PKO Ekstraklasa: 26. kolejka
19 mar 2022 20:00
90+2'

Milić świetnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego, ale Alomerović jeszcze lepiej interweniował na linii.

10
3
3
4
4
90+1'

Lech w drugiej połowie zagrał świetnie i doskonale uczcił 100-lecie istnienia. Jagiellonia była bez szans.

27
7
1
3
1
90'

Doliczone 2 minuty.

5
8
2
1
2
87'

Wypad Jagiellonii zakończony zablokowanym strzałem Carioki.

10
6
3
6
3
84'

Gramy. Przy piłce gospodarze.

36
18
4
4
3
83'

Tymczasem kibice Lecha mocno zaczęli świętować 100-lecie i mamy kolejną przerwę.

18
8
1
3
2
82'

Lech nieco zmniejszył obroty i daje trochę wytchnienia Jagiellonii.

8
10
4
4
80'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Filip Marchwiński.

3
5
3
6
10
79'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Miłosz Matysik.

Jagiellonia Białystok
10
8
3
2
78'

Jaga w totalnej rozsypce. Dla gości lepiej by było, żeby ten mecz już się zakończył.

15
8
3
3
77'

Błąd Romanczuka, piłkę przejął Ishak i huknął z dystansu. Chybił nieznacznie.

15
5
3
3
4
76'
76'

Mogło być 4:0, ale Jagiellonię uratowała poprzeczka!

4
4
2
11
3
75'

Kędziora płasko zgrywał w pole karne, ale Ishaka uprzedził Tiru.

4
1
4
1
1
73'

Groźnie uderzył Ishak, czym sprawił problemy Alomericiovi, ale Amaral nie zdołał dobić piłki.

3
2
3
1
2
72'

Gol! Strzelił Dawid Kownacki. Asystował mu Joao Amaral. Amaral wyłożył piłkę Kownackiemu do pustej bramki, który tylko dołożył nogę! Wejście smoka wychowanka Lecha! 3:0!

66
31
7
3
3
70'
70'
69'

Gra wznowiona.

6
1
1
68'

Kibice Jagiellonii odpalili race i mamy przerwę w grze.

4
3
1
1
7
67'

Coraz groźniejszy Lech. Kamiński szukał gola, ale zablokował go Prikryl.

4
3
1
1
1
66'

Ba Loua wpadł w pole karne i wyłożył piłkę do Amarala, którego w ostatniej chwili uprzedził Tiru.

3
1
1
2
3
61'

Zdecydowanie łatwiej przychodzi Lechowi konstruowanie akcji ofensywnych, aniżeli miało to miejsce w pierwszej połowie. Jaga jest oszołomiona.

14
7
1
1
1
59'

Spokojnie jest już w obozie Lecha. Nic nie wskazuje na to, aby gospodarze mieli stracić punkty.

18
7
3
3
3
56'

Żółtą kartkę za faul  otrzymał Taras Romanczuk.

16
6
2
3
53'

Gol! Strzelił Joao Amaral. Asystował mu Jakub Kamiński. Kamiński ładnie dograł przed bramkę, gdzie wbiegał Amaral, który wpakował piłkę do siatki! 2:0 i chyba jest "po meczu".

64
36
7
4
6
52'

Jagiellonia musi zmienić założenia na drugą połowę, jeśli marzy o wywiezieniu punktów z Poznania.

1
7
2
2
4
50'

Nie mógł sobie Kolejorz wymarzyć lepszego startu drugiej odsłony. Teraz powinno być już z górki.

16
5
2
2
47'

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Jesper Karlstrom. Wrzutka z prawej strony, piłkę głową przedłużył Karlstrom, a Ishak uderzył z powietrza i nie dał szans Alomericiovi! Lech mocno wchodzi w drugą połowę i prowadzi 1:0!

76
38
9
4
8
46'

Gramy dalej.

7
1
1
46'
44'

W końcówce pierwszej połowy widzimy Jagiellonię na połowie Lecha.

5
6
6
8
42'

Karlstrom zamknął fajną akcję Lecha dramatycznym strzałem z dystansu.

3
4
4
7
4
41'

Romanczuk przebiegł kilkadziesiąt metrów, odegrał w pole karne do Nasticia, który zmusił do interwencji Bednarka.

3
6
2
5
5
40'

Problemy ma Lech z przebiciem się przez zasieki Jagi. Trzeba przyznać, że poza początkiem meczu, goście są dobrze zorganizowani w defensywie.

4
7
1
8
3
38'

Kamiński znowu próbował z dystansu i znowu prosto w bramkarza.

2
6
1
6
3
36'

Jaga zaczyna zauważać, że Lech nie jest już tak straszny. Wyżej wychodzą goście, a Kolejorz nie potrafi stworzyć dogodnej okazji.

