(0:1)
Zakończony
Lech Poznań
komentarz

Koniec meczu w Gliwicach! Na dwie kolejki przed końcem sezonu Lech obejmuje prowadzenie w PKO Ekstraklasie!

64
38
6
7
4
90+4'

Ostatnie próby Piasta, jednak na nic się zdają.

115
62
12
10
8
90+2'

Mosór doszedł do strzału na dalszym słupku, ale nie trafił w bramkę. Sugerują gospodarze, że był pchnięty chwilę wcześniej przez Skórasia.

15
29
2
6
11
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Jakub Kamiński. Za odkopnięcie piłki po gwizdku.

14
13
6
7
21
90'

Sędzia doliczył minimum cztery minuty.

4
3
5
5
26
90'
88'

Jeszcze jakieś zamieszanie przy linii bocznej.

35
13
6
7
6
87'

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Lubomir Satka.

Ależ rozegrali ten rzut rożny goście! Odegranie Satki na dalszym słupku, po czym Ishak z bliska wepchnął piłkę do siatki!

158
92
20
15
30
86'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Skóraś.

2
4
2
6
12
86'

Zagotowało się na murawie. Katranis miał pretensje do Skórasia, że ten nie wybił piłki, gdy na murawie leżał Kądzior.

1
6
2
2
1
86'

Żółtą kartkę otrzymał Alexandros Katranis.

13
6
2
3
86'

Kontratak Piasta, ale Toril nie zrozumiał się z Kądziorem i nie spodziewał się piłki na dwudziestym metrze.

2
6
1
1
1
81'

Hateley z rzutu wolnego, ale Czerwiński strzelał nad bramką.

10
5
1
3
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Antonio Milić.

5
9
1
5
6
79'

Coraz mniej czasu pozostaje do końca meczu, a tymczasem Plach w drugiej połowie ma bardzo niewiele roboty.

6
4
1
8
2
78'
5
2
2
3
2
76'

Nie kleją się akcje Lecha. Karlstrom miał niezły pomysł, ale podawał za mocno do Amarala.

2
5
1
12
8
74'

I znacznie groźniejsza kontra Lecha! Ishak do Kamińskiego, ten wycofał piłkę do swojego kapitana, jednak w ostatniej chwili Ishak został zablokowany.

12
7
6
11
12
73'

Chrapek chciał powtórzyć akcję bramkową Lecha, ale jego dośrodkowanie do Torila nie było takie, jak Pereiry do Kamińskiego.

8
2
2
1
72'

Kontratak Lecha, ale podanie Pereiry w kierunku Kamińskiego było bardzo niedokładne. Piłka wyleciała w aut.

5
7
6
10
7
72'

Niewiele dzieje się na boisku w ostatnich minutach, a przypomnijmy, że oba zespoły muszą dziś wygrać, jeśli chcą zrealizować swoje cele.

1
1
2
69'

Ciekawy pomysł na rozegranie rzutu wolnego mieli goście, ale podanie Rebocho w stronę Amarala było niedokładne. Zawiodło wykonanie.

1
6
2
68'
65'

Drybling Kamińskiego, dynamiczne wejście w pole karne, ale to by było na tyle. Wzięty w kleszcze skrzydłowy Lecha, jeszcze się przewrócił po kontakcie z Chrapkiem, jednak nie było mowy o faulu.

4
4
1
3
8
63'
62'

Klepka Chrapka z Konczkowskim. Niewiele brakowało, by ten drugi wbiegł w pole karne, ale dobrze zablokował go Murawski.

5
2
1
2
5
61'

Pół godziny do końca meczu. Pierwszy szok po stracie gola chyba minął i Lech ponownie zabiera się do pracy, choć Piast nie popełnia wielu błędów w defensywie.

9
6
1
3
2
58'

Tym razem do piłki podszedł Milić, ale i on strzelił nad bramką.

3
7
1
10
12
57'

Po własnym błędzie Czerwiński faulował Ishaka i Lech ma kolejny rzut wolny 30 metrów od bramki.

7
4
4
2
3
56'

Dośrodkowanie Rebocho, który miał dużo miejsca na lewej stronie. Łapie jednak piłkę Plach.

