2
3
7
84'

Nieudane uderzenie Miedziowych zza linii pola karnego. Coraz to nowe, udane interwencje w obronie Górnika Zabrze i przybliżają one do odniesienia zwycięstwa.

6
4
3
3
81'
ZMIANA
77'
ZMIANA
76'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Poręba za faul na Krzysztofie Kubicy.

KGHM Zagłębie Lubin
3
1
1
1
2
75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu do zakończenia meczu. KGHM Zagłębie Lubin próbuje jeszcze złapać kontakt z przeciwnikami, ale Górnik Zabrze radzi sobie z naporem.

7
4
1
1
2
72'

Grzegorz Sandomierski poradził sobie z dośrodkowaniem Erika Daniela.

6
1
2
2
4
68'

Była szansa na gola kontaktowego i podniesienie temperatury widowiska. Piłka trafiła do dobrze ustawionego Erika Daniela, ale temu nie udał się pokonać strzałem osamotnionego już Grzegorza Sandomierskiego.

3
65'

Zabrzanie studzą słomiany zapał przeciwnika do atakowania.

7
5
3
1
60'

Patryk Szysz odpowiedział gościom! 2:4!

1
1
2
7
59'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Patryk Szysz.

Zagłębie obudziło się w drugiej połowie tak jak w pierwszej, czyli po dwóch ciosach od Górnika Zabrze. Patryk Szysz zabrał się za wykonanie rzutu karnego przyznanego za zagranie ręką Krzysztofa Kubicy. Była 59. minucie i Szysz pokonał uderzeniem po ziemi nonszalancko ustawionego Grzegorza Sandomierskiego.

3
3
1
6
11
58'

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Kubica za blokowanie ręką strzału Łukasza Łakomego. Rzut karny.

3
4
2
5
10
57'

Sędzia sprawdza, czy Miedziowym należy się jedenastka.

2
3
7
3
8
55'

Bartosz Nowak strzelcem gola na 4:1. Demolka!

5
2
1
1
52'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Bartosz Nowak. Asystował mu Dariusz Pawłowski.

W 52. minucie jest prawie po zawodach, ponieważ Górnik Zabrze strzelił gospodarzom gola na 4:1. Przyjezdni przeprowadzili błyskawiczny atak z wykorzystaniem prawego skrzydła, a futbolówka trafiła w centrum pola karnego do Bartosza Nowaka. Miękka podcinka okazała się wystarczająca do pokonania Dominika Hładuna.

14
6
3
3
5
51'

Bartosz Nowak przedzierał się przez centrum boiska. Jego podanie trafiło na prawe skrzydło, a z płaskiego dośrodkowania Przemysława Wiśniewskiego nie udało się nikomu skorzystać.

2
1
1
50'

Piotr Krawczyk z golem na 3:1!

4
1
1
2
4
47'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Piotr Krawczyk. Asystował mu Bartosz Nowak.

Po przerwie kolejne uderzenie do bramki. Skutecznie zachował się w polu karnym Piotr Krawczyk i uderzeniem na 3:1 odzyskał dwubramkowe prowadzenie dla Górnika. Po podaniu Bartosza Nowaka ominął on płaskim kopnięciem Dominika Hładuna.

21
8
3
2
3
46'

komentarz

Nie po raz pierwszy lubinianie i zabrzanie tworzą atrakcyjne widowisko na poziomie PKO Ekstraklasy. Sporo jest ataków, sytuacji podbramkowych oraz uderzeń. Na razie Górnik Zabrze jest na prowadzeniu 2:1 dzięki uderzeniom Krzysztofa Kubicy oraz Dariusza Pawłowskiego.

2
1
1
40'

Pomyłka na przedpolu Grzegorza Sandomierskiego. Na szczęście dla siebie zdążył zorientować się, gdzie jest piłka i poprawić po wcześniejszym niepowodzeniu.

1
1
2
1
6
38'

Pozostało jeszcze trochę czasu na poprawienie wyniku w pierwszej połowie spotkania. Górnik Zabrze próbował uruchomić napastnika długim podaniem przez centrum boiska, ale zabrakło dokładności Bartoszowi Nowakowi.