7
7
5
4
34'

Pierwsza ładna akcja Jagi. Carioca miał dobrą szansę, ale fatalnie uderzył.

4
7
1
5
8
32'

Ishak skompletował hat-tricka. Spalonych.

9
10
1
4
5
31'

Bez większych emocji upływają ostatnie minuty przy Bułgarskiej.

2
4
2
4
2
28'

Lech musi trochę podkręcić tempo i szybciej grać piłką. Styl wielu podań i dośrodkowań nie robi już na Jadze wrażenia.

5
6
1
6
3
25'

Ishak padł w polu karnym i macha rękoma w kierunku sędziego. Tylko po co? Nie ma mowy o faulu.

2
14
1
6
4
24'

Udało się nieco Jagiellonii odsunąć Lecha od swojego pola karnego. Nie zmienia to faktu, że Kolejorz ma pełną kontrolę nad meczem.

6
5
6
4
21'

Carioca zdołał oddać celny strzał na bramkę Bednarka.

2
5
3
5
9
21'

Fatalnie pod swoim polem karnym zachował się Kwekweskiri, któremu piłkę łatwo odebrał Romanczuk i zagrał w pole karne. Nieco za mocno i akcja spaliła na panewce.

4
4
4
19'

Teraz główkował Ramirez, ale bardzo niecelnie.

1
5
4
18'

Z dystansu uderzył Kamiński. Alomerović ponownie nie musiał się wysilić. Piłka trafiła prosto w jego ręce.

2
4
3
7
2
16'

Ramirez kapitalnie obsłużył podaniem Ishaka, który wpadł w pole karne. Napastnik zdołał oddać strzał, ale po nodze Matysika i pewnie piłkę złapał Alomerović. Gdyby jednak futbolówka wpadła do siatki, to gola i tak by nie było. Sędzia odgwizdał spalonego.

6
2
1
2
2
14'

Karlstrom oddał celny strzał po podaniu Ishaka. Nie mógł nim jednak zaskoczyć bramkarza.

1
5
3
1
11'

Pierwszy moment w tym meczu, w którym Jagiellonia miała piłkę. Udało się wywalczyć... faul w środku boiska.

1
7
1
2
9'

Obrona Jagiellonii momentami wygląda rozpaczliwie, a nie minęło nawet 10 minut...

8
4
3
2
7'

Sprzed pola karnego strzelać próbował Kamiński, ale ta próba zdecydowanie mu nie wyszła.

3
3
1
7
3
5'

Bardzo głęboko broni się Jagiellonia. Goście mają problemy z przejęciem piłki, a co dopiero opuszczeniem okolic własnego pola karnego.

12
7
1
3
2
4'

Tym razem Pereira dośrodkował zdecydowanie lepiej i Prikryl ratował się wybiciem poza boisko.

4
2
2
2'

Pereira zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki, lecz prosto w ręce Alomerovicia.

5
1
2
2'

Spokojnie piłkę rozgrywają gospodarze.

5
2
2
1'

19:50

W Poznaniu mocno wierzą, że 100-lecie Klubu zostanie uczczone pewnym zwycięstwem. Żaden kibic Lecha nie wyobraża sobie innego scenariusza.

19:30

Spotkanie poprowadzi Paweł Raczkowski (Warszawa).

1
19:30

Maciej Skorża również zamieszał w poznańskim kotle. Na ławce usiadł Joao Amaral, Dawid Kownacki czy Radosław Murawski. W ich miejsce zobaczymy Daniego Ramireza, Adriela Ba Louę i Nikę Kwekweskirego. Zakontraktowany niedawno Tomasz Kędziora spotkanie rozpoczyna na ławce rezerwowych.

1
19:28

Co ciekawe w pierwszym składzie Jagiellonii... nie ma nominalnego napastnika. Fiodor Cernych, Filip Piszczek i Andrzej Trubeha siedzą jedynie na ławce rezerwowych, a Michał Żyro ponownie nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Dziwić to może tym bardziej, że Piotr Nowak nie skompletował na starcie przy Bułgarskiej pełnej "20". W roli snajpera będzie musiał odnaleźć się Przemysław Mystkowski.

1
19:25

W ostatnim sobotnim spotkaniu 26. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań podejmie Jagiellonię Białystok. Kolejorz jest zdecydowanym faworytem tego meczu. Gospodarze będą chcieli wykorzystać potknięcie Rakowa Częstochowa i zrównać się punktami z rywalem do mistrzostwa. Ponadto zwycięstwo nad Jagą pozwoli zbliżyć się Lechowi do liderującej Pogoni Szczecin na jedno "oczko".