1
1
2
3
6
56'

Jeśli w pierwszej połowie Lech miał kontrolę nad meczem, to teraz nie ma jej w ogóle. Piast na dobre wrócił do gry.

14
7
4
5
7
55'

Konczkowski. Ni to strzał, ni to dośrodkowanie z szesnastu metrów. Łapie piłkę van der Hart.

3
4
2
2
1
52'

Rebocho strzelił z rzutu wolnego nad murem i nad bramką.

4
4
1
6
4
51'

Żółtą kartkę otrzymał Ariel Mosór.

16
6
4
3
2
51'

Ba Loua wywalczył rzut wolny 30 metrów od bramki.

2
4
3
3
50'

Piast zyskał nową energię po golu na 1:1. Trudne chwile Lecha, szczególnie w defensywie, bo gospodarze cały czas napierają.

8
7
3
2
5
47'

W odpowiedzi Lech. Ba Loua wypracował sobie sytuację strzelecką na dwudziestym metrze, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

6
4
1
5
5
46'

Gol! Strzelił Damian Kądzior. Asystował mu Alexandros Katranis.

Lech został w szatni i Piast wyrównuje! Piękna akcja gospodarzy. Wilczek na lewe skrzydło do Katranisa, a ten w pierwszym kontakcie z piłką notuje asystę. Pewne wykończenie Kądziora!

30
17
15
29
45
46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

4
2
1
czas Druga połowa
komentarz

Będą dwie zmiany w zespole Piasta. Katranis i Ameyaw gotowi do wejścia.

komentarz

Dobry mecz Lecha, który do przerwy prowadzi z Piastem 1:0. Jeśli tak się to zakończy, Kolejorz będzie liderem rozgrywek!

19
12
3
4
6
45'

Długo leciała piłka po dośrodkowaniu Kądziora, ale po strzale Czerwińskiego piłka przeleciała obok bramki.

3
3
4
1
2
45'

Kądzior faulowany przez Karlstroma. Rzut wolny dla Piasta z bocznego sektora boiska. Jeśli nie idzie z gry, to może z pomocą przyjdzie stały fragment.

3
2
4
44'

Piast w końcówce pierwszej połowy postanowił nieco bardziej zaatakować, ale nie potrafi przedostać się nawet w okolice pola karnego rywala.

5
6
2
3
3
42'

Co by nie mówić, Lech kontroluje wydarzenia na boisku.

18
13
2
4
3
40'

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Wilczek.

10
5
1
2
1
40'

Piękna akcja gości. Wszystko w tempie. Amaral centrował na dalszy słupek do wbiegającego w pole karne Rebocho, ale ten źle trafił w piłkę i strzelił obok bramki!

2
1
1
8
4
39'

Faul w ofensywie Chrapka. Poszkodowany Murawski w tej sytuacji. Piast poza nielicznymi sytuacjami nie stwarza zagrożenia pod bramką Lecha.

1
3
1
1
1
36'

I kolejny raz mogło być 0:2! Znakomita akcja Lecha, Pereira na obieg, Ba Loua dopadł do piłki przed linią końcową, zagrał z powietrza w pole karne, ale Ishak myli się z pięciu metrów!

6
5
9
14
14
34'

Krótka przerwa w grze, bo Huk ostro zaatakował Pereirę. Obrońca Lecha nie podnosił się przez moment z boiska, ale już wszystko jest w porządku.

2
2
1
2
5
33'

Kolejorz spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywala. Zawodnicy Piasta tylko biegają i się przesuwają. Nie mogą odebrać futbolówki.

12
6
2
1
31'

Techniczny strzał z dystansu oddał Hateley, ale van der Hart to przeczytał i stał w tym miejscu zanim w ogóle Anglik kopnął piłkę.

5
5
1
2
3
31'

Piast nieśmiało próbuje atakować, ale angażuje zbyt małą liczbę zawodników w swoje akcje. Wścieka się Kądzior, że nikt nie podchodzi do niego po piłkę.

