1
90'
88'

Gol! Strzelił Angel Di Maria. Asystował mu Neymar.

Paris Saint-Germain zdołało rozstrzygnąć pojedynek w końcówce. Pękli przyjezdni, a Angel Di Maria dorzucił gola do wcześniejszej asysty. Argentyńczyk dostał podanie od Neymara i pokonał Ivo Grbicia płaskim uderzeniem.

Paris Saint-Germain
5
1
3
7
11
86'

Żółtą kartkę otrzymał Neymar za niesportowe zachowanie.

6
5
1
4
85'

Żółtą kartkę otrzymał Ivo Grbić za opóźnianie gry.

Ivo Grbić #1
Lille OSC
1
1
1
85'

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu rewelacyjna szansa na rozstrzygnięcie meczu przed Paris Saint-Germain. Mauro Icardi dostał podanie od Neymara, ale nadział się swoim uderzeniem na interwencję Ivo Grbicia.

82'

Pozostało jeszcze trochę czasu obu jedenastkom na rozstrzygnięcie meczu. W ostatnim fragmencie meczu zarysowała się przewaga Paris Saint-Germain. Wcześniej gospodarze nie potrafili zdominować przeciwnika.

1
1
1
79'
75'

Lille OSC. Schodzi: Burak Yilmaz. Wchodzi: Amadou Onana.

wchodzi Wchodzi
Amadou Onana #24
schodzi Schodzi
74'

Gol! Strzelił Marquinhos. Asystował mu Angel Di Maria.

Zaczęła rozsypywać się obrona Lille OSC i padła bramka wyrównująca. Angel Di Maria przeprowadził rajd, a jego miękkie dośrodkowanie zostało podsumowane strzałem przez Marquinhosa. Defensor pokazał zawodnikom odpowiedzialnym za ofensywę, a jaki sposób przymierzyć do siatki!

5
4
2
3
7
73'

Mauro Icardi starał się strzelić do bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Dużo miejsca miał znany z włoskich boisk napastnik, ale nie ułożył odpowiednio ciała do uderzenia.

72'

Najczęściej atakuje spośród paryżan Neymar. Pod nieobecność na boisku Kyliana Mbappe i Lionela Messiego właśnie Brazylijczyk próbuje udobruchać coraz mocniej poirytowaną publiczność w Parc des Princes.

1
1
69'

Trzy zmiany i zero ożywienia w ofensywie Paris Saint-Germain. Od czasu do czasu podniesie się temperatura w pobliżu bramki Lille OSC, ale nie jest to wszystko atakowanie w dobrym tempie. Mauricio Pochettino ma na boisku nowego napastnika oraz bocznych obrońców, ale nie wyrastają oni na bohaterów wieczoru. Próbował poprawić wynik Neymar, ale strzelił nieco obok bramki.

65'
63'

Żółtą kartkę otrzymał Zeki Celik za ostre przewinienie.

Lille OSC
1
59'

Żółtą kartkę otrzymał Renato Sanches za ostre przewinienie.

57'

Ponownie zapachniało drugim golem sprytnych przyjezdnych. Burak Yilmaz starał się przelobować spektakularnie Gianluigiego Donnarummę, ale połapał się w tym obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi bramkarz. Jeszcze dobitka Jonathana Davida, ale niedokładna.

1
1
1
1
56'

Radzą sobie piłkarze Lille OSC, ale pewnie są świadomi, że ich skromne prowadzenie nie jest bezpieczne. Jedno przyspieszenie zespołu Mauricio Pochettino może zmienić sytuację na boisku. Dlatego przyjezdni muszą być niezmiennie skoncentrowani. Przed momentem Neymar sprawdził strzałem celnym Ivo Grbicia.

1
1
1
1
1
52'

Nie będzie jedenastki.

4
2
1
1
50'

Angel Di Maria domaga się podyktowania rzutu karnego dla Paris Saint-Germain. W pierwszym tempie nie zareagował sędzia, ale jest jeszcze wideo weryfikacja.

1
1
48'

Podobnie rozpoczęła się druga połowa jak pierwsza, czyli od ataku zawodników Lille OSC. Jonathanowi Davidowi oraz Burakowi Yilmazowi nie udało się skierować piłki do bramki ryzykownie interweniującego Gianluigiego Donnarummy.

46'

Pora na wznowienie rywalizacji. Paris Saint-Germain już bez Lionela Messiego w jedenastce, a jego zmiennikiem został Mauro Icardi. Być może wprowadzenie byłego snajpera Interu Mediolan okaże się sposobem na poprawienie gry ofensywnej wicemistrza Francji.

2
1
1
46'
Czy Paris Saint-Germain wyrówna po przerwie?
1
1
1
1
1
40'

Georginio Wijnaldum uruchomił podaniem Angela Di Marię, a Argentyńczyk miał najlepszą szansę na wyrównanie. Odrobina magii w rajdzie skrzydłowego, ale minimalnie przestrzelił. Niedokładność zawodnika Paris Saint-Germain uratowała Ivo Grbicia.

1
39'

Jonathan David tym razem nie miał sposobności do oddania strzału na bramkę Gianluigiego Donnarummy. Podanie prostopadłe z głębi pola okazało się przeciągnięte i futbolówka zaliczyła lądowanie w rękawicach reprezentanta Włoch.

