2
1
2
90'

Szansa na kolejnego gola, to był kontratak w przewadze liczebnej, jednak piłka nie dotarła do Ikeanacho.

1
89'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Kelechi Iheanacho. Pewnie wykonany ten rzut karny, ogromna radość w sektorach zajmowanych przez kibiców Leicester!

4
5
2
1
3
88'

Nie zgadzają się z tą decyzją zawodnicy z Manchesteru, ale nie ma już odwrotu.

2
1
88'

Żółtą kartkę otrzymał Fernandinho. Za protesty.

2
1
87'

Ake w zupełnie bezsensowny sposób zaatakował Ikeanacho na linii pola karnego.

1
87'

Rzut karny dla Leicester!

1
2
84'

Ruszył do prostopadłego podania Daka, ale nie był w stanie złożyć się do strzału wobec dobrej interwencji Ake i Steffena.

83'

Nie spieszy się zawodnikom z Manchesteru. Bardzo powoli rozgrywają swoje akcje.

81'

Ostatnie dziesięć minut. Po zmianach zdecydowaną przewagę osiągnął Manchester City, choć nie przekłada się to na stwarzane sytuacje.

77'

Grealish upadł przed polem karnym Leicester, jednak sędzia w bardzo plastyczny sposób pokazał, że nie było mowy o faulu.

77'

Zagranie Bernardo Silvy wzdłuż pola karnego, ale nie podążył za akcją żaden z partnerów.

76'

Kwadrans do końca. Tempo meczu wyraźnie spadło. Wiele wskazuje na to, że czeka nas konkurs rzutów karnych.

1
74'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Ferran Torres. Wchodzi: Ben Knight.

wchodzi Wchodzi
Ben Knight #99
schodzi Schodzi
73'

Uniknął teraz spalonego Ferran Torres, ale źle przyjmował sobie piłkę i zdążył z interwencją Schmeichel.

71'
ZMIANA

Leicester City. Schodzi: James Maddison. Wchodzi: Kiernan Dewsbury-Hall.

Kiernan Dewsbury-Hall #22
71'
ZMIANA
68'

Wbiegał w pole karne Palmer, dostrzegł to Fernandinho, jednak zagrał trochę za mocno i partner nie doszedł do piłki.

68'

Niewielka przewaga City w posiadaniu piłki.

67'

Barnes rozpędzony na lewej stronie, wstrzelenie piłki w pole karne, jednak nie zamknął tej akcji Vardy. Rzucił się Steffen, ale nie został zmuszony do interwencji.

65'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Samuel Edozie. Wchodzi: Jack Grealish.

Samuel Edozie #53
65'
ZMIANA

Manchester City. Schodzi: Ilkay Gundogan. Wchodzi: Rodri.

64'

Gundogan jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

63'

Zawodnicy z Manchesteru wyraźnie przycisnęli w ostatnich minutach. Mecz toczy się teraz pod ich dyktando.

62'

Strzał Mahreza zza pola karnego, rykoszet i kolejny rzut rożny dla City.

60'

Maddison strzelał z trzydziestu metrów, ale źle trafił w piłkę i ta przeleciała obok słupka. Zły wybór pomocnika Leicester.

59'

Skuteczne piąstkowanie Steffena, a po chwili mieliśmy stuprocentową sytuację dla City. Mahrez biegł na bramkę nieatakowany od linii środkowej, ale był wyraźnie wolniejszy i zdążyli wrócić obrońcy. Mimo to udało mu się oddać strzał, jednak trafił w kibiców zasiadających za bramką.

1
57'

Kontratak Leicester, ale nie popełnił błędu Ake i zablokował dośrodkowanie Barnesa. Korner.

56'

Gundogan postawił na siłę i kopnął z osiemnastu metrów, ale wyraźnie przesadził. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

55'

Po okresie gry w środku pola przyspieszyli zawodnicy City i będzie rzut rożny.

53'

Gundogan dopadł do bezpańskiej piłki poza polem karnym, ale strzelił zbyt lekko i pewnie interweniował Schmeichel.

51'

Bardzo nieudany strzał Mahreza z rzutu wolnego. Ku uciesze kibiców drużyny przeciwnej.

50'

Żółtą kartkę otrzymał Ryan Bertrand.

Leicester City
50'

Mahrez faulowany tuż przed polem karnym Leicester.

49'

Barnes w akcji ofensywnej, był już w polu karnym, ale stracił pomysł na finalizację. Zbyt długo zwlekał z decyzją i odebrali mu piłkę rywale.

47'

Ciekawa akcja Edoziego. Minął rywala na zamach, od razu zacentrował na dalszy słupek, jednak włożył w to zbyt dużo siły i nie doszedł do piłki żaden z partnerów.

46'

Trenerzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w przerwie.

46'

Gra wznowiona. Przed nami drugie 45 minut w Londynie.

komentarz

Piłkarze wracają na boisko. Za kilka chwil rozpocznie się druga część spotkania.

komentarz

W końcówce pierwszej połowy niewiele brakowało, a Jamie Vardy cieszyłby się z gola.

45'

Niesamowite. Steffen ratuje City przed stratą gola. Barnes zagrał w pole karne, a Vardy z kilku metrów nie był w stanie pokonać bramkarza!

2
3
1
1
3
44'

Sporo miejsca na dwudziestym metrze miał Gundogan, celował w kierunku dalszego słupka, jednak pomylił się dość znacznie.

1
43'

Dobrze włączył się do akcji ofensywnej Joao Cancelo, ale oddał bardzo niecelny strzał z szesnastu metrów. Piłka przeleciała daleko obok slupka.

1
42'

Spokojnie rozgrywają piłkę zawodnicy City w końcówce pierwszej połowy. Nie jest to szalone tempo tego spotkania.

1
40'

Dośrodkowanie w pole karne Leicester, ale Palmer faulował Bertranda w walce o piłkę.

39'

Fernandinho podawał za mocno w kierunku Ferrana Torresa i City raz jeszcze łatwo oddaje piłkę rywalom.

38'

Ferran Torres w polu karnym Leicester, próba dryblingu, ale znakomicie w defensywie zachował się Ricardo Pereira.

37'

Centra Gundogana na dalszy słupek, po chwili jednak wybija piłkę Ayoze Perez.

37'

Mahrez faulowany przez Soyuncu dwa metry od linii bocznej. Szansa dla City z rzutu wolnego.

35'

Mieli szansę zdobywcy Pucharu Anglii, jednak Ayoze Perez nie popisał się przy dośrodkowaniu i pewnie złapał piłkę na piątym metrze Steffen.

34'

Ruben Dias zagrywał na kilkadziesiąt metrów do Ferrana Torresa, ale nie popełnił błędu Soyuncu i nie pozwolił wyjść na czystą pozycję rywalowi.

33'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, jednak kolejny raz wybija piłkę Ake.

32'

Szybka akcja Leicester, pokazał się Barnes, ale odskoczyła mu piłka w polu karnym i wyjaśnił sytuację Ake. Korner.

31'

Długie podanie w kierunku Ayoze Pereza, jednak ten nie poradził sobie w walce bark w bark z Mendym.

31'

Gra toczy się teraz w środku pola. Sporo strat z obu stron.

28'

Najlepsza sytuacja dla City w tym meczu! Odbiór na połowie rywala, Gundogan zagrał na wolne pole do Edoziego, jednak 18-latek fatalnie skiksował i posłał piłkę wyraźnie obok bramki.

27'

Podanie w kierunku Palmera, ale ten kolejny raz zareagował z opóźnieniem i nie miał szans dogonić piłki.

26'

Maddison zagrywał prostopadle, ale Vardy przegrał pojedynek fizyczny z Ake i nie zdołał oddać strzału.

1
1
1
25'

Leicester w ataku pozycyjnym. City zmuszone do biegania za piłką.

1
1
1
23'

Ładna akcje Leicester. Ricardo Pereira  zagrał  na szesnasty metr do Tielemansa, który skiksował, ale przerodziło się to w podanie do Ayoze Pereza. Hiszpan oddał jednak bardzo lekki strzał i bez problemu złapał piłkę Steffen.

21'

Ferran Torres pokazał się do prostopadłego podania, ale gdy już je dostał od kolegi z drużyny, to stanął. Niezbyt dobrze w ofensywie spisują się jak na razie zawodnicy City.

20'

Nieporozumienie pomiędzy Mahrezem i Gundoganem. Łatwo oddają piłkę rywalom podopieczni Guardioli.

1
20'

Seria rzutów rożnych dla City.

1
1
19'

Leicester miało rzut rożny, a po kilkudziesięciu sekundach z kontratakiem wyszli rywale. Mahrez dostał podanie na wolne pole, jednak w bardzo czytelny sposób próbował kończyć akcję i został zablokowany.

18'

W odpowiedzi zza pola karnego strzelał Vardy. Wydawało się, że Steffen spokojnie złapie piłkę, ale nieoczekiwanie miał z tym sporo problemów. Będzie korner dla Leicester.

16'

Gundogan wypatrzył na szesnastym metrze Mahreza, jednak ten źle przyjął sobie piłkę i uderzał z lekko nieprzygotowanej pozycji. Efekt? Futbolówka poszybowała wyraźnie nad bramką.

16'

Mendy popisał się świetnym dośrodkowaniem z lewej strony i było bardzo blisko gola samobójczego. Soyuncu sporo ryzykował, ale ostatecznie wybił piłkę poza boisko.

14'

Mendy szukał prostopadłym podaniem Gundogana, lecz ten nawet nie ruszył do piłki. Chyba spodziewał się zagrania do nogi reprezentant Niemiec.

13'

Dobre dośrodkowanie Tielemansa, ale wybijają piłkę zawodnicy City.

12'

Znakomita akcja Bertranda, który z niebywałą łatwością wbiegł w pole karne City. Miękkie podanie w kierunku Barnesa, ale ten nie opanował piłki. Leicester ma jeszcze rzut rożny.

10'

Długie podanie do Mahreza, ten odegrał piłkę Gundoganowi, który jednak nie potrafił jej przyjąć na linii szesnastego metra.

9'

Drużyna Guardioli wydaje się przejmować kontrolę nad meczem.

2
1
1
1
1
7'

Krótko rozegrany korner przez City, ale Edozie niedokładnie podawał do Gundogana.

2
2
2
2
1
7'

Świetny strzał z rzutu wolnego oddał Gundogan, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Schmeichel!

6'

Tymczasem będzie rzut wolny dla City 30 metrów od bramki.

1
1
5'

W pierwszych minutach to zawodnicy Leicester dłużej utrzymują się przy piłce.

1
1
1
1
1
4'

City szczęśliwie wyszło spod pressingu i momentalnie zrobiło się miejsce do kontrataku, jednak Edozie nie opanował piłki z lewej strony.

3
2
2
2
3'

Niecodzienny widok. Manchester City nerwowo wybijający piłkę byle dalej od własnej bramki.

2
2
2
2
2'

Maddison brzydko faulowany przez Gundogana. Niemiec robił, co mógł, by przerwać kontratak Leicester.