5
1
1
2
28'

Z rzutu rożnego Hateley, wygrał walkę w powietrzu Wilczek, lecz główkował tuż obok słupka!

4
11
3
5
2
27'

Z rzutu wolnego strzelał Chrapek, piłka otarła się o mur i poleciała nad bramką. Korner.

6
4
3
2
26'

Będzie rzut wolny dla Piasta z 25 metrów. Faulowany był Hateley.

3
3
1
5
8
25'

Groźny kontratak Piasta. Chrapek zagrywał w pole karne do Wilczka, ale ten nie opanował piłki. To jedna z niewielu szans gospodarzy w tym meczu.

7
5
5
5
3
24'

Ba Loua pokusił się o strzał zza pola karnego. Lewą nogą, technicznie, na dalszy słupek, ale za lekko, by zaskoczyć Placha.

7
3
3
4
2
23'

Piast na razie kompletnie bez argumentów. Nie jest w stanie odpowiedzieć na dobrą postawę Lecha.

12
10
1
3
3
22'

Jak tu nie jest 0:2?! Lech powinien podwyższyć prowadzenie. Fantastyczne dośrodkowanie Murawskiego, Rebocho wbiegł z impetem w pole karne, uprzedził Reinera, ale uderzył nad poprzeczką z pięciu metrów!

10
12
15
31
32
20'

Dośrodkowanie Pereiry z rzutu rożnego i pewnie piąstkował Plach. Była jeszcze okazja do poprawki dla Amarala, ale jego centra była już dużo gorsza i piłka znalazła się poza  boiskiem.

4
4
2
6
5
19'

Kolejna okazja dla gości! Strzelał z dystansu Kamiński i piłka przeleciała tuż obok słupka !

8
11
7
5
2
18'

Lech grał nieźle już do tego momentu, ale teraz może jeszcze bardziej uspokoić sytuację. Goście wymieniają dużo podań na własnej połowie. Teraz to Piast musi zaatakować.

9
2
1
2
2
16'

Gol! Strzelił Jakub Kamiński. Asystował mu Joel Pereira.

Lech na prowadzeniu i w wirtualnej tabeli jest na pierwszym miejscu! Ależ piękne miękkie dośrodkowanie Joela Pereiry na dalszy słupek. Zagranie idealne, Kamiński przyłożył głowę i przelobował Placha!

87
69
36
6
11
13'

Świetne podanie Pereiry z własnej połowy. Urwał się defensywie Piasta Amaral, ale nie opanował piłki w polu karnym. Decydowały centymetry. Portugalczyk mógł znaleźć się w znakomitej sytuacji.

6
6
1
4
2
12'

Sporo fauli z obu stron. Sędzia Raczkowski jest znany z tego, że pozwala grać drużynom i nie gwiżdże byle czego, ale w ostatnich minutach musiał często używać gwizdka.

2
7
2
4
10'

Amaral za długo zwlekał z podaniem i zdążył odebrać mu piłkę wracający do defensywy Huk. A była przez moment szansa prostopadłego podania do Ishaka. Zawahał się Portugalczyk.

2
4
6
9'

Piast przez moment był w posiadaniu piłki, był jakiś zalążek ataku pozycyjnego, jednak nie udało się przetransportować piłki w pole karne.

3
1
1
2
2
6'

Wilczek poturbował Karlstroma w powietrznej walce. Ucierpiał pomocnik Lecha, ale nie będzie konieczności wizyty lekarzy. Po krótkiej przerwie gra wznowiona.

2
2
3
7
5'

Joel Pereira miał mnóstwo swobody na prawej stronie boiska, lecz nie przyłożył się do dośrodkowania i posłał piłkę poza boisko.

3
2
1
6
6
4'

Rebocho podawał zbyt mocno do Ishaka i ten nie opanował piłki. Od początku lekką przewagę ma Lech.

10
5
2
3
3'

Amaral miał trochę miejsca na dwudziestym metrze, ale skiksował w momencie oddawania strzału. Wybili piłkę obrońcy Piasta.

1
3
1
3
6
1'

Rozpoczynamy spotkanie Piast Gliwice - Lech Poznań!