37'

Publiczność nie może być zadowolona z postawy gospodarzy. Mało wigoru, strzałów, sytuacji podbramkowych Paris Saint-Germain. Przed momentem Reinildo poradził sobie w konfrontacji na skrzydle z niezdarnym w tej sytuacji Angelem Di Marią.

1
1
36'

Żółtą kartkę otrzymał Burak Yilmaz za niesportowe zachowanie.

35'

Paryżanie muszą organizować się do odrabiania strat do przeciwnika. Na razie czas na przemyślenia, ponieważ jest przerwa spowodowana urazem jednego z zawodników Lille OSC.

1
31'

Gol! Strzelił Jonathan David. Asystował mu Burak Yilmaz.

Lille na prowadzeniu w Paryżu! Pięknie przeprowadzona akcja kombinacyjna zakończona strzałem skutecznego w ostatnich tygodniach Jonathana Davida. Nie po raz pierwszy tego wieczoru w centrum wydarzeń był Burak Yilmaz, który stworzył przewagę dryblingiem w pojedynku z Thilo Kehrerem.

15
8
2
4
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa szybka akcja Paris Saint-Germain. Po przechwycie Danilo podanie do ustawionego w polu karnym Lionela Messiego, a ten oddał bardzo niedokładne uderzenie. Odetchnęli w tych okolicznościach piłkarze oraz kibice Lille OSC.

28'

Gospodarze z przewagą pod względem posiadania piłki, jednak niewiele z tego wynika. Paris Saint-Germain rzadko kreuje sytuacje podbramkowe. Ivo Grbić wykazał się tylko raz po uderzeniu Angela Di Marii. Konsekwentni w działaniach obronnych są gracze Lille OSC.

25'

Delikatne poruszenie w poczynaniach ofensywnych Paris Saint-Germain. Pojawiło się premierowe uderzenie celne i ponownie w centrum wydarzeń Angel Di Maria. Próba doświadczonego Argentyńczyka okazała się zbyt oczywista i została bez problemu poskromiona przez Ivo Grbicia.

1
22'

Paris Saint-Germain ma problem z przeprowadzeniem ataku zakończonego niebezpiecznym strzałem dla bramkarza Lille. Marquinhos starał się wykorzystać wrzutkę z rzutu wolnego Angela Di Marii, ale pozycja była niekomfortowa i skończyło się stratą wicemistrza Francji.

18'

Przyspieszenie Lionela Messiego w centrum boiska. Jego podanie do Neymara było zdecydowanie za mocne i możliwość strzelenia gola rozsypanym w obronie przeciwnikom została koncertowo zmarnowana. Pozostaje bezbramkowo w Parc des Princes.

1
14'

Podanie do Jonathana Ikone, a ten znalazł się między dwoma środkowymi obrońcami Paris Saint-Germain. Zabrakło dobrego dostawienia stopy do piłki zagranej przez rozpędzonego Buraka Yilmaza.

12'

Powolne rozegranie zawodników Paris Saint-Germain. Połapali się w tym wszystkim przyjezdni i zerwali do kontrataku z wykorzystaniem Renato Sanchesa. Najgorsze możliwe rozwiązanie wybrane przez zawodnika, który zrobił krzywdę reprezentacji Polski w ćwierćfinale Euro 2016.

1
10'

Rozegranie odważnych zawodników Lille OSC, ale nie utrzymali się oni długo w posiadaniu piłki. W odpowiednich miejscach rozstawieni gospodarze i nie pozwolili na zbliżenie się do bramki Gianluigiego Donnarummy.

5'

Żółtą kartkę otrzymał Reinildo Mandava za przewinienie taktyczne.

Reinildo Mandava #28
Lille OSC
1
1
3'

Paris Saint-Germain dostało ostrzeżenie na początku spotkania. Teraz to piłkarze w granatowych strojach z białymi oraz czerwonymi elementami są w natarciu, ale na razie odbijają się od defensywy z Lille.

1
1
03:49

Sędzia: Amaury Delerue

03:49

Obrona gości może być poddana trudnym próbom.

03:49

Lille zremisowało w poprzednim meczu 1:1 z Brestem. Prowadzenie zdobyte w drugim kwadransie przez Jonathana Davida nie wystarczyło gospodarzom na długo. Po kilkunastu minutach do remisu doprowadził Romain Faivre. Po przerwie ani gospodarzom, ani gościom nie udało się rozstrzygnąć starcia.

03:49

Na razie Lille może wspominać, ale już w piątek napisać nową historię.

03:49

Przygotowania paryżan.

03:49

Paris Saint-Germain zremisowało w poprzednim meczu bezbramkowo z Olympique Marsylia. Stołeczna drużyna musiała przez ponad dwa kwadranse radzić sobie w osłabieniu z powodu czerwonej kartki dla Achrafa Hakimiego.

03:49

Mauricio Pochettino przed meczem w Parc des Princes.

03:49

Paris Saint-Germain jest zdecydowanym liderem Ligue 1. Przed nim konfrontacja z zespołem, który w poprzednim sezonie napsuł mu dużo krwi. Aktualnie Lille jest jednak dopiero na 10. miejscu w tabeli i do Paryża wybiera się sprawić niespodziankę.