9
14
78'

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Asystował mu Marcin Cebula.

Raków Częstochowa na prowadzeniu w Szczecinie! Pozostało zaledwie kilkanaście minut do zakończenia meczu. Ivi Lopez zdobył podobnego gola do tego Vladislavsa Gutkovskisa. Przyjezdni odwrócili wynik.

Raków Częstochowa
31
21
14
21
41
75'

Indywidualna szarża Jeana Carlosa Silvy miała za duży rozmach. Piłka poza boiskiem.

4
1
3
2
72'

Jean Carlos Silva nie zabrał się z piłką na połowie przeciwnika.

3
1
1
3
70'

Szczecinianie w bocznym sektorze boiska i od rzutu wolnego. Po wrzutce i niefortunnym wybiciu, uderzenie Konstantinosa Triantafyllopoulosa. Nie sprawiło ono problemu Vladanowi Kovaceviciowi. Poprawka Kamila Grosickiego była niedokładna.

3
3
66'

Żółtą kartkę otrzymał Ben Lederman za ostre przewinienie.

3
1
64'

W drugiej połowie na boisku zrobiło się dużo miejsca, przez co otworzyły się szanse na zdobycie drugiego gola przed obiema drużynami. Ani Pogoń, ani Raków nie chcą podziału punktów.

1
1
1
1
1
62'

9076 kibiców na trybunach.

3
1
2
59'
58'

Żółtą kartkę otrzymał Deian Sorescu za faul na skrzydle.

3
4
1
55'

Raków Częstochowa jest zdecydowanie groźniejszy po powrocie z szatni na boisko. Gubią się obrońcy Pogoni Szczecin, nie pomaga na razie Dante Stipica.

3
3
2
3
4
53'

Niesamowite pudło Jeana Carlosa Silvy. Wcześniej Michał Kucharczyk sprawdził Vladana Kovacevicia potężnym strzałem z głowy po wrzutce Kamila Grosickiego. Pogoń Szczecin odpowiedziała na okres naporu przyjezdnych.

3
4
1
5
50'

Vladislavs Gutkovskis na 1:1!

4
2
2
7
6
47'

Gol! Strzelił Vladislavs Gutkovskis. Asystował mu Milan Rundić.

Marek Papszun nie czekał na rozwój wydarzeń i przeprowadził potrójną zmianę już w przerwie. Jeden ze zmienników Vladislavs Gutkovskis strzelił na 1:1 krótko po zmianie stron. Potężne uderzenie, po dobrym opanowaniu piłki między dwoma przeciwnikami.

38
18
8
16
22
46'

Druga połowa.

3
1
1
46'
Czy Raków Częstochowa wyrówna po przerwie?

komentarz

Pogoń Szczecin miała, po zdobyciu prowadzenia, lepsze szanse na zdobycie drugiego gola niż Raków Częstochowa na strzelenie pierwszego. Podopieczni Marka Papszuna zagrozili przed przerwą tylko strzałem z rzutu wolnego Iviego Lopeza, którego zatrzymanie nie było problemem dla Dantego Stipicy. W przerwie goście mają się nad czym zastanawiać.

3
1
1
2
2
45'

Doliczone dwie minuty.

1
2
1
1
1
43'

Ostatnie ataki w pierwszej połowie.

1
2
1
41'

Liczne pojedynki Michała Kucharczyka z obrońcami Rakowa Częstochowa. Jakoś radzą sobie podopieczni Marka Papszuna z awaryjnie wstawionym na atak zawodnikiem.

2
1
1
39'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Żurawski za ostre przewinienie.

Pogoń Szczecin
1
2
4
36'

Raków Częstochowa przeżył trudne minuty na stadionie Pogoni Szczecin. W ostatnim czasie próbuje przejąć inicjatywę i odpowiedzieć swoimi atakami, ale Dante Stipica nie musi prezentować żadnych skomplikowanych interwencji między słupkami.

4
5
2
33'

Żółtą kartkę otrzymał Szymon Czyż za faul w centrum boiska.

4
4
1
2
33'

Uderzenie z rzutu wolnego Iviego Lopeza powstrzymał Dante Stipica.

4
2
2
31'

Sebastian Musiolik pogubił się blisko pola karnego.

3
5
1
29'

Kolejne dwa uderzenia celne Pogoni Szczecin. Kamil Grosicki miał bardzo dobrą szansę na pokonanie z ostrego kąta Vladana Kovacevicia, ale bramkarz Rakowa Częstochowa przypilnował bliższego słupka.

5
2
4
3
3
27'

Kamil Grosicki i 1:0 dla Pogoni Szczecin.

14
6
4
4
6
25'

Gol! Strzelił Kamil Grosicki. Asystował mu Wahan Biczachczjan.

W 25. minucie Kamil Grosicki przeprowadził kapitalny atak na lewej stronie boiska. Podanie prostopadłe na wolne pole kompletnie zaskoczyło obronę Rakowa Częstochowa, a reprezentant Polski huknął na 1:0 po nawinięciu sobie jednego z defensorów. Po zdobyciu prowadzenia żywiołowa radość pod wypełnioną kibicami trybuną.

44
16
9
12
21
20'

Pierwsze groźne uderzenie celne było w 20. minucie. Zakotłowało się w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zabrakło dobrego zakończenia. Piłka, odbita głową, poleciała prosto w dobrze ustawionego Dantego Stipicę.

7
2
1
1
3
20'

Szczecinianie spędzają coraz więcej czasu w posiadaniu piłki, ale ich rozegrania są daleko od bramki Vladana Kovacevicia. Z kolei podopieczni Marka Papszuna już dwukrotnie próbowali przyspieszyć grę podaniem crossowym.

1
3
17'

Przerwa w grze spowodowana urazem.

2
2
1
15'

Pogoń Szczecin próbuje przejść do ataku pozycyjnego. Krąży piłka między podopiecznymi Kosty Runjaicia, ale nie znaleźli oni miejsca do oddania uderzenia. Wreszcie rozegranie zostało rozbrojone przez Raków Częstochowa.

1
1
2
13'

Kibice Pogoni Szczecin liczyli na kolejne znakomite uderzenie Wahana Biczachczjana z dystansu do bramki. Piłka nie umościła się wygodnie na stopie Ormianina i została odprowadzona wzrokiem przez Vladana Kovacevicia.

1
1
2
10'

Na początku meczu Raków Częstochowa spędził dużo czasu na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Dopiero po kilku minutach Pogoń odpowiedziała pierwszym ofensywnym wypadem. Obu zespołom brakuje na razie dokładności na zakończenie akcji.

2
2
2
2
3
5'

Podanie w pole karne Pogoni Szczecin, ale powstrzymanie szarżującego gracza Rakowa Częstochowa wyszło gospodarzom. Po rozpaczliwym wślizgu Mariusza Malca goście musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

5
5
5
5
6
3'

Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych pasiakach, a Raków Częstochowa w białych strojach z czerwonymi oraz niebieskimi elementami. Pressing podopiecznych Marka Papszuna sprawił problem gospodarzom.