bez problemów piłkę złapał Plach.

1
1
71'

Piast czai się na straty Śląska w środku pola. Wrocławianie grają bardzo wysoko, zostawiając małą ilość piłkarzy z tyłu. Jedna strata może zakończyć to spotkanie.

1
1
69'

Pyrka wpadł w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału ani podać do kolegi. Uprzedził go Szromnik.

1
69'

Na spalonym Łyszczarz.

2
65'

Wilczek tym razem zdołał przejąć piłkę po złym zagraniu Jastrzembskiego i ruszył na bramkę. Został jednak dobrze wypchnięty i skończył akcję słabym strzałem.

64'

Śląsk rozgrywa piłkę na połowie Piasta, ale wydaje się, że goście mają wszystko pod kontrolą i świadomie wpuścili rywala na swoją połowę.

1
62'

Wszędobylski jest Czerwiński w defensywie. Kasuje w zasadzie wszystkie akcje Śląska.

2
60'

Sporo niedokładności po obu stronach. Nie oglądamy płynnej gry i składnych akcji.

58'

Wilczek był bliski przejęcia piłki pod polem karnym Śląska. Napastnik Piasta się jednak przewrócił.

4
1
1
1
2
54'

Próbuje przycisnąć Śląsk. Niewiele jednak z tego wynika.

1
2
2
51'

Holubek szukał prostopadłym podaniem wychodzącego na czystą pozycję Wilczka, lecz zagrał zbyt lekko.

1
50'

Dobre dośrodkowanie Jastrzembskiego, ale Piaseckiego w ostatniej chwili uprzedził Czerwiński.

1
1
49'

Piłka trafiła do Piaseckiego przed polem karnym. Napastnik zagrał jednak... ciężko powiedzieć co.

48'

Początek drugiej odsłony bez fajerwerków. Dominują straty i niedokładne dogrania.

46'

Gramy dalej.

46'

Śląsk Wrocław. Schodzi: Patryk Janasik. Wchodzi: Jakub Iskra.

wchodzi Wchodzi
Jakub Iskra #3
schodzi Schodzi
46'
45+3'

Śląsk mógł jeszcze złapać kontakt, ale piłka po dograniu Jastrzembskiego z rzutu wolnego minęła słupek.

2
3
2
1
45'

Doliczone 2 minuty.

2
1
1
45'

Gol! Strzelił Kamil Wilczek. Ależ zrehabilitował się Wilczek! Długa piłka z głębi pola, Verdasca się poślizgnął, a napastnik Piasta wpadł w pole karne, zabawił się z obrońcą i bramkarzem i wpakował piłkę do siatki!

27
15
2
3
3
43'

Spokojne ostatnie minuty. Bez zagrożenia pod żadną z bramek.

1
2
1
1
40'

Bez pomysłu chce atakować Śląsk. Piast łatwo przerywa akcje gospodarzy.

5
5
2
1
2
37'

Ładna akcja Śląska, którą strzałem zakończył Zylla. Rzut rożny.

5
2
1
4
2
35'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! Patryk Janasik. Hateley dobrze dośrodkował z prawej strony, a Janasik tak trafił w piłkę, że pokonał swojego bramkarza.

20
13
7
4
7
33'

Hateley poszukał długim podaniem Kądziora, który oddał fatalne uderzenie. Nawet jeśli trafiłby do siatki, to gola i tak by nie było. Pomocnik był na spalonym.

1
1
1
32'

Sappinen próbował urwać się obrońcy. Sędzia odgwizdał spalonego.

3
2
30'

Hateley nieźle dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dojść do piłki.

2
1
1
1
29'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Daniel Leo Gretarsson.

4
2
1
2
3
28'

Nieco lepiej prezentuje się teraz Śląsk.

3
1
1
1
1
27'

Z rzutu wolnego uderzył Schwarz. Piłka poleciała ponad poprzeczką.

3
3
27'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Tomas Huk.

3
2
2
2
26'

Trochę gol z niczego dla Śląska. Piast przeważał, ale głupio zachował się Wilczek, który poturbował Gollę.

1
2
25'

Gol! Strzelił Fabian Piasecki. Pewne uderzenie napastnika Śląska! Mamy remis.

13
8
3
5
11
24'

Pomocy medycznej potrzebuje Golla, więc mamy przerwę w grze.

2
2
2
3
23'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Kamil Wilczek.

4
3
6
9
23'

Rzut karny dla Śląska!

7
7
1
5
6
23'

Golla no to podaniem, ni strzałem chciał zaskoczyć Placha, który interweniował nogami.

1
22'

Uderzył z dystansu Schwarz. Został zablokowany.

2
1
1
21'

Próbuje zaatakować Śląsk, ale robi to chaotycznie.

1
3
2
19'

Zasłużone prowadzenie Piasta. Gliwiczanie są lepszym zespołem, a Śląsk musi się obudzić, bo jeszcze w pierwszej połowie może być po meczu.

3
3
2
18'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Wojciech Golla.

2
3
16'

Gol! Strzelił Damian Kądzior. Asystował mu Martin Konczkowski. Konczkowski ograł Jastrzembskiego, miękko dograł na głowę nieatakowanego Kądziora, który pewnym strzałem wyprowadził Piasta na prowadzenie!

14
10
3
4
12
13'

Śląsk powoli zaczyna dojeżdżać na ten mecz. Ciężko jednak póki co mówić o czymś pozytywnym.

2
3
2
3
10'

Śląsk ma problemy. Piast gra agresywnie i bardzo szybko odbiera piłkę przeciwnikowi.

1
1
3
8'

Piast powinien prowadzić! Chrapek huknął z 16 metrów i trafił w słupek. Do piłki dopadł jeszcze Wilczek, który miał trudną pozycję i też tylko obił obramowanie bramki.

3
1
3
2
7'

Piast wysoko atakuje rywala, przez co wrocławianie mają problemy z opuszczeniem własnej połowy.

1
1
3
5'

Przekombinowali z rozegraniem stałego fragmentu goście i stracili piłkę.

1
3
2
4'

Konczkowski łatwo minął Jastrzembskiego, który ratował się faulem.

1
2
3
3'

Od początku dłużej przy piłce utrzymuje się Piast, który chce przejąć inicjatywę.

1
1
3
1'

Nieźle zapowiadała się akcja Piasta, ale Sappinen pogubił się pod linią końcową